korela
03.08.18,23:00
si si istý, že býva v byte? nie v dome?
Dedukujem....

Dnes 07:07 korela: k mobilnej klimatizácii - pootváraný celý byt od 2.00 do max.7.00, potom všetko zavrieť a otvoriť až o zasa o 2.00. tento rok chlaadí klima dvojnásobný priestor ako je nadimenzový, hore je 26 -27 st. studený vzduch klesá dolu, tam je 24.
Nepíše dom, ale byt, t.z asi len toľko, že tých bytov v okolí je viacej v jednom dome.
Vy ste pred pár rokmi s buchačom u mňa zmaturovali. Skočili ste na návnadu, to bol vtedy boj, až ste museli kapitulovať. A teraz čo zasa riešiš, keď vieš, kde bývam. Mám tu iné skúsenosti na Porade, nie iba vás dvoch, netuším, čo je na mne zaujímavé, alebo lustrujete všetkých poraďákov? Okolo mňa neprejde jeden tajný, aby som ho hneď neidentifikovala, dobrá skúsenosť z minulosti.

Nepíšem prezidentovi o milosť, aby som si dávala pozor na každé slovíčko, mohla som nahradiť miesto bytu interiér, všetky okná a pod. Nakoniec, čo vás do toho, ako bývam, zatiaľ nie som pod mostom, ani v starobinci. Že vám nie je hanba. Ešte sa tu budete vystatovať so svojimi primitívnymi dedukciami. Máte málo svojich problémov?
A teraz maturuješ znova? Že máš kuchyňu s obývačkou - niekde je to celkom fajn. Ako máš TY zariadené - to je tvoj problém. Nik nekapituloval, len sme my dvaja usúdili, že s istými osobami je zbytočné niekedy diskutovať. A s tým tajným - keby okolo teba nejaký prešiel, tak ani to nespoznáš a môžeš mať nos, alebo intuíciu, akú len chceš.


1. "Ako máš TY zariadené - to je tvoj problém."
Mám problém? V čom? Správnejšie by bolo vyjadrenie - to je tvoja voľba, vkus, ev. rozhodnutie, ale nie problém.

O architektúre a dizajne nevieš nič, načo sa k tomu vôbec vyjadruješ?
2. "Nik nekapituloval, len sme my dvaja usúdili, že s istými osobami je zbytočné niekedy diskutovať."
Nie, tým, že si podnes tú situáciu spred rokov ešte z témy pamätáš je dôkazom, že ste sa mi v súkromí rýpali. Teraz žite s pocitom, že viete, ale nemôžete o tom voľne rozprávať. Niet vám čo závidieť. Načo pcháte nos do cudzích vecí? Pri tej veľmi vážnej konfrontácii, do ktorej v môj prospech zasiahol aj admin, ste si to nakoniec uvedomili, a museli ste zatrúbiť na ústup. Nie ja. Vy ste sa museli stiahnuť. Takže s tou maturitou smerom ku mne opatrne.

Dnes nie je problém zistiť o každom kto čo chce, iba to svedomie, ak ho človek má, to by malo tlačiť. Ak nie, niet sa o čom baviť.
Stano už raz dobre buchačovi zrazil hrebienok. Až mne samej to vyrazilo dych.

3. "A s tým tajným - keby okolo teba nejaký prešiel, tak ani to nespoznáš a môžeš mať nos, alebo intuíciu, akú len chceš."
Neviem, kde berieš tú istotu. Zasa iba tvoje domnienky, prosím ťa, nemysli za mňa. Tu nejde o nos ani o intuíciu. :-) Ver mi, že spoznám. A viem.
buchač
04.08.18,05:15
V noci môžem v byte robiť čo chcem, rovnako ako cez deň, čo sa týka hluku, aj vysávať, drevo rúbať, obrazne, v záhrade samozrejme nie.


Stoka.

Nazveš stokou svoje (aj keď prípadné) správanie ?
Veľmi správne...je to stoka.

V tej vašej stoke neplatí nasledovné ?

§ 127 Občianskeho zákonníka vyplýva pre vlastníka veci nasledovné obmedzenie:
„Vlastník veci sa musí zdržať všetkého, čím by nad mieru primeranú pomerom obťažoval iného alebo čím by vážne ohrozoval výkon jeho práv... nesmie nad mieru primeranú pomerom obťažovať susedov hlukom, prachom, popolčekom, dymom, plynmi, parami, pachmi, pevnými a tekutými odpadmi, svetlom, tienením a vibráciami, nesmie nechať chované zvieratá vnikať na susediaci pozemok a nešetrne, prípadne v nevhodnej ročnej dobe odstraňovať zo svojej pôdy korene stromu alebo odstraňovať vetvy stromu presahujúce na jeho pozemok.“
misoft
04.08.18,05:55
1. "Ako máš TY zariadené - to je tvoj problém."
Mám problém? V čom? Správnejšie by bolo vyjadrenie - to je tvoja voľba, vkus, ev. rozhodnutie, ale nie problém.

O architektúre a dizajne nevieš nič, načo sa k tomu vôbec vyjadruješ?
2. "Nik nekapituloval, len sme my dvaja usúdili, že s istými osobami je zbytočné niekedy diskutovať."
Nie, tým, že si podnes tú situáciu spred rokov ešte z témy pamätáš je dôkazom, že ste sa mi v súkromí rýpali. Teraz žite s pocitom, že viete, ale nemôžete o tom voľne rozprávať. Niet vám čo závidieť. Načo pcháte nos do cudzích vecí? Pri tej veľmi vážnej konfrontácii, do ktorej v môj prospech zasiahol aj admin, ste si to nakoniec uvedomili, a museli ste zatrúbiť na ústup. Nie ja. Vy ste sa museli stiahnuť. Takže s tou maturitou smerom ku mne opatrne.

Dnes nie je problém zistiť o každom kto čo chce, iba to svedomie, ak ho človek má, to by malo tlačiť. Ak nie, niet sa o čom baviť.
Stano už raz dobre buchačovi zrazil hrebienok. Až mne samej to vyrazilo dych.

3. "A s tým tajným - keby okolo teba nejaký prešiel, tak ani to nespoznáš a môžeš mať nos, alebo intuíciu, akú len chceš."
Neviem, kde berieš tú istotu. Zasa iba tvoje domnienky, prosím ťa, nemysli za mňa. Tu nejde o nos ani o intuíciu. :-) Ver mi, že spoznám. A viem.
1) Je TVOJ problém, ako si zariaďuješ, usporiadaš, poukladáš vo svojom dome, byte ... nie môj..
Ohľadom architektúry: viem posúdiť, či také, alebo onaké usporiadanie niečoho, konštrukcia, stavba je vkusná, alebo je to gýč... Väčšina ľudí (a možno patrím medzi nich) vie posúdiť, ako je to usporiadané, postavené z hľadiska ergonómie, praktičnosti, funkčnosti, vzhľadu. Takže - MÔŽEM sa k tomu vyjadrovať - alebo mi chceš hádaj zakázať, aby som sa vyjadril k niečomu, že sa mi toto nepáči a hento páči? Kto si, čo si, že si VYHRADZUJEŠ právo mi diktovať, k čomu sa mám vyjadriť?
2) Mne tvoje súkromie je ukradnuté... väčšinou však začínaš ty rýpať, radiť takým spôsobom, až to hraničí s nanucovaním.
Ja mám svoje svedomie čisté (aj preto spím zdravo, nie ako niekto, kto ešte o tretej ráno spať nemôže).
3) Ty "vieš rozoznať" ..... takže buď máš veštecké schopnosti, vieš čítať myšlienky, alebo si zvláštna rasa človečenstva - napísal by som asi jedno slovo - čarodejnica. Kedysi takéto osoby upaľovali... našťastie - upaľovanie v našich končinách dávno nie je.
alaya1
04.08.18,07:47
Co ma dnes rozculilo ci potesilo? Este nic. Snad len rozveselilo to, ako si ludia mozu sami zneprijemnovat zivot hlupostami. Idem radsej nohy do vody namocit. :)
Žabinka
04.08.18,09:11
konečne sa červenejú paradajčičky, a aj paprike sa darí..:)
babka - ježibabka
04.08.18,12:07
Žabka, veď ty si Mičurin. Papriku máš krajšiu ako ja tento rok na humne, ale rajčinky sa nám urodili pekné. Už sme s mládežou dosť zjedli a ja mám na dnes na zobkanie v tom horku tieto
korela
04.08.18,15:57
Ozaj ich máte krásne.
Zasadila som po prvýkrát cherry paradajky s oneskorením, ale ako čakali planty vo vode, tak aj podrástli a narástli korene. Všimla som si, že prvé dve dozreté rajčinky sa vyparili. A dnes mi mng hovorí, že vieš že pes si oberá paradajky? Prišla, odtrhla a zjedla zasa dva kusy. Kozľa jedno, ako ich vyňuchala.
Minuloročné boli posadené za plôtikom. Tieto by mali byť ťahavé, tak dúfam, že sa dožijeme úrody aj my.
Terezia13
04.08.18,18:13
toto ma zdvihlo
Nandrolon
04.08.18,18:38
V minulosti jeden z nasich psov /poulicna zmes/ ochotne dojedal ohryzky z jablk.
korela
04.08.18,19:51
Ja nechám iba stopku. :-)
Druhý vlčiak v poradí mal veľmi rád červený melón. To sme mu museli dať, držali celý krajec v strede za kôru a začal na kraji, a odhryzoval ako človek od kraja po kraj až do bieleho. Sme sa na tom bavili. Zvieratká.
Pri súčasnom, keď bola šteniatkom, som práve držala tú prísnu ročnú zeleninovú diétu, tak brala túto stravu zrejme ako samozrejmosť, tak si bežne zo šalátu pýtala. Preto podnes najmä červ. papriku, hlávk. šalát, uhorku, paradajku som mala zakázanú, preto ma ten jej nový záhradný bufet zaskočil, ale dá si tiež aj melón, pomaranč, mandarínku, hrušku aj jablko. Hrozno si pýta, nedávam, vraj nemajú konzumovať psy. Prakticky všetko, čo chrúpe pod zubami.
alaya1
04.08.18,20:19
kukučka
04.08.18,20:23
Potešilo Kaštieľ Strážky zajtra voľný vstup, v Ždiari zase krásne kone, uvidíme, podľa počasia.
alaya1
05.08.18,06:29
Dnes mal niekto tazke rano??? Tak mu zelam aspon prijemny den :)
Žabinka
05.08.18,09:22
konečne..:)
Dáša_
05.08.18,11:24
Popršalo. Možno sa aj trošku ochladí
misoft
05.08.18,13:44
Aj u nás spŕchlo,prešiel aj ten zvláštny tlak vzduchu pred búrkou.
Blýska sa a hrmí.

Len mi trochu nejde do hlavy
blesk vyrába hrom /hrom sa vyrába iba počas blesku /blesk vidím 0,5 až 1 sekundu /hrom počujem 1 až 4 sekundy.
Prečo je dlhý aj 4 sekundy,ak sa vyrába 1 sekundu?
A jeje.... už je tu zase náš troll.
Ale len tak na okraj - poznáš fyziku? Poznáš princíp blesku, hromu - ako vzniká? Poznáš fyzikálne vlastnosti oboch prírodných javov? NIE?
NAUČ SA FYZIKU!
misoft
05.08.18,13:53
Ach jaj.

Vojak z povaľovania by chcel elektrikára učiť o blesku.
Ty troll - bol som vojak z POVOLANIA (a makal som vonku v teréne), ale som vyštudovaný ENERGETIK (silnoprúd). Takže - ty sa musíš o tom učiť, pred vojnou som s elektrinou pracoval (110kV, 220kV, 400kV).
Mimochodom - veď ty ani (v inej téme) ani tú fotku nevieš poriadne na Poradu "zavesiť".
misoft
05.08.18,13:59
PS Trol je tvoj tata !

Môjho otca si do tej svojej sprostej huby NEBER. Už len za TOTO ťa nahlásim!!!!
misoft
05.08.18,14:04
Ach jaj.

Vojak z povaľovania by chcel elektrikára učiť o blesku.
Ty troll - bol som vojak z POVOLANIA (a makal som vonku v teréne), ale som vyštudovaný ENERGETIK (silnoprúd). Takže - ty sa musíš o tom učiť, pred vojnou som s elektrinou pracoval (110kV, 220kV, 400kV).
Mimochodom - veď ty ani (v inej téme) ani tú fotku nevieš poriadne na Poradu "zavesiť".

A kde je ťahaná tá "400" ?????????
Inak Lemešany - Košice, Lemešany - Moldava - ale to by si musel vedieť, ak si "staval".
misoft
05.08.18,14:07
Tým "trollom" si PORUŠIL etiku Porady.

Ale ja nie som Riškov pätolízač, aby som ťa nahlasoval
Tým TROLLom som neporušil nič - veď ty ani nevieš, čo je to počítačový TROLL. Ale TY si porušil Etiketu tým, že si si vzal do huby osobu, ktorej nesiahaš ani po necht na nohe.

Hádžem si ťa do Ignore, aby som nemusel (nechtiac) čítať tie tvoje choré sprostosti.
Terezia13
05.08.18,17:32
zlepšovací nápad (a máme doma aj takúto vaňu, aj krhlu) no čo by som pre manžela v týchto horúčavách neurobila
babka - ježibabka
05.08.18,17:53
zlepšovací nápad (a máme doma aj takúto vaňu, aj krhlu) no čo by som pre manžela v týchto horúčavách neurobila
Takú vaňu, ale bez koliesok, aj takú krhlu presne takú pokrčenú, lebo v nej zamrzla voda mám na humne aj ja. Len nemám manžela. Kto sa hlási dobrovoľne? :D
Terezia13
05.08.18,18:00
zlepšovací nápad (a máme doma aj takúto vaňu, aj krhlu) no čo by som pre manžela v týchto horúčavách neurobila
Takú vaňu, ale bez koliesok, aj takú krhlu presne takú pokrčenú, lebo v nej zamrzla voda mám na humne aj ja. Len nemám manžela. Kto sa hlási dobrovoľne? :D
tak to spoplatni!!! budeš to mať lepšie - neprežeň ceny a môžeš začať v okolí krúžiť s takouto občerstvovacou stanicou:D:D:D
korela
06.08.18,09:24
zlepšovací nápad (a máme doma aj takúto vaňu, aj krhlu) no čo by som pre manžela v týchto horúčavách neurobila
Ktovie, či získala povolenie od obce, mesta, pretože ide o verejné kúpele ohrozujúce zbytok obyvateľstva. Pena je neprehiadnuteľná. Kam odvádza špinavú vodu?
Reakcia na tému http://www.porada.sk/t310315-kozmeticky-salon-v-byte.html, nie na fórik.
korela
06.08.18,09:39
A s čím, človeče, nesúhlasíš? Niekto nepochopil môj zmysel pre humor. Teraz ho ešte začni pre istotu aj kritizovať. Slnko aj dnes moc pečie na hlavu? :-)))
kukučka
06.08.18,10:04
korela
06.08.18,11:59
http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=164337&SID=2&P=1
Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnosti
(od: 20.05.2017)
vicktor
07.08.18,05:56
Len nemám manžela. Kto sa hlási dobrovoľne? :D
Co vsetko ponukas? Kompletny full service all inclusive? Dohoda ista!
vicktor
07.08.18,06:01
Vcera som sa cely den tesil ako sa vecer pred spanim ochladim v bazene (bazeniku).
Najskor som vylepsoval malovku zo soboty, stale sa mi marili akesi flaky.
Potom pokosit travnik, poliat zahradu a o pol desiatej som vosiel do vody. Vobec som sa neochladil, voda bola teplejsia nez zahradna sprcha aj chladnuci vecerny vzduch, ale super zazitok poclakpat sa v cajiku ! :)
Kvaka
07.08.18,06:38
Victor, my sme v našom (priemer 3,6m) predvčerom večer vypustili cca tretinu vody (mala cez 30), napustili studničnú čerstvú, upravila som mierne PH a chlór. Ešte na obed bola teplota vody 25, večer už 28. To sa nedá, je stále teplo, ale na osvieženie stačilo.
pavol54
07.08.18,09:26
zlepšovací nápad (a máme doma aj takúto vaňu, aj krhlu) no čo by som pre manžela v týchto horúčavách neurobila
to vyzerá na novú profesiu "Hodinová manželka", (Keď môže byť hodinový manžel)
bjuty smis
07.08.18,11:11
Victor, my sme v našom (priemer 3,6m) predvčerom večer vypustili cca tretinu vody (mala cez 30), napustili studničnú čerstvú, upravila som mierne PH a chlór. Ešte na obed bola teplota vody 25, večer už 28. To sa nedá, je stále teplo, ale na osvieženie stačilo.
no ty musíš bývať v keni....
Kvaka
07.08.18,12:03
Victor, my sme v našom (priemer 3,6m) predvčerom večer vypustili cca tretinu vody (mala cez 30), napustili studničnú čerstvú, upravila som mierne PH a chlór. Ešte na obed bola teplota vody 25, večer už 28. To sa nedá, je stále teplo, ale na osvieženie stačilo.
no ty musíš bývať v keni....
A to už prečo?
Terezia13
07.08.18,16:31
alaya1
07.08.18,18:39
lujza.j
07.08.18,19:09
Uz som to videla:)
Terezia13
07.08.18,19:26
zlepšovací nápad (a máme doma aj takúto vaňu, aj krhlu) no čo by som pre manžela v týchto horúčavách neurobila
to vyzerá na novú profesiu "Hodinová manželka", (Keď môže byť hodinový manžel)
no Pali, neviem, či by to v týchto páľavách stačilo hodinu!!!!!!
Terezia13
07.08.18,19:27
:mee::mee::mee:
Dáša_
08.08.18,04:33
O nočných vlkoch, aj so slovenskými titulkami
https://www.youtube.com/watch?v=mAoU1Faf1NE&feature=youtu.be
jar88
08.08.18,10:29
A čo povieš na toto?
https://www.youtube.com/watch?v=Un0r2M0QRVc
https://www.youtube.com/watch?v=_BIDe5-ArUQ
Raz tú baraniu kožušinku odložia a ukážu nám svoju vlčiu srsť.
jar88
08.08.18,10:34
Vraj je Putin mierotvorca.:)
korela
08.08.18,10:40
Kým bol potom Bismarck?
jar88
08.08.18,11:16
Kým bol potom Bismarck?
Moja,
písala si, že ma máš v ignore. Či?
Alebo to platilo tam a tu to neplatí?
-------------------------------------
Si za Putina a tých vlkov?
Majú tvoje sympatie?
https://www.youtube.com/watch?v=CcYMpDwuFk0
No ako?
vicktor
08.08.18,11:47
Vraj je Putin mierotvorca.:)
Ja kroky v Syrii hodnotim kladne.
bjuty smis
08.08.18,12:32
Victor, my sme v našom (priemer 3,6m) predvčerom večer vypustili cca tretinu vody (mala cez 30), napustili studničnú čerstvú, upravila som mierne PH a chlór. Ešte na obed bola teplota vody 25, večer už 28. To sa nedá, je stále teplo, ale na osvieženie stačilo.
no ty musíš bývať v keni....
A to už prečo?
ked ti tak za pár hodín ohreje slnko bazen, kde k 4000 l vody 30 C pridáš 2000 l studenej vody...
vicktor
08.08.18,12:36
Ved sa tam ponarali a vodu ohrievali aj vlastnym telesnym teplom. :)
Ohriatie o 3 stupne povazujem za realne.
bjuty smis
08.08.18,16:40
Ved sa tam ponarali a vodu ohrievali aj vlastnym telesnym teplom. :)
Ohriatie o 3 stupne povazujem za realne.
no...ja idem pred kúpaním vždy na wc :)))

ja bývam v senci, máme tu 34-36 stupňov už vyše týždna, 3/4 dňa priame slnko
v sobotu som polieval trávnik a nechal som aj do bazéna, zdvihla sa hladina o cca 10 cm
teraz má voda 29 stupňov..

ale nehádam sa...
Nandrolon
09.08.18,05:32
Sa tu čľapkáte ako malé deti. Tvrdí chlapi sa ochladzujú iba chladeným pivom s chladenou borovičkou!
:D:D:D
vicktor
09.08.18,05:54
To sa navzajom nevylucuje.
misoft
09.08.18,06:04
Skôr to pasuje ku sebe....:D:D:D
misoft
09.08.18,06:11
Počujem vonku nejaký hluk..... pozriem a...... technické služby bechanú s kosačkou po trávniku a kosia, lenže trávnik je totálne žltý (od sucha), tráva je vysoká cca 5 cm, ale veselo si to špacíruje a kosí (a pritom nemá čo) - za kosačkou len prach a na zemi rozrytý zbytok trávnika.... Nemchápem, ako vôbec tí "odborníci" rozmýšľajú... tam, kde sa burina rozrastá vo veľkom - ani sa neobjavia, ale tam, kde pomaly ani tráva nie je, kosia....
Zbytočné kosenie, hlavne, že urobia čiarku, zničia zbytky trávnika a minú litre nafty.
Dáša_
09.08.18,06:26
Počujem vonku nejaký hluk..... pozriem a...... technické služby bechanú s kosačkou po trávniku a kosia, lenže trávnik je totálne žltý (od sucha), tráva je vysoká cca 5 cm, ale veselo si to špacíruje a kosí (a pritom nemá čo) - za kosačkou len prach a na zemi rozrytý zbytok trávnika.... Nemchápem, ako vôbec tí "odborníci" rozmýšľajú... tam, kde sa burina rozrastá vo veľkom - ani sa neobjavia, ale tam, kde pomaly ani tráva nie je, kosia....
Zbytočné kosenie, hlavne, že urobia čiarku, zničia zbytky trávnika a minú litre nafty.

oni nerozmýšľajú, oni majú zmluvy, v ktorých je napísané, koľko krát za rok musia trávnik pokosiť. Akurát tam asi nie je napísané, že ten trávnik aj musí byť...
Nandrolon
09.08.18,06:26
Pre šoféra to nie je zbytočné kosenie, nakoľko "naprázdno" to ide na minimálnej spotrebe, zbytok si načapuje do kanistra a ukradne pre seba domov.
vicktor
09.08.18,06:27
Zmluva bola spravena na jar so stanovenymi lokalitami a terminmi.
Ak nepokosia strnisko, nebude trzba ani povinne "odvody" objednavatelovi.
misoft
09.08.18,06:30
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11900.gif
Aha - takže mesto si objedná kosenie u technických služieb mesta, kde je 100% vlastníkom mesto.... šikovné - platia sami sebe.
Dáša_
09.08.18,06:36
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11900.gif
Aha - takže mesto si objedná kosenie u technických služieb mesta, kde je 100% vlastníkom mesto.... šikovné - platia sami sebe.

jasne, a naviac na komunálnej úrovni idú voľby, tak sa všetko musí dodržiavať :D aj keby kamene padali. Neviem ako u vás, ale v mestách, ktoré mám na dosah sa usilovne celé leto opravujú hlavne chodníky.... Jak keby sa boli primátori na nejakej tajnej schozke doholi, respektíve obkukávajú svoje kroky.
Z tohto pohľadu by za mňa mohli byť ich voľby aj každý rok :D :D
korela
09.08.18,12:30
U nás kosila súkromná firma. Starostovia ... Vždy som to pokladala za vyhodené peniaze, pretože do 89 bolo hanbou nemať pred sebou vonku pokosené. Aj tak má už dnes takmer každý doma kosačku. Ešte susedia automaticky pokosili aj starším susedom, tehotným ženám, chorým ľuďom.
Dnes sa každý separuje, nezdraví sa mnohokrát.
Konečne by sa mohli obce spamätať a vrátiť sa k starému systému a peniaze presmerovať na užitočnejšie veci.
misoft
09.08.18,14:56
...................
Konečne by sa mohli obce spamätať a vrátiť sa k starému systému a peniaze presmerovať na užitočnejšie veci.
To by si teda veľa chcela..... veď by funkcionári a spriaznené firmy prišli o isté prachy....
bjuty smis
09.08.18,14:59
U nás kosila súkromná firma. Starostovia ... Vždy som to pokladala za vyhodené peniaze, pretože do 89 bolo hanbou nemať pred sebou vonku pokosené. Aj tak má už dnes takmer každý doma kosačku. Ešte susedia automaticky pokosili aj starším susedom, tehotným ženám, chorým ľuďom.
Dnes sa každý separuje, nezdraví sa mnohokrát.
Konečne by sa mohli obce spamätať a vrátiť sa k starému systému a peniaze presmerovať na užitočnejšie veci.

u nás ( v senci ) za komančov na sídliskách chodili kosiť dedkovia ručne s kosami...
potom si aj seno pohrabali a poodvážali...vtedy bol ešte bežný drobnochov, zajacom na zimu..hrávali sme denno-denne fotbal a ked bola velká tráva, nadávali sme, kedy konečne dojdu pokosiť....
ale bol som len chlapec, asi sa aj mesto staralo :)
buchač
10.08.18,16:17
Takto sa štrajkuje !!!!!
https://www.google.sk/search?q=%C5%A1trajk+ryanair&client=opera&hs=QUY&channel=suggest&hl=sk&sa=X&as_q=&nfpr=&spell=1&ved=0ahUKEwib8ZKR_eLcAhUJqaQKHYE_B9AQvwUIEA

Nie, ako to robia u nás...napríklad posledný výstražný (:D :D :D) štrajk železničiarov.
Kuwa...to by bolo čóro-móro...kľaklo by Slovensko.

Bloknúť diaľnice nie je potrebné...ny Východe aj tak žiadne nie sú....a na Západe stačí jeden vydrbaný nákladiak pred Bláááááávou.....a kolóny až po Žilinu.
misoft
10.08.18,17:33
Takto sa štrajkuje !!!!!
https://www.google.sk/search?q=%C5%A1trajk+ryanair&client=opera&hs=QUY&channel=suggest&hl=sk&sa=X&as_q=&nfpr=&spell=1&ved=0ahUKEwib8ZKR_eLcAhUJqaQKHYE_B9AQvwUIEA

Nie, ako to robia u nás...napríklad posledný výstražný (:D :D :D) štrajk železničiarov.
Kuwa...to by bolo čóro-móro...kľaklo by Slovensko.

Bloknúť diaľnice nie je potrebné...ny Východe aj tak žiadne nie sú....a na Západe stačí jeden vydrbaný nákladiak pred Bláááááávou.....a kolóny až po Žilinu.
A fčuleky bude z diaľnice len obyčajná cestička - Triblavina - pár rkov sa tam budú na piesočku hrať. Kuwa - inde križovatku (diaľničnú) postavia za 6 mesiacov, len tu sa bude stavať (možno) 6 rokov.... a tie milióny, čo tam zmiznúúúúúúúú...
buchač
10.08.18,20:27
Budem škodoradostný ?
Budem !

https://mysenec.sme.sk/c/20889735/kocovnych-irov-prislo-vela-na-slnecne-jazera-povolali-posily.html?ref=trz

Vzhľadom na uvedený článok a informácie v ňom je jasné, že o akých kočovníkov sa jedná.
No na Slnečných jazerách si pobudnú len určitú dobu.
No aj tak dobre, že si Západ užije...nech poniektorí vedia, o čom je reč, keď informovanejší na hentých kočovníkov nadávajú.
buchač
12.08.18,08:37
http://anton.blog.pravda.sk/2018/08/12/tuzex-v-banskej-stiavnici/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_rightbox

Jééésus máriška...čo ten za hlúposti posplietal v súvislosti s tým Tuzexom.
korela
12.08.18,11:13
korela
12.08.18,11:17
misoft
12.08.18,15:47
Hmmmm.... naozaj asi najlacnejšie.....
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/480120-vnutro-kupuje-777-prilb-za-1-5-miliona-eur/
Typ GALLET TC 801 - dodávateľ ERIK JV https://finstat.sk/35735473 http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=18053&SID=2&P=1. Jedna helmička "len" 1834€.
misoft
12.08.18,16:04
Dnes sa oplatí v noci odísť mimo mesto na lúku, ľahnúť a čumieť na nebo. Budú lietať "hviezdy" - z meteoritického roja Perzeíd......
buchač
12.08.18,16:14
Hmmmm.... naozaj asi najlacnejšie.....
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/480120-vnutro-kupuje-777-prilb-za-1-5-miliona-eur/
Typ GALLET TC 801 - dodávateľ ERIK JV https://finstat.sk/35735473 http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=18053&SID=2&P=1. Jedna helmička "len" 1834€.
Dodávateľ nemôže byť hocijaký maník...na to je potrebné patričné oprávnenie.
Nájdi mi lacnejšiu verziu...
Tiež ale netvrdím, že tá ponuka je najlepšia.

Tá diskusia na Pravde nemá chybu.
Drístajú jak buzeranti počas Pride manifestu, na ak by prišlo na lámanie chleba, ešte aj alobalom by si tie svoje hlavy obalili.
...ale hlavne, že si kopli...
alaya1
12.08.18,17:01
Už dnes nás čaká najčarovnejšia noc v roku: V týchto hodinách padajúce hviezdy prežiaria celú oblohu

https://www.dobrenoviny.sk/c/139418/kedy-sledovat-najvacsi-meteoricky-roj-perzeidy-v-auguste
kopretinka
12.08.18,18:10
Hmmmm.... naozaj asi najlacnejšie.....
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/480120-vnutro-kupuje-777-prilb-za-1-5-miliona-eur/
Typ GALLET TC 801 - dodávateľ ERIK JV https://finstat.sk/35735473 http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=18053&SID=2&P=1. Jedna helmička "len" 1834€.
Rezort tiež vyžaduje odolnosť prilieb voči teplu, chladu, slanému prostrediu, ponoreniu do vody, plameňu alebo chemickým látkam.

chystajú sa na saharu,do antarktídy alebo sa idú potápať do mora???
buchač
12.08.18,18:19
AMEN !

Asi mali nakúpiť v Tesco stores....v akci 3 + 1 zadarmo.
kopretinka
12.08.18,18:59
AMEN !

Asi mali nakúpiť v Tesco stores....v akci 3 + 1 zadarmo.

hlavne,že si si kopol
alaya1
12.08.18,19:35
misoft
12.08.18,20:20
Dodávateľ nemôže byť hocijaký maník...na to je potrebné patričné oprávnenie.
Nájdi mi lacnejšiu verziu...
Tiež ale netvrdím, že tá ponuka je najlepšia.

Tá diskusia na Pravde nemá chybu.
Drístajú jak buzeranti počas Pride manifestu, na ak by prišlo na lámanie chleba, ešte aj alobalom by si tie svoje hlavy obalili.
...ale hlavne, že si kopli...
Diskusia sem, diskusia tam.... Ovšem - tá "špecifikácia", požiadavky.... ono niektoré sú nadlimitné...... len aby sa "nepovedalo"...
Mila123
13.08.18,16:29
neviem tomu cigáňovi prísť ani na meno, iba strohým vyjadrením hovädo je.....spolužiačka mojej mladšej dcéry je ťažko zranená, včera nebola schopná ani leteckého prevozu do Košíc. Dnes ju stabilizovali a bojuje o život.....
čo mám napísať, že dievča nepochyblla, mala aj prilbu a jeden IDIOT, hajzel sa nechcel ohroziť na zdraví, živote a zmietol ju z cesty
dievčatá majú 2 štátne skúšky už za sebou,ukončený 5. ročník LF - ZL, v 09/2018 nastupujú do 6. ročníka , za 4 týždne majú obhajobu diplomovej práce a potom majú ešte 3 štátne skúšky a majú mať hotovo.......a tu jedna dievčina bojuje o život.....


https://www.topky.sk/cl/100370/1730615/FOTO-V-Bystranoch-sa-auto-zrazilo-s-cyklistkou--Utrpela-tazke-zranenia--vodic-nafukal
kukučka
14.08.18,09:02
Dúfam, že prežije, veľmi, veľmi držím palce.
Ing. Ľubomír Janoška
15.08.18,13:34
pavol54
15.08.18,15:18
na pripomenutie rusofilom
https://www.youtube.com/watch?v=1ICJWVZ2XDQ&feature=share
Keby nebolo Mníchova 1938, nebol by máj 1945 a nebol by ani august 1968
bjuty smis
15.08.18,15:26
na pripomenutie rusofilom
https://www.youtube.com/watch?v=1ICJWVZ2XDQ&feature=share
Keby nebolo Mníchova 1938, nebol by máj 1945 a nebol by ani august 1968
ale no tak..
ribbentrop - molotov si vymenili autogramy v 1939...
a o jalte ani nehovorím...
pavol54
16.08.18,03:01
na pripomenutie rusofilom
https://www.youtube.com/watch?v=1ICJWVZ2XDQ&feature=share
Keby nebolo Mníchova 1938, nebol by máj 1945 a nebol by ani august 1968
ale no tak..
ribbentrop - molotov si vymenili autogramy v 1939...
a o jalte ani nehovorím...
ale predtým poliaci nerešpektovali Curzonovovu líniu podpísanú v Brest-litevskom mieri
buchač
16.08.18,04:23
ale predtým poliaci nerešpektovali Curzonovovu líniu podpísanú v Brest-litevskom mieri

...a ešte pred tým Turci napadli Poniky. ;)
...a ešte dávnejšie robili Vikingovia nájazdy.

...a keby pes ..... , tak by sa ......
pavol54
16.08.18,05:47
ale predtým poliaci nerešpektovali Curzonovovu líniu podpísanú v Brest-litevskom mieri

...a ešte pred tým Turci napadli Poniky. ;)
...a ešte dávnejšie robili Vikingovia nájazdy.

...a keby pes ..... , tak by sa ......
a iný výplod ducha by nebol?
jar88
16.08.18,06:42
ale predtým poliaci nerešpektovali Curzonovovu líniu podpísanú v Brest-litevskom mieri

...a ešte pred tým Turci napadli Poniky. ;)
...a ešte dávnejšie robili Vikingovia nájazdy.

...a keby pes ..... , tak by sa ......
Ale veď vtedy tu ešte neboli marxisti.:)
jar88
16.08.18,06:44
ale predtým poliaci nerešpektovali Curzonovovu líniu podpísanú v Brest-litevskom mieri

...a ešte pred tým Turci napadli Poniky. ;)
...a ešte dávnejšie robili Vikingovia nájazdy.

...a keby pes ..... , tak by sa ......
a iný výplod ducha by nebol?

Ale veď predtým tu bol ten tvoj, tak čomu sa vlastne čuduješ?:)
buchač
16.08.18,08:42
ale predtým poliaci nerešpektovali Curzonovovu líniu podpísanú v Brest-litevskom mieri

...a ešte pred tým Turci napadli Poniky. ;)
...a ešte dávnejšie robili Vikingovia nájazdy.

...a keby pes ..... , tak by sa ......
a iný výplod ducha by nebol?
Čo je na tom nepochopiteľné ?
Sme v materskej škôlke alebo na fóre ?

Predsa vždy niečo predchádzalo niečomu.
...a tie vojny ?
Tie sa vždy viedli kvôli :
- náboženstvu
- bohatstvu
...a tie oba dôvodu veľmi úzko súviseli.

Teraz sa vojny vedú hlavne kvôli bohatstvu...a za všetkým hľadaj USA...by chceli rozhodovať o celom svete.
Rusko má svojich zdrojov habadej...
alaya1
16.08.18,09:13
Zaujimalo by ma, ako plati zakon GDPR v obchodoch pri preverovani veku cloveka, ktory si kupuje napr. pivo. Od mojej dcery ziadala obciansky preukaz pri pokladni pri plateni nealko piva:eek:
Ing. Ľubomír Janoška
16.08.18,10:37
Zaujimalo by ma, ako plati zakon GDPR v obchodoch pri preverovani veku cloveka, ktory si kupuje napr. pivo. Od mojej dcery ziadala obciansky preukaz pri pokladni pri plateni nealko piva:eek:
Predávajúci je nepriamo zo zákona (219/1996) oprávnený zisťovať, či kupujúci nie je mladistvý, keď kupuje alkohol - keby nezisťoval jeho vek, nemohol by splniť zákonnú povinnosť nepredať alkohol mladistvému.
S tým nealkom to asi trochu prehnali. Ale neviem, či je nealko pivo naozaj lihuprosté :)
vicktor
16.08.18,11:05
Videli flasu ci plechovku, necitali napisy.
Kedysi mi pokladnicka povedala ze nemozem platit gastrolistkami za pivo. Ja na to ze ved to je nealko pivo. Skontrolovala a gastrace vzala.
kopretinka
16.08.18,12:31
nealko sa nesmie predávať mladším ako 18,ani dávať na gastráče.U nás je to tak.Ako sa to kde dodržiava je iná vec.........Ja by som zakázala aj energeťáky pod 18....
Dáša_
16.08.18,12:39
nealko sa nesmie predávať mladším ako 18,ani dávať na gastráče.U nás je to tak.Ako sa to kde dodržiava je iná vec.........Ja by som zakázala aj energeťáky pod 18....
k zákazu energeťákov pre mladistvých sa pripájam. To bežne popíjajú už deti na 1. stuhni, katastrofa
pavol54
16.08.18,13:28
ale predtým poliaci nerešpektovali Curzonovovu líniu podpísanú v Brest-litevskom mieri

...a ešte pred tým Turci napadli Poniky. ;)
...a ešte dávnejšie robili Vikingovia nájazdy.

...a keby pes ..... , tak by sa ......
a iný výplod ducha by nebol?
Čo je na tom nepochopiteľné ?
Sme v materskej škôlke alebo na fóre ?

Predsa vždy niečo predchádzalo niečomu.
...a tie vojny ?
Tie sa vždy viedli kvôli :
- náboženstvu
- bohatstvu
...a tie oba dôvodu veľmi úzko súviseli.

Teraz sa vojny vedú hlavne kvôli bohatstvu...a za všetkým hľadaj USA...by chceli rozhodovať o celom svete.
Rusko má svojich zdrojov habadej...
Vždy sa viedli vojny preto aby sa privlastnil nejaký majetok iného a či sa to krylo názvom sväté vojny alebo proti bolševické už nebolo podstatné. (Ja som len reagoval na nápis vápnom V šote Mníchov 38, okupácia 68 Keby nebola II sv, tak by tu sovieti v 45 nebojovali a keď ich tu toľko padlo, tak si mysleli že tu budú diktovať, mohli nás oslobodiť západní spojenci a diktovali by si podmienky)
buchač
16.08.18,13:36
k zákazu energeťákov pre mladistvých sa pripájam. To bežne popíjajú už deti na 1. stuhni, katastrofa

Deti 1. stuHnutia
Deti 2. Vystretia

Oh, main got...dast ist katastrofen....
alaya1
16.08.18,13:40
Videli flasu ci plechovku, necitali napisy.
Kedysi mi pokladnicka povedala ze nemozem platit gastrolistkami za pivo. Ja na to ze ved to je nealko pivo. Skontrolovala a gastrace vzala.
Mne islo skor o to, ze ako maju osetrenu ochranu osobnych udajov, ked predavacka vidi cely obciansky preukaz.
vicktor
16.08.18,13:55
Musi vymazat z pamate.
Rozumiem o co ti islo, ale ja som reagoval na Inženýrskýho.
kopretinka
16.08.18,14:21
Videli flasu ci plechovku, necitali napisy.
Kedysi mi pokladnicka povedala ze nemozem platit gastrolistkami za pivo. Ja na to ze ved to je nealko pivo. Skontrolovala a gastrace vzala.
Mne islo skor o to, ze ako maju osetrenu ochranu osobnych udajov, ked predavacka vidi cely obciansky preukaz.
za tú milisekundu vidí akurát rok narodenia.ostatné ju !!!ABSOLÚTNE!!! NEZAUJÍMA. A na toto sa žiadne GDPr nevzťahuje,ona tie údaje nijako nespracúva.
Ing. Ľubomír Janoška
16.08.18,15:06
Videli flasu ci plechovku, necitali napisy.
Kedysi mi pokladnicka povedala ze nemozem platit gastrolistkami za pivo. Ja na to ze ved to je nealko pivo. Skontrolovala a gastrace vzala.
Mne islo skor o to, ze ako maju osetrenu ochranu osobnych udajov, ked predavacka vidi cely obciansky preukaz.
za tú milisekundu vidí akurát rok narodenia.ostatné ju !!!ABSOLÚTNE!!! NEZAUJÍMA. A na toto sa žiadne GDPr nevzťahuje,ona tie údaje nijako nespracúva.
nerozčuľuj sa, aj identifikácia FO je spracúvanie osobných údajov, napriek tomu, že sa neuchovávajú :)
a to by jeden neveril, čo si niektorí dokážu zapamätať
buchač
16.08.18,15:17
nerozčuľuj sa, aj identifikácia FO je spracúvanie osobných údajov, napriek tomu, že sa neuchovávajú :)

...a teraz tú našu.

Ééééééj hoja hojáááá, paranojááá mojáááá...;)
buchač
16.08.18,15:54
kukučka
16.08.18,16:20
Potešila spomienka v podobe CD výberovky na peknú dovolenku, posielam všetkým starým aj novým poraďáckym priateľkám
https://www.youtube.com/watch?v=v-rhQ5Uah4o