buchač
30.10.17,17:37
Zásadná chyba (chyták) je ukázaní času a banánov.;)
Riadok 3 ukazuje čas 3 hodiny a 4 banány..
Riadok 4 ukazuje čas 2 hoďky a 3 banány.

Aký je výsledok ?
V4. r. sú 2 hodiny nie tri.[/QUOTE]

Vezmi starého okuliare a prečítaj ešte raz.
Tweety
30.10.17,16:39
Zásadná chyba (chyták) je ukázaní času a banánov.;)
Riadok 3 ukazuje čas 3 hodiny a 4 banány..
Riadok 4 ukazuje čas 2 hoďky a 3 banány.

Aký je výsledok ?
V4. r. sú 2 hodiny nie tri.

Vezmi starého okuliare a prečítaj ešte raz.[/QUOTE]
2 hodiny na hodinách. Inak banány, tam dobrý chyták. Nie je banán ako banán.
misoft
30.10.17,16:41
Takže vážení: riešenie:
1. riadok - obrazce 4-uholnik v 5-uholníku a to v 6-uholníku = 15 strán = 15
2. riadok - banány sú štyri + obrazec 4-uholník v 5-uholníku v 6-uholníku = čísla 4 a 15
3. riadok - štyri banány a hodiny ukazujúce tri hodiny = teda čísla 4 a 3
a nakoniec
4. riadok - hodiny ukazujúce dve hodiny + tri banány + 5-uholník v 6-uholníku = čísla 2 a 3 a 11
pavol54
30.10.17,16:43
38
len si im to mala vysvetliť prečo? (že by obrazec v poslednom riadku predstavoval hodnotu 11?(päť uholník a šesť uholník)
pavol54
30.10.17,16:44
Takže vážení: riešenie:
1. riadok - obrazce 4-uholnik v 5-uhololníku a to v 6-uholníku = 15 strán = 15
2. riadok - banány sú štyri + obrazec 4-uholník v 5-uholníku v 6-uholníku = čísla 4 a 15
3. riadok - štyri banány a hodiny ukazujúce tri hodiny = teda čísla 4 a 3
a nakoniec
4. riadok - hodiny ukazujúce dve hodiny + tri banány + 5-uholník v 6-uholníku = čísla 2 a 3 a 11
No kým som naťukal tak si to nahodil
sito
30.10.17,16:45
https://gulas.sme.sk/upload/posts/2/10/101682/large/43575bea2e9f5bb891b0414b29831bd6.jpg
No? Aký je posledný výsledok?
1.riadok.. 1 šestuholník = 15
2.riadok.. 1 banán = 4
3.riadok.. 1 hodiny = 3
4.riadok.. 3+4+4x15=67 po dodržaní matematických zásad prednosti počtových operácií..
Zle!
Použi logiku a správny pohľad na obrázky!

A ako by to mohlo byť, malo byť 10? Kôň má štyri nohy a potkne sa. Dám 11, veď to nie je športka. Ak by nie, v čom to je? Teórii? ČI LOGICKÝCH KLAMOCH? Kde je?
Žabinka
30.10.17,16:53
idem sa hanbiť do kúta.....:D
misoft
30.10.17,16:57
Už môžeš z kúta odísť..... 4 minúty stačili :D
Žabinka
30.10.17,16:59
Už môžeš z kúta odísť..... 4 minúty stačili :D
tak dík teda..:D
bettylou
31.10.17,05:23
https://gulas.sme.sk/upload/posts/2/10/101682/large/43575bea2e9f5bb891b0414b29831bd6.jpg
No? Aký je posledný výsledok?
1.riadok.. 1 šestuholník = 15
2.riadok.. 1 banán = 4
3.riadok.. 1 hodiny = 3
4.riadok.. 3+4+4x15=67 po dodržaní matematických zásad prednosti počtových operácií..

ale v 4tom riadku, sú len dve hodiny, nie tri a tých banánov je tej kôpke po štyroch, v tej po troch y tomu mnohouholníku tiež chýba v poslednom riadku jeden štvorec - na tú rovnicu je tam pre mňa príliš veľa neznámych, aspoň čo sa desiatkovej sústavy týka. :)
bettylou
31.10.17,06:05
plus tie kruhy sú brané ako nula??? a tie minútové čiarky, tiež sú nula či neexistujú v našom ponímaní???
Nandrolon
31.10.17,06:29
Výsledok je 38.
Ten 15 bodový útvar, to je počet hrán dokopy jednotlivých útvarov. Štvorec má 4 hrany, šesťuholník 6 a päťuholník 5, dokopy je to 15.
Takže
2 hodiny + 3 banány + 3 banány x 11 = 38
Rozmýšľal tu nedaj bože niekto dlhšie ako 2-3 minúty?
PS: obrázok vidím prvýkrát v živote...
PS2: - vidím, že hore je ten útvar za 15 bodov už vysvetlený
bettylou
31.10.17,07:43
a kruh má koľko strán, resp obvodových čiar? či to sa nepočíta?
Nandrolon
31.10.17,07:45
Ja tam ale žiadne minútové čiarky nevidím a ani kruh. Vidím iba obrázok hodín, ktoré symbolicky znázorňujú číslo, na ktoré ukazujú.
vicktor
31.10.17,08:04
V poslednom riadku vidim iba JEDNY hodiny. Sucet cisiel je 78 a je tam 48 minutovych znaciek. Sucet 2+12 (kam ukazuju rucicky) je 14.
Bananov je sice 6, ale DVE kopky.
Ten stvorec nechyba, ale je naspodu a pod nim este mensi trojuholnik. Navyse treba spocitat aj strany aj vrcholy aj plochy v cm2.
Tak a teraz to zratajte! :)
Nandrolon
31.10.17,08:14
Korešpondujú s Tvojim postupom výpočtu aj prvé 3 riadky?
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))
sito
31.10.17,08:19
https://gulas.sme.sk/upload/posts/2/10/101682/large/43575bea2e9f5bb891b0414b29831bd6.jpg
No? Aký je posledný výsledok?
1.riadok.. 1 šestuholník = 15
2.riadok.. 1 banán = 4
3.riadok.. 1 hodiny = 3
4.riadok.. 3+4+4x15=67 po dodržaní matematických zásad prednosti počtových operácií..

ale v 4tom riadku, sú len dve hodiny, nie tri a tých banánov je tej kôpke po štyroch, v tej po troch y tomu mnohouholníku tiež chýba v poslednom riadku jeden štvorec - na tú rovnicu je tam pre mňa príliš veľa neznámych, aspoň čo sa desiatkovej sústavy týka. :)

Vraj po vojne je každý generál Ajajaj, aj ja.

1. riadok. Výsledok je 45, deleno tri obrazce = 15. Ale čo je, čoho je 15?
2. riadok. Štyri banány + štyri banány + jeden obrazec = 23
3. riadok. Štyri banány + číslo ktoré vyjadruje prístroj, + číslo ktoré vyjadruje prístroj, 3 hodiny = 10.
4. riadok. Prístroj ukazuje 2 hodiny + počet banánov, počet 3, + počet banánov, počet 3 x obrazec, ktorému chýba štvorec. Čo teda chýba obrazcu? Štvorec, ktorý má štyri hraný, teda počet hrán obrazca sa znížil na počet 11, že?

Takže, 2 + 3 + 3 x 11 = ??????????
sito
31.10.17,08:38
?urva, debata. Nedá sa komentár, citovať s citom treba.

Kukuk! kukučka, tajko.
Nandrolon
31.10.17,08:42
vicktor
31.10.17,08:43
sito
31.10.17,08:49
sito
31.10.17,09:27
bettylou
31.10.17,14:54
ale šak výsledok je na podklade "ležiaca osmička"
afrikánka
31.10.17,15:29
Myslíš tú 8XX???
afrikánka
31.10.17,16:44
862, či ktoré numero...neskoro píšeš adminovi. Všetko je to iba klam, zastieranie a podvod. Ja som písala 22.10. 2017 a menovala som tam teba a druhú krysu. Chalupár? Veď to je iba minimum, proti tvojím zákerným špinavostiam, ktoré tu robíš už roky!!!!! Ty pokrytec, si obyčajný zradca a podvodník. Celá porada je zaprasená tvojimi nickami. Je už ťažko rozoznať, kto je kto. Nedôvera voči novým nickom, dnes sa dá povedať, že si takmer zničil Poradu. Psychopat si...aj s ňou, obaja. A čudujem sa "starým poraďákom, že vôbec na teba reagujú.
bettylou
31.10.17,16:48
heej joo
https://www.youtube.com/watch?v=hDrlYIjcOmg
:D
všetkým ľuďom dobrej vôle
alaya1
31.10.17,17:17
Pobavilo - chytili docenta pri preberani uplatku od externistov za skusku z vyvinovej psychologie na Sv. Alzbete.

A kde su ti ostatni? Keby len 20 eur... :)
pavol54
31.10.17,17:35
Pobavilo - chytili docenta pri preberani uplatku od externistov za skusku z vyvinovej psychologie na Sv. Alzbete.

A kde su ti ostatni? Keby len 20 eur... :)
Ak niekto ukradne kožuch tak mu aj kožuch zoberú aj ho zavrú ak niekto ukradne milón tak ho ani nezavrú aj peniaze mu ostanú (vysvetlenie: ako sa dá podeliť kožuch a ako sa dá podeliť milión ,-?) 20 je nedeliteľných
alaya1
31.10.17,17:38
ale ten co ho udal, asi nebol spokojny so znamkou :)..asi chcel acko :) :)
taiko
31.10.17,17:54
862, či ktoré numero...neskoro píšeš adminovi. Všetko je to iba klam, zastieranie a podvod. Ja som písala 22.10. 2017 a menovala som tam teba a druhú krysu. Chalupár? Veď to je iba minimum, proti tvojím zákerným špinavostiam, ktoré tu robíš už roky!!!!! Ty pokrytec, si obyčajný zradca a podvodník. Celá porada je zaprasená tvojimi nickami. Je už ťažko rozoznať, kto je kto. Nedôvera voči novým nickom, dnes sa dá povedať, že si takmer zničil Poradu. Psychopat si...aj s ňou, obaja. A čudujem sa "starým poraďákom, že vôbec na teba reagujú.
afrikanka, skus sa na chvilu odmlcat. To nie je prikaz, ci rozkaz, len napad, mozno rada. Oddychni si od psychopatov a uchylov. Uvidime, ci je porada takmer znicena ako pises ;)
Nic v zlom a prosim neuraz sa, ale ja som nepostrehol, ze by sa onen fantom zaoberal niekym inym ako Tebou, Tvojim uhlavnym nepriatelom a Fantastickou Stvorkou ;), ergo niekym, kto na neho nereagoval.
Nandrolon
31.10.17,18:03
Tu fantasticku stvorku mas asi v gatiach. Ty si tiez pekne inkasoval, vsak nie sme slepy!
Ps: tvoj spolocnik Jar88 tu po ociste chodi podstatne menej. Zeby mu Riso vymazal niekolko hraciek?
afrikánka
31.10.17,18:15
ergo...tvojich nápadov sa nedržím.
Môj nick je nepodstatný, podstatné je vyčíňanie Farizeja. Prekvapuješ ma, že si ho ešte neprehliadol.
Iba, ak by sa ti táto blbá hra páčila, prepáč. Iné vysvetlenie nenachádzam v tvojom tolerantnom prístupe, ako moderátora...
A vieš čo? Ak by si mala Porada ponechať svoju celorepublikovú úroveň, tak by všetky rubriky na vykecávanie a zabávanie mali vypadnúť...vrátane tejto a ďalších podobných, lebo pravdupovediac, je to tu iba na hanbu a počudovanie.
Ty si nepochopil zámer zriaďovateľa? Nestačia ti sústavné ponosy od novoregistrovaných? Tiež to tu máš na zábavku a kratochvíľu?
Mlčať nebudem.
buchač
31.10.17,18:39
Ps: tvoj spolocnik Jar88 tu po ociste chodi podstatne menej.
Dobrý postreh...veru chodí menej. Mne je síce jedno, šak nech sa realizuje podľa seba, kedy chce a ako chce...aspoň je aká-taká zábava pri čítaní tych fantazmagórií okolo tej EU.

Ale čo už s ním...dá nejakú myšlienku a nik nereaguje ???
To si už čo dovoľujete/me ? ;) :D :D :D
korela
31.10.17,18:46
Pekne napísaný pravdivý a odborný článok, potešilo.
https://najmama.aktuality.sk/clanok/257084/jasle-od-2-rokov-su-tazky-hriech-na-psychickom-vyvoji-dietata-hovori-primar-mudr-jozef-marec/
Výborný príspevok.
Nedávno bol v NL zaťko, stretne sa tam zakaždým so svojimi priateľmi, pochádzajú z inej krajiny eu, čakajú dieťatko, majú nárok iba na 4 mesiace materskej. Keď už zažíva vyrastať svoje dieťa a vidí čo to všetko obnáša, nedokázal im povedať, aké podmienky majú matky s deťmi u nás. Žeby ich to zložilo, najmä matku v očakávaní. A to ide o národ, ktorý je vyslovene postavený na rodinných hodnotách ešte aj dnes.
korela
31.10.17,18:50
Pobavilo - chytili docenta pri preberani uplatku od externistov za skusku z vyvinovej psychologie na Sv. Alzbete.

A kde su ti ostatni? Keby len 20 eur... :)
Verím, že sa to nedeje na každej škole, resp. katedre.
alaya1
31.10.17,18:55
Pobavilo - chytili docenta pri preberani uplatku od externistov za skusku z vyvinovej psychologie na Sv. Alzbete.

A kde su ti ostatni? Keby len 20 eur... :)
Verím, že sa to nedeje na každej škole, resp. katedre.

Korela, no ostava verit, aj ked ja verim tak na 1%.
taiko
31.10.17,19:15
ergo...tvojich nápadov sa nedržím.
Môj nick je nepodstatný, podstatné je vyčíňanie Farizeja. Prekvapuješ ma, že si ho ešte neprehliadol.
Iba, ak by sa ti táto blbá hra páčila, prepáč. Iné vysvetlenie nenachádzam v tvojom tolerantnom prístupe, ako moderátora...
A vieš čo? Ak by si mala Porada ponechať svoju celorepublikovú úroveň, tak by všetky rubriky na vykecávanie a zabávanie mali vypadnúť...vrátane tejto a ďalších podobných, lebo pravdupovediac, je to tu iba na hanbu a počudovanie.
Ty si nepochopil zámer zriaďovateľa? Nestačia ti sústavné ponosy od novoregistrovaných? Tiež to tu máš na zábavku a kratochvíľu?
Mlčať nebudem.
co k tomu dodat, nuz nemlc.
taiko
31.10.17,19:17
Pekne napísaný pravdivý a odborný článok, potešilo.
https://najmama.aktuality.sk/clanok/257084/jasle-od-2-rokov-su-tazky-hriech-na-psychickom-vyvoji-dietata-hovori-primar-mudr-jozef-marec/
Výborný príspevok.
Nedávno bol v NL zaťko, stretne sa tam zakaždým so svojimi priateľmi, pochádzajú z inej krajiny eu, čakajú dieťatko, majú nárok iba na 4 mesiace materskej. Keď už zažíva vyrastať svoje dieťa a vidí čo to všetko obnáša, nedokázal im povedať, aké podmienky majú matky s deťmi u nás. Žeby ich to zložilo, najmä matku v očakávaní. A to ide o národ, ktorý je vyslovene postavený na rodinných hodnotách ešte aj dnes.
hmmm, narod postaveny na rodinnych hodnotach ? Ake rodinne hodnoty mas na mysli?
korela
31.10.17,19:24
Pobavilo - chytili docenta pri preberani uplatku od externistov za skusku z vyvinovej psychologie na Sv. Alzbete.

A kde su ti ostatni? Keby len 20 eur... :)
Verím, že sa to nedeje na každej škole, resp. katedre.

Korela, no ostava verit, aj ked ja verim tak na 1%.
Tak aspoň dúfam. Ja si neviem predstaviť dať si zapísať známku za peniaze. Ani aby som si nedokázala ako vyučujúci vziať. Veď to by ma do smrti ponížilo.
Lekárovi áno, to je vždy vďaka. Práve dnes som niekde čítala, ako jedna staršia žena dala 20 eur, a dostala zato pokutu 160 eur.
afrikánka
31.10.17,19:25
alaya1
tebe som nedávno položila otázku, neodpovedala si, lebo sa to spamovalo. Teraz akosi mínusky nelietajú
Takže ešte raz...ako je možné, že keď ja mám s tebou nejaké riešenie ohľadne nezrovnalostí o tvojom vzdelaní a pôsobení, ty dostávaš plusky a ja mínusky v zhodnom počte 6-8???
A prečo raz uvádzaš, že tvoja matka bola celý život pedagóg a neskôr uvádzaš, že bola lekárka?
A neschovávaj sa za netknuteľnosť svojich rodičov. Je to lož, ide ti iba o tvoje záujmy!!!
A prosím taika, aby zase nemazal, ak by došlo k vulgárnym vyjadreniam od aláji, ako sa to stalo pred pár dňami v téme o výchove detí a trestoch.

Ďakujem
korela
31.10.17,19:34
Pekne napísaný pravdivý a odborný článok, potešilo.
https://najmama.aktuality.sk/clanok/257084/jasle-od-2-rokov-su-tazky-hriech-na-psychickom-vyvoji-dietata-hovori-primar-mudr-jozef-marec/
Výborný príspevok.
Nedávno bol v NL zaťko, stretne sa tam zakaždým so svojimi priateľmi, pochádzajú z inej krajiny eu, čakajú dieťatko, majú nárok iba na 4 mesiace materskej. Keď už zažíva vyrastať svoje dieťa a vidí čo to všetko obnáša, nedokázal im povedať, aké podmienky majú matky s deťmi u nás. Žeby ich to zložilo, najmä matku v očakávaní. A to ide o národ, ktorý je vyslovene postavený na rodinných hodnotách ešte aj dnes.
hmmm, narod postaveny na rodinnych hodnotach ? Ake rodinne hodnoty mas na mysli?
Možno som mala napísať skôr väzbách. Napr. u nás dieťa nie je tak posvätné vo všeobecnosti ako u nich. A asi ani nikdy nebolo, nemyslím priamo v rodinách, ale napr. aj vo verejnosti.
Trochu sa opriem o Nandrolonov link, aj tam vysvetľuje primár Starec väzby, výchovu detí s prepojením na rodičov a okolitý svet. Slováci nepestovali "studený" odchov ako napr. v EN, za mlákou a pod., hoci sa ich vzor slušne preberá po 89 aj u nás. Na našu škodu.
A vôbec, dnešní mladí to majú väčšinou sťaženejšie ako tie dve generácie pred nimi. Dnes je v ich životoch veľa neprirodzeností, to ani moji starí rodičia nezažívali.
taiko
31.10.17,19:46
Pekne napísaný pravdivý a odborný článok, potešilo.
https://najmama.aktuality.sk/clanok/257084/jasle-od-2-rokov-su-tazky-hriech-na-psychickom-vyvoji-dietata-hovori-primar-mudr-jozef-marec/
Výborný príspevok.
Nedávno bol v NL zaťko, stretne sa tam zakaždým so svojimi priateľmi, pochádzajú z inej krajiny eu, čakajú dieťatko, majú nárok iba na 4 mesiace materskej. Keď už zažíva vyrastať svoje dieťa a vidí čo to všetko obnáša, nedokázal im povedať, aké podmienky majú matky s deťmi u nás. Žeby ich to zložilo, najmä matku v očakávaní. A to ide o národ, ktorý je vyslovene postavený na rodinných hodnotách ešte aj dnes.
hmmm, narod postaveny na rodinnych hodnotach ? Ake rodinne hodnoty mas na mysli?
Možno som mala napísať skôr väzbách. Napr. u nás dieťa nie je tak posvätné vo všeobecnosti ako u nich. A asi ani nikdy nebolo, nemyslím priamo v rodinách, ale napr. aj vo verejnosti.
Trochu sa opriem o Nandrolonov link, aj tam vysvetľuje primár Starec väzby, výchovu detí s prepojením na rodičov a okolitý svet. Slováci nepestovali "studený" odchov ako napr. v EN, za mlákou a pod., hoci sa ich vzor slušne preberá po 89 aj u nás. Na našu škodu.
A vôbec, dnešní mladí to majú väčšinou sťaženejšie ako tie dve generácie pred nimi. Dnes je v ich životoch veľa neprirodzeností, to ani moji starí rodičia nezažívali.
hmmm, nuz neviem odkial mas informacie, ale mne dieta veru posvatne v NL nepride. Skor tu maju deti na haku a ono to vyzera, ze im dopraju volnosti a posvatnej nedotknutelnosti. A to nevravim o tej posvatnosti pri porodoch.
taiko
31.10.17,19:47
alaya1
tebe som nedávno položila otázku, neodpovedala si, lebo sa to spamovalo. Teraz akosi mínusky nelietajú
Takže ešte raz...ako je možné, že keď ja mám s tebou nejaké riešenie ohľadne nezrovnalostí o tvojom vzdelaní a pôsobení, ty dostávaš plusky a ja mínusky v zhodnom počte 6-8???
A prečo raz uvádzaš, že tvoja matka bola celý život pedagóg a neskôr uvádzaš, že bola lekárka?
A neschovávaj sa za netknuteľnosť svojich rodičov. Je to lož, ide ti iba o tvoje záujmy!!!
A prosím taika, aby zase nemazal, ak by došlo k vulgárnym vyjadreniam od aláji, ako sa to stalo pred pár dňami v téme o výchove detí a trestoch.

Ďakujem
ak budete porusovat etiktu porady, tak vase prispevky zmazane budu
afrikánka
31.10.17,19:49
Ja???
Máš so mnou skúsenosť, aby som sa vulgárne vyjadrovala???
Žiadam tvoju odpoveď
Neželám si, aby si to zahmlieval. Buď čestný a priamy. Tvoje dohady o vývoji situácie neberiem. Iba holé fakty
taiko
31.10.17,19:51
Ja???
Máš so mnou skúsenosť, aby som sa vulgárne vyjadrovala???
Žiadam tvoju odpoveď
precitaj si pozorne este raz, co som pisal...
...ziadat mozes o hocico, ale ja zdvorilo Tvoju ziadost odmietnem, ak to uznam za vhodne. A vyber si prosim, ci chces komunikovat v teme, ci v profile, alebo v SS.
afrikánka
31.10.17,19:52
Ja???
Máš so mnou skúsenosť, aby som sa vulgárne vyjadrovala???
Žiadam tvoju odpoveď
precitaj si pozorne este raz, co som pisal...
...ziadat mozes o hocico, ale ja zdvorilo Tvoju ziadost odmietnem, ak to uznam za vhodne.
Zase si tvrdohlavý a panovačný?
Na základe akej tvojej neomylnosti mám prijať tvoje podmienky?
taiko
31.10.17,19:53
Ja???
Máš so mnou skúsenosť, aby som sa vulgárne vyjadrovala???
Žiadam tvoju odpoveď
precitaj si pozorne este raz, co som pisal...
...ziadat mozes o hocico, ale ja zdvorilo Tvoju ziadost odmietnem, ak to uznam za vhodne.
Zase si tvrdohlavý a panovačný?
... veru zase, ale uz koncim ;)
afrikánka
31.10.17,19:59
.:):):)
To bude pre teba asi tá správna odpoveď
A pre aláju tiež.
Pokiaľ som sa nedávno začítala na Porade do minulosti, tak som našla iba samé nepokoje a zvady. Takže, sa necítim vôbec zodpovedná za terajšie konfrontácie. Pretrvávajú tu totiž roky.
alaya1
31.10.17,20:08
Pobavilo - chytili docenta pri preberani uplatku od externistov za skusku z vyvinovej psychologie na Sv. Alzbete.

A kde su ti ostatni? Keby len 20 eur... :)
Verím, že sa to nedeje na každej škole, resp. katedre.

Korela, no ostava verit, aj ked ja verim tak na 1%.
Tak aspoň dúfam. Ja si neviem predstaviť dať si zapísať známku za peniaze. Ani aby som si nedokázala ako vyučujúci vziať. Veď to by ma do smrti ponížilo.
Lekárovi áno, to je vždy vďaka. Práve dnes som niekde čítala, ako jedna staršia žena dala 20 eur, a dostala zato pokutu 160 eur.

Korela, no vies, ludia su rozni. Niekto ma a niekto nie chrbtovu kost.
korela
31.10.17,20:13
Pekne napísaný pravdivý a odborný článok, potešilo.
https://najmama.aktuality.sk/clanok/257084/jasle-od-2-rokov-su-tazky-hriech-na-psychickom-vyvoji-dietata-hovori-primar-mudr-jozef-marec/
Výborný príspevok.
Nedávno bol v NL zaťko, stretne sa tam zakaždým so svojimi priateľmi, pochádzajú z inej krajiny eu, čakajú dieťatko, majú nárok iba na 4 mesiace materskej. Keď už zažíva vyrastať svoje dieťa a vidí čo to všetko obnáša, nedokázal im povedať, aké podmienky majú matky s deťmi u nás. Žeby ich to zložilo, najmä matku v očakávaní. A to ide o národ, ktorý je vyslovene postavený na rodinných hodnotách ešte aj dnes.
hmmm, narod postaveny na rodinnych hodnotach ? Ake rodinne hodnoty mas na mysli?
Možno som mala napísať skôr väzbách. Napr. u nás dieťa nie je tak posvätné vo všeobecnosti ako u nich. A asi ani nikdy nebolo, nemyslím priamo v rodinách, ale napr. aj vo verejnosti.
Trochu sa opriem o Nandrolonov link, aj tam vysvetľuje primár Starec väzby, výchovu detí s prepojením na rodičov a okolitý svet. Slováci nepestovali "studený" odchov ako napr. v EN, za mlákou a pod., hoci sa ich vzor slušne preberá po 89 aj u nás. Na našu škodu.
A vôbec, dnešní mladí to majú väčšinou sťaženejšie ako tie dve generácie pred nimi. Dnes je v ich životoch veľa neprirodzeností, to ani moji starí rodičia nezažívali.
hmmm, nuz neviem odkial mas informacie, ale mne dieta veru posvatne v NL nepride. Skor tu maju deti na haku a ono to vyzera, ze im dopraju volnosti a posvatnej nedotknutelnosti. A to nevravim o tej posvatnosti pri porodoch.
Ale ja som sa nevyjadrovala k Holanďanom, iba ten pár pracuje ako cudzinci rovnako ako vy.
V podstate NL národ ani nepoznám.
afrikánka
31.10.17,20:15
Ja???
Máš so mnou skúsenosť, aby som sa vulgárne vyjadrovala???
Žiadam tvoju odpoveď
precitaj si pozorne este raz, co som pisal...
...ziadat mozes o hocico, ale ja zdvorilo Tvoju ziadost odmietnem, ak to uznam za vhodne. A vyber si prosim, ci chces komunikovat v teme, ci v profile, alebo v SS.
Vybrala som si komunikáciu v téme, lebo to ma totiž neteší a rozčuľuje, čo sa tu deje, vieš?
Profil a SS nepokladám za relevantnú komunikáciu. Prečo by som mala jednať o veciach tzv. verejných, poza chrbát ostatných? Aj keď si to z určitých osobných dôvodov podaktorí neželajú? Nie som totiž prvá, ale rada by som bola posledná.
alaya1
31.10.17,20:18
Pozrela som si teraz program o chudnuti. Obdivovala som to dievcatko, hlavne, ze sa odvazila ist s kozou na trh. Snad sa jej to jej snazenie vyplati a ustoji to. Bolo to v mnohych momentoch dojemne.
afrikánka
31.10.17,20:23
Pozrela som si teraz program o chudnuti. Obdivovala som to dievcatko, hlavne, ze sa odvazila ist s kozou na trh. Snad sa jej to jej snazenie vyplati a ustoji to. Bolo to v mnohych momentoch dojemne.
Neodbiehaj do iných tém a daj mi odpoveď.
Prečo sa mi vždy objavovali mínusky zhodne s tvojimi pluskami???
Mne je autor mínusiek neznámy, tebe však autor plusiek áno. V záujme čestnosti a poriadku na Porade by si mala odpovedať, nie?
Alebo sa tu cítiš adminou? Často od teba čítavam komentáre, aby si nespokojenec zriadil svoju webovú stránku. Ako to teda je?
taiko
31.10.17,22:13
Pekne napísaný pravdivý a odborný článok, potešilo.
https://najmama.aktuality.sk/clanok/257084/jasle-od-2-rokov-su-tazky-hriech-na-psychickom-vyvoji-dietata-hovori-primar-mudr-jozef-marec/
Výborný príspevok.
Nedávno bol v NL zaťko, stretne sa tam zakaždým so svojimi priateľmi, pochádzajú z inej krajiny eu, čakajú dieťatko, majú nárok iba na 4 mesiace materskej. Keď už zažíva vyrastať svoje dieťa a vidí čo to všetko obnáša, nedokázal im povedať, aké podmienky majú matky s deťmi u nás. Žeby ich to zložilo, najmä matku v očakávaní. A to ide o národ, ktorý je vyslovene postavený na rodinných hodnotách ešte aj dnes.
hmmm, narod postaveny na rodinnych hodnotach ? Ake rodinne hodnoty mas na mysli?
Možno som mala napísať skôr väzbách. Napr. u nás dieťa nie je tak posvätné vo všeobecnosti ako u nich. A asi ani nikdy nebolo, nemyslím priamo v rodinách, ale napr. aj vo verejnosti.
Trochu sa opriem o Nandrolonov link, aj tam vysvetľuje primár Starec väzby, výchovu detí s prepojením na rodičov a okolitý svet. Slováci nepestovali "studený" odchov ako napr. v EN, za mlákou a pod., hoci sa ich vzor slušne preberá po 89 aj u nás. Na našu škodu.
A vôbec, dnešní mladí to majú väčšinou sťaženejšie ako tie dve generácie pred nimi. Dnes je v ich životoch veľa neprirodzeností, to ani moji starí rodičia nezažívali.
hmmm, nuz neviem odkial mas informacie, ale mne dieta veru posvatne v NL nepride. Skor tu maju deti na haku a ono to vyzera, ze im dopraju volnosti a posvatnej nedotknutelnosti. A to nevravim o tej posvatnosti pri porodoch.
Ale ja som sa nevyjadrovala k Holanďanom, iba ten pár pracuje ako cudzinci rovnako ako vy.
V podstate NL národ ani nepoznám.
ospravedlnujem sa, to som prehliadol, ze sa jedna o ludi z inej krajiny len zijucich v NL
sito
01.11.17,00:54
Pekne napísaný pravdivý a odborný článok, potešilo.
https://najmama.aktuality.sk/clanok/257084/jasle-od-2-rokov-su-tazky-hriech-na-psychickom-vyvoji-dietata-hovori-primar-mudr-jozef-marec/
Výborný príspevok.
Nedávno bol v NL zaťko, stretne sa tam zakaždým so svojimi priateľmi, pochádzajú z inej krajiny eu, čakajú dieťatko, majú nárok iba na 4 mesiace materskej. Keď už zažíva vyrastať svoje dieťa a vidí čo to všetko obnáša, nedokázal im povedať, aké podmienky majú matky s deťmi u nás. Žeby ich to zložilo, najmä matku v očakávaní. A to ide o národ, ktorý je vyslovene postavený na rodinných hodnotách ešte aj dnes.
hmmm, narod postaveny na rodinnych hodnotach ? Ake rodinne hodnoty mas na mysli?
Možno som mala napísať skôr väzbách. Napr. u nás dieťa nie je tak posvätné vo všeobecnosti ako u nich. A asi ani nikdy nebolo, nemyslím priamo v rodinách, ale napr. aj vo verejnosti.
Trochu sa opriem o Nandrolonov link, aj tam vysvetľuje primár Starec väzby, výchovu detí s prepojením na rodičov a okolitý svet. Slováci nepestovali "studený" odchov ako napr. v EN, za mlákou a pod., hoci sa ich vzor slušne preberá po 89 aj u nás. Na našu škodu.
A vôbec, dnešní mladí to majú väčšinou sťaženejšie ako tie dve generácie pred nimi. Dnes je v ich životoch veľa neprirodzeností, to ani moji starí rodičia nezažívali.
hmmm, nuz neviem odkial mas informacie, ale mne dieta veru posvatne v NL nepride. Skor tu maju deti na haku a ono to vyzera, ze im dopraju volnosti a posvatnej nedotknutelnosti. A to nevravim o tej posvatnosti pri porodoch.
Ale ja som sa nevyjadrovala k Holanďanom, iba ten pár pracuje ako cudzinci rovnako ako vy.
V podstate NL národ ani nepoznám.
ospravedlnujem sa, to som prehliadol, ze sa jedna o ludi z inej krajiny len zijucich v NL

:eek:
buchač
01.11.17,06:17
Som videl reklamu na hento
http://www.mediashopsk.eu/produkt/star-shower-window-wonderland/623/3

Kuwa, to je iná "úroveň" kultúry a vianočnej výzdoby....fujtajbl.
sito
01.11.17,06:41
Som videl reklamu na hento
http://www.mediashopsk.eu/produkt/star-shower-window-wonderland/623/3

Kuwa, to je iná "úroveň" kultúry a vianočnej výzdoby....fujtajbl.

Som videl reklamu na hento
http://www.mediashopsk.eu/produkt/star-shower-window-wonderland/623/3

Kuwa, to je iná "úroveň" kultúry a vianočnej výzdoby....fujtajbl.

:eek: Ale, Juraj , nerob hurhaj. Veď každý ujo je podľa seba chujo, či nie?

A s tým nič nenarobíš, proste

https://www.youtube.com/watch?v=5TicjUDR330

Ukľudní svoju dušu a nemyslí len na poradu, p...

:D :);)
Nandrolon
01.11.17,07:03
Som videl reklamu na hento
http://www.mediashopsk.eu/produkt/star-shower-window-wonderland/623/3

Kuwa, to je iná "úroveň" kultúry a vianočnej výzdoby....fujtajbl.
Toto nemoze clovek nad 18r. a svojpravny kupit.
lujza.j
01.11.17,07:10
Pozrela som si teraz program o chudnuti. Obdivovala som to dievcatko, hlavne, ze sa odvazila ist s kozou na trh. Snad sa jej to jej snazenie vyplati a ustoji to. Bolo to v mnohych momentoch dojemne.
Nepozeram uz kazdy utorok....lebo mi vadia ucastnici...ale to je moj problem.....smutne ,ze kazdy by mal navstevovat aj psychologa....prestala som ked pani co mala tusim 220kg a povedala,ze jej to nevadi....pricom slanina na jej bicepse bola tak mega,ze dvihne ruku a zabije ju....nehovoriac o tom..ze mali fitko a jej muz vysportovany....
Ked zacala na tento program uputavka...som povedala..ze tu takym tlstych ludi nenajdu....udajne prihlasenych bolo 1600 ludi...vybrali 11
Vcera som tiez nie cele....smutne,ze drela a potom zas pribrala.....velke percento cvikov poznam-cvicim ich.....a pri ich vahach.....mega mega tazke
buchač
01.11.17,07:11
Som videl reklamu na hento
http://www.mediashopsk.eu/produkt/star-shower-window-wonderland/623/3

Kuwa, to je iná "úroveň" kultúry a vianočnej výzdoby....fujtajbl.
Toto nemoze clovek nad 18r. a svojpravny kupit.
Mne by museli zaplatiť, aby som si to čo i len vzal.
Potom, po namontovaní a spustení tých "filmov" by som šiel von a osobne by som si rozbil okná...;)

Proste je to americký gýč jak sviňa....a tie najhoršie časy ešte len prídu, ako každý rok.
Samé sladoty, samé soby, samé červené svetre a pulóvre, vajčákové likéry....a samozrejme "Sám doma"...

Proste Vianoce sú pre deti.
Pre dospelých je to skôr na poriadnu depresiu.
Pre obchodnú sféru čistá ryža...
pavol54
01.11.17,07:18
Som videl reklamu na hento
http://www.mediashopsk.eu/produkt/star-shower-window-wonderland/623/3

Kuwa, to je iná "úroveň" kultúry a vianočnej výzdoby....fujtajbl.
Toto nemoze clovek nad 18r. a svojpravny kupit.
IBA 89,90 No nekúp to! Ak by to stálo až 90 to už by stálo za porozmýšľanie či to nie je drahé
lujza.j
01.11.17,07:22
"sam doma" moj oblubeny vanocní filmík:D.....a grizwóld....a este par kúskov:---
buchač
01.11.17,07:26
Pozrela som si teraz program o chudnuti. Obdivovala som to dievcatko, hlavne, ze sa odvazila ist s kozou na trh. Snad sa jej to jej snazenie vyplati a ustoji to. Bolo to v mnohych momentoch dojemne.
Nepozeram uz kazdy utorok....lebo mi vadia ucastnici...ale to je moj problem.....smutne ,ze kazdy by mal navstevovat aj psychologa....prestala som ked pani co mala tusim 220kg a povedala,ze jej to nevadi....pricom slanina na jej bicepse bola tak mega,ze dvihne ruku a zabije ju....nehovoriac o tom..ze mali fitko a jej muz vysportovany....
Ked zacala na tento program uputavka...som povedala..ze tu takym tlstych ludi nenajdu....udajne prihlasenych bolo 1600 ludi...vybrali 11
Vcera som tiez nie cele....smutne,ze drela a potom zas pribrala.....velke percento cvikov poznam-cvicim ich.....a pri ich vahach.....mega mega tazke

Na programe TLC (?) ide program "Môj tučný život"...
To je iný level obéznosti, žravosti, žrádla plných stolov.
Čo Ti budem...to sa nedalo pozerať.
Nandrolon
01.11.17,07:27
Ja som tu chcel napisat, ze namontovat to na dedine v trase krcmy, tak to nevydrzi viac ako hodinu po zaverecnej v krcme, ale zas sfetovane komenty nemusim :-)))))))))
Nandrolon
01.11.17,07:29
Tento rok budem usetreny vianocnych sraciek. Odstrelil som skylink, tak mi ide iba TA3 a nejake CT. Filmy si stahujem z uloz.to Akurat je problem najst horor + vojnovy, ktory som este nevidel.
alaya1
01.11.17,08:04
Pozrela som si teraz program o chudnuti. Obdivovala som to dievcatko, hlavne, ze sa odvazila ist s kozou na trh. Snad sa jej to jej snazenie vyplati a ustoji to. Bolo to v mnohych momentoch dojemne.
Nepozeram uz kazdy utorok....lebo mi vadia ucastnici...ale to je moj problem.....smutne ,ze kazdy by mal navstevovat aj psychologa....prestala som ked pani co mala tusim 220kg a povedala,ze jej to nevadi....pricom slanina na jej bicepse bola tak mega,ze dvihne ruku a zabije ju....nehovoriac o tom..ze mali fitko a jej muz vysportovany....
Ked zacala na tento program uputavka...som povedala..ze tu takym tlstych ludi nenajdu....udajne prihlasenych bolo 1600 ludi...vybrali 11
Vcera som tiez nie cele....smutne,ze drela a potom zas pribrala.....velke percento cvikov poznam-cvicim ich.....a pri ich vahach.....mega mega tazke
Ja som videla druhykrat prve ta sestricka a ta co ju vyhodil teraz druhy. Mam obavu zae naberu nazad ak povolia z cvicenia.
sito
01.11.17,09:04
?uuurva, a že nerozčuluj sa ...

http://www.porada.sk/t302322-12-rocna-umyvacka-riadu-bosh-pipa-v-pravidelnych-intervaloch-hoci-plne-funguje-aj-po-vytiahnuti-elektric-kabla-vyriesene.html#

Diktátor má posledné slovo.

A nie si ty bloňďák z Amsterdamu?

Blondínka dotlačí auto do servisu. Technik prekutá všetky kúty auta. Pýta sa jej, ste si istá, že ste svoje auto dotlačili na správne miesto? A prečo sa ma to pýtate? Nádrž je prázdna.

Čo ešte môže byť prázdne u tajka? Téma?
sito
01.11.17,10:15
"- Dnes 11:50 - permalink

A jejé, takže si spod Breziny"

Brezy boli, vyrezané boli, už ich to nebolí.

https://www.youtube.com/watch?v=9xrBDCiARWk

" Čo, skríkol mesiac na skaly, hovno tri krát skaly zvolali"
afrikánka
01.11.17,10:19
A ty nebudeš držať jazyk za zubami?
Lotor, spod Breziny...:rolleyes::cool:
Vybehni tam ešte, aspoň na 3 hodiny:D
sito
01.11.17,10:29
A ty nebudeš držať jazyk za zubami?
Lotor, spod Breziny...:rolleyes::cool:
Vybehni tam ešte, aspoň na 3 hodiny:D

A, ale brezy rastu aj za Ubľou dajú sa tam ešte kúpiť za pár rubľov? Či už hrivny si tam trhajú nevinný. Príde jarxx, príde na to?
Nandrolon
01.11.17,11:00
Kim Sito a Tetka :-)) nechcete zosobasit?
:-))
veronikasad
01.11.17,11:01
?uuurva, a že nerozčuluj sa ...

http://www.porada.sk/t302322-12-rocna-umyvacka-riadu-bosh-pipa-v-pravidelnych-intervaloch-hoci-plne-funguje-aj-po-vytiahnuti-elektric-kabla-vyriesene.html#

Diktátor má posledné slovo.

A nie si ty bloňďák z Amsterdamu?

Blondínka dotlačí auto do servisu. Technik prekutá všetky kúty auta. Pýta sa jej, ste si istá, že ste svoje auto dotlačili na správne miesto? A prečo sa ma to pýtate? Nádrž je prázdna.

Čo ešte môže byť prázdne u tajka? Téma?
Marcel, kvôli čomu sa rozculujes? Prečítal si si aj doplnenie od zadávateľa témy?
alaya1
01.11.17,11:15
Potesil krasny slnecny den- rano sme isli este zapalit sviecky na hroby a potom do prirody..
sito
01.11.17,11:30
?uuurva, a že nerozčuluj sa ...

http://www.porada.sk/t302322-12-rocna-umyvacka-riadu-bosh-pipa-v-pravidelnych-intervaloch-hoci-plne-funguje-aj-po-vytiahnuti-elektric-kabla-vyriesene.html#

Diktátor má posledné slovo.

A nie si ty bloňďák z Amsterdamu?

Blondínka dotlačí auto do servisu. Technik prekutá všetky kúty auta. Pýta sa jej, ste si istá, že ste svoje auto dotlačili na správne miesto? A prečo sa ma to pýtate? Nádrž je prázdna.

Čo ešte môže byť prázdne u tajka? Téma?
Marcel, kvôli čomu sa rozculujes? Prečítal si si aj doplnenie od zadávateľa témy?

Áno, Veronika, áno! Ale, všimni si časový sled a kto upravil otázku? Kto uzavrel tému?

Pán Boh to nebol. Kto si myslí, že je p. Septim?
taiko
01.11.17,11:51
?uuurva, a že nerozčuluj sa ...

http://www.porada.sk/t302322-12-rocna-umyvacka-riadu-bosh-pipa-v-pravidelnych-intervaloch-hoci-plne-funguje-aj-po-vytiahnuti-elektric-kabla-vyriesene.html#

Diktátor má posledné slovo.

A nie si ty bloňďák z Amsterdamu?

Blondínka dotlačí auto do servisu. Technik prekutá všetky kúty auta. Pýta sa jej, ste si istá, že ste svoje auto dotlačili na správne miesto? A prečo sa ma to pýtate? Nádrž je prázdna.

Čo ešte môže byť prázdne u tajka? Téma?
Marcel, kvôli čomu sa rozculujes? Prečítal si si aj doplnenie od zadávateľa témy?

Áno, Veronika, áno! Ale, všimni si časový sled a kto upravil otázku? Kto uzavrel tému?

Pán Boh to nebol. Kto si myslí, že je p. Septim?
marcelko

01.11.17 09:56 zadavatel opravil zadanie otazky s tym, ze to je uz vyriesene a ze to bol omyl.
01.11.17 10:41 Kedze svojou opravou sposobil, ze predosle reakcie boli nezmyselne, vratil som text povodnej otazky a jeho upravu som dal ako edit . Zaroven som otazku uzavrel, kedze bola vyriesena a navyse v principe nezmyselna, kedze sa jednalo o omyl
01.11.17 13:24 som opravil bosh na bosch

v com presne vidis problem ?
lujza.j
01.11.17,12:02
TLC,ze paradna stanica..moje decko hlasilo...no pomoc...take kekeciny tam..ze des..... a sak kazdy ma svoje "uchyliacke"programy:D
Hentie premeny....predpokladam..ze tocili vsetko naraz.....minuly rok...
taiko
01.11.17,12:03
TLC,ze paradna stanica..moje decko hlasilo...no pomoc...take kekeciny tam..ze des..... a sak kazdy ma svoje "uchyliacke"programy:D
Hentie premeny....predpokladam..ze tocili vsetko naraz.....minuly rok...
TLC, to je co ? Nejaky dalsi mozgomlyn ?
sito
01.11.17,12:12
?uuurva, a že nerozčuluj sa ...

http://www.porada.sk/t302322-12-rocna-umyvacka-riadu-bosh-pipa-v-pravidelnych-intervaloch-hoci-plne-funguje-aj-po-vytiahnuti-elektric-kabla-vyriesene.html#

Diktátor má posledné slovo.

A nie si ty bloňďák z Amsterdamu?

Blondínka dotlačí auto do servisu. Technik prekutá všetky kúty auta. Pýta sa jej, ste si istá, že ste svoje auto dotlačili na správne miesto? A prečo sa ma to pýtate? Nádrž je prázdna.

Čo ešte môže byť prázdne u tajka? Téma?
Marcel, kvôli čomu sa rozculujes? Prečítal si si aj doplnenie od zadávateľa témy?

Áno, Veronika, áno! Ale, všimni si časový sled a kto upravil otázku? Kto uzavrel tému?

Pán Boh to nebol. Kto si myslí, že je p. Septim?
marcelko

01.11.17 09:56 zadavatel opravil zadanie otazky s tym, ze to je uz vyriesene a ze to bol omyl.
01.11.17 10:41 Kedze svojou opravou sposobil, ze predosle reakcie boli nezmyselne, vratil som text povodnej otazky a jeho upravu som dal ako edit . Zaroven som otazku uzavrel, kedze bola vyriesena a navyse v principe nezmyselna, kedze sa jednalo o omyl
01.11.17 13:24 som opravil bosh na bosch

v com presne vidis problem ?

Problém? Zhoda náhod! Ja som písal a ty si medzi tým tému iniciatívne uzavrel. p.Žr, BOH porady.:D Takže žiaden problém, až na toho boha.
sito
01.11.17,12:20
Kim Sito a Tetka :-)) nechcete zosobasit?
:-))

Kim Sito a Tetka :-)) nechcete zosobasit?
:-))

No s Pánom Bohom, sito som, už! Kim nie som, nie som v tom spolku, kompanii. A tetku? Ani bohovi! :D
taiko
01.11.17,12:27
?uuurva, a že nerozčuluj sa ...

http://www.porada.sk/t302322-12-rocna-umyvacka-riadu-bosh-pipa-v-pravidelnych-intervaloch-hoci-plne-funguje-aj-po-vytiahnuti-elektric-kabla-vyriesene.html#

Diktátor má posledné slovo.

A nie si ty bloňďák z Amsterdamu?

Blondínka dotlačí auto do servisu. Technik prekutá všetky kúty auta. Pýta sa jej, ste si istá, že ste svoje auto dotlačili na správne miesto? A prečo sa ma to pýtate? Nádrž je prázdna.

Čo ešte môže byť prázdne u tajka? Téma?
Marcel, kvôli čomu sa rozculujes? Prečítal si si aj doplnenie od zadávateľa témy?

Áno, Veronika, áno! Ale, všimni si časový sled a kto upravil otázku? Kto uzavrel tému?

Pán Boh to nebol. Kto si myslí, že je p. Septim?
marcelko

01.11.17 09:56 zadavatel opravil zadanie otazky s tym, ze to je uz vyriesene a ze to bol omyl.
01.11.17 10:41 Kedze svojou opravou sposobil, ze predosle reakcie boli nezmyselne, vratil som text povodnej otazky a jeho upravu som dal ako edit . Zaroven som otazku uzavrel, kedze bola vyriesena a navyse v principe nezmyselna, kedze sa jednalo o omyl
01.11.17 13:24 som opravil bosh na bosch

v com presne vidis problem ?

Problém? Zhoda náhod! Ja som písal a ty si medzi tým tému iniciatívne uzavrel. p.Žr, BOH porady.:D Takže žiaden problém, až na toho boha.
marcelko a noze mi prezrad, ako som mal vidiet, ze pises ? Ci telepatiu som mal pouzit ? ;) A ci som Ti mal vari PC hacknut, nejaky key-logger nainstalovat aby som v realnom case videl, ake verse ohrdnuty sito z porady spriada a nedajboze Tvojej sebaprezentacii neuzavretim temy napomocny byt mohol ?
afrikánka
01.11.17,12:36
Jednému pochybuje pochopenie mládí, tolerantnosť, druhému tolerantnosť a úcta k staršiemu
sito
01.11.17,12:37
?uuurva, a že nerozčuluj sa ...

http://www.porada.sk/t302322-12-rocna-umyvacka-riadu-bosh-pipa-v-pravidelnych-intervaloch-hoci-plne-funguje-aj-po-vytiahnuti-elektric-kabla-vyriesene.html#

Diktátor má posledné slovo.

A nie si ty bloňďák z Amsterdamu?

Blondínka dotlačí auto do servisu. Technik prekutá všetky kúty auta. Pýta sa jej, ste si istá, že ste svoje auto dotlačili na správne miesto? A prečo sa ma to pýtate? Nádrž je prázdna.

Čo ešte môže byť prázdne u tajka? Téma?
Marcel, kvôli čomu sa rozculujes? Prečítal si si aj doplnenie od zadávateľa témy?

Áno, Veronika, áno! Ale, všimni si časový sled a kto upravil otázku? Kto uzavrel tému?

Pán Boh to nebol. Kto si myslí, že je p. Septim?
marcelko

01.11.17 09:56 zadavatel opravil zadanie otazky s tym, ze to je uz vyriesene a ze to bol omyl.
01.11.17 10:41 Kedze svojou opravou sposobil, ze predosle reakcie boli nezmyselne, vratil som text povodnej otazky a jeho upravu som dal ako edit . Zaroven som otazku uzavrel, kedze bola vyriesena a navyse v principe nezmyselna, kedze sa jednalo o omyl
01.11.17 13:24 som opravil bosh na bosch

v com presne vidis problem ?

Problém? Zhoda náhod! Ja som písal a ty si medzi tým tému iniciatívne uzavrel. p.Žr, BOH porady.:D Takže žiaden problém, až na toho boha.
marcelko a noze mi prezrad, ako som mal vidiet, ze pises ? Ci telepatiu som mal pouzit ? ;) A ci som Ti mal vari PC hacknut, nejaky key-logger nainstalovat aby som v realnom case videl, ake verse ohrdnuty sito z porady spriada a nedajboze Tvojej sebaprezentacii neuzavretim temy napomocny byt mohol ?

Nejedná sa o moje, či niekoho iného písanie. Ale o tvoju iniciatívu. Ako žandár zo Sain Tropez. Len sa realizuj ... :D
Ing. Ľubomír Janoška
01.11.17,12:38
Včera sa mi podarilo ako hosťujúcemu klávesákovi "rockovej kostolnej kapely" zúčastniť sa slávnostnej omše ku 500. výročiu reformácie. Je zaujímavé uvedomiť si, že dvom kresťanským cirkvám, pôsobiacim v Európe, trvalo 500 rokov, než sa naučili vzájomnej tolerancii. Ale máme ju tu a snáď môžeme povedať, že spolu s humanizmom a racionalizmom tvorí základy našej európskej kultúry. A asi by sme si aj mali uvedomiť, že dobré vzťahy medzi cirkvami sú niečím výnimočným a určite by sme ich nemali brať ako samozrejmosť. Pokiaľ nemáme za sebou tých 500 rokov.
pavol54
01.11.17,12:43
Včera sa mi podarilo ako hosťujúcemu klávesákovi "rockovej kostolnej kapely" zúčastniť sa slávnostnej omše ku 500. výročiu reformácie. Je zaujímavé uvedomiť si, že dvom kresťanským cirkvám, pôsobiacim v Európe, trvalo 500 rokov, než sa naučili vzájomnej tolerancii. Ale máme ju tu a snáď môžeme povedať, že spolu s humanizmom a racionalizmom tvoria základy našej európskej kultúry. A asi by sme si aj mali uvedomiť, že dobré vzťahy medzi cirkvami sú niečím výnimočným a určite by sme ich nemali brať ako samozrejmosť. Pokiaľ nemáme za sebou tých 500 rokov.
oprav sa Slávnostných "služieb Božích" vraj to nie je obsahovo to isté ako omša. A kde to bolo?
sito
01.11.17,12:43
:) Kde sa dvaja bijú, tretí víťazí. nie som tretí.
pavol54
01.11.17,12:45
:) Kde sa dvaja bijú, tretí víťazí.
Raz sú to ateisti potom zase islam a zase naopak
sito
01.11.17,12:51
:) Kde sa dvaja bijú, tretí víťazí.
Raz sú to ateisti potom zase islam a zase naopak
Turci s dostali až k Viedni v stredoveku. Dnes, dnes sú už aj v Hamburgu, aj plávať sa naučili Le Manche preplávali, ba aj za Krištofom sa pustili. Nakoniec zistili, že zem je guľatá. :D
alaya1
01.11.17,12:54
Včera sa mi podarilo ako hosťujúcemu klávesákovi "rockovej kostolnej kapely" zúčastniť sa slávnostnej omše ku 500. výročiu reformácie. Je zaujímavé uvedomiť si, že dvom kresťanským cirkvám, pôsobiacim v Európe, trvalo 500 rokov, než sa naučili vzájomnej tolerancii. Ale máme ju tu a snáď môžeme povedať, že spolu s humanizmom a racionalizmom tvorí základy našej európskej kultúry. A asi by sme si aj mali uvedomiť, že dobré vzťahy medzi cirkvami sú niečím výnimočným a určite by sme ich nemali brať ako samozrejmosť. Pokiaľ nemáme za sebou tých 500 rokov.

Tak to musel byt zazitok. Uz sa to malo udiat velmi davno, lebo len nazeranie k cielu je ine.
Ing. Ľubomír Janoška
01.11.17,13:00
Včera sa mi podarilo ako hosťujúcemu klávesákovi "rockovej kostolnej kapely" zúčastniť sa slávnostnej omše ku 500. výročiu reformácie. Je zaujímavé uvedomiť si, že dvom kresťanským cirkvám, pôsobiacim v Európe, trvalo 500 rokov, než sa naučili vzájomnej tolerancii. Ale máme ju tu a snáď môžeme povedať, že spolu s humanizmom a racionalizmom tvoria základy našej európskej kultúry. A asi by sme si aj mali uvedomiť, že dobré vzťahy medzi cirkvami sú niečím výnimočným a určite by sme ich nemali brať ako samozrejmosť. Pokiaľ nemáme za sebou tých 500 rokov.
oprav sa Slávnostných "služieb Božích" vraj to nie je obsahovo to isté ako omša. A kde to bolo?
Opravujem sa :)
Máš pravdu, bolo to dosť neformálne na omšu - namiesto kázne bol príhovor, takisto mal príhovor aj farár RKC, boli aj básne, aj zbor.
Toto bolo konkrétne v Pezinku, ale takéto oslavy boli tak trošku všade.
korela
01.11.17,13:28
"- Dnes 11:50 - permalink

A jejé, takže si spod Breziny"

Brezy boli, vyrezané boli, už ich to nebolí.

https://www.youtube.com/watch?v=9xrBDCiARWk

" Čo, skríkol mesiac na skaly, hovno tri krát skaly zvolali"
"Majstre", čo ste s tým chceli povedať národu?
Báseň okrem toho, že je krásna, nesie v sebe hlbokú myšlienku. Inak vníma text dieťa, inak -dsaťročný človek. Stačí vymeniť pár slov v básni, ja Vám ju pretextovávať nebudem, ak ste ju ešte doteraz nepochopili.

V poslednom čase, kam vkročíš, iba trúsiš ...
afrikánka
01.11.17,13:51
Si ho zahnala...
kvôliva národu, okašlal Poradu:mee:
misoft
01.11.17,13:57
TLC, to je co ? Nejaky dalsi mozgomlyn ?
TLC patrí pod Discovery Communications, LLC
korela
01.11.17,14:07
Nedá mi tých 20 eur za známku zo včerajška. Každý stupeň školy má vychovávať, veď doslova vedú mladých ku korupcii. Takto sa nedočkáme nápravy asi nikdy.
Niekto sa nechá kúpiť za 20 eur! 20 eur.
bettylou
01.11.17,14:11
862, či ktoré numero...neskoro píšeš adminovi. Všetko je to iba klam, zastieranie a podvod. Ja som písala 22.10. 2017 a menovala som tam teba a druhú krysu. Chalupár? Veď to je iba minimum, proti tvojím zákerným špinavostiam, ktoré tu robíš už roky!!!!! Ty pokrytec, si obyčajný zradca a podvodník. Celá porada je zaprasená tvojimi nickami. Je už ťažko rozoznať, kto je kto. Nedôvera voči novým nickom, dnes sa dá povedať, že si takmer zničil Poradu. Psychopat si...aj s ňou, obaja. A čudujem sa "starým poraďákom, že vôbec na teba reagujú.

jáá?? ja som sám :)
bettylou
01.11.17,17:21
inak parádny matroš ten internet, každého niečo se..ie a potom sú zvady na pol dňa o ničom :D podstata nikde, len dáta prej..bané
afrikánka
01.11.17,17:34
inak parádny matroš ten internet, každého niečo se..ie a potom sú zvady na pol dňa o ničom :D podstata nikde, len dáta prej..bané
Mne to nevadí, dáta neobmedzené;)
sito
01.11.17,17:56
?uuurva, a že nerozčuluj sa ...

http://www.porada.sk/t302322-12-rocna-umyvacka-riadu-bosh-pipa-v-pravidelnych-intervaloch-hoci-plne-funguje-aj-po-vytiahnuti-elektric-kabla-vyriesene.html#

Diktátor má posledné slovo.

A nie si ty bloňďák z Amsterdamu?

Blondínka dotlačí auto do servisu. Technik prekutá všetky kúty auta. Pýta sa jej, ste si istá, že ste svoje auto dotlačili na správne miesto? A prečo sa ma to pýtate? Nádrž je prázdna.

Čo ešte môže byť prázdne u tajka? Téma?
Marcel, kvôli čomu sa rozculujes? Prečítal si si aj doplnenie od zadávateľa témy?

Áno, Veronika, áno! Ale, všimni si časový sled a kto upravil otázku? Kto uzavrel tému?

Pán Boh to nebol. Kto si myslí, že je p. Septim?
marcelko

01.11.17 09:56 zadavatel opravil zadanie otazky s tym, ze to je uz vyriesene a ze to bol omyl.
01.11.17 10:41 Kedze svojou opravou sposobil, ze predosle reakcie boli nezmyselne, vratil som text povodnej otazky a jeho upravu som dal ako edit . Zaroven som otazku uzavrel, kedze bola vyriesena a navyse v principe nezmyselna, kedze sa jednalo o omyl
01.11.17 13:24 som opravil bosh na bosch

v com presne vidis problem ?

Problém? Zhoda náhod! Ja som písal a ty si medzi tým tému iniciatívne uzavrel. p.Žr, BOH porady.:D Takže žiaden problém, až na toho boha.
marcelko a noze mi prezrad, ako som mal vidiet, ze pises ? Ci telepatiu som mal pouzit ? ;) A ci som Ti mal vari PC hacknut, nejaky key-logger nainstalovat aby som v realnom case videl, ake verse ohrdnuty sito z porady spriada a nedajboze Tvojej sebaprezentacii neuzavretim temy napomocny byt mohol ?

Nejedná sa o moje, či niekoho iného písanie. Ale o tvoju iniciatívu. Ako žandár zo Sain Tropez. Len sa realizuj ... :D

Na hrušky neleziem, ale ty lezieš zasa po kútoch. A čo ťa žere? Ten žandár? :D A nie si tu ako žandár ...


"taiko - Dnes 19:30 - permalink

ech Ty trulo, vsak aspon bud konzistenntny v tych svojich bludoch. Stary chlap a furt sa necha na hruskach chytit ako sopliak"
afrikánka
01.11.17,18:49
Ten permalink?
Ma prekvapuješ, AUTOR. Očakávala by som od teba iné vyjadrenia, slová, myšlienky, vychádzajúc z tvojho veku, vzdelania, pobytu na "západe", prezentácie na Porade...tu predkladáš filozofické témy a popritom si iba jednoduchý chlapec z východného bloku.
sito
01.11.17,19:21
"- Dnes 11:50 - permalink

A jejé, takže si spod Breziny"

Brezy boli, vyrezané boli, už ich to nebolí.

https://www.youtube.com/watch?v=9xrBDCiARWk

" Čo, skríkol mesiac na skaly, hovno tri krát skaly zvolali"
"Majstre", čo ste s tým chceli povedať národu?
Báseň okrem toho, že je krásna, nesie v sebe hlbokú myšlienku. Inak vníma text dieťa, inak -dsaťročný človek. Stačí vymeniť pár slov v básni, ja Vám ju pretextovávať nebudem, ak ste ju ešte doteraz nepochopili.

V poslednom čase, kam vkročíš, iba trúsiš ...

A že ty sa vypytuješ. Ty si pekný vtáčik? Áno je to krásna báseň aj zmysle má, aj je pekne zarecitovala. A pretextovanie nebolo pre teba, ani národ. No ale je tvojim poslaním si rypnúť, zobákom.

Na porade? Ale veď nie ja som ju ... potrúsil ... :D
sito
01.11.17,19:35
?uuurva, a že nerozčuluj sa ...

http://www.porada.sk/t302322-12-rocna-umyvacka-riadu-bosh-pipa-v-pravidelnych-intervaloch-hoci-plne-funguje-aj-po-vytiahnuti-elektric-kabla-vyriesene.html#

Diktátor má posledné slovo.

A nie si ty bloňďák z Amsterdamu?

Blondínka dotlačí auto do servisu. Technik prekutá všetky kúty auta. Pýta sa jej, ste si istá, že ste svoje auto dotlačili na správne miesto? A prečo sa ma to pýtate? Nádrž je prázdna.

Čo ešte môže byť prázdne u tajka? Téma?
Marcel, kvôli čomu sa rozculujes? Prečítal si si aj doplnenie od zadávateľa témy?

Áno, Veronika, áno! Ale, všimni si časový sled a kto upravil otázku? Kto uzavrel tému?

Pán Boh to nebol. Kto si myslí, že je p. Septim?
marcelko

01.11.17 09:56 zadavatel opravil zadanie otazky s tym, ze to je uz vyriesene a ze to bol omyl.
01.11.17 10:41 Kedze svojou opravou sposobil, ze predosle reakcie boli nezmyselne, vratil som text povodnej otazky a jeho upravu som dal ako edit . Zaroven som otazku uzavrel, kedze bola vyriesena a navyse v principe nezmyselna, kedze sa jednalo o omyl
01.11.17 13:24 som opravil bosh na bosch

v com presne vidis problem ?

Problém? Zhoda náhod! Ja som písal a ty si medzi tým tému iniciatívne uzavrel. p.Žr, BOH porady.:D Takže žiaden problém, až na toho boha.
marcelko a noze mi prezrad, ako som mal vidiet, ze pises ? Ci telepatiu som mal pouzit ? ;) A ci som Ti mal vari PC hacknut, nejaky key-logger nainstalovat aby som v realnom case videl, ake verse ohrdnuty sito z porady spriada a nedajboze Tvojej sebaprezentacii neuzavretim temy napomocny byt mohol ?

Nejedná sa o moje, či niekoho iného písanie. Ale o tvoju iniciatívu. Ako žandár zo Sain Tropez. Len sa realizuj ... :D

Na hrušky neleziem, ale ty lezieš zasa po kútoch. A čo ťa žere? Ten žandár? :D A nie si tu ako žandár ...


"taiko - Dnes 19:30 - permalink

ech Ty trulo, vsak aspon bud konzistenntny v tych svojich bludoch. Stary chlap a furt sa necha na hruskach chytit ako sopliak"

Riško bude žasnúť nad tou tvojou novinkou, čo sa ti v tej tvojej hlavičke zrodila " VYRIESENE " téma v base. Žr. :D
misoft
01.11.17,20:14
Éééééé..... oné.......ľaľa................
Citácie citácii citovaných citácií.....
Kúrňa........... šak to skráťte............ kto má toľko tým kolieskom na hlodavcovi krútiť.......
:---
taiko
01.11.17,21:25
Riško bude žasnúť nad tou tvojou novinkou, čo sa ti v tej tvojej hlavičke zrodila " VYRIESENE " téma v base. Žr. :D
Uz si mu dal vediet ? Sameho by ma zaujimalo, co by nato povedal. :)
Ale uprimne povedane, zaregistroval som to po tych cistkach, tak som mal zato, ze to Richard zaviedol. Po blizsom skumani zistujem, ze to len jeden nick takto svedomito pristupil k svojim otazkam. Moja chyba, zjednam napravu.
kopretinka
01.11.17,22:13
aha,ćo mi to robí :D
taiko
01.11.17,22:15
aha,ćo mi to robí :D
ty kokso, slusny scrambling ? :)
vicktor
02.11.17,07:01
Tento rok budem usetreny vianocnych sraciek ... Akurat je problem najst horor + vojnovy.
Horory a vojny hmmm... zelam ti krasne Vianoce! :D
misoft
02.11.17,07:25
Nóóóó..... pozerať znova opakované reprízy reprízovaných repríz.... tak to radšej vyhrabem zo skrine staručkú (ešte predtým poľskú verziu z roku 1991) hru MONOPOLY - bude väčšia zábava (alebo Stávky a dostihy). Nebudeme čumieť do bedne, ale budeme "kšeftovať" :D a všetci spolu.
Nandrolon
02.11.17,07:44
Vicktor horory a vojnové, to je moja televízna šálka kávy! Na to mi nesiahaj :-))))))))))
Ing. Ľubomír Janoška
02.11.17,07:58
aha,ćo mi to robí :D
už sa na to ani grafická karta nevládze pozerať :(
pavol54
03.11.17,04:09
Kupujte slovenské potraviny - CBA pôvodne časť ZDROJ-a potom PRIMA potom to kúpili Maďari (ale tí až také prebytky potravín nemali) teraz to kúpila poľská investičná firma tak ako LIDL, bude navážať prevažne potraviny svojho štátu. SLOVÁCI jedzte to čo vám hodí obchodník pred hubu. Darmo tu vykrikujú pre plebs ľúbivé témy traja vrchní o boji proti dvojakej kvalite potravín, rovnako je to od nich úprimné ako ich boj proti korupcii, úžere a podvodom a voľbe tých správnych. Zo známeho Nerudovho románu " Hyn se ukáže" aj zajtra bude ráno .
kopretinka
03.11.17,06:31
do CBA nechodím,odjakživa otrasný obchod......aspoň u nás....
lujza.j
03.11.17,07:03
Kupujte sk potraviny....u chlapa v robote...sef volal do hyzy.....ze tonu mesacne by bral kuracich ceckov......ho vysmiali..ani sa snim nebavili....
pavol54
03.11.17,07:09
Kupujte sk potraviny....u chlapa v robote...sef volal do hyzy.....ze tonu mesacne by bral kuracich ceckov......ho vysmiali..ani sa snim nebavili....
Niečo podobné ako moja ponuka jačmeňa sladovníckej kvality že koľko ho máte? ja že 50 metrákov Odpoveď najprv že dovezte a potom čo ste povedali nie 50 ton ale 50 metrákov. No nehnevajte si to predajte niekomu. My kupujeme len od 50 ton viac
sito
03.11.17,07:16
Zakukala kukulienka a? A Žr. zasiahol! :D
Tweety
03.11.17,07:46
kopretinka
03.11.17,07:50
Kupujte sk potraviny....u chlapa v robote...sef volal do hyzy.....ze tonu mesacne by bral kuracich ceckov......ho vysmiali..ani sa snim nebavili....
to akože tona je pre nich málo??
Nandrolon
03.11.17,07:54
... mesačne asi hej, vieš si predstaviť, koľko ton denne odoberie nejaké logistické centrum pre väčšiu obchodnú sieť?

edit: http://www.euroekonom.sk/pripadova-studia-marketing-vybranej-spolocnosti-hyza/
už v roku 2014 /vzhľadom, že štúdia je publikovaná 3.3.2015, vychádzať sa muselo z údajov z roku 2014/ HYZA spracovávala denne viac ako 100 000 kusov kurčiat. Ak pripočítam medziročný nárast obratu koeficientom IBA 105, tak v 2017 to bude cca nad 115 000 kusov denne.
sito
03.11.17,08:08
Nandrolon - Dnes 09:21 - permalink

čo znamená tá skratka Žr. ? už som sa ťa na to pýtal...

Čo je Dr. vieš? D....r. Pomáha. Ž....r. ? :D
Nandrolon
03.11.17,08:22
Z tvojej odpovede nie som vôbec múdrejší, ale nevadí :-)
sito
03.11.17,08:35
Pomôcka ...dár :D
kopretinka
03.11.17,08:50
Fuj,ako som sa nas....mali to medzi maslami,ale maslo to nie je,a ja väčšinou čítam zloženie,teraz som nečítala...palmový,kokosový,bambucké maslo-to sa dá jesť??repkový,sójový....mliečneho iba 22%.Hodila by som to do mydla,ale nepíšu presné zloženie...tak som to hodila do koša...
Ing. Ľubomír Janoška
03.11.17,09:06
Fuj,ako som sa nas....mali to medzi maslami,ale maslo to nie je,a ja väčšinou čítam zloženie,teraz som nečítala...palmový,kokosový,bambucké maslo-to sa dá jesť??repkový,sójový....mliečneho iba 22%.Hodila by som to do mydla,ale nepíšu presné zloženie...tak som to hodila do koša...
ešte navrch "ilustračné foto" priamo na výrobku, to už je naozaj kus drzosti
kopretinka
03.11.17,09:20
Fuj,ako som sa nas....mali to medzi maslami,ale maslo to nie je,a ja väčšinou čítam zloženie,teraz som nečítala...palmový,kokosový,bambucké maslo-to sa dá jesť??repkový,sójový....mliečneho iba 22%.Hodila by som to do mydla,ale nepíšu presné zloženie...tak som to hodila do koša...
ešte navrch "ilustračné foto" priamo na výrobku, to už je naozaj kus drzosti
no to ilustračné foto ma neštve,ono je to fakt mäkké a dá sa to takto natierať hneď po vybratí z chladničky.Vyzerá to ako maslo.Bola to moja chyba,že som si nevšimla,že to nemá na sebe nápis MASLO.
Ale aj v obchode zavádzajú,lebo to mali medzi maslami,iné tuky boli inde uložené....
Nandrolon
03.11.17,09:22
Pomôcka ...dár :D
Už mi prišlo správne riešenie. V tomto teda nie som dobrý :-)) Akurát neviem, prečo to má veľké Ž, správne malo byť malé :-))
Nandrolon
03.11.17,09:27
kopretinka - možno má "mlékárna Opočno" nejakú svoju horu, kde pestujú palmy, kokosovníky, sóju, repku a toto je ich "vlajkový produkt".
Malo by to byť hodnotené ako klamanie spotrebiteľa a následne udelená max. možná pokuta!
lujza.j
03.11.17,10:10
Kupujte sk potraviny....u chlapa v robote...sef volal do hyzy.....ze tonu mesacne by bral kuracich ceckov......ho vysmiali..ani sa snim nebavili....
to akože tona je pre nich málo??
Veru malo....tak potom nech tu nekvakaju...ze sa nevari z sk masa....
sito
03.11.17,10:17
Pomôcka ...dár :D
Už mi prišlo správne riešenie. V tomto teda nie som dobrý :-)) Akurát neviem, prečo to má veľké Ž, správne malo byť malé :-))

Titul. :D:D:D

PuDr. Dežo ... CSc. :D:D:D
buchač
03.11.17,10:38
Pomôcka ...dár :D
Už mi prišlo správne riešenie. V tomto teda nie som dobrý :-)) Akurát neviem, prečo to má veľké Ž, správne malo byť malé :-))

Titul. :D:D:D

PuDr. Dežo ... CSc. :D:D:D
To bude málokto poznať...takže preklad :

Posunovač u dráhy ...Dežo....Calkom slušný cigán...;)
sito
03.11.17,10:46
Fuj,ako som sa nas....mali to medzi maslami,ale maslo to nie je,a ja väčšinou čítam zloženie,teraz som nečítala...palmový,kokosový,bambucké maslo-to sa dá jesť??repkový,sójový....mliečneho iba 22%.Hodila by som to do mydla,ale nepíšu presné zloženie...tak som to hodila do koša...

Aj také je, že " Maslíčko" Keď som v Rakúsku tam si aspoň metre kúpim. Alpské :D Ale bola tu aj téma "domáce"
sito
03.11.17,10:53
Pomôcka ...dár :D
Už mi prišlo správne riešenie. V tomto teda nie som dobrý :-)) Akurát neviem, prečo to má veľké Ž, správne malo byť malé :-))

Titul. :D:D:D

PuDr. Dežo ... CSc. :D:D:D
To bude málokto poznať...takže preklad :

Posunovač u dráhy ...Dežo....Calkom slušný cigán...;)

A teraz čo? Posunovača u dráhy, Deža ..., či toho celkom slušného ... :D
korela
03.11.17,11:41
Fuj,ako som sa nas....mali to medzi maslami,ale maslo to nie je,a ja väčšinou čítam zloženie,teraz som nečítala...palmový,kokosový,bambucké maslo-to sa dá jesť??repkový,sójový....mliečneho iba 22%.Hodila by som to do mydla,ale nepíšu presné zloženie...tak som to hodila do koša...
ešte navrch "ilustračné foto" priamo na výrobku, to už je naozaj kus drzosti
no to ilustračné foto ma neštve,ono je to fakt mäkké a dá sa to takto natierať hneď po vybratí z chladničky.Vyzerá to ako maslo.Bola to moja chyba,že som si nevšimla,že to nemá na sebe nápis MASLO.
Ale aj v obchode zavádzajú,lebo to mali medzi maslami,iné tuky boli inde uložené....
Čo ťa hory zlákali? :-) Veď tam nemáš žiadne zvieratko s vemenom.
http://tn.nova.cz/clanek/velke-srovnani-masel-ktera-jsou-mekka-a-ktera-tvrda-jako-kamen.html
Velké srovnání másel: Která jsou měkká a která tvrdá jako kámen? Článok z dneška
korela
03.11.17,11:49
Ja už ani Hyzu nekupujem, a kuracie iba pre psíka, lebo ten obsah granúl je odstrašujúci, i keď ani tá hydina nie je pre živého tvora nič moc. Ale veterinári nás už v minulosti stáli toľko, žeby som to rada obmedzila.
Prešla som z hydiny iba na morčacie, a to len len HU, bola by som rada, keby to niekto pripomienkoval.
.
V jednej reštaurácii v okolí mi bolo oznámené, nie vedúcim, že varia iba z mrazeného kuracieho vopred nasoleného mäsa. To by ma fakt zaujímala krajina pôvodu. Vivat meníčka pre zamestnancov.
lujza.j
03.11.17,12:56
Decko kupilo morcacie..ja moc morcacie nie...lebo mi smrdelo.....kazde maso ma svoj pach-vonu....ale musim povedat....ze som napacovala a parada...daleko chutnejsie ako kuracie....jeden balik bol HU...
Morky asi nie su taka masofka...ako kura....mozno nie su krmene az takym sajrajtom...pre rychle nafuknutie...
alaya1
03.11.17,13:03
Decko kupilo morcacie..ja moc morcacie nie...lebo mi smrdelo.....kazde maso ma svoj pach-vonu....ale musim povedat....ze som napacovala a parada...daleko chutnejsie ako kuracie....jeden balik bol HU...
Morky asi nie su taka masofka...ako kura....mozno nie su krmene az takym sajrajtom...pre rychle nafuknutie...

Morcacie je jedine maso z beznej sorty , na ktoru pes nealergizuje skrabanim sa.
taiko
03.11.17,13:10
Decko kupilo morcacie..ja moc morcacie nie...lebo mi smrdelo.....kazde maso ma svoj pach-vonu....ale musim povedat....ze som napacovala a parada...daleko chutnejsie ako kuracie....jeden balik bol HU...
Morky asi nie su taka masofka...ako kura....mozno nie su krmene az takym sajrajtom...pre rychle nafuknutie...

Morcacie je jedine maso z beznej sorty , na ktoru pes nealergizuje skrabanim sa.
to vazne ? Kazde ine maso je "nedobre" ? My uz cim dalej tym viac zajace kupujeme, tiez sa mi nejak vidi ze to nebude este masovka, ergo natlacene somarinami. A ten vyvar zo zajacich kosti, hmmmm :)
alaya1
03.11.17,13:18
Pisala som "bezna sorta masa" co je u mna kurca, kacka, prasa , hovadzina. Ja zajaca za beznu sortu nepovazujem, nikdy som ho nejedla, ani ked som este jedla maso, raz som ho videla upecene, vyzeralo to ako macka...tak za mna ee nikdy.
vicktor
03.11.17,13:18
kopretinka - možno má "mlékárna Opočno" nejakú svoju horu, kde pestujú palmy, kokosovníky, sóju, repku a toto je ich "vlajkový produkt".
Malo by to byť hodnotené ako klamanie spotrebiteľa a následne udelená max. možná pokuta!
??? - to je aj pre kopretinku
Vsak to tam mohol polozit iny zakaznik. Zato ze je to medzi 2 maslami, tak to nekupim ako maslo. Necitas nazov vyrobku? ja ano, pri masle aj podiel mliecneho tuku a vyrobcu. Kupila si "Pozdrav z hor", a ty si nevdacna. :D
taiko
03.11.17,13:22
Pisala som "bezna sorta masa" co je u mna kurca, kacka, prasa , hovadzina. Ja zajaca za beznu sortu nepovazujem, nikdy som ho nejedla, ani ked som este jedla maso, raz som ho videla upecene, vyzeralo to ako macka...tak za mna ee nikdy.
:D no si ma zneistela teraz, ze co si to my kupujeme. Pre mna je to bezna sorta, kedz stari rodicia chovali zajace, tak sme to mozno mali castejsie ako bezne
lujza.j
03.11.17,13:29
Tai..ty si tam nevies kupit ich maso....tak ako ja v at..ze je to ich "at" nie take ako ked ma lidl akciu na kuracinu a dotiahne to z de...a oni z pl..mozno?!
taiko
03.11.17,13:31
Tai..ty si tam nevies kupit ich maso....tak ako ja v at..ze je to ich "at" nie take ako ked ma lidl akciu na kuracinu a dotiahne to z de...a oni z pl..mozno?!
nuz ako ktore, nieco je veru aj dovezene. Napr z BE, ci FR.
Ale take akcie ako na SK tu nie su nikdy. Takze zatial im verime :)
lujza.j
03.11.17,13:32
Ja ked zajaca...vykostujem na tajňaša..decko by to nezjedlo...ze macka..
V mrazaku mam kosti z.dvoch...ja moc polifku nie....je mi sladka...musim s niecim zmotat...
alaya1
03.11.17,13:43
Ja ked zajaca...vykostujem na tajňaša..decko by to nezjedlo...ze macka..
V mrazaku mam kosti z.dvoch...ja moc polifku nie....je mi sladka...musim s niecim zmotat...

Mne je to teraz celkom jedno, ja maso nejem.A muz zje vsetko, jemu je to jedno.
vicktor
03.11.17,13:56
ked stari rodicia chovali zajace, tak sme to mozno mali castejsie ako bezne
Teticka z Dedictvi: Date si kralika? Tady to nikdo nechce zrat. :D
lujza.j
03.11.17,14:04
vicktor
03.11.17,14:33
... vyzeralo to ako macka...
V hypermarkete verim ze macky nepredavaju, ale od sukromnika na trhu musi mat hlavu a labky, aby sa dal rozoznat zajac polny a zajac stresny. :D
misoft
03.11.17,15:16
Ešte dobre, že to nie je drevokocúr.....:D:D:D
korela
03.11.17,15:26
Ja ked zajaca...vykostujem na tajňaša..decko by to nezjedlo...ze macka..
V mrazaku mam kosti z.dvoch...ja moc polifku nie....je mi sladka...musim s niecim zmotat...
Veď dopraj svojmu havovi.
korela
03.11.17,15:27
... vyzeralo to ako macka...
V hypermarkete verim ze macky nepredavaju, ale od sukromnika na trhu musi mat hlavu a labky, aby sa dal rozoznat zajac polny a zajac stresny. :D
To máš jedno, lebo obaja majú srsť.
korela
03.11.17,15:36
Pisala som "bezna sorta masa" co je u mna kurca, kacka, prasa , hovadzina. Ja zajaca za beznu sortu nepovazujem, nikdy som ho nejedla, ani ked som este jedla maso, raz som ho videla upecene, vyzeralo to ako macka...tak za mna ee nikdy.
:D no si ma zneistela teraz, ze co si to my kupujeme. Pre mna je to bezna sorta, kedz stari rodicia chovali zajace, tak sme to mozno mali castejsie ako bezne
Inak pokiaľ som ho mohla jesť, tiež domáce, ich mäso je delikátne. A pečený zajac s plnkou je vynikajúci.
Iba ťa obdivujem, ak ho máš doma ako domáceho miláčika, že to vieš od seba oddeliť.
korela
03.11.17,15:41
Tak čo nám ostáva, bažanti z bažantnice, kde ich možno kŕmia kukuricou, divoké zajace, a vôbec zverina ako taká?
Ako je to s jahňacinou? V pohode? To je také vhodné jesenné jedlo. Veľa koreňovej zeleniny k nemu pri pečení, stiahne do seba tuk a trochu aj jeho chuť. Skvelé.
korela
03.11.17,15:45
Ja Hyzu preto nie, pretože je poľské. Vraj, mám sa vyhýbať, Tak sa radšej vyhýbam všetkým firmám.
pavol54
03.11.17,15:48
Ja už ani Hyzu nekupujem, a kuracie iba pre psíka, lebo ten obsah granúl je odstrašujúci, i keď ani tá hydina nie je pre živého tvora nič moc. Ale veterinári nás už v minulosti stáli toľko, žeby som to rada obmedzila.
Prešla som z hydiny iba na morčacie, a to len len HU, bola by som rada, keby to niekto pripomienkoval.
.
V jednej reštaurácii v okolí mi bolo oznámené, nie vedúcim, že varia iba z mrazeného kuracieho vopred nasoleného mäsa. To by ma fakt zaujímala krajina pôvodu. Vivat meníčka pre zamestnancov.
chov hyzy ani nemôžeš, nič nechovajú niekedy bol okolo tak intenzívny pach, dnes nič obchodná politika sa zmenila -nakupujú
pavol54
03.11.17,16:00
Pisala som "bezna sorta masa" co je u mna kurca, kacka, prasa , hovadzina. Ja zajaca za beznu sortu nepovazujem, nikdy som ho nejedla, ani ked som este jedla maso, raz som ho videla upecene, vyzeralo to ako macka...tak za mna ee nikdy.
Keď som bol školák (piatak) tak sme mali zajace tri samice jedného samca šesť týždňové išli do paprikášu, mama keď odchádzala do roboty a my do školy povedala Keď sa vrátite zo školy, Paľo ty stiahneš troch zajacov a sestre nakázala že ich má naporcovať keď príde z roboty budú na večeru.Starostlivosť o zajace bola naša robota nachovať, čistiť klietky , zabiť odrať a nikto sa nad tým nepozastavoval, len pripúšťanie a odstavovanie samíc mal na starosť otec (lebo samice škrabali) dodnes staršieho zajaca nejem, len mladučkého.
pavol54
03.11.17,16:03
Pisala som "bezna sorta masa" co je u mna kurca, kacka, prasa , hovadzina. Ja zajaca za beznu sortu nepovazujem, nikdy som ho nejedla, ani ked som este jedla maso, raz som ho videla upecene, vyzeralo to ako macka...tak za mna ee nikdy.
:D no si ma zneistela teraz, ze co si to my kupujeme. Pre mna je to bezna sorta, kedz stari rodicia chovali zajace, tak sme to mozno mali castejsie ako bezne
Inak pokiaľ som ho mohla jesť, tiež domáce, ich mäso je delikátne. A pečený zajac s plnkou je vynikajúci.
Iba ťa obdivujem, ak ho máš doma ako domáceho miláčika, že to vieš od seba oddeliť.
jednoducho sa to dá oddeliť kožu naľavo, mäso napravo :)
buchač
03.11.17,16:14
Len vydržte...teraz tie pindy ohľadom (akože nedostatku) masla a iných komodít sú malina proti tomu, čo ešte len príde, čo sa potichu schvaľuje v Bruseli alebo v Štrasburgeri.
alaya1
03.11.17,16:21
Len vydržte...teraz tie pindy ohľadom (akože nedostatku) masla a iných komodít sú malina proti tomu, čo ešte len príde, čo sa potichu schvaľuje v Bruseli alebo v Štrasburgeri.
Posepni, nech nakupime do zasoby :) :) :)
buchač
03.11.17,16:54
Len vydržte...teraz tie pindy ohľadom (akože nedostatku) masla a iných komodít sú malina proti tomu, čo ešte len príde, čo sa potichu schvaľuje v Bruseli alebo v Štrasburgeri.
Posepni, nech nakupime do zasoby :) :) :)
....eeeee....tak to radšej nechci.
Alebo si už chceš vopred zaobstarať do zásoby nejakých imigrantov...;) :D :D :D

--------------------------------

ALE niečo k maslu ?


Evropská unie pomocí dotací za nevyrábění mléka omezuje produkci mléka a mléčných výrobků. Proto roste nyní cena másla do závratných výšin. Soudruzi v Bruselu neodhadli poptávku a nabídku. Je to jako ve slavném románu Hlava XXII.

EU je proslulá svojí neefektivní a byrokratickou zemědělskou politikou. Snaží se pomocí intervenčních nákupů, regulací a dotací řídit nabídku a poptávku. Centrální plánování a cenové úřady nefungovaly u nás za socialismu a nefungují ani dnes v EU.

Když úředníci v Bruselu chtěli omezit výrobu mléka, aby cena příliš neklesla, nějak se spletli ve svých odhadech a cena másla je nyní v celé Evropě na rekordní úrovni.

V září loňského roku vydala EU nařízení o poskytování podpory na snížení produkce mléka. Vyčlenili 150 milionů eur s cílem snížit produkci v EU o miliardu litrů mléka ročně. Zemědělci dostávají 14 eur za každých nevyrobených a nedodaných 100 litrů mléka. EU tak platí za nevyrábění mléka. Kdo dodá na trh méně mléka než v předchozím roce, dostane dotaci za každý litr, který na trh nedodá.

EU chtěla snížit produkci mléka, protože se bála, že omezení exportu do Ruska způsobené sankcemi bude tlačit na pokles cen ke škodě zemědělců. Snížení produkce mléka v EU se bohužel potkalo s růstem obliby mléka v Číně. Navrch kampaně brojící proti palmovému oleji vedly lidi k větší oblibě potravin s kravským tukem namísto palmového.

EU zasáhla „S cílem zvrátit dlouhodobě zvyšující se produkci mléka na evropském i světovém trhu, řešit nerovnováhu mezi nabídkou a poptávkou a maximálně omezit propad cen mléka“ Nějak ten světový trh ale neodhadli. Výsledkem snahy bruselských úředníků je enormní růst cen a rekordní cena másla na evropském trhu.

Až budete v obchodech kroutit hlavou nad šílenou cenou másla, vzpomeňte si na Brusel.

Já si navíc vzpomněl na pasáž ze slavného románu Hlava XXII (1961) Josepha Hellera o nepěstování vojtěšky:

Specializoval se na vojtěšku. A velmi se mu dařilo v jejím nepěstování. Vláda mu platila za každý bušl vojtěšky, který nevypěstoval. Čím více vojtěšky nevypěstoval, tím víc peněz od vlády dostal. A každý halíř, který si neděláním vydělal, investoval do nákupu dalších hektarů polí, aby zvýšil objem nevypěstované vojtěšky. Otec Majora Majora se věnoval nepěstování vojtěšky bez ustání. Celé dlouhé zimní večery zůstával ve světnici a nepouštěl se do oprav postrojů a z postele vstával vždy už před polednem, aby se ujistil, že se nic neudělalo. Všechny peníze investoval moudře a brzy byl jedním z největších nepěstitelů vojtěšky v celém okrese. Sousedé za ním chodili s žádostmi o nejrůznější rady, jelikož vydělal tolik peněz a musel být tudíž moudrý muž. „Bůh ví, že člověk sklidí, co zasel,“ říkával všem.
Nandrolon
03.11.17,17:33
Pisala som "bezna sorta masa" co je u mna kurca, kacka, prasa , hovadzina. Ja zajaca za beznu sortu nepovazujem, nikdy som ho nejedla, ani ked som este jedla maso, raz som ho videla upecene, vyzeralo to ako macka...tak za mna ee nikdy.
Zajaca kupujeme pre deti. V CR. Furt sa smejem v praci, ze ked olupem macku, tak to nikto nepozna... Zena zajace jedla, ja to do papule vedome nikdy nedam.. Ale ako vravim. Pre deti a kojencov, najlepsie maso.
Nandrolon
03.11.17,17:37
kopretinka - možno má "mlékárna Opočno" nejakú svoju horu, kde pestujú palmy, kokosovníky, sóju, repku a toto je ich "vlajkový produkt".
Malo by to byť hodnotené ako klamanie spotrebiteľa a následne udelená max. možná pokuta!
??? - to je aj pre kopretinku
Vsak to tam mohol polozit iny zakaznik. Zato ze je to medzi 2 maslami, tak to nekupim ako maslo. Necitas nazov vyrobku? ja ano, pri masle aj podiel mliecneho tuku a vyrobcu. Kupila si "Pozdrav z hor", a ty si nevdacna. :D
Ja zlozenie citam, a neviem, odkial ho zobrala. Vyrobky si pamatam, a ak vidim novy, kuknem na zlozenie...
V Jablonke na trznici hromadne predavali "polske hery" ako maslo. O 400m dalej v Biedronke ho predavali v preklade ako "maslo na varenie"... Ale ti hajzlici tam mali este aj napisane, ze 82%.
Normalny clovek vie, ze za 0,60 eur nekupis 200g maslo dnes, ale nie kazdy sa zamysli.
taiko
03.11.17,18:05
Pisala som "bezna sorta masa" co je u mna kurca, kacka, prasa , hovadzina. Ja zajaca za beznu sortu nepovazujem, nikdy som ho nejedla, ani ked som este jedla maso, raz som ho videla upecene, vyzeralo to ako macka...tak za mna ee nikdy.
:D no si ma zneistela teraz, ze co si to my kupujeme. Pre mna je to bezna sorta, kedz stari rodicia chovali zajace, tak sme to mozno mali castejsie ako bezne
Inak pokiaľ som ho mohla jesť, tiež domáce, ich mäso je delikátne. A pečený zajac s plnkou je vynikajúci.
Iba ťa obdivujem, ak ho máš doma ako domáceho miláčika, že to vieš od seba oddeliť.no moje zajace nikdy nepozeraju ked im sukmenovca vykostujem :) Ale pravdupovediac, mam s tym trosku problem. Ale to je len moje pokrytectvo, takze v pohode :)
misoft
03.11.17,18:11
No - už sa nebude vravieť, že má maslo na hlave, ale že má margarín na hlave (lebo maslo už bude vypredané :D:D:D)
korela
03.11.17,18:12
Ja už ani Hyzu nekupujem, a kuracie iba pre psíka, lebo ten obsah granúl je odstrašujúci, i keď ani tá hydina nie je pre živého tvora nič moc. Ale veterinári nás už v minulosti stáli toľko, žeby som to rada obmedzila.
Prešla som z hydiny iba na morčacie, a to len len HU, bola by som rada, keby to niekto pripomienkoval.
.
V jednej reštaurácii v okolí mi bolo oznámené, nie vedúcim, že varia iba z mrazeného kuracieho vopred nasoleného mäsa. To by ma fakt zaujímala krajina pôvodu. Vivat meníčka pre zamestnancov.
chov hyzy ani nemôžeš, nič nechovajú niekedy bol okolo tak intenzívny pach, dnes nič obchodná politika sa zmenila -nakupujú
Ďakujem, že si to potvrdil. To je ako s Melinou, čisto poľské produkty.
korela
03.11.17,18:13
Pisala som "bezna sorta masa" co je u mna kurca, kacka, prasa , hovadzina. Ja zajaca za beznu sortu nepovazujem, nikdy som ho nejedla, ani ked som este jedla maso, raz som ho videla upecene, vyzeralo to ako macka...tak za mna ee nikdy.
Zajaca kupujeme pre deti. V CR. Furt sa smejem v praci, ze ked olupem macku, tak to nikto nepozna... Zena zajace jedla, ja to do papule vedome nikdy nedam.. Ale ako vravim. Pre deti a kojencov, najlepsie maso.
Aj deckári odporúčajú.
korela
03.11.17,18:14
kopretinka - možno má "mlékárna Opočno" nejakú svoju horu, kde pestujú palmy, kokosovníky, sóju, repku a toto je ich "vlajkový produkt".
Malo by to byť hodnotené ako klamanie spotrebiteľa a následne udelená max. možná pokuta!
??? - to je aj pre kopretinku
Vsak to tam mohol polozit iny zakaznik. Zato ze je to medzi 2 maslami, tak to nekupim ako maslo. Necitas nazov vyrobku? ja ano, pri masle aj podiel mliecneho tuku a vyrobcu. Kupila si "Pozdrav z hor", a ty si nevdacna. :D
Ja zlozenie citam, a neviem, odkial ho zobrala. Vyrobky si pamatam, a ak vidim novy, kuknem na zlozenie...
V Jablonke na trznici hromadne predavali "polske hery" ako maslo. O 400m dalej v Biedronke ho predavali v preklade ako "maslo na varenie"... Ale ti hajzlici tam mali este aj napisane, ze 82%.
Normalny clovek vie, ze za 0,60 eur nekupis 200g maslo dnes, ale nie kazdy sa zamysli.
Čítala som o masle nedávno, že ak sa "zdvihla" cena masla, 50% majú z neho obchodníci. Na CZ stránkach. To je zasa iba nejaký umelý humbug.
misoft
03.11.17,18:35
Ja už ani Hyzu nekupujem, a kuracie iba pre psíka, lebo ten obsah granúl je odstrašujúci, i keď ani tá hydina nie je pre živého tvora nič moc. Ale veterinári nás už v minulosti stáli toľko, žeby som to rada obmedzila.
Prešla som z hydiny iba na morčacie, a to len len HU, bola by som rada, keby to niekto pripomienkoval.
.
V jednej reštaurácii v okolí mi bolo oznámené, nie vedúcim, že varia iba z mrazeného kuracieho vopred nasoleného mäsa. To by ma fakt zaujímala krajina pôvodu. Vivat meníčka pre zamestnancov.
Neviééééš???
No predsa
https://www.tattooforaweek.com/images/brazil-flag-temporary-tattoo_sm.jpg
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s10745.gif
kopretinka
03.11.17,21:19
kopretinka - možno má "mlékárna Opočno" nejakú svoju horu, kde pestujú palmy, kokosovníky, sóju, repku a toto je ich "vlajkový produkt".
Malo by to byť hodnotené ako klamanie spotrebiteľa a následne udelená max. možná pokuta!
??? - to je aj pre kopretinku
Vsak to tam mohol polozit iny zakaznik. Zato ze je to medzi 2 maslami, tak to nekupim ako maslo. Necitas nazov vyrobku? ja ano, pri masle aj podiel mliecneho tuku a vyrobcu. Kupila si "Pozdrav z hor", a ty si nevdacna. :D
nepoložil to tam iný zákazník,bolo to tam vyložené....aj ja čítam zloženie,ale ponáhľala som sa,tak som schytila...
sito
04.11.17,05:36
kopretinka - možno má "mlékárna Opočno" nejakú svoju horu, kde pestujú palmy, kokosovníky, sóju, repku a toto je ich "vlajkový produkt".
Malo by to byť hodnotené ako klamanie spotrebiteľa a následne udelená max. možná pokuta!
??? - to je aj pre kopretinku
Vsak to tam mohol polozit iny zakaznik. Zato ze je to medzi 2 maslami, tak to nekupim ako maslo. Necitas nazov vyrobku? ja ano, pri masle aj podiel mliecneho tuku a vyrobcu. Kupila si "Pozdrav z hor", a ty si nevdacna. :D
nepoložil to tam iný zákazník,bolo to tam vyložené....aj ja čítam zloženie,ale ponáhľala som sa,tak som schytila...

Len tak pre zaujímavosť. Dve so priam prečítal.

1. Maslo Rajo, obsah mliečneho tuku 82 %. Krajina pôvodu Nemecko.

2. Maslo Koliba, obsah mliečneho tuku 82 %. Výrobca Hriňová, Slovenská Republika.

Ktoré je lepšie, ktoré Slovenské "domáce" :D

http://www.porada.sk/t301242-domace-maslo-oplati-sa.html?highlight=domace
misoft
04.11.17,05:48
Správna odpoveď = 2
"Kupujte slovenské výrobky, podporíte slovenských výrobcov"....
;)
sito
04.11.17,05:54
No keď som ich kupoval, najprv to rajo, vraj je lepšie, žena povedala, aj cena bola 2,70 €. Druhé som si prečítal odkiaľ je a nepohrdol som ani cenou 2,30 €. :D
Nandrolon
04.11.17,06:42
Potesil eshop https://www.kafestore.cz/kategorie/caj/
Konecne kvalitne caje
buchač
04.11.17,06:43
Správna odpoveď = 2
"Kupujte slovenské výrobky, podporíte slovenských výrobcov"....
;)
...a koho ? Snáď len nie Nemeckého ?
Stačí si len prečítať článok...prípadne aj diskusiu.

Nemecko bude mať v rozpočte prebytok. Pôjde o 14 miliárd eur
https://aktualne.centrum.sk/zahranicie/europa/nemecko-bude-mat-rozpocte-prebytok-pojde-14-miliard-eur.html
pavol54
04.11.17,07:13
Správna odpoveď = 2
"Kupujte slovenské výrobky, podporíte slovenských výrobcov"....
;)
Nákup potravín je tajnejší ako voľby "Všetci kupujú slovenské výrobky, ale viac ako 50% potravín sa dováža". "Všetci hovoria že volia správnu stranu a k prekvapeniu viac ako 10% získa nesprávna strana".
misoft
04.11.17,07:48
Ono keď sa to vezme podrobnejšie - skoro 50% aj zahraničných výrobkov je skoro slovenských.
Príklad: drevo - spíli sa u nás, odvezie so AT, nerežú sa stavebné hranoly a dovezú na Sk - síce z AT, ale zo slovenského dreva :D. Piliny z toho (tiež prakticky slovenské) sa dovezú na SK a vyrobia sa drevotrieskové dosky (už slovenské), tie sa vyvezú do Poľska a tam sa vyrobí nábytok (poľský, ale zo slovenských drevotriesok zo sloveských pilín zo slovenských stromov ;) ). A je to.
Ovšem - cena, cena..... rastie priam raketovo......
sito
04.11.17,08:18
No, vedľa je JRD, teraz už len D. :D Odberateľa mlieka má za kopcom, mliekareň.Mliekareň si robí odber vzorkov, ak mlieko nevyhovuje je to pre družstvo odpad, ktorý mliekarní daruje. Mliekareň dar príjme, spracuje ho, nie ako odpad, ale ako druhotnú surovinu. Do čoho? Do bryndze na halušky, do pareníc, či iných syrov, alebo do masla? :D
Nandrolon
04.11.17,08:21
Vacsina polskeho nabytku dovezeneho do SR ma slovensky povod, vsak denne to vidim tam drevo, spat nabytok.
korela
04.11.17,08:29
Vacsina polskeho nabytku dovezeneho do SR ma slovensky povod, vsak denne to vidim tam drevo, spat nabytok.
Bohapusté plienenie.
Pripodobním to k Maďarsku, keby dovolilo vyvážať svoju ornicu.
Nandrolon
04.11.17,08:36
Makov, Turzovka, Oscadnica, co hodina to tahac dreva. Dokonca minule do CR po zelenej ciare cez hory! Za mnou jak v horore...
korela
04.11.17,08:53
Makov, Turzovka, Oscadnica, co hodina to tahac dreva. Dokonca minule do CR po zelenej ciare cez hory! Za mnou jak v horore...
https://sk.wikipedia.org/wiki/Jozef_Dekret-Matejovie
V Zákamennom má v lese pamätnú tabuľu z 19. st.
Dnes sa musí v hrobe obracať.
korela
04.11.17,08:59
14. -16.10.
3. Chodníkom J. Dekreta Matejovie
Oravské Beskydy – Pilsko, Spoločné turisticko-náučné podujatie
KST a Lesy SR na počesť zakladeteľa lesného hospodárenia.
KST - Sekcia PT, RR KST Orava - Dolný Kubín; LESY SR š.p., LDM Zvolen
info: Jindrich Racek, tel.: +421 907 234 802,
jindro.racek@gmail.com; www.kst.sk
http://rrkstorava.wbl.sk/kalendar/kalendar-fareb-2016.pdf
.
Pokladám takéto akcie za veľmi zmysluplné, hlavne pre deti, ktoré budú vytvárať svoju budúcnosť v tejto krajine. Kedy k nej majú priľnúť, ak nie v predpubertálnom veku, čiže školskom. Výlety smerovať týmto smerom.
Nandrolon
04.11.17,09:05
Orava je kapitola sama o sebe. Tam uz chceli tu tazobnu cestu zavriet, nakolko hrozilo zrutenie strojov a znecstenie priehrady, ktora sluzi IBA na pitnu vodu desattisicom obyvatelov. Tam sa nesmie kupat, lovit ryby, clnkovat. A odtial to frci cez Trstenu do PL.
korela
04.11.17,09:12
Orava je kapitola sama o sebe. Tam uz chceli tu tazobnu cestu zavriet, nakolko hrozilo zrutenie strojov a znecstenie priehrady, ktora sluzi IBA na pitnu vodu desattisicom obyvatelov. Tam sa nesmie kupat, lovit ryby, clnkovat. A odtial to frci cez Trstenu do PL.
Samý problém, koľko ich tu je. Zapojiť sa, kým nie je neskoro.
Iní si vedia zabezpečiť vodu na stáročia dopredu obsadzovaním (kupovaním pozemkov.)
Nandrolon
04.11.17,09:17
... Aby som to upresnil. Myslel som nadrz Nova Bystrica, ktora je este na Kusuciach... I ked cesta to spaja. My mame vodu svoju. Ale v byte mas bystricku a pri pozemku to mame zaslepene.
sito
04.11.17,09:27
sito
04.11.17,10:11
:eek: Hm ... asi nejaké ucho? Tu sa snaží každý kto môže, má na to skupovať pozemky, aby tu mal veľkú zem, veľa nehnuteľnosti. Amerika je veľká zem, no nie všade je dostatok vody. Celý fil má viac ako dve hodiny a o vodu sa v ňom jedná. O jej kúpe a boji o ňu. Rozprávka skončí dobre. A na Slovensku? Ako to skončí? :D:D:D
korela
04.11.17,10:26
:eek: Hm ... asi nejaké ucho? Tu sa snaží každý kto môže, má na to skupovať pozemky, aby tu mal veľkú zem, veľa nehnuteľnosti. Amerika je veľká zem, no nie všade je dostatok vody. Celý fil má viac ako dve hodiny a o vodu sa v ňom jedná. O jej kúpe a boji o ňu. Rozprávka skončí dobre. A na Slovensku? Ako to skončí? :D:D:D
Podľa všímavosti obyvateľov. Zatiaľ im nedochádza, čo už prebieha.
taiko
04.11.17,10:47
Správna odpoveď = 2
"Kupujte slovenské výrobky, podporíte slovenských výrobcov"....
;)
Nákup potravín je tajnejší ako voľby "Všetci kupujú slovenské výrobky, ale viac ako 50% potravín sa dováža". "Všetci hovoria že volia správnu stranu a k prekvapeniu viac ako 10% získa nesprávna strana".
:sarcasm-on My by sme aj slovenske kupovali, ale ked slovenski podnikatelia su hajzli, podvodnici a zlodeji, co chcu nasinca ozobracit :sarcasm-off
sito
04.11.17,10:49
:eek: Hm ... asi nejaké ucho? Tu sa snaží každý kto môže, má na to skupovať pozemky, aby tu mal veľkú zem, veľa nehnuteľnosti. Amerika je veľká zem, no nie všade je dostatok vody. Celý fil má viac ako dve hodiny a o vodu sa v ňom jedná. O jej kúpe a boji o ňu. Rozprávka skončí dobre. A na Slovensku? Ako to skončí? :D:D:D
Podľa všímavosti obyvateľov. Zatiaľ im nedochádza, čo už prebieha.

ČO skríkol ...

Ako ta zmysluplná báseň, "Ranená breza" :);)
pavol54
04.11.17,12:17
Správna odpoveď = 2
"Kupujte slovenské výrobky, podporíte slovenských výrobcov"....
;)
Nákup potravín je tajnejší ako voľby "Všetci kupujú slovenské výrobky, ale viac ako 50% potravín sa dováža". "Všetci hovoria že volia správnu stranu a k prekvapeniu viac ako 10% získa nesprávna strana".
:sarcasm-on My by sme aj slovenske kupovali, ale ked slovenski podnikatelia su hajzli, podvodnici a zlodeji, co chcu nasinca ozobracit :sarcasm-off
Takí podvodníci ako ich politickí predstavitelia Keď môže politik Jano, iného brat matka sestra, prečo by taký nemohol byť aj obyčajný podnikateľ bez politického krytia? Ale máš pravdu, tí zahraniční nás s radosťou nakŕmia dioxínom či finoprilom až kým ich neprichytia, tak sa tvária ako etalón čestnosti a poctivosti. Peniaze smrdia a voňajú všade a všetkým rovnako. Peniaze nemám rád, ale rád ich mám.
pavol54
04.11.17,12:32
:eek: Hm ... asi nejaké ucho? Tu sa snaží každý kto môže, má na to skupovať pozemky, aby tu mal veľkú zem, veľa nehnuteľnosti. Amerika je veľká zem, no nie všade je dostatok vody. Celý fil má viac ako dve hodiny a o vodu sa v ňom jedná. O jej kúpe a boji o ňu. Rozprávka skončí dobre. A na Slovensku? Ako to skončí? :D:D:D
Podľa všímavosti obyvateľov. Zatiaľ im nedochádza, čo už prebieha.
Taký Reza Páhlaví bol dobrý otec iránskeho národa My nemáme ropu máme vodu a čo sme horší? Tiež musíme mať nejakého žmýkača v prospech nadnárodných ziskov
sito
04.11.17,20:57
Správna odpoveď = 2
"Kupujte slovenské výrobky, podporíte slovenských výrobcov"....
;)
Nákup potravín je tajnejší ako voľby "Všetci kupujú slovenské výrobky, ale viac ako 50% potravín sa dováža". "Všetci hovoria že volia správnu stranu a k prekvapeniu viac ako 10% získa nesprávna strana".
:sarcasm-on My by sme aj slovenske kupovali, ale ked slovenski podnikatelia su hajzli, podvodnici a zlodeji, co chcu nasinca ozobracit :sarcasm-off
Takí podvodníci ako ich politickí predstavitelia Keď môže politik Jano, iného brat matka sestra, prečo by taký nemohol byť aj obyčajný podnikateľ bez politického krytia? Ale máš pravdu, tí zahraniční nás s radosťou nakŕmia dioxínom či finoprilom až kým ich neprichytia, tak sa tvária ako etalón čestnosti a poctivosti. Peniaze smrdia a voňajú všade a všetkým rovnako. Peniaze nemám rád, ale rád ich mám.

Pekne si to napísal, aj dobre. Dobre, ale pochopí to? A všimol si si, že ako stvrdol, pritvrdil? Noo, to by som do neho nepovedal. :D
sito
04.11.17,21:01
:eek: Hm ... asi nejaké ucho? Tu sa snaží každý kto môže, má na to skupovať pozemky, aby tu mal veľkú zem, veľa nehnuteľnosti. Amerika je veľká zem, no nie všade je dostatok vody. Celý fil má viac ako dve hodiny a o vodu sa v ňom jedná. O jej kúpe a boji o ňu. Rozprávka skončí dobre. A na Slovensku? Ako to skončí? :D:D:D
Podľa všímavosti obyvateľov. Zatiaľ im nedochádza, čo už prebieha.
Taký Reza Páhlaví bol dobrý otec iránskeho národa My nemáme ropu máme vodu a čo sme horší? Tiež musíme mať nejakého žmýkača v prospech nadnárodných ziskov

U nás, reže pohlaví, pod krkom. :D
taiko
04.11.17,21:07
Správna odpoveď = 2
"Kupujte slovenské výrobky, podporíte slovenských výrobcov"....
;)
Nákup potravín je tajnejší ako voľby "Všetci kupujú slovenské výrobky, ale viac ako 50% potravín sa dováža". "Všetci hovoria že volia správnu stranu a k prekvapeniu viac ako 10% získa nesprávna strana".
:sarcasm-on My by sme aj slovenske kupovali, ale ked slovenski podnikatelia su hajzli, podvodnici a zlodeji, co chcu nasinca ozobracit :sarcasm-off
Takí podvodníci ako ich politickí predstavitelia Keď môže politik Jano, iného brat matka sestra, prečo by taký nemohol byť aj obyčajný podnikateľ bez politického krytia? Ale máš pravdu, tí zahraniční nás s radosťou nakŕmia dioxínom či finoprilom až kým ich neprichytia, tak sa tvária ako etalón čestnosti a poctivosti. Peniaze smrdia a voňajú všade a všetkým rovnako. Peniaze nemám rád, ale rád ich mám.
pavol zaregistroval si tam ten sarcasm-on a sarcasm-off ?
sito
04.11.17,21:07
Nie je možné v taký úžasný deň keď sa dávame do županov a niekto len tak uzavrie najzábavnejšiu tému na porade v poslednom mesiaci, ak len poslednom mesiaci. : D

http://www.porada.sk/t302404-co-mam-studovat-ked-chcem-byt-herecka-spevacka.html
Nandrolon
04.11.17,21:34
Taiko minus, lebo sme na SK /haloween tiez neoslavujem/
Sito - tak si zaloz druhu.
sito
04.11.17,21:42
Taiko minus, lebo sme na SK /haloween tiez neoslavujem/
Sito - tak si zaloz druhu.

kim ovec. Ale ja netúžim byť herec, spevák. Ani by nedokázal tak ľudí ťahať za nos. Prípadne v papučiach cez vodu previesť. :D
pavol54
05.11.17,06:27
Správna odpoveď = 2
"Kupujte slovenské výrobky, podporíte slovenských výrobcov"....
;)
Nákup potravín je tajnejší ako voľby "Všetci kupujú slovenské výrobky, ale viac ako 50% potravín sa dováža". "Všetci hovoria že volia správnu stranu a k prekvapeniu viac ako 10% získa nesprávna strana".
:sarcasm-on My by sme aj slovenske kupovali, ale ked slovenski podnikatelia su hajzli, podvodnici a zlodeji, co chcu nasinca ozobracit :sarcasm-off
Takí podvodníci ako ich politickí predstavitelia Keď môže politik Jano, iného brat matka sestra, prečo by taký nemohol byť aj obyčajný podnikateľ bez politického krytia? Ale máš pravdu, tí zahraniční nás s radosťou nakŕmia dioxínom či finoprilom až kým ich neprichytia, tak sa tvária ako etalón čestnosti a poctivosti. Peniaze smrdia a voňajú všade a všetkým rovnako. Peniaze nemám rád, ale rád ich mám.
pavol zaregistroval si tam ten sarcasm-on a sarcasm-off ?
neviem čo znamená sarcasm v tejto súvislosti, ale vyjadril som svoj pravdivý postoj k tvojmu komentu
bettylou
05.11.17,07:15
Nie je možné v taký úžasný deň keď sa dávame do županov a niekto len tak uzavrie najzábavnejšiu tému na porade v poslednom mesiaci, ak len poslednom mesiaci. : D

http://www.porada.sk/t302404-co-mam-studovat-ked-chcem-byt-herecka-spevacka.html

:D:D:D
Sito si mal pravdu, teraz som ju prečítala - týýý koksooo, že jaké nahrávky na smeče :D, a každý len ping.. :D
A s tou angličtinou a svätým drevom, tak to už mi slzy z očí tiekli, skoro som syna rehotom zobudila :D
taiko
05.11.17,08:05
Správna odpoveď = 2
"Kupujte slovenské výrobky, podporíte slovenských výrobcov"....
;)
Nákup potravín je tajnejší ako voľby "Všetci kupujú slovenské výrobky, ale viac ako 50% potravín sa dováža". "Všetci hovoria že volia správnu stranu a k prekvapeniu viac ako 10% získa nesprávna strana".
:sarcasm-on My by sme aj slovenske kupovali, ale ked slovenski podnikatelia su hajzli, podvodnici a zlodeji, co chcu nasinca ozobracit :sarcasm-off
Takí podvodníci ako ich politickí predstavitelia Keď môže politik Jano, iného brat matka sestra, prečo by taký nemohol byť aj obyčajný podnikateľ bez politického krytia? Ale máš pravdu, tí zahraniční nás s radosťou nakŕmia dioxínom či finoprilom až kým ich neprichytia, tak sa tvária ako etalón čestnosti a poctivosti. Peniaze smrdia a voňajú všade a všetkým rovnako. Peniaze nemám rád, ale rád ich mám.
pavol zaregistroval si tam ten sarcasm-on a sarcasm-off ?
neviem čo znamená sarcasm v tejto súvislosti, ale vyjadril som svoj pravdivý postoj k tvojmu komentu
pavol, cely moj prispevok bol mieneny sarkasticky. Narazal som na postoj mnohych Slovakov, ziveny Smerom, ze podnikatelia su podvodnici a ze vsetci podnikatelia kradnu a podvadzaju. Nevadi, nepochopili sme sa. Moja chyba. Nemal som anglicky vyraz pouzit.
Nandrolon
05.11.17,08:10
https://m.youtube.com/watch?v=ftzBDb2IsNU
https://m.youtube.com/watch?v=E3rd_Ma66gc
Co na to superekonom Taiko a spol.?
Pevne dufam, ze ten stary ujo to tam pekne vytuneluje, nech maju jeho volici radost :-))
Zajtra stahujem hosp. vysledky zo ZA kraja a BB kraja, aby som na konci obdobia mohol porovnat, hadam to nie je trestne :-)
pavol54
05.11.17,08:29
Správna odpoveď = 2
"Kupujte slovenské výrobky, podporíte slovenských výrobcov"....
;)
Nákup potravín je tajnejší ako voľby "Všetci kupujú slovenské výrobky, ale viac ako 50% potravín sa dováža". "Všetci hovoria že volia správnu stranu a k prekvapeniu viac ako 10% získa nesprávna strana".
:sarcasm-on My by sme aj slovenske kupovali, ale ked slovenski podnikatelia su hajzli, podvodnici a zlodeji, co chcu nasinca ozobracit :sarcasm-off
Takí podvodníci ako ich politickí predstavitelia Keď môže politik Jano, iného brat matka sestra, prečo by taký nemohol byť aj obyčajný podnikateľ bez politického krytia? Ale máš pravdu, tí zahraniční nás s radosťou nakŕmia dioxínom či finoprilom až kým ich neprichytia, tak sa tvária ako etalón čestnosti a poctivosti. Peniaze smrdia a voňajú všade a všetkým rovnako. Peniaze nemám rád, ale rád ich mám.
pavol zaregistroval si tam ten sarcasm-on a sarcasm-off ?
neviem čo znamená sarcasm v tejto súvislosti, ale vyjadril som svoj pravdivý postoj k tvojmu komentu
pavol, cely moj prispevok bol mieneny sarkasticky. Narazal som na postoj mnohych Slovakov, ziveny Smerom, ze podnikatelia su podvodnici a ze vsetci podnikatelia kradnu a podvadzaju. Nevadi, nepochopili sme sa. Moja chyba. Nemal som anglicky vyraz pouzit.
No to si myslím že skôr adepti iných strán tvrdia a dokazujú že podnikatelia kradnú a podvádzajú
marleau
05.11.17,08:29
taiko
05.11.17,08:31
Nákup potravín je tajnejší ako voľby "Všetci kupujú slovenské výrobky, ale viac ako 50% potravín sa dováža". "Všetci hovoria že volia správnu stranu a k prekvapeniu viac ako 10% získa nesprávna strana".
:sarcasm-on My by sme aj slovenske kupovali, ale ked slovenski podnikatelia su hajzli, podvodnici a zlodeji, co chcu nasinca ozobracit :sarcasm-off
Takí podvodníci ako ich politickí predstavitelia Keď môže politik Jano, iného brat matka sestra, prečo by taký nemohol byť aj obyčajný podnikateľ bez politického krytia? Ale máš pravdu, tí zahraniční nás s radosťou nakŕmia dioxínom či finoprilom až kým ich neprichytia, tak sa tvária ako etalón čestnosti a poctivosti. Peniaze smrdia a voňajú všade a všetkým rovnako. Peniaze nemám rád, ale rád ich mám.
pavol zaregistroval si tam ten sarcasm-on a sarcasm-off ?
neviem čo znamená sarcasm v tejto súvislosti, ale vyjadril som svoj pravdivý postoj k tvojmu komentu
pavol, cely moj prispevok bol mieneny sarkasticky. Narazal som na postoj mnohych Slovakov, ziveny Smerom, ze podnikatelia su podvodnici a ze vsetci podnikatelia kradnu a podvadzaju. Nevadi, nepochopili sme sa. Moja chyba. Nemal som anglicky vyraz pouzit.
No to si myslím že skôr adepti iných strán tvrdia a dokazujú že podnikatelia kradnú a podvádzajú
to si nechame na inu debatu a v inej teme. Len som chcel nedorozumenie objasnit :). Dufam, ze sa mi to podarilo
pavol54
05.11.17,08:35
https://m.youtube.com/watch?v=ftzBDb2IsNU
https://m.youtube.com/watch?v=E3rd_Ma66gc
Co na to superekonom Taiko a spol.?
Pevne dufam, ze ten stary ujo to tam pekne vytuneluje, nech maju jeho volici radost :-))
Zajtra stahujem hosp. vysledky zo ZA kraja a BB kraja, aby som na konci obdobia mohol porovnat, hadam to nie je trestne :-)
Ak je niekto protežovaný bude aj podporený, rád by som videl tie toky a aj politici prestanú v tomto prípade ukazovať navzájom kto je aký zlodej (v záujme veci).
misoft
05.11.17,09:29
Tweety
05.11.17,09:40
Asi takto....
https://gulas.sme.sk/upload/posts/1/10/101791/large/31231b70a9a5b1297500b1f61b69d9e2.png
Bolo to o chlp ale podstatné, že bolo. A nebolo to krásnym počasím. Nedobrá výhovorka, veru nemdobrá.
sito
05.11.17,09:51
Nákup potravín je tajnejší ako voľby "Všetci kupujú slovenské výrobky, ale viac ako 50% potravín sa dováža". "Všetci hovoria že volia správnu stranu a k prekvapeniu viac ako 10% získa nesprávna strana".
:sarcasm-on My by sme aj slovenske kupovali, ale ked slovenski podnikatelia su hajzli, podvodnici a zlodeji, co chcu nasinca ozobracit :sarcasm-off
Takí podvodníci ako ich politickí predstavitelia Keď môže politik Jano, iného brat matka sestra, prečo by taký nemohol byť aj obyčajný podnikateľ bez politického krytia? Ale máš pravdu, tí zahraniční nás s radosťou nakŕmia dioxínom či finoprilom až kým ich neprichytia, tak sa tvária ako etalón čestnosti a poctivosti. Peniaze smrdia a voňajú všade a všetkým rovnako. Peniaze nemám rád, ale rád ich mám.
pavol zaregistroval si tam ten sarcasm-on a sarcasm-off ?
neviem čo znamená sarcasm v tejto súvislosti, ale vyjadril som svoj pravdivý postoj k tvojmu komentu
pavol, cely moj prispevok bol mieneny sarkasticky. Narazal som na postoj mnohych Slovakov, ziveny Smerom, ze podnikatelia su podvodnici a ze vsetci podnikatelia kradnu a podvadzaju. Nevadi, nepochopili sme sa. Moja chyba. Nemal som anglicky vyraz pouzit.
No to si myslím že skôr adepti iných strán tvrdia a dokazujú že podnikatelia kradnú a podvádzajú
to si nechame na inu debatu a v inej teme. Len som chcel nedorozumenie objasnit :). Dufam, ze sa mi to podarilo
Dúfať? Dúfať môžeš, ale či ostatní nebudú z teba zúfať. Že sa ti to podarilo, že?! :D
sito
05.11.17,10:26
Nie je možné v taký úžasný deň keď sa dávame do županov a niekto len tak uzavrie najzábavnejšiu tému na porade v poslednom mesiaci, ak len poslednom mesiaci. : D

http://www.porada.sk/t302404-co-mam-studovat-ked-chcem-byt-herecka-spevacka.html

:D:D:D
Sito si mal pravdu, teraz som ju prečítala - týýý koksooo, že jaké nahrávky na smeče :D, a každý len ping.. :D
A s tou angličtinou a svätým drevom, tak to už mi slzy z očí tiekli, skoro som syna rehotom zobudila :D

Na smajlov som sa zmohol, ani nič rozumné sa jej, mu nedalo napísať. ... škoda, začalo to gradovať, a to čo som tušil sa stalo. Spadla opona. :D
bettylou
05.11.17,12:26
áá, sr..l ho pes. budze iná :D
misoft
05.11.17,13:49
Asi takto....
https://gulas.sme.sk/upload/posts/1/10/101791/large/31231b70a9a5b1297500b1f61b69d9e2.png
Bolo to o chlp ale podstatné, že bolo. A nebolo to krásnym počasím. Nedobrá výhovorka, veru nemdobrá.
Tak, tak..... niekto mal väčšie bradafky.....:D:D:D
bodliak
06.11.17,07:13
Teraz ani neviem, či ma to potešilo, alebo nepotešilo...
Sklamaný rozhodne nie som, išla celý čas, a rozhodli sme sa už neresuscitovať.
misoft
06.11.17,08:00
Žiaľ - na ňu už nič nie je.... prípadná "transplantácia" by bola neúspešná....
Ale boli to dobré chladničky - z tohto obdobia....
pavol54
06.11.17,15:00
Teraz ani neviem, či ma to potešilo, alebo nepotešilo...
Sklamaný rozhodne nie som, išla celý čas, a rozhodli sme sa už neresuscitovať.
Nemá kurvítko je plus. veľká spotreba je mínus
korela
06.11.17,15:23
Teraz ani neviem, či ma to potešilo, alebo nepotešilo...
Sklamaný rozhodne nie som, išla celý čas, a rozhodli sme sa už neresuscitovať.
Nemá kurvítko je plus. veľká spotreba je mínus
Mohlo mať, ešte také socíkovské. Na takejto chladničke sme mali položenú mrazničku, vydržala oveľa menej ako chladnička.
Prišiel servisman, ako prvé skrutkovačom poprepichoval zadnú stenu, kde bola papierom prekrytá striekaná izolácia v hrúbke asi cca do 10 cm, pichol do prázdna, strhol papier a ukázal nám nezaizolovanú tretinu plochy. Vedieť túto fintu, človek by si to zistil ešte sám v obchode. Išla takmer stále až predčasne dodýchala.
lujza.j
06.11.17,16:02
Mne dnes umrela autobateria....bola aj resuscitacia...dostala supu od baterie z kamionu...aby som mohla dom:D
pavol54
06.11.17,16:33
Mne dnes umrela autobateria....bola aj resuscitacia...dostala supu od baterie z kamionu...aby som mohla dom:D
Presnejšie ochorela, lebo zomrelej ani elektráreň nepomôže, tá šupa z kamiónovej pomohla tak štartéru.
misoft
06.11.17,16:35
.... a následne, keď motor už vrčal, tak alternátor držal pri živote baterku (sťa srdcový stimulátor.....) :D:D:D
lujza.j
06.11.17,16:43
.... a následne, keď motor už vrčal, tak alternátor držal pri živote baterku (sťa srdcový stimulátor.....) :D:D:D
Este som tam povrčala...a odvrčala dom....teraz nabijím:Dkym donese kurýr novu...
lujza.j
06.11.17,16:48
Pali..mne je jedno kto komu co....hlavne,ze som dosla dom...a potom znovu nastartovala,aby som do druhej garaze kde je elektrika...inak moja chyba...uz minulu zimu som mala kupovat...bateria od vyroby 2008...
misoft
06.11.17,16:49
...a pritom si vrčala, že musela baterka zdochýňať, keď zima ide....:D:D:D..

Ale z roku 2008.... dobrá výdrž!
pavol54
06.11.17,16:52
.... a následne, keď motor už vrčal, tak alternátor držal pri živote baterku (sťa srdcový stimulátor.....) :D:D:D
Záleží na tom o aký motor sa jedná: dízel riadiaca elektronika, benzín sviečky plus riadiaca elektronika voľakedy staršie dízly nepotrebovali vôbec elektrinu len pre štartér (ALE auto potrebuje elektrinu aj na svetlá a smerovky)
pavol54
06.11.17,16:54
Pali..mne je jedno kto komu co....hlavne,ze som dosla dom...a potom znovu nastartovala,aby som do druhej garaze kde je elektrika...inak moja chyba...uz minulu zimu som mala kupovat...bateria od vyroby 2008...
A výrobca?
misoft
06.11.17,16:54
Zajtra trochu "pohladkám" nože na hoblíku... blíži sa doba, keď budem kapustičku do suda ukladať. Dlhoročným nakladaním som zistil, kedy presne mám to robiť. Potom je taká fajná - eňo-ňuňo - do kapustnice...... mňáááám....
misoft
06.11.17,16:55
Pali..mne je jedno kto komu co....hlavne,ze som dosla dom...a potom znovu nastartovala,aby som do druhej garaze kde je elektrika...inak moja chyba...uz minulu zimu som mala kupovat...bateria od vyroby 2008...
A výrobca?
Tipoval by som českého výrobcu, prípadne slovenského, alebo aj nemeckého.
lujza.j
06.11.17,17:03
Banner
misoft
06.11.17,17:09
Hmmmm.... slovenská firma, predávajúca rakúske autobatérie... i Banner-ky sú dobré....

Doplnenie: ja som mal onehdá dobré skúsenosti s AKUMA batériami.....
lujza.j
06.11.17,18:51
Najnovsia masaz od postovej banky.....vezmime si uver a nekupme si nic:eek:
Tweety
06.11.17,18:54
Najnovsia masaz od postovej banky.....vezmime si uver a nekupme si nic:eek:
Ale veď ten je na ušetrenie. :o
taiko
08.11.17,05:48
misoft
08.11.17,12:43
Nas*alo!
Mesiac nám fungoval nový výťah. Už nefunguje! Ale nie preto, žeby bola to nejaká výrobná chyba, jednoducho - nejaký debil nepočkal, kým sa otvoria tie vnútorné (harmonikové) dvere, ale ich otvoril nasilu. A samozrejme, už nezatvára, výťah sa nepohne.
Prišiel mechanik (dôverník z vchodu ihneď volal) - popozeral a konštatoval:
"Na silu otvorené vnútorné dvere, otvárací mechanizmus poškodený - nutná výmena, objednať diel z Pardubíc. A zaplatíte si to, pretože to nie je v rámci záruky".
Takže pre debilitu niekoho príde náš účet FO o cca 5-7 tisíc €, pretože mechanik na to určený to vymeniť nemôže, len servisná čata z Pardubíc.
alaya1
08.11.17,12:45
Nas*alo!
Mesiac nám fungoval nový výťah. Už nefunguje! Ale nie preto, žeby bola to nejaká výrobná chyba, jednoducho - nejaký debil nepočkal, kým sa otvoria tie vnútorné (harmonikové) dvere, ale ich otvoril nasilu. A samozrejme, už nezatvára, výťah sa nepohne.
Prišiel mechanik (dôverník z vchodu ihneď volal) - popozeral a konštatoval:
"Na silu otvorené vnútorné dvere, otvárací mechanizmus poškodený - nutná výmena, objednať diel z Pardubíc. A zaplatíte si to, pretože to nie je v rámci záruky".
Takže pre debilitu niekoho príde náš účet FO o cca 5-7 tisíc €, pretože mechanik na to určený to vymeniť nemôže, len servisná čata z Pardubíc.


Chybal navod na pouzitie, ci nazorna ukazka pouzivania :)
Žabinka
08.11.17,12:47
Nas*alo!
Mesiac nám fungoval nový výťah. Už nefunguje! Ale nie preto, žeby bola to nejaká výrobná chyba, jednoducho - nejaký debil nepočkal, kým sa otvoria tie vnútorné (harmonikové) dvere, ale ich otvoril nasilu. A samozrejme, už nezatvára, výťah sa nepohne.
Prišiel mechanik (dôverník z vchodu ihneď volal) - popozeral a konštatoval:
"Na silu otvorené vnútorné dvere, otvárací mechanizmus poškodený - nutná výmena, objednať diel z Pardubíc. A zaplatíte si to, pretože to nie je v rámci záruky".
Takže pre debilitu niekoho príde náš účet FO o cca 5-7 tisíc €, pretože mechanik na to určený to vymeniť nemôže, len servisná čata z Pardubíc.
duško, my sme čakali na ND z Talianska 3 mesiace, a ďalši mesiac na pracovníkov..;) dočkali sme sa, ale výťah už nie je čo bol pred opravou..:rolleyes:
misoft
08.11.17,12:48
No chýbala, ako chýbala... vo výťahovej kabíne je to napísané hneď vedľa tlačidiel na voľbu poschodia, vo výške očí priemerného človeka.
alaya1
08.11.17,12:51
No chýbala, ako chýbala... vo výťahovej kabíne je to napísané hneď vedľa tlačidiel na voľbu poschodia, vo výške očí priemerného človeka.

tak chybala nazorna, pre kazdeho osobitne :)...lale dobra palka, to fakt.
misoft
08.11.17,12:54
Je zaujímavé, že všetci majitelia bytov to vedia obsluhovať (dokonca 5-ročné decko to vie, ale príde nejaký debil za niekym a hneď to dodžube. A teraz - ku komu šiel, kto to bol, komu máme poďakovať, opravu vyúčtovať?
korela
08.11.17,12:59
Poistenie. Nemuselo ísť o domáceho, pokiaľ nemáte zamknuté vchody. Inak absurdum.
p.s. odoslal si skôr.
misoft
08.11.17,13:02
No navrhnem onému našemu.... to poistenie... máme toho vrátnika, čo hovorí cez ľabdžibudku - elektrického :D.
alaya1
08.11.17,13:05
No navrhnem onému našemu.... to poistenie... máme toho vrátnika, čo hovorí cez ľabdžibudku - elektrického :D.
Vy nemate poisteny dom? To by si mal zistit u spravcu.
misoft
08.11.17,13:13
Ale je, je.... ale vieš... ako to nase*ie, keď nejaký bulo dodrbe nové a zdrhne....

Teraz sa zase musím hrať na himalajského šerpu....:D:D:D
Oliwa
09.11.17,08:37
Prišlo písmo zo sociálnej poisťovne - synovi. Na jednom liste ho informujú, že si môže uzatvoriť zmluvu o starobnom dôchodkovom poistení a na druhom je zoznam dôchodkových správcovských spoločností... :eek::(
Žasnem, že na jeho budúcnosť myslím nielen ja, ale aj tento štát... No momentálne by som viac ocenila, keby skôr ako výšku jeho dôchodku, ktorý je v nedohľadne, riešil výšku rodinných prídavkov... Má totiž 16 :D a tých 23,52 € nestačí ani na obedy v školskej jedálni... :confused:
Jeho rovesníci z klanu Lakatoš, Bihari či Stojka taký list určite nedostanú. To by totiž boli museli začať cez leto - pracovať...
PS: Kamoška hovorila, že keď raz prišla reč s ich holandským šéfom firmy na rodinné prídavky u nás a u nich, tak sa spýtal, či tých 23,52 € na jedno dieťa je suma - na deň... :eek::D:---:mee:
misoft
09.11.17,08:43
Prišlo písmo zo sociálnej poisťovne - synovi. Na jednom liste ho informujú, že si môže uzatvoriť zmluvu o starobnom dôchodkovom poistení a na druhom je zoznam dôchodkových správcovských spoločností... :eek::(
...............................
Jeho rovesníci z klanu Lakatoš, Bihari či Stojka taký list určite nedostanú. To by totiž boli museli začať cez leto - pracovať...

Ďalší z lapsusov SP - vraj uzatvoriť zmluvu - a ani ich netrkne, že ešte nie je ani zárobkovo činný, že za neho všetko platí štát, lebo je poistencom štátu.

A toto? To skôr sa nebo otvorí.....
misoft
09.11.17,08:45
No a u mňa..... z Pardubíc včera tomu servisákovi volali, aby im poslal foto toho poškodenia.

Dnes ráno tu bol, urobil foto - a teraz mi sused/dôverník/zástupca vravel, že Pardubice pošlú náhradný diel a berú to ako reklamáciu..

Uffff - ušetril náš vchod.
alaya1
09.11.17,10:16
Tak vam zelam prijemny vikend a mna potesilo ze som sa dockala a vyrazam na krasne straveny vikend.

http://www.wds2017.de/en/home/

Kto ma zaujem, na stranke su aj live prenosy. je na co pozerat....
lujza.j
09.11.17,11:08
Ked sa pred vela rokmi..stretol moj vtedajsi sef obvodneho oddelenia PZ..s rovnakym kolegom z at....a moj sefko v ramci debaty nahlasim plat.....at kolega...a to ako vyplacaju tyzdenne:D
Dáša_
09.11.17,11:13
bjuty smis
09.11.17,11:41
Ked sa pred vela rokmi..stretol moj vtedajsi sef obvodneho oddelenia PZ..s rovnakym kolegom z at....a moj sefko v ramci debaty nahlasim plat.....at kolega...a to ako vyplacaju tyzdenne:D
a povedal mu tvoj, šéfko, kolko má mesačne " bokofky " ??

to by len hansi čumel :))
lujza.j
09.11.17,11:52
Ked sa pred vela rokmi..stretol moj vtedajsi sef obvodneho oddelenia PZ..s rovnakym kolegom z at....a moj sefko v ramci debaty nahlasim plat.....at kolega...a to ako vyplacaju tyzdenne:D
a povedal mu tvoj, šéfko, kolko má mesačne " bokofky " ??

to by len hansi čumel :))
Treba vsetkych do jedneho vreca nahadzat!? Smutne....co uz.....
buchač
09.11.17,17:23
Ani rozčulovať sa nemá význam....

CITUJEM :

Nová smernica má začať platiť v celej Európskej únii. V praxi to znamená, že lekári umožnia šoférovať len tým diabetikom, o ktorých vedia, že nemajú ťažké, skryté či opakované hypoglykemické šoky. Diabetológ o stave pacienta informuje všeobecného lekára a ten upovedomí políciu o zákaze šoférovania. Cukrovkári, ktorí majú svoju chorobu pod kontrolou môžu jazdiť aj naďalej.

„Každý vodič, ktorý nesie riziko vyvolania hypoglykémie, musí od 1. januára 2018 preukázať pochopenie tohto rizika a primeranú kontrolu diabetu. V praxi to znamená, že vodič diabetik môže viesť vozidlo iba v stave, kedy mu nehrozí hypoglykémia,“ vysvetľuje zmeny riaditeľ odboru dopravnej polície Ján Ignaták.

Najlepším dôkazom je tabuľka so zapísanými hodnotami cukru v krvi, ktorú si zodpovední cukrovkári denne merajú. Kontrola glykémie pred jazdou by mala byť > 5mmol/l.

https://www1.pluska.sk/Rady-a-tipy/VIDEO-Pozor-nove-pravidla-EU!-Tisice-ludi-na-Slovensku-pridu-od-januara-o-svoj-vodicak

Smernicu a bezpečnosť nemá význam riešiť...bezpečnosť na cestách je jasná.
Ale tá posledná veta o hodnote 5mmol/l je teda taká sprostosť, až to hučí.
Niečo také mohol napísať len elementárne debilný blbec - ergo chuj, ktorý nemá ani len páru o hodnotách cukru v krvi diabetika.


P.S.:
Hm...teraz diabetici ?
Čo príde z EU neskôr ? Každý vodič bude musieť na kontrolu pravidelne mesačne, kvôli vyšetreniu na kardio...lebo nedajbože môže chytiť infarkt ???
misoft
09.11.17,17:33
Nuž teda! 5mmol/l - keď norma i pre zdravého je do 5,5mmol/l, dokonca po jedle vyskočí i k 8mmol/l - podľa toho ich slintu - to by nesmeli aj zdraví jazdiť!
Dáša_
09.11.17,17:38
no ale veď píšete, že musí byť nad 5, nie pod 5. ide zrejme o hypoglykémie. Aj keď teda, nerozumiem tomu zatiaľ.
taiko
09.11.17,17:51
no ale veď píšete, že musí byť nad 5, nie pod 5. ide zrejme o hypoglykémie. Aj keď teda, nerozumiem tomu zatiaľ.
nikde nikto nepise o aku smernicu sa jedna. Teraz citam, ze by sa hadam malo jednat len o ludi, ktory mali za poslednych 12 mesiacov hypoglycemicky sok/zachvat, ktory vyzadoval asistenciu inych osob. A aj to vraj chceli aplikovat len v UK.
Take informacie bez citovanie konkretnej smernice su dobre tak akurat na zpanikovanie ludi :(
Bolo by super, keby pseudonovinari z plusky napisali podla ktorej smernice pridu tisice Slovakov o vodicaky.
buchač
09.11.17,18:45
no ale veď píšete, že musí byť nad 5, nie pod 5. ide zrejme o hypoglykémie. Aj keď teda, nerozumiem tomu zatiaľ.
Dáška

Čo je to nad 5 mmol ?
Kľudne 6, 7...9...10...15....čo je niekedy bežná prax u poniektorých, vrátane občas aj u mňa.
Moja DIAbetka mi "prikázala", aby som si svoju hladinu držal v rozpätí 7-9 mmol...a to si šľahám 4x denne plus 2x denne tabletku.
Stačí ale trochu adrenalínu a hypo je raz dva na svete.

Tá hyperglykémia tiež nie je nejaká výhra...aj to som už v počiatkoch mal.

Pre jednotlica diabetika je ale najhoršia verzia striedanie oboch...lebo vtedy dostáva organizmus riadne zabrať a vtedy sa najviac poškodzujú orgány.

P.S.:
To hodnotenie predchádzajúceho príspevku ako nesúhlasné nejak nepochopím.
Ak má dotyčný niečo ako oponentúru, nech dá...podiskutujem s ním.
Ale takto považujem čiste za neobjektívne hodnotenie, ktoré vychádza z jeho neznalosti problematiky ako takej.