alaya1
05.01.18,16:30
Odpocinutie vecne daj mu
Pane a svetll vecne nech mu svieti.
lujza.j
05.01.18,15:33
Duski....ja mam dako v pamati jeho reakcie...bud mal volit ine slova...alebo si mal kusnut do jazyka...tak ja preto
pavol54
05.01.18,15:47
nepotešilo

zomrel p. labuda a v diskusii na pravde sa tomu vytešujú....
To si prestrelil s tým vytešovaním takto sa šíria falošné správy, ani jeden sa nevyjadril tak že má z toho radosť
bjuty smis
05.01.18,16:10
nepotešilo

zomrel p. labuda a v diskusii na pravde sa tomu vytešujú....
To si prestrelil s tým vytešovaním takto sa šíria falošné správy, ani jeden sa nevyjadril tak že má z toho radosť

nech si spraví každý - kto má na tento odpad žalúdok - názor sám...
http://debata.pravda.sk/debata/453597-zomrel-herec-marian-labuda/?view_mode=vlakna&ordering=od_najnovsieho&strana=2
misoft
05.01.18,16:14
Najväčší z tých Ch*jov je abraxas.... to je superTROLL.
bjuty smis
05.01.18,16:34
hej...
ale nechajme o tak...

lebo to začne aj tu....každý má právo na svoj náror naň
ale čo tam vyvádzajú voliči smeru, sns a kotlebu je mimo chápania....
Nandrolon
05.01.18,16:53
O mrtvych len v dobrom.....odkedy "zabil" tie dve zeny na dilanici....som si ho dala do inej kolonky....ale to je moj problem....
To, ze bol podla mna ako clovek velmi arogantny nevylucuje fakt, ze herec to bol dobry... Aspon im tersz tu aroganciu ze sa po zrazke citil byt nevinny moze vysvetlit...
lujza.j
05.01.18,16:58
Ja som niekde pisala ,ze bol zly herec....?
Nandrolon
05.01.18,17:22
Nie, ale ta cast bola myslena vseobecne. Nikto nie sme dokonali a vo vsetkom dobri.
buchač
06.01.18,06:54
Nikto nie sme dokonali a vo vsetkom dobri.
Týka sa to aj pána precedu ? ;)
misoft
06.01.18,07:10
Nikto nie sme dokonali a vo vsetkom dobri.
Týka sa to aj pána precedu ? ;)
Herr preceda? Veď on je dokonalosť samá..... spolu s jeho nohsledmi a riťvlezmi..... ostatok národa = odpad.....(jeho mienenie)....

Poznámočka: firmu A.Kisku bude vyšetrovať NAKA na čele s Bernardom Slobodníkom.... smerákom, ktorý dával desaťtisícové príspevky strane, je kamoš precedu... ergo - absolútne "nestranné" vyšetrovanie....
buchač
06.01.18,07:33
Poznámočka: firmu A.Kisku bude vyšetrovať NAKA na čele s Bernardom Slobodníkom.... smerákom, ktorý dával desaťtisícové príspevky strane, je kamoš precedu... ergo - absolútne "nestranné" vyšetrovanie....
Vyšetrovateľa mám na háku...aj to "nestranné" vyšetrovanie".

Lenže v iných krajinách pre iné (menšie) prípady abdikovali politici...a aj prezidenti.
Ja príslovia vcelku aj rád a jedno vraví..." Bez vetra sa ani lístok na strome nepohne " .

To pogrcané lietadlo je to najmenšie, čo ma trápi...no aj tak to Kali vytiahol. Holt, hocaký dôvod je dobrý na ten boj o moc.

Sú to hajzli politickí...neverím im ani len slovo. Môžu aj na stoh biblií prisahať, že im ide o blaho štátu, o občana.
misoft
06.01.18,07:36
Ani ja im neverím ani nos medzi očami a dupľom už nie hranatému birmovanému ateistickému bezstavovcovi.... i keď teraz sa "dušuje", že nebude "kandidovať".... o rok sa to obráti o 180°.....
Nandrolon
06.01.18,08:05
Nikto nie sme dokonali a vo vsetkom dobri.
Týka sa to aj pána precedu ? ;)
Asi si si ma pomylil...
Dáša_
06.01.18,08:15
Ani ja im neverím ani nos medzi očami a dupľom už nie hranatému birmovanému ateistickému bezstavovcovi.... i keď teraz sa "dušuje", že nebude "kandidovať".... o rok sa to obráti o 180°.....

jááj, keď mu budú chodiť prosebné listy, len aby to zobral a zachárnil nás :D :D
pavol54
06.01.18,09:02
Nikto nie sme dokonali a vo vsetkom dobri.
Týka sa to aj pána precedu ? ;)
Herr preceda? Veď on je dokonalosť samá..... spolu s jeho nohsledmi a riťvlezmi..... ostatok národa = odpad.....(jeho mienenie)....

Poznámočka: firmu A.Kisku bude vyšetrovať NAKA na čele s Bernardom Slobodníkom.... smerákom, ktorý dával desaťtisícové príspevky strane, je kamoš precedu... ergo - absolútne "nestranné" vyšetrovanie....
Ako dobre vyšetril gorilu lipšicov nominant, keď sa začalo zisťovať ako dopátral tak sa vyplakal a zdrhol
bjuty smis
06.01.18,09:42
Nikto nie sme dokonali a vo vsetkom dobri.
Týka sa to aj pána precedu ? ;)
Herr preceda? Veď on je dokonalosť samá..... spolu s jeho nohsledmi a riťvlezmi..... ostatok národa = odpad.....(jeho mienenie)....

Poznámočka: firmu A.Kisku bude vyšetrovať NAKA na čele s Bernardom Slobodníkom.... smerákom, ktorý dával desaťtisícové príspevky strane, je kamoš precedu... ergo - absolútne "nestranné" vyšetrovanie....
Ako dobre vyšetril gorilu lipšicov nominant, keď sa začalo zisťovať ako dopátral tak sa vyplakal a zdrhol
ako vyšetril gorilu ficov nominant ?
mali na to 10 rokov.......a stále majú
pavol54
06.01.18,09:59
Nikto nie sme dokonali a vo vsetkom dobri.
Týka sa to aj pána precedu ? ;)
Herr preceda? Veď on je dokonalosť samá..... spolu s jeho nohsledmi a riťvlezmi..... ostatok národa = odpad.....(jeho mienenie)....

Poznámočka: firmu A.Kisku bude vyšetrovať NAKA na čele s Bernardom Slobodníkom.... smerákom, ktorý dával desaťtisícové príspevky strane, je kamoš precedu... ergo - absolútne "nestranné" vyšetrovanie....
Ako dobre vyšetril gorilu lipšicov nominant, keď sa začalo zisťovať ako dopátral tak sa vyplakal a zdrhol
ako vyšetril gorilu ficov nominant ?
mali na to 10 rokov.......a stále majú
a ty ešte snívaš silvestrovský sen? hlavný vyšetrovateľ bol menovaný lipšicom, a bola okolo toho spústa diskusií ale najmä asi sa zľakol že príde najmenej o gule preto odstúpil a kedyže bol vymenený za ficovho nominanta že by v roku 2017?
Ing. Ľubomír Janoška
06.01.18,10:09
Nikto nie sme dokonali a vo vsetkom dobri.
Týka sa to aj pána precedu ? ;)
Herr preceda? Veď on je dokonalosť samá..... spolu s jeho nohsledmi a riťvlezmi..... ostatok národa = odpad.....(jeho mienenie)....

Poznámočka: firmu A.Kisku bude vyšetrovať NAKA na čele s Bernardom Slobodníkom.... smerákom, ktorý dával desaťtisícové príspevky strane, je kamoš precedu... ergo - absolútne "nestranné" vyšetrovanie....
Ako dobre vyšetril gorilu lipšicov nominant, keď sa začalo zisťovať ako dopátral tak sa vyplakal a zdrhol
ako vyšetril gorilu ficov nominant ?
mali na to 10 rokov.......a stále majú
a ty ešte snívaš silvestrovský sen? hlavný vyšetrovateľ bol menovaný lipšicom, a bola okolo toho spústa diskusií ale najmä asi sa zľakol že príde najmenej o gule preto odstúpil a kedyže bol vymenený za ficovho nominanta že by v roku 2017?
A v čom sú teda Ficovi ľudia lepší než Lipšicovi?
Gašpar že dal skartovať kopu dôkazov? Kaliňák že verejne komentuje každý zaujímavejší prípad?
bjuty smis
06.01.18,10:09
aha....takže 10 rokov vlády fica a políciu , prokuratúru stále riadi lipšic...

no ked čítam tvoje názory, naozaj mám pocit, že sa mi sníva...
misoft
06.01.18,10:50
https://dennikn.sk/718260/sponzor-smeru-na-policii-ohrozuje-podla-zitnanskej-jej-doveryhodnost-kalinak-to-tak-nevidi/
https://dennikn.sk/299227/financnu-policiu-riadi-sponzor-smeru/
https://www.minv.sk/?NJFP
https://www.ginn.press/news/bernard-slobodnik
http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/byvaly-clen-smeru-slobodnik-riesi-aj-kauzy-spojene-svladnou-stranou.html
Teda?
Smerák a ŠTBák šéfuje tým, ktorí majú vyšetrovať korupciu.... logicky.... nebude vyšetrovať svojich súputníkov.... zametie pod koberec.... "Skutok sa nestal"... bude vyšetrovať firmu terajšieho prezidenta (toho, ktorého si zvolil ľud a je to proti srsti SMERu a SMERákom), teda "Skutok sa stal!"

A vraj NESTRANNOSŤ a OBJEKTIVITA.... trt makový.... tůdle jak tá nudle....
Je to podobné, ako keby policajt, ktorý spôsobil haváriu, vyšetroval sám seba, alebo vrah vyšetroval sám seba....
buchač
06.01.18,10:55
A v čom sú teda Ficovi ľudia lepší než Lipšicovi?
Gašpar že dal skartovať kopu dôkazov? Kaliňák že verejne komentuje každý zaujímavejší prípad?

Gašpar je len gašparko. By si videl, čítal, čo si o ňom myslia jeho podriadení, tie jeho rozkazy a nariadenia...linky nedávam.
Kali ? Na neho nikto nič nemá...detto na precedu. Tie bludné pochody Matoviča a jeho "dokazy" ? Tie si môže odviezť na starej Fabii ku babke na povalu.

Lipshit ? Chlapec narazil a odvtedy je od neho pokoj. Hm...síce pokoj ako pokoj...obhajuje hlavne takých, kde by sa mohol zviditeľniť...napr. tých kultúrnych mágov - sprejerov.
Nandrolon
06.01.18,11:19
Buchac, len by som ta poopravil. KAZDY ma na KAZDEHO. Preto sa nikdy nic nedotiahne do konca nech je vo vlade hocikto.
A este dodam, ze Harabin a Meciar maju na VSETKYCH... :-)
pavol54
06.01.18,12:13
Buchac, len by som ta poopravil. KAZDY ma na KAZDEHO. Preto sa nikdy nic nedotiahne do konca nech je vo vlade hocikto.
A este dodam, ze Harabin a Meciar maju na VSETKYCH... :-)
Presne tak ako píšeš, Noviny fico nemá pod kontrolou (určite nie všetky), tak nech na neho niečo vytiahnu ale také čo sa dá uveriť a overiť len nie účet na Belize a bývanie v byte podvodníka to by som obhájil aj ja ale nie takému čo červené súkno pre očami. Nech neťahajú len vymyslené bludy. ZLODEJINE SA MUSÍ PREDCHÁDZAŤ (psovi ak kosť nehodíš tak o život neprídeš , ale skús mu ju hodiť a potom chcieť zobrať. aj o život môžeš prísť),
bjuty smis
06.01.18,12:27
amen.....
pavol54
06.01.18,12:41
amen.....
ani to nevieš správne napísať. Amen, je posledné slovo Veta sa končí bodkou (jednou). Vidieť čo je tvojou modlitbou.
Nandrolon
06.01.18,12:47
... a nie som si isty, ci sa nepise s velkym A.
bjuty smis
06.01.18,13:10
10 rokov nepoužívam velké písmená

ked toto je tvoj argument....tak 3 x amen.....
ty nevidíš ani to, ked ti 10 rokov niekto kadí na hlavu a tvrdí, že ti dáva zákusok....
a nie to, čo je moja motlitba.....
Nandrolon
06.01.18,14:16
Na koho to bola reakcia?
bjuty smis
06.01.18,14:21
Na koho to bola reakcia?
na pala,
ak ťa náhodou uráža-viem, že si veriaci - že som to napísal s malým, nebudem to používať vôbec....
ale velké písmená používať nebudem....
Nandrolon
06.01.18,14:30
Neuraza, len som sa stratil, lebo som myslel ze je to na mna a tym padom nechapal na co... Ja na mobile zas nepouzivam diakritiku a niektori cesi na forach by blaznili...
buchač
06.01.18,15:12
amen.....
ani to nevieš správne napísať. Amen, je posledné slovo. Veta sa končí bodkou (jednou). Vidieť, čo je tvojou modlitbou.
Hehehehe...len v tom krátkom príspevku sú TRI chyby.

P.S.:
A či sa urazíš, či nie ?
V každom jednom príspevku (o pár vetách) Tvojom by som pochodil obdobne, aspoň 2-3 chyby.
Diaktriku síce neriešim, tú ešte beriem...ALE práve tie chýbajúce bodky a čiarky sú teda problémom... kór, keď jeden číta aj priestorovo.
pavol54
06.01.18,15:12
Na koho to bola reakcia?
na pala,
ak ťa náhodou uráža-viem, že si veriaci - že som to napísal s malým, nebudem to používať vôbec....
ale velké písmená používať nebudem....
už keď používaš Amen tak existuje 8 prikázanie "nevyslovíš krivé svedectvo" (ľudovo dnes: nebudeš hovoriť čo nie je pravda)
pavol54
06.01.18,15:16
amen.....
ani to nevieš správne napísať. Amen, je posledné slovo. Veta sa končí bodkou (jednou). Vidieť, čo je tvojou modlitbou.
Hehehehe...len v tom krátkom príspevku sú TRI chyby.

P.S.:
A či sa urazíš, či nie ?
V každom jednom príspevku (o pár vetách) Tvojom by som pochodil obdobne, aspoň 2-3 chyby.
Diaktriku síce neriešim, tú ešte beriem...ALE práve tie chýbajúce bodky a čiarky sú teda problémom... kór, keď jeden číta aj priestorovo.
Mám slabé okuliare, ani ty tu nie si bez chýb. Tiež neviem čo znamenajú tri či štyri bodky za problém... (Diaktriku kór)
bjuty smis
06.01.18,15:24
Na koho to bola reakcia?
na pala,
ak ťa náhodou uráža-viem, že si veriaci - že som to napísal s malým, nebudem to používať vôbec....
ale velké písmená používať nebudem....
už keď používaš Amen tak existuje 8 prikázanie "nevyslovíš krivé svedectvo" (ľudovo dnes: nebudeš hovoriť čo nie je pravda)
som ateista...
kde ja nehovorím pravdu ???? to som teda zvedavý...
kde ja mením tému ked nemám argument a trepem hned o inom ako ty ??

kde nevravím pravdu ??????

p.s. tú lekciu od buchača si prečítaj aspoň 3x :))))) nech ju aspoň pochopíš :)
buchač
06.01.18,15:27
Mám slabé okuliare, ani ty nie si bez chýb. Tiež neviem čo znamenajú tri či štyri bodky za problém...
1. Okuliare so slabými dioptriami nenosím. Pravidelne chodím k očnému. Doporučujem podobné konanie.
2. Na 99,9 % píšem bezchybne.
3. Ale ja viem, čo sú to tri bodky. Aj to, prečo ich píšem.
https://www.zones.sk/studentske-prace/gramatika/10593-tri-bodky-pisanie-troch-bodiek/
bjuty smis
06.01.18,15:58
Mám slabé okuliare, ani ty nie si bez chýb. Tiež neviem čo znamenajú tri či štyri bodky za problém...
1. Okuliare so slabými dioptriami nenosím. Pravidelne chodím k očnému. Doporučujem podobné konanie.
2. Na 99,9 % píšem bezchybne.
3. Ale ja viem, čo sú to tri bodky. Aj to, prečo ich píšem.
https://www.zones.sk/studentske-prace/gramatika/10593-tri-bodky-pisanie-troch-bodiek/


:)) snád sa nechceš baviť o pravopise s niekym, kto mi ho vytýka touto vetou :

ani to nevieš správne napísať. Amen, je posledné slovo Veta sa končí bodkou (jednou). Vidieť čo je tvojou modlitbou.


najmä tá výtka malej bodky hned tam, kde ju on sám nedal :))))))
buchač
06.01.18,16:17
:)) snád sa nechceš baviť o pravopise s niekym, kto mi ho vytýka

Dlab na to...každý sme nejaký. :)
Tiež máme svoj štýl písania - vyjadrovania.
No sú tu ešte horší, čo ondia na tie znamienka...viď poniektoré otázky. Kuwa, to je už nie raz iný level čítania, ktoré by som nazval lúštením. Samé hrubky, vynechané písmená, bez bodiek a čiarok...a pritom ide o príspevok, ktorý obnáša teda dosť viet, čiže by sa aj nejaké odseky hodili.
Sú aj takí, čo píšu bez chýb...no pre zmenu príspevok nedáva význam. Ako keby sám so sebou debatoval.
...a včul si vyber. ;)
korela
06.01.18,19:08
Mám slabé okuliare, ani ty nie si bez chýb. Tiež neviem čo znamenajú tri či štyri bodky za problém...
1. Okuliare so slabými dioptriami nenosím. Pravidelne chodím k očnému. Doporučujem podobné konanie.
2. Na 99,9 % píšem bezchybne.
3. Ale ja viem, čo sú to tri bodky. Aj to, prečo ich píšem.
https://www.zones.sk/studentske-prace/gramatika/10593-tri-bodky-pisanie-troch-bodiek/
Psychológovia majú na tri bodky svoj názor. I keď ja ich občas tiež napíšem, nie som na to pyšná. Na šuťáku to neprekáža, skracuje to text.
A v uvedenom linku už iba prvé príklady sú priam hororové. Už sa ani psychológom nečudujem za ich vysvetlenie.
korela
06.01.18,19:10
Ak nemám istotu, pozriem si slovník. Čo dnes robia mnohí, slovenčinári môžu jasať, prednosti súčasnej doby.
http://slovniky.juls.savba.sk/?w=Amen&s=exact&c=p3ca&d=kssj4&d=psp&d=sssj&d=scs&d=sss&d=peciar&d=hssjV&d=bernolak&d=obce&d=priezviska&d=un&ie=utf-8&oe=utf-8#
buchač
06.01.18,19:22
Psychológovia majú na tri bodky svoj názor. I keď ja ich občas tiež napíšem, nie som na to pyšná. Na šuťáku to neprekáža, skracuje to text.
A v uvedenom linku už iba prvé príklady sú priam hororové. Už sa ani psychológom nečudujem za ich vysvetlenie.
Nuž, čo Ti poviem ?
Psychológov ja nejak neriešim.
Psychológ je v podstate kňaz, teda aspoň u mňa. Niekto príde, vykecá sa a fertig.
Tie všeliaké montovanie sa do iných oblastí života by si ale mohli odpustiť.
alaya1
06.01.18,21:26
...a ja si myslim, ze skor ako sposob je dolezity obsah... :)
buchač
06.01.18,21:29
...a ja si myslim, ze skor ako sposob je dolezity obsah... :)
....a ja si to nemyslím.
Ja to totiž viem.............................................. ...či ?
alaya1
06.01.18,21:44
Vsevedko, ci dokonca Truhlicek ? :) :)
buchač
06.01.18,22:03
Vsevedko, ci dokonca Truhlicek ? :) :)
Očuj psychoška...Nedráždi cobru bosou nohou po hlave.
jar88
07.01.18,04:45
A máme tu ďalšiu stupídnu debatu dotiahnutú do úspešného konca.
Som zvedavý s čím prídete nabudúce.:)
Že by to bola nebodaj buchačova gramatika?
Alebo politologia pavla54, či dokonca geopolitický pohľad aláá misoft?
Možno by dobre padlo rozobrať si problematiku krtkovania z pohľadu vlády v súvislosti s podávaným žrádlom v cene gastráča.;)
Nandrolon
07.01.18,09:30
Och joj, zase si pisal skor (6:45) ako si uzil tabletky na hlavu (7:00).
buchač
07.01.18,10:07
A máme tu ďalšiu stupídnu debatu dotiahnutú do úspešného konca.
Som zvedavý s čím prídete nabudúce.:)
Že by to bola nebodaj buchačova gramatika?
Alebo politologia pavla54, či dokonca geopolitický pohľad aláá misoft?
Možno by dobre padlo rozobrať si problematiku krtkovania z pohľadu vlády v súvislosti s podávaným žrádlom v cene gastráča.;)

Mňa si ty veru neber do "huby" !
Ale keď už mám zareagovať, nuž vedz, že moja gramatika je vyššej úrovni,ako tvoja. Aj v poslednom príspevku máš 3 chyby. Citoval som celý príspevok schválne, aby v prípade opravy bolo vidieť tie chyby.
....a tie stupídne príspevky si nechaj radšej pre seba.
misoft
07.01.18,10:13
A máme tu ďalšiu stupídnu debatu dotiahnutú do úspešného konca.
Som zvedavý s čím prídete nabudúce.:)
Že by to bola nebodaj buchačova gramatika?
Alebo politologia pavla54, či dokonca geopolitický pohľad aláá misoft?
Možno by dobre padlo rozobrať si problematiku krtkovania z pohľadu vlády v súvislosti s podávaným žrádlom v cene gastráča.;)

Že sa práve TY ozývaš.... TY, ktorý je raz za a druhý raz proti v jednom a tom istom, TY, ktorý sa chváli, čo všetko si dokázal, ukradol, ako si ošmekol štát...

TY nemáš morálne právo niečo tu v tomto zmysle komentovať, preberať ...
sito
07.01.18,12:47
:D:mee::D:mee::D
jar88
07.01.18,13:11
A máme tu ďalšiu stupídnu debatu dotiahnutú do úspešného konca.
Som zvedavý s čím prídete nabudúce.:)
Že by to bola nebodaj buchačova gramatika?
Alebo politologia pavla54, či dokonca geopolitický pohľad aláá misoft?
Možno by dobre padlo rozobrať si problematiku krtkovania z pohľadu vlády v súvislosti s podávaným žrádlom v cene gastráča.;)

Mňa si ty veru neber do "huby" !
Ale keď už mám zareagovať, nuž vedz, že moja gramatika je vyššej úrovni,ako tvoja. Aj v poslednom príspevku máš 3 chyby. Citoval som celý príspevok schválne, aby v prípade opravy bolo vidieť tie chyby.
....a tie stupídne príspevky si nechaj radšej pre seba.

Buchač, ja sa gramatikou iných tak ako ty, akosi nezaoberám.

----Tvoja reakcia na korelu z minulej strany:
Buchač - Schopnost porozumenia cit ...
korela
Psychológovia majú na tri bodky svoj názor. I keď ja ich občas tiež napíšem, nie som na to pyšná. Na šuťáku to neprekáža, skracuje to text.
A v uvedenom linku už iba prvé príklady sú priam hororové. Už sa ani psychológom nečudujem za ich vysvetlenie.

Nuž, čo Ti poviem ?
Psychológov ja nejak neriešim.
Psychológ je v podstate kňaz, teda aspoň u mňa. Niekto príde, vykecá sa a fertig.
Tie všeliaké montovanie sa do iných oblastí života by si ale mohli odpustiť.

Nuž ak sa pozriem na tvoje nedávne príspevky, tak ty tomu slovenčinovy riadne nakladáš.:---
Vieš ty vôbec, že správne treba napísať, že moja gramatika je NA vyššej úrovni, ako tá tvoja?
Tiež tie všelijaké montovania sa do iných, či skôr všelijaké to montovanie sa do iných...:--- Aj skladba vety, slovosled, či skloňovanie a časovanie patrí do pravopisu.:) Ale to ti asi automatická kontrola pravopisu neopravuje tak ako i a y.:D
-------------------------------
Inak čítanie textu po tebe a hlavne po tom päťdesiatom štvrtom, to je teda ozaj zážitok. Nie vždy, ale čas od času, treba aj čo to dedukovať.:cool:
buchač
08.01.18,12:26
korela
08.01.18,12:36
buchač, nemôžem zato, že máš košaté myšlienky. sú iba odkrytou podstatou tvojho myslenia. vieš k čomu vedú tvoje domnienky, dohady? k ničomu, k prázdnote. aký máš na to dôvod?
reakcia k tvojmu príspevku v uzatvorenej téme.
buchač
08.01.18,12:48
buchač, nemôžem zato, že máš košaté myšlienky. sú iba odkrytou podstatou tvojho myslenia. vieš k čomu vedú tvoje domnienky, dohady? k ničomu, k prázdnote. aký máš na to dôvod?
reakcia k tvojmu príspevku v uzatvorenej téme.
Nerob psychologický rozbor mojej osoby...na to proste nemáš.

Zvyšok neriešim.
Snáď len postreh - otázka ? Čo Teba vedie dať príspevok (presnejšie komentár) do patričných tém (nie raz ide o znovuotvorenie), kde dávaš tie svoje názory...alebo prípadne aj postrehy, ktoré s témou absolútne nesúvisia.

...a ozaj, ja tiež nemôžem za to, že máš............................................. .......tiež veľa odkrývajú. (poznámka - toto je jedna veta, bodky sú určité slová, výrazy, názor...)
bjuty smis
08.01.18,17:20
Ing. Ľubomír Janoška
08.01.18,18:49
ideme konkurovať hollywoodu..

https://reality.etrend.sk/komercne-nehnutelnosti/filmove-studia-pri-bratislave-cakaju-na-prve-povolenia.html

budeme mať jarovcewood....
ako sa tu dáva hahaha smajlík?
buchač
08.01.18,18:53
ideme konkurovať hollywoodu..

https://reality.etrend.sk/komercne-nehnutelnosti/filmove-studia-pri-bratislave-cakaju-na-prve-povolenia.html

budeme mať jarovcewood....
ako sa tu dáva hahaha smajlík?

Dvojbodka@D - bez medzery. Ak chceš viac, tak medzi jednotlivými daj medzeru...viď

:D :D :D :D :D


P.S.:
To Bollywood bude lepšie filmy produkovať, jak jarovcewood...ešte chýba, aby šéfka bola Wanda Hricová s apkom. ;) ( Smajlík = bodkočiarka@zátvorka)
Ing. Ľubomír Janoška
08.01.18,19:28
ale ja potrebujem takéhoto
misoft
08.01.18,19:34
kopretinka
08.01.18,21:43
ako sa tu dáva hahaha smajlík?
a tento ti nestaćí? :D :D :D
Ing. Ľubomír Janoška
09.01.18,06:00
http://www.celysvet.cz/smajlici-ke-stazeni-smajlik tam ich nájdeš do aleluja, stačí kopírovať ako obrázok, alebo URL obrázku....
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11900.gifhttp://www.celysvet.cz/skin/smile/s12628.gifhttp://www.celysvet.cz/skin/smile/s11814.gif
aby človekovi zriešený situácie
vicktor
09.01.18,06:46
"Stačí si jen zkopírovat následující kód a vložit na své stránky nebo do fór:"

skuska:
" target="_blank" title="http://www.celysvet.cz/js/smiles.js">">http://www.celysvet.cz/js/smiles.js">

???
misoft
09.01.18,13:01
!!! - nemfunguje.....
Inak tie stránky majú aj BBCode....
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s12628.gif (http://www.celysvet.cz/smajlici-ke-stazeni-smajlik)
a ten to rovno zobrazí.... viď nad týmto textom - použité skopírovanie BBCode.
babka - ježibabka
09.01.18,13:34
Ing. Ľubomír Janoška
09.01.18,13:41
kukám, že sa mi podarila otázka, pri ktorej sa všetci nerafajú
takto
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11689.gif (http://www.celysvet.cz/smajlici-ke-stazeni-smajlik)
babka - ježibabka
09.01.18,13:43
babka - ježibabka
09.01.18,13:48
Skúška posledná. Hrám sa jako malé dzecko :D

http://www.celysvet.cz/skin/smile/s4225.gif
misoft
09.01.18,14:24
vicktor
09.01.18,14:27
misoft
09.01.18,14:28
vicktor
09.01.18,14:37
ale zda sa ze iba v prispevku, v komentari sa neukaze :(
buchač
09.01.18,15:05
Ing. Ľubomír Janoška
09.01.18,16:05
https://koktail.pravda.sk/hviezdne-kauzy/clanok/453814-slovaci-su-skryti-rasisti-neviem-ci-tu-vychovam-dieta-hovori-rytmus/

Diskusiu doporučujem prečítať tiež.
Pán Vrbovský už vychoval veľa detí - svojim slovníkom.
misoft
09.01.18,16:10
ale zda sa ze iba v prispevku, v komentari sa neukaze :(
V komentári sa to neukáže - tam sa ukážu emotikony, ktoré sú implementované v PHP stránky Porada ;) - pretože toto hore je vlastne obrázok a BBCode nastavuje cestu k obrázku na webe (to isté robí i TAG [ img] URL obrázku [/ img] - medzi [ a ] všetko bez medzier)
bjuty smis
09.01.18,18:19
misoft
09.01.18,19:51
Hádam by sa to malo správnejšie písať - ministar (mini = malý/á, star = hviezda) a nepomohol by ani Hubblov teleskop, aby bol viditeľný.....
buchač
10.01.18,06:11
vicktor
10.01.18,07:57
najlepší miňišter vesmíru...
https://www.aktuality.sk/clanok/553672/ludia-blizki-kazimirovi-zarobili-miliony-na-zakazke-od-jeho-ministerstva/
ale to sú zas len keci...((
Korupciu na najvyssich miestach nemozno vysetrovat a potlacat, pretoze neexistuje. Nevies?
jar88
10.01.18,08:45
najlepší miňišter vesmíru...

https://www.aktuality.sk/clanok/553672/ludia-blizki-kazimirovi-zarobili-miliony-na-zakazke-od-jeho-ministerstva/

ale to sú zas len keci...((
On je iba vyhlásený ministrom minulého roku a to iba v rámci EU.
Ale aj tak, či skôr práve preto, by sme mali začať uvažovať, kde to vlastne žijeme?:cool:
V čom to vlastne žijeme, keď také čosi sú schopní v EU vyhlasovať a ľudia im to ešte aj žerú.:---
jar88
10.01.18,08:47
https://domov.sme.sk/c/20734112/podcast-zapchy-doprava-kolabs-dialnice.html


Idem si poplakať...
;) :D
-------------------------
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/453920-dialnicu-d1-paralyzovala-nehoda-zdrzanie-viac-ako-dve-hodiny/


Koľko bude tých pruhov dostatok ?

A zas ten slovenčina dostal po gambe.:D
jar88
10.01.18,09:36
Včera som mal dojednané stretnutie v Bratislave na Gresslingovej ulici na 9:30 hod., lebo som predpokladal, že ráno bude na D1 zápcha. Vyrazil som o 8:10 až 8:15, ale pred diaľnicou som sa prezieravo otočil a vybral som sa cez Blatné, Šenkvice a Pezinok na Bratislavu. Samozrejme, že som nebol jediný, komu to v tej chvíli zaplo a tak 500 metrov za Blatným, sme zostali v podobnej zápche.:) Nuž do Šenkvíc sme dorazili cca po dvadsiatich minútach, ale tam to už išlo krokom.
Tak mi pri železiarstve napadla ďalšia prezieravá myšlienka a odbočil som smerom na železničnú stanicu, že kuknem, ako je to s našou železnicou. Po dvoch minútach som stál pred stanicou a na stanici práve stál vlak do Bratislavy. Nuž som nastúpil (samozrejme že bez lístku).:) Veď kúpim od sprievodcu.:---
Vlak bol takmer prázdny, super čistý, tichý, vykúrený žiadna nepohoda. Jednoducho všetko super. Za pár minút sme stáli na hlavnej stanici v Bratislave a ešte k tomu zadarmo (sprievodca neprišiel). Nuž pred stanicou som kúpil za 35 centov lístok a nastúpil na električku č.1. A zas sa to opakovalo, električka skoro prázdna, čisťučká, vykúrená, žiadny hrmot, rachot. Za 5 minút som vystupoval pod Manderlákom. Bolo 9:32 hod. a tak som si pokojne zapálil a špacírom dorazil na stretnutie.
No a o 11:10 som bol z Bratislavy znova doma.:--- Samozrejme, že zápcha ešte riadne nedoznela. Neviem čo by bolo, ak by aj ostatných napadlo odstaviť auto na stanici v Šenkviciach. :D
Žabinka
10.01.18,12:41
http://www.topky.sk/cl/100535/1682157/VIDEO-Kalinak-prehovoril-o-zmiznutych-fakturach-pre-Kisku--Nahla-strata-pamate

Ide o lety prezidenta Kisku po nástupe do funkcie v roku 2014. Ten využíval vládnu letku aj na súkromné účely, za čo mu rezort vnútra vystavil faktúry. Tie sa však podľa tvrdení Kaliňáka vrátili neuhradené a tak od fakturácie upustili. "Faktúry sa neplatili a tak boli stornované. Išlo o cesty prezidenta Kisku domov respektíve na súkromné účely," uviedol Kaliňák.

neviem, to je dáka novinka v daňových zákonoch? alebo to platí len v istých kruhoch..:rolleyes:
pavol54
10.01.18,12:59
http://www.topky.sk/cl/100535/1682157/VIDEO-Kalinak-prehovoril-o-zmiznutych-fakturach-pre-Kisku--Nahla-strata-pamate

Ide o lety prezidenta Kisku po nástupe do funkcie v roku 2014. Ten využíval vládnu letku aj na súkromné účely, za čo mu rezort vnútra vystavil faktúry. Tie sa však podľa tvrdení Kaliňáka vrátili neuhradené a tak od fakturácie upustili. "Faktúry sa neplatili a tak boli stornované. Išlo o cesty prezidenta Kisku domov respektíve na súkromné účely," uviedol Kaliňák.

neviem, to je dáka novinka v daňových zákonoch? alebo to platí len v istých kruhoch..:rolleyes:
A potom ukázali cestujúcim v lietadle fotku autora výrokov a bolo vymaľované či pomaľované. Vystavím doklad ERP a stornujem (však zákazník nezaplatil)
Oliwa
10.01.18,13:46
http://www.topky.sk/cl/100535/1682157/VIDEO-Kalinak-prehovoril-o-zmiznutych-fakturach-pre-Kisku--Nahla-strata-pamate

Ide o lety prezidenta Kisku po nástupe do funkcie v roku 2014. Ten využíval vládnu letku aj na súkromné účely, za čo mu rezort vnútra vystavil faktúry. Tie sa však podľa tvrdení Kaliňáka vrátili neuhradené a tak od fakturácie upustili. "Faktúry sa neplatili a tak boli stornované. Išlo o cesty prezidenta Kisku domov respektíve na súkromné účely," uviedol Kaliňák.

neviem, to je dáka novinka v daňových zákonoch? alebo to platí len v istých kruhoch..:rolleyes:
A potom ukázali cestujúcim v lietadle fotku autora výrokov a bolo vymaľované či pomaľované. Vystavím doklad ERP a stornujem (však zákazník nezaplatil)
Pozn.1: Fa a pokladničný doklad z ERP je kapánek rozdiel... aj keď je jasné, že ide o princíp a nie formu ne/úhrady... ;)
Poučenie: takže ak mi prídu napr. fa z elektrární, vodární, plynární či od mobilného operátora a ja ich vrátim neuhradené, budú - stornované? :rolleyes:
V tom prípade je toto správa roka! :) A superministrom nie je Kazimír ale Kaliňák... :D
Pozn.2: účtovníctvo nie je moja parketa, ale nemajú sa náhodou v zmysle zákona o DPH archivovať faktúry po dobu 10 rokov, v tomto prípade do roku 2024, či...?
Nandrolon
10.01.18,14:00
Ja by som mu este vystavil 1 fakturu naviac - dodatocne cistenie interieru a tepovanie calunenych casti.
misoft
10.01.18,14:42
A ja by som vystavil hneď niekoľko faktúr... Kalipašovi i Hranatému bezstavovcovi a Kapitáňovi za znečisťovanie ovzdušia v parlamente a vo vláde a za neoprávnené zaberanie miesta v týchto inštitúciách...
bjuty smis
10.01.18,14:58
http://www.topky.sk/cl/100535/1682157/VIDEO-Kalinak-prehovoril-o-zmiznutych-fakturach-pre-Kisku--Nahla-strata-pamate

Ide o lety prezidenta Kisku po nástupe do funkcie v roku 2014. Ten využíval vládnu letku aj na súkromné účely, za čo mu rezort vnútra vystavil faktúry. Tie sa však podľa tvrdení Kaliňáka vrátili neuhradené a tak od fakturácie upustili. "Faktúry sa neplatili a tak boli stornované. Išlo o cesty prezidenta Kisku domov respektíve na súkromné účely," uviedol Kaliňák.

neviem, to je dáka novinka v daňových zákonoch? alebo to platí len v istých kruhoch..:rolleyes:
A potom ukázali cestujúcim v lietadle fotku autora výrokov a bolo vymaľované či pomaľované. Vystavím doklad ERP a stornujem (však zákazník nezaplatil)
:)))

tu to neskúšaj, nie si na tvojej - pravda.sk, ani na smeráckom mdž.......

tu sa účtovníctvu baby rozumejú ......:))
buchač
10.01.18,18:47
Sagana prijme pápež. Majster sveta chce vo Vatikáne pokrstiť syna

https://sport.sme.sk/c/20734795/sagan-navstivi-papeza-frantiska-krst-marlona.html

Vyberám z "diskusie".


PR, z obidvoch stran,
ak sa moze s papezom stretavat Beckham a spol, Angelina Jolie s celou sadou deti, atd, potom moze aj Sagan. Je hviezda v tom co robi.
Reagovať | papin
10.01.2018 16:34 | Oznám správcovi | Odkaz

----------------------
Porovnávať Beckhamovcov a Anjelinu s nejakým zasranom chce veľkú odvahu....a aj nevedomosť.

Lebo Anjelina
https://www.google.sk/search?q=angelina+jolie+OSN&client=opera&hs=tfj&channel=suggest&hl=sk&sa=X&as_q=&nfpr=&spell=1&ved=0ahUKEwjQm8Prk87YAhXHjqQKHdD6AZsQvwUIEA

Backham
https://www.google.sk/search?client=opera&q=backham+OSN&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl
alaya1
10.01.18,19:30
Sagana prijme pápež. Majster sveta chce vo Vatikáne pokrstiť syna

https://sport.sme.sk/c/20734795/sagan-navstivi-papeza-frantiska-krst-marlona.html

Vyberám z "diskusie".


PR, z obidvoch stran,
ak sa moze s papezom stretavat Beckham a spol, Angelina Jolie s celou sadou deti, atd, potom moze aj Sagan. Je hviezda v tom co robi.
Reagovať | papin
10.01.2018 16:34 | Oznám správcovi | Odkaz

----------------------
Porovnávať Beckhamovcov a Anjelinu s nejakým zasranom chce veľkú odvahu....a aj nevedomosť.

Lebo Anjelina
https://www.google.sk/search?q=angelina+jolie+OSN&client=opera&hs=tfj&channel=suggest&hl=sk&sa=X&as_q=&nfpr=&spell=1&ved=0ahUKEwjQm8Prk87YAhXHjqQKHdD6AZsQvwUIEA

Backham
https://www.google.sk/search?client=opera&q=backham+OSN&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl

Pred Bohom sme si vsetci rovni......
kukučka
10.01.18,19:57
Ale nie pred buchačom. :--- :D
buchač
10.01.18,20:12
Ale nie pred buchačom. :--- :D
Máš pravdu...aj keď nie som Boh.

Ja som na pódiu pre víťazov ešte neošahával v priamom prenose tie hostesky....to si inkšie hviezdy nedovolili.
Je to proste nevycválaný trapko a trtko...ergo ujo.

Ako píšu v diskusii, pred (potencionálnym) krstom by sa musel vyspovedať...a tá spoveď by asi bola dlhá.
alaya1
10.01.18,20:14
...a nech prvy hodi kamenom ten, co je bez viny......
buchač
10.01.18,20:18
...a nech prvy hodi kamenom ten, co je bez viny......
Šak začni...;) :D
kukučka
10.01.18,20:26
Ale no tak buchy, vieme dobre, že si nikdy neodpustíš poznámky na Sagana, nikdy si ho nepochválil. Idú sa pototo - a ty s nimi - bo capol peknú babu po zadku. Radšej si pogúgli, čo postvárala andžela, fuj. Ale ju vyzdvihuješ.
buchač
10.01.18,20:50
Ale no tak buchy, vieme dobre, že si nikdy neodpustíš poznámky na Sagana, nikdy si ho nepochválil. Idú sa pototo - a ty s nimi - bo capol peknú babu po zadku. Radšej si pogúgli, čo postvárala andžela, fuj. Ale ju vyzdvihuješ.
Viem, čo postvárala Angelina..aj čo Beckemovci.
Ale povedzme, že to nejakou tou formou odčinili.

Sagan, Zuzulová, Gonczi, Martikán...a dalo by sa pokračovať...tak Ti poviem, že mne slovenskí športovci a ich pozadie (doslova) zhnusili ten šport.
Furt len pýtajú a pýtajú, furt im je/bolo málo.
Ešte aj na Eurosporte pozerám len ten snooker...
-------------------------------------------
Citujem :

" Sagan je nábožensky založený. Otec Ľubomír ho na preteky vyprevádza s tým, že mu na čele urobí znamenie kríža. "

Kukulienka, a nože si daj do gúgľa výrazy - Sagan a mama...Sagan rodičia...a príslušné výrazy.
kukučka
10.01.18,21:03
Kukla som si pár obrázkov, kto tam bol zo Slovenska, aj z poslednej doby z audiencíí, stačilo mi, nebudem v tejto debate pokračovať
pavol54
11.01.18,03:52
Ale no tak buchy, vieme dobre, že si nikdy neodpustíš poznámky na Sagana, nikdy si ho nepochválil. Idú sa pototo - a ty s nimi - bo capol peknú babu po zadku. Radšej si pogúgli, čo postvárala andžela, fuj. Ale ju vyzdvihuješ.
skupina Olympic refrén skladby Já, a to mu nedosiahol ani po päty
Dáša_
11.01.18,05:15
Poznámka k Saganovi - alebo aj dve :)
Myslíte, že je iná slovenská osobnosť, ktorá je fakt známa po celom svete? Ktorá zviditeľnila tak Slovensko ako on? Jasne, vždy budú aj nepriatelia, snáď nie je ani jeden človek, ktorý by vyhovoval všetkým. Ale je niekto známejší?

A k tým hriechom - každý je zodpovedný za tie svoje. Lebo platí to o trieske v oku tvojho priateľa a o brvne vo vlastnom oku.... To si musí každý vysporiadať sám.
Katy a R
11.01.18,05:48
jáj veru ..... úspech sa neodpúšťa!!!
buchač
11.01.18,05:55
tak Ti poviem, že mne slovenskí športovci a ich pozadie (doslova) zhnusili ten šport.
Furt len pýtajú a pýtajú, furt im je/bolo málo.


Znova zopakujem a viď vyššie...to je najdôležitejšia stať a môj pohľad na šport.

Ešte by sa snáď aj hodilo dodať, že to čo sa deje v tých najvyšších kruhoch, je priam neskutočné, počnúc slovenskými a končiac svetovými.
Lebo to už nie je šport, to je brutálny biznys...veď predsa ide o miliardy.

P.S.:
...a bojovať proti vám rozhodne nemienim, nakoľko nemám financie a ani sponzora. ;)
Dáša_
11.01.18,06:43
ešte k tomu športu - čítala som práve o Vlhovej. A porovnanie so Schiffrinovou. Vlhová z peňazí, čo má k dispozícii, t.j. od zväzu, od sponzorov, za výsledky živý 5 ľudí. Američanke 95% nákladov hradí jej zväz. Údajne má k dispozícii aj helikoptéru, aby sa čo najrýchlejšie dostala na potrebné miesta. Či sú to priamo zjazdovky, to nepísali.
buchač
11.01.18,06:58
:D :D :D
vicktor
11.01.18,07:16
Krst vo Vatikane je teatro.
Kto je veriaci, svoje dieta prevazuje s Cirkvou a zveruje Bohu a ten ukon ma rovnaku platnost nech ho donesie ku sv. Petrovi vo Vatikane alebo kostola Svatej rodiny do Dolneho Ohaja.
Ale na druhej strane - ved MARLON nemoze chodit po svete s dokumentom kde sa pise Orechová Potôň , Popudinské Močidľany, ... nedajbože Čertov! :)
Nandrolon
11.01.18,07:22
... A v ohrození života krstí hociktorý veriaci, napr. vo vojne a pod..
- je mi smiešne, keď najväčší "satanáši" sa trepú k pápežovi /či už krst, alebo návšteva, stretnutie, to je jedno/. Asi si myslia, že to dieťa bude "lepšie" pokrstené ako keby bolo krstené farárom v hornej dolnej.
Ale výsledok môže byť úplne opačný, nakoľko ten človek nemá viery a pokory ani za fajku dymu.
Nandrolon
11.01.18,07:46
PS: Ísť k pápežovi krstiť dieťa, ak nie sme ja ani moja žena ukážkoví veriaci so všetkým, čo k tomu patrí, a zabíjať čas najvyššieho zástupcu pána Boha na zemi je podľa mňa obrovská arogancia a taktiež hriech.
Môžno mám na tieto veci trochu vyhranený názor, ale stojím si za ním.
pavol54
11.01.18,08:00
PS: Ísť k pápežovi krstiť dieťa, ak nie sme ja ani moja žena ukážkoví veriaci so všetkým, čo k tomu patrí, a zabíjať čas najvyššieho zástupcu pána Boha na zemi je podľa mňa obrovská arogancia a taktiež hriech.
Môžno mám na tieto veci trochu vyhranený názor, ale stojím si za ním.
Lutherovi sa ani za 500 rokov nepodarilo zmeniť vieru v modlárstvo na vieru v Boha.
Dáša_
11.01.18,08:16
no vidíte a ja sa na to zase pozerám tak, že je super, keď pápež pokrstí nielen deti zamestnancov Vatikánu, ale aj niekoho, kto má korene u nás.
mmch, napríklad v Taliansku je celkom bežné, že dieťa sa nekrstí hneď po pôrode, ale až za pár mesiacov. U nás sa kedysi chodilo na krst hneď, jak sa dieťa narodilo - hlavne kvôli vysokej dojčeneckej úmrtnosti. Tam dokonca ani mama sa na krste nezúčastňovala, lebo ešte nebola schopná.
A u pravoslávnych je úplne bežné, že krstia až ročné deti.
Oliwa
11.01.18,08:50
Zo strany rodičov ide jednoznačne o P.R... tak to vidím ja...
Pani Saganová sa možno ráno zobudí a rozmýšľa - čím by sme ešte vedeli zaujať? Koniec-koncov, má to v náplni práce...
Peter sa proste oženil so svojím PR manažérom...
Monacká kniežacia rodina má dvojičky a netrepali sa preto do Vatikánu...
Pápež Sagana k svojej popularite nepotrebuje...
http://sk.radiovaticana.va/news/2018/01/07/v_nede%C4%BEu_p%C3%A1novho_krstu_p%C3%A1pe%C5%BE_f ranti%C5%A1ek_pokrstil_34_det%C3%AD/1357866
alaya1
11.01.18,08:59
....a ta ludska zavist...bola, je a bude......
jar88
11.01.18,09:11
....a ta ludska zavist...bola, je a bude......

Presne tak, alaya1.
Čistá závisť a neskutočná neprajnosť.;)
No a v buchačovom prípade, je to dokonca aj o morálke. Teda akože o nemorálnosti tých druhých a o jeho morálnosti.:D
Nandrolon
11.01.18,09:26
....a ta ludska zavist...bola, je a bude......
Súvisí to nejako s aktuálnou témou?
jar88
11.01.18,09:34
....a ta ludska zavist...bola, je a bude......
Súvisí to nejako s aktuálnou témou?

A podľa teba nesúvisí?:---
Veď aj ty si tu ukázal svoju závisť, ale Sagan si určite nemyslí, že jeho syn bude práve preto lepší, ako ten tvoj.:D
jar88
11.01.18,09:41
Rád by som videl na jeho mieste ktoréhokoľvek z vás, či by ste nechceli z vlastného úspechu vyťažiť maximum.
Kto z vás by odmietol 100, 200 tisíc Euro za pár dní nejakej činnosti. Napríklad na nakrúcaní reklamného spotu, či letu na krst do Vatikánu.:)
Nandrolon
11.01.18,09:48
Pokiaľ viem, tak ako ty a alaya reagujú malé deti na 1. stupni ZŠ keď im druhé dieťa povie názor, s ktorým nesúhlasí.
Povie: "Závidíš." A dieťa si myslí, že vec je vybavená a má navrch.
Saganovi "zatiaľ" nie je čo závidieť. Ale hlupáci ako ty to samozrejme nepochopia.
Ten človek sa raz bude musieť "naučiť žiť" úplne od znova, predpokladám, že už bez tej héééérečky. S financiami hospodáriť nevie /podľa toho, čo som čítal/ a nič iné okrem bicyklovania zrejme tiež. Takže nejaká nepredvídateľná udalosť a je úplne dole.
Prajem im, nech im manželstvo vydrží do smrti a nech sú deti zdravé. To sú totiž jediné 2 veci, ktoré som schopný závidieť, hoci zatiaľ ich mám obe.
PS: presne som chcel Jarovi napísať, že zase ako vždy všetko vidí cez peniaze. Tie máme každý svoje.
Kedy už niekto tak prízemný pochopí, že na život nepotrebuješ 200 000 eur mesačne a robiť zo seba mumlavého hlupáka v reklamách?
pavol54
11.01.18,09:52
....a ta ludska zavist...bola, je a bude......
Súvisí to nejako s aktuálnou témou?
nejde o krst, ale o závisť tým čo si vlastnou silou bez vykorisťovania iných vydreli peniaze. Zadarmo sa beží len pred psiskom a za bežiacim pyrotechnikom. Inak je každý šport o prachoch.
Tweety
11.01.18,10:08
PS: Ísť k pápežovi krstiť dieťa, ak nie sme ja ani moja žena ukážkoví veriaci so všetkým, čo k tomu patrí, a zabíjať čas najvyššieho zástupcu pána Boha na zemi je podľa mňa obrovská arogancia a taktiež hriech.
Môžno mám na tieto veci trochu vyhranený názor, ale stojím si za ním.
Nandy, a nenapadlo ťa, že toto by sme mali nechať na posúdenie priamo toho Najvyššieho?
Nesúdiť lebo budeme súdení atď, atď. Pre brvno vo svojom oku často nevidíme smietku v oku druhého......
Nandrolon
11.01.18,10:25
Tweety, pozor, asi sa nerozumieme. Ja nesúdim, ja píšem svoj názor, o ktorom som presvedčený.
Stále je to ale iba moj úzko subjektívny názor, ktorým sa sám riadim.
Len toľko na vysvetlenie.

Dôležité v tej vete je to spojenie "podľa mňa". Bez toho by to bolo už súdenie.
alaya1
11.01.18,10:28
Tweety, pozor, asi sa nerozumieme. Ja nesúdim, ja píšem svoj názor, o ktorom som presvedčený.
Stále je to ale iba moj úzko subjektívny názor, ktorým sa sám riadim.
Len toľko na vysvetlenie.

Dôležité v tej vete je to spojenie "podľa mňa". Bez toho by to bolo už súdenie.
Ak my mame tolerovat tvoj nazor, toleruj aj ty iny, napr. ten moj.....
Nandrolon
11.01.18,10:29
Alaya1. Tvoj názor je tá jedna všobecná veta o tej závisti? Čudný názor, ale nevadí. Tolerujem :-)))))))))))))))))
kopretinka
11.01.18,10:30
PS: Ísť k pápežovi krstiť dieťa, ak nie sme ja ani moja žena ukážkoví veriaci so všetkým, čo k tomu patrí, a zabíjať čas najvyššieho zástupcu pána Boha na zemi je podľa mňa obrovská arogancia a taktiež hriech.
Môžno mám na tieto veci trochu vyhranený názor, ale stojím si za ním.
Nandy, a nenapadlo ťa, že toto by sme mali nechať na posúdenie priamo toho Najvyššieho?
Nesúdiť lebo budeme súdení atď, atď. Pre brvno vo svojom oku často nevidíme smietku v oku druhého......
náááááááááááááááááá.....a o čom by sa tu debatovalo? :D:D
kopretinka
11.01.18,10:33
keď niekto niečo o niekom povie,tak závidí :D
to je argument,fakt! a možno závidí ten,čo to povedal......lebo....podľa seba súdim teba? :D
alaya1
11.01.18,10:34
Alaya1. Tvoj názor je tá jedna všobecná veta o tej závisti? Čudný názor, ale nevadí. Tolerujem :-)))))))))))))))))

Ja som to napisala vseobecne o zavisti, myslim, ze to plati, ze si si to spojil, je uz tvoja vec....
Nandrolon
11.01.18,11:29
keď niekto niečo o niekom povie,tak závidí :D
to je argument,fakt! a možno závidí ten,čo to povedal......lebo....podľa seba súdim teba? :D
Veď píšem, že takéto argumenty používajú malé deti počnúc od škôlky....
Alaya1 samozrejme, že som si to spojil, keď si to tu vrýpala priamo do tejto debaty. To je tak "k veci", ako keby som napísal k tejto téme, že VODA JE MOKRÁ.
A na niekoho pripomienku napíšem, že platí to vždy a všade!
buchač
11.01.18,11:38
....a ta ludska zavist...bola, je a bude......

Presne tak, alaya1.
Čistá závisť a neskutočná neprajnosť.;)
No a v buchačovom prípade, je to dokonca aj o morálke. Teda akože o nemorálnosti tých druhých a o jeho morálnosti.:D

TY vravíš niečo o morálke ? TY !!!

Ty, ktorý si sa verejne priznal na verejnom fóre ku krádeži ?
Ty, ktorý si sa verejne priznal na verejnom fóre ku odhodlaniu ZABÍJAŤ - VRAŽDIŤ ?

Fujtajbl...velebnosti, du blejt...
buchač
11.01.18,11:45
Čo tam po Saganovi...ten si vajcá močí u protinožcov.

Ale pán kapitán včera zachránil topiaceho...toto a toho treva velebiť. ;) :D
alaya1
11.01.18,11:49
keď niekto niečo o niekom povie,tak závidí :D
to je argument,fakt! a možno závidí ten,čo to povedal......lebo....podľa seba súdim teba? :D
Veď píšem, že takéto argumenty používajú malé deti počnúc od škôlky....
Alaya1 samozrejme, že som si to spojil, keď si to tu vrýpala priamo do tejto debaty. To je tak "k veci", ako keby som napísal k tejto téme, že VODA JE MOKRÁ.
A na niekoho pripomienku napíšem, že platí to vždy a všade!

Kasli na to, tak ako aj ja..tolko zbytocne minutej energie....maj krasny den. :)
jar88
11.01.18,12:05
....a ta ludska zavist...bola, je a bude......

Presne tak, alaya1.
Čistá závisť a neskutočná neprajnosť.;)
No a v buchačovom prípade, je to dokonca aj o morálke. Teda akože o nemorálnosti tých druhých a o jeho morálnosti.:D

TY vravíš niečo o morálke ? TY !!!

Ty, ktorý si sa verejne priznal na verejnom fóre ku krádeži ?
Ty, ktorý si sa verejne priznal na verejnom fóre ku odhodlaniu ZABÍJAŤ - VRAŽDIŤ ?

Fujtajbl...velebnosti, du blejt...

Presne tak, ako si napísal.:D Di blejt. Máš prečo.;)
Teda aspoň z môjho pohľadu.:cool:
jar88
11.01.18,12:12
Čo tam po Saganovi...ten si vajcá močí u protinožcov.

Ale pán kapitán včera zachránil topiaceho...toto a toho treva velebiť. ;) :D

Čo tam po Saganovi? :eek:
Veď práve ty si inicioval túto debatu o ňom.:--- To si ho akože velebil a teraz treba velebiť kapitáňa?
Ty brďo, zas jedna úžasná téma dotiahnutá do úspešného konca.:cool:
jar88
11.01.18,12:51
Pokiaľ viem, tak ako ty a alaya reagujú malé deti na 1. stupni ZŠ keď im druhé dieťa povie názor, s ktorým nesúhlasí.
Povie: "Závidíš." A dieťa si myslí, že vec je vybavená a má navrch.
Saganovi "zatiaľ" nie je čo závidieť. Ale hlupáci ako ty to samozrejme nepochopia.
Ten človek sa raz bude musieť "naučiť žiť" úplne od znova, predpokladám, že už bez tej héééérečky. S financiami hospodáriť nevie /podľa toho, čo som čítal/ a nič iné okrem bicyklovania zrejme tiež. Takže nejaká nepredvídateľná udalosť a je úplne dole.
Prajem im, nech im manželstvo vydrží do smrti a nech sú deti zdravé. To sú totiž jediné 2 veci, ktoré som schopný závidieť, hoci zatiaľ ich mám obe.
PS: presne som chcel Jarovi napísať, že zase ako vždy všetko vidí cez peniaze. Tie máme každý svoje.
Kedy už niekto tak prízemný pochopí, že na život nepotrebuješ 200 000 eur mesačne a robiť zo seba mumlavého hlupáka v reklamách?

Ak niekto zo športovcov zarobí také peniaze, ako napríklad Sagan, Rossi, Lauda, Kličko a podobní, tak určite nie preto, že vedia zarábať peniaze. Preto si najímajú svojich manažerov. Jednoducho odborníkov v odbore.:)
Takže ak by náhodou skončil už dnes, určite bude mať pred tebou dostatočný náskok a ak by aj padol na tú najnižšiu možnú úroveň, pravdepodobne bude taká vysoká, na akú sa ty, ani do konca života nevyšplháš.:)
To isté platí aj na jeho a tvoje deti a samozrejme, že aj na jeho a tvoju hééérečku.
------------------------------
ps: vždy som tvrdil, že peniaze nie sú všetko, že nie sú to najdôležitejšie v živote, ale iba pre toho, kto ich má dostatok. S peniazmi je menej nešťastia, menej chorôb, menej hádok a závisti a samozrejme, že aj viac prajnosti.
Nandrolon
11.01.18,13:00
A co prognozy tvojich deti a Teba? Zeby vsetko darmozraci prisati na STATNY CECEK? A ty? Ty uz sa nedostanes nikam, lebo tik-tak-tik-tak.
Ja sa nemienim s nikym porovnavat a nenastve ma nikto peniazmi. Ja mam svoje na svoj zivot a rodinu, cudzie ma nezaujimaju. A ver tomu, nikam sa nepotrebujem dostat.
Tebe podobni by za peniaze aj mater predali. Penazenku bez dozoru by som v tvojej rodine nechcel zabudnut :-)))
A k tym detom len tolko, aby nedopadli ako Weis mladsi. Ak by v tom veku nebola tvoja vnucka uz stara jezibaba, o ktoru by si mlady chalan ani bicykel neoprel, tak by mu v G-cku za tatkove peniaze nemusel na vtakovi sediet chlap.
misoft
11.01.18,13:52
....a ta ludska zavist...bola, je a bude......

Presne tak, alaya1.
Čistá závisť a neskutočná neprajnosť.;)
No a v buchačovom prípade, je to dokonca aj o morálke. Teda akože o nemorálnosti tých druhých a o jeho morálnosti.:D

TY vravíš niečo o morálke ? TY !!!

Ty, ktorý si sa verejne priznal na verejnom fóre ku krádeži ?
Ty, ktorý si sa verejne priznal na verejnom fóre ku odhodlaniu ZABÍJAŤ - VRAŽDIŤ ?

Fujtajbl...velebnosti, du blejt...
Poprosím..... len nie v prezidentskom lietadle.....lebo ti Kalipaša pošle faktúru.....:D:D:D
kopretinka
11.01.18,16:45
keď niekto niečo o niekom povie,tak závidí :D
to je argument,fakt! a možno závidí ten,čo to povedal......lebo....podľa seba súdim teba? :D
mínuska :D že by trafená hus?:rolleyes::rolleyes:
vicktor
12.01.18,07:29
alaya1: Ani by som neuvazovala o takej znacke, nie to este pisala


....a ta ludska zavist...bola, je a bude......
Priznavam, zavidim ti tvoje faro, ked o Duster si ani bicykel neopries.
vicktor
12.01.18,12:46
lujza.j
12.01.18,13:27
jedla lastovička jar nerobí...novinar nasiel nejakeho blazna...ktorý ide položiť kšeft...
Tweety
12.01.18,13:34
jedla lastovička jar nerobí...novinar nasiel nejakeho blazna...ktorý ide položiť kšeft...
Lui, si si istá, že jedla? :--- :---
lujza.j
12.01.18,13:36
anó:---
vicktor
12.01.18,13:55
Jedlá lastovička...

Kedze fotky nie su moje, tak nedavam do prirody, ale sem:
https://topdesat.sk/zabavne-fotografie-priroda-2017/
buchač
12.01.18,14:47
jedla lastovička jar nerobí...novinar nasiel nejakeho blazna...ktorý ide položiť kšeft...
Čert ber nejakého blázna, nech si robí kšeft po svojom.

Keby bolo na Slovensku viac takých novinárov ako je Jiří X. Doležal, tak by bolo aj fajn.
Lebo tie články tých našich sú o všetkom možnom, len nie aktuálnom dianí.

Dotyčný novinár je pravidelným hosťom v českých tv štúdiách...
lujza.j
12.01.18,14:55
Novinari pisu co majú ..alebo co mózu....nie co chcú.....
Žabinka
13.01.18,12:20
pobavil ma titulok článku..
http://m.topky.sk/cl/10/1682669/Dobra-investicia--Fitneska--ktorej-dal-Fico--je-najlepsia-na-svete--Vytrcila-ritku-a-plavky-dole
misoft
13.01.18,12:38
... a privátne..... :D:D:D
buchač
13.01.18,14:40
Terezia13
13.01.18,17:57
:D
lujza.j
13.01.18,19:16
Toto je URČITE zaujímavejšie, ako riť nejakej šľapky...

http://ceskoaktualne.cz/2017/11/zpravy-ze-sveta/v-bruselu-probehly-hromadne-nepokoje-lide-utocili-na-policisty-policejni-stanice/
Vies,ze dva mesiace nazad...
buchač
13.01.18,19:25
Toto je URČITE zaujímavejšie, ako riť nejakej šľapky...

http://ceskoaktualne.cz/2017/11/zpravy-ze-sveta/v-bruselu-probehly-hromadne-nepokoje-lide-utocili-na-policisty-policejni-stanice/
Vies,ze dva mesiace nazad...

Biblia (alebo Korán) bola napísaná teda fest dávno...a furt je aktuálna. ;)
sito
14.01.18,11:02
Čo ma ...

No, pozrel som TA3, Sulika. Že vraj, že sme sa zbavili komunistov za tých 25 rokov. No deň vopred sa na TA3 v novinách propagovalo spájanie sa menších poľnohospodárov do väčších celkov, aby sa im hospodárilo lepšie, spolu. V jednote je sila. Nie JRD, korporácie, atď. "Zlatí komunisti" Kradlo sa za ich pôsobnosti. No, teraz nie, nikto nekradne? Len koná v súlade so zákonom, ktorý si DEMOKRATI navrhnú a schvália vo svoj prospech.

Veď aj duálne vzdelávanie tu už bolo, či nie? Každá väčšia firma malá svoje učilište, kde si vychovala, vyučila pre svoje potreby svojich budúcich pracovníkov. Tiež učňovská škola bola u ktorej si drobné štátne podniky nechali vyučovať teóriu v odboroch kuchár, čašník, kaderníčka, predavačka, atď. Prax, prax vykonávali v prevádzkach podnikov.

Takže, desať krokov späť, a potom jeden ospevovaný vpred. A nie je to vred, vred spoločnosti, ktorý zabrzdil, aby sme dobehli západ?

Dr. Husák sa opaľoval na zlatých pieskoch. Pozerá hore, a ty slniečko, kam sa poberáš? Na západ, na západ! Gusto, a ty mi v tom nezabrániš. Mohol? :D
buchač
16.01.18,05:00
Vo firmách, v ktorých nie sú odbory, budú môcť zamestnávatelia dohodnúť výnimky týkajúce sa mzdového ohodnotenia za nočnú prácu v rámci pracovnej zmluvy so zamestnancom.

http://www.tvnoviny.sk/ekonomika/1902537_zvysovanie-priplatkov-za-nocnu-pracu-bude-postupne


...a zamestnanci si môžu ísť Zákonníkom práce vytrieť tak akurát riť.
jar88
16.01.18,09:01
Vo firmách, v ktorých nie sú odbory, budú môcť zamestnávatelia dohodnúť výnimky týkajúce sa mzdového ohodnotenia za nočnú prácu v rámci pracovnej zmluvy so zamestnancom.

http://www.tvnoviny.sk/ekonomika/1902537_zvysovanie-priplatkov-za-nocnu-pracu-bude-postupne


...a zamestnanci si môžu ísť Zákonníkom práce vytrieť tak akurát riť.
Dúfam, že už chápeš, kam to v únii speje.:)
EÚ až dokoná svoje sociálne orientované dielo, má šancu stať sa mementom pre celý svet.
Pre svoje sociálne programy prichádza o schopnosť konkurovať a tak neustále prichádza o svoje pracovné miesta. Pritom je jedno, koľko investuje do výskumu a inovácií, lebo akonáhle niekto niečo vymyslí, preberú to Číňania, Indovia a podobní a veselo na tom zarobia.
Nakoniec nám zostane to krtkovanie, varenie pre penzistov a slúženie zahraničným penzistom.
jar88
16.01.18,09:12
Tu máš názorne ukázané, čomu žiaden zákon nevie zabrániť.
Kde sú hranice práce a do akého nešťastia to ľudí vedie.
https://www.youtube.com/watch?v=9PMdh8_3zA8
Ak by tu bol slobodný trh a demokracia, bolo by tu viac práce a viac zárobku a nikto by nikoho nemohol tak sprosto zneužívať.
buchač
16.01.18,10:18
...
Terezia13
16.01.18,17:06
krásne spracovaný film o Slovenskom raji
https://www.youtube.com/embed/a5dGcJOOx6s
misoft
17.01.18,14:55
Dnes som sa nasmial na jednom arogantnom vodičovi - v priebehu 10 minút dostal pokutu za rovnaký priestupok.
Ráno bola hmla - viditeľnosť cca 50m, autá od snehu. Hliadka zastavila bielu Octaviu - chlapík mal očistené predné sklo len stieračmi, bočné, zadné, strecha, kapoty - všetko s 5cm snehu (videl len dopredu).
Vyfasoval 50€, policajtka mu ešte prizvukuje, aby si očistil skla a zapol predpísané osvetlenie, išla do služ. auta. Aroganťák - bez smerovky vyštartoval a odchádzal.... a policajti za ním, po 50-tich metroch majáky, siréna, zastavili ho. A opäť - neočistené vozidlo od snehu, nemal zabezpečený výhľad z vozidla, nemal zapnuté predpísané svetlá (znížená viditeľnosť - vtedy denné svetla neplatia) - a dostal ďalších 50€ pokuty. A to mu ešte prizvukovala, že ak ho prichytia ešte raz, príde o vodičák.... Ale to som už bol o hodný kus preč... takže už som nevidel, či si očistil, alebo nie.
Keď je blbý, tak nech pyká..... stačilo mu pri tej prvej pokute urobiť to, čo mu odporučila policajtka a bol by pokoj....
Nandrolon
17.01.18,17:42
Rozculilo.
Som sa vratil z Milowky. Dvaja imbecili isli v useku kde je 100 (cesta mokra vysolena a 100 svietila na inteligentnych tabuliach, ani nebola znizena), isli podla GPS 49-47. Nic v zlom, ale ked niekto nevie ist po ceste ako clovek, nech sa zahrabe doma.
pavol54
17.01.18,18:08
Rozculilo.
Som sa vratil z Milowky. Dvaja imbecili isli v useku kde je 100 (cesta mokra vysolena a 100 svietila na inteligentnych tabuliach, ani nebola znizena), isli podla GPS 49-47. Nic v zlom, ale ked niekto nevie ist po ceste ako clovek, nech sa zahrabe doma.
tí sú väčšinou príčinou stresových stavov iných účastníkov pred pár rokmi som sa takto vliekol Aviou 60 -kou za škodou od Ružomberka po dvojpruh pod Strečnom. A tam zákaz nezákaz som ich konečne predbehol (Aj naložené turbo potrebuje úsek na predbehnutie)
buchač
17.01.18,18:34
Rozculilo.
Som sa vratil z Milowky. Dvaja imbecili isli v useku kde je 100 (cesta mokra vysolena a 100 svietila na inteligentnych tabuliach, ani nebola znizena), isli podla GPS 49-47. Nic v zlom, ale ked niekto nevie ist po ceste ako clovek, nech sa zahrabe doma.

A ďalšie si prečo nedal ?


Dnes 18:32 Nandrolon: Este dobre ze husto snezilo a stredova ciara bola zasnezena, takze sa dalo predbiehat vsade.
Nič v zlom, ale neporušil si nejaký predpis ?
Nič v zlom, ale kto sedel za volantom...a v akom aute bol ten volant ?
Nič v zlom, ale ak svieti na tabuli cifra, tak musí ísť takouto rýchlosťou ?
Nič v zlom, ale nepíše sa náhodou vo vyhláške..." vodič je povinný prispôsobiť..." ?
Nič v zlom, ale poniektorí vodiči by mali byť fakt zahrabaný doma...viď ten dilino, čo na Kysuciach opitý išiel v protismere a bol nadrbaný jak hovado.
Nič v zlom, ale mňa občas rozladia také názory, ako si vyprodukoval.
Nandrolon
18.01.18,04:36
Nič v zlom, ale samozrejme, že som nejaký ten predpis porušil, ale vzhľadom na okolnosti nedokázateľne.
Síce husto snežilo, ale stred pruhu, v ktorom sme sa vliekli, bol čistý, mokrý, vysolený.
Svietila tam 100-vka /ktorú za nepriaznivého počasia znižujú/, úsek má svoje meteorologické stanice a svoju vlastnú lokálnu predpoveď.
Ak svieti raz 100-vka, ver tomu, že je to bezpečná rýchlosť aj pre debilov.
Nič v zlom, nie je povinnosť ísť v 130-ke na diaľnici 130, ale tá rýchlosť by mala byť približne rovnaká, ak to schopnosti dovoľujú, aspoň tak nás to v autoškole učili. Ak je niekde 70-ka, je to síce maximálna, ale bez príčiny by si nemal ísť menej.
Síce to technicky nie je diaľnica, ale je to značené ako D3 zelenou značkou, odborne je to diaľnica v polovičnom profile, takže mali ísť najmenej 80 km/h.
Nebolo to jedno auto, bolo to viacej áut, ktoré išli ako vláčik bez medzier, každý chcel predbiehať, ale zrejme si predtým naložil do nohavíc. Keď som sa k nim zozadu priblížil, aspoň to posledné mi nechalo medzeru, decentne uhlo na kraj a dalo pravú smerovku.-
Mal som zapnutý Sygic GPS HUD panel, takže som videl iba rýchlosť - okolo 48-49, je to frustrujúce, som žene hovoril v nasratí, že toho prvého mal niekto vytlačiť do priekopy :-))))))))))) ako vtedy v tom jednom videu. Sa nečudujem, že niekomu prasknú nervy. Keď doma volajú, či nie sme v priekope keď neprichádzame, 20 km úsek diaľnice ideš namiesto 100-105 ideš 48-49. Samozrejme že ak som videl, že je voľno /chválabohu, že v noci sa lepšie predbieha, lebo vidíš vďaka svetlám aj auto za zatáčkou/ tak som podradil, pridal a papá.
Mimochodom ešte jeden išiel oproti mne, asi sa mu zdalo, že jeho diaľkové za sneženia ma neoslňujú, chcel som ho prebliknúť, ale čo budem trocháriť, zapol som ich tiež.
Do sekundy ich on vypol, hoci predtým mi niekoľko sekúnd pálil rovno do očí ako zvárač. Ja som ich už nechal zapnuté.
Keď sa ponáhľate domov, chcete dodržiavať predpisy, deti vás čakajú a nejaký šulíni sa budú vliecť, treba na to adekvátnu reakciu. Samozrejme, adrenalín to bol dosť veľký, ale čo som mal robiť? Mal som si zdvojnásobiť čas príchodu???
Ešte som doma pozrel, či nie som "hviezda FB" v jednej skupine, ale nič :-)))))))
PS: vodič musí prispôsobiť jazdu svojim schopnostiam, ale zároveň sa tam píše o minimálnej rýchlosti na diaľnici. Ak ho vlastný mozog nepustil ísť rýchlejšie ako 48 km/h tak mal na najbližšom zjazde pekne pokračovať mimo diaľnice. Ak by išiel 80 km/h tak ani nepípnem a idem si pekne s úsmevom za ním, ale MENEJ AKO POLOVIČNÁ rýchlosť, to je na mňa už moc.
buchač
18.01.18,06:38
Oproti včerajšku si sa trochu aj rozpísal....a nevraviac už aj o tom, že okolnosti sú úplne inak popísané.



Ak svieti raz 100-vka, ver tomu, že je to bezpečná rýchlosť aj pre debilov.


Aj v plytkej vode sa už nie jeden vynikajúci plavec utopil.
A hrdinov sú plné cintoríny.

Zvyšok nejdem pitvať, to nemá význam. Každý sa stretol na ceste s tým alebo oným, čo ho rozladilo, naštvalo respektíve nevedel, či má plakať alebo sa smiať.
pavol54
18.01.18,06:40
Doma ťa prijmú aj o hodinu neskôr, ale skús niekomu čo o 16 00 zatvára vysvetľovať, že ak pre zdržovačov na ceste nevyložíš, tak si môžeš nájsť ubytovňu a strážené parkovisko do ďalšieho dňa. A to si mal podľa plánu hodinovú rezervu
Nandrolon
18.01.18,06:43
Oproti včerajšku si sa trochu aj rozpísal....a nevraviac už aj o tom, že okolnosti sú úplne inak popísané.



Ak svieti raz 100-vka, ver tomu, že je to bezpečná rýchlosť aj pre debilov.


Aj v plytkej vode sa už nie jeden vynikajúci plavec utopil.
A hrdinov sú plné cintoríny.

Zvyšok nejdem pitvať, to nemá význam. Každý sa stretol na ceste s tým alebo oným, čo ho rozladilo, naštvalo respektíve nevedel, či má plakať alebo sa smiať.
Na mobile sa zle píše rýchlopisom s desaťhmatovou metódou. :-)) Bežne takéto vylomeniny neprevádzkujem, stane sa mi to možno raz za 2 roky.
Buchač, chápem, že každého serú pretekári, mňa nevynímajúc, ale ak sa do toho vžiješ, že to píšem doslovne, 100 km/h cesta v pohode, sneží, ale ani náznak ľadovice a na čiernom mobile v krúžku 47-49 km/h tak to je na mozgovú príhodu. Na trojke po diaľnici som išiel prvýkrát v živote a to jazdím od 1996 r.
Dáša_
18.01.18,06:52
nuž, včera nebola na cestách dobrá situácia. A dostať sa tak, ako v čechách do reťazovej havárie a čakať potom 30 hodín, to je už iná sranda. Jazdili sme veru včera po rôzne upravených cestách. A hlavne prvý druhý deň, keď napadne sneh, tak radšej nech idú šoféri opatrne, ako hazardéri, čo predbiehajú, čiara, nečiara...

mmch, neviem, či dobre počítam, ale keď ideš 20 km rýchlosťou 100km/h tak oproti rýchlosti 50 km za hodinu ušetríš závratných 12 minút. Ktoré potom s úplnou samozrejmosťou zabiješ úplne inak....
buchač
18.01.18,07:02
Na mobile sa zle píše rýchlopisom s desaťhmatovou metódou. :-)) Bežne takéto vylomeniny neprevádzkujem, stane sa mi to možno raz za 2 roky.
Buchač, chápem, že každého serú pretekári, mňa nevynímajúc, ale ak sa do toho vžiješ, že to píšem doslovne, 100 km/h cesta v pohode, sneží, ale ani náznak ľadovice a na čiernom mobile v krúžku 47-49 km/h tak to je na mozgovú príhodu. Na trojke po diaľnici som išiel prvýkrát v živote a to jazdím od 1996 r.

Tak tu sú oveľa starší vodiči...ja jazdím od 1978 roku.

Ten mobil mi ani nespomínaj...aj keď sa jedná o GPS. Mobil samotný je nie raz pôvodcom ťažkých dopravných nehôd s fatálnymi koncami.

Pretekár som bol aj ja (podrobnosti nie sú dôležité), no už ma to nejak prešlo...
Nandrolon
18.01.18,07:30
Ten mobil /ak mám zapnutú GPS/ mám vždy v držiaku, ináč v taške.
Nandrolon
18.01.18,07:40
nuž, včera nebola na cestách dobrá situácia. A dostať sa tak, ako v čechách do reťazovej havárie a čakať potom 30 hodín, to je už iná sranda. Jazdili sme veru včera po rôzne upravených cestách. A hlavne prvý druhý deň, keď napadne sneh, tak radšej nech idú šoféri opatrne, ako hazardéri, čo predbiehajú, čiara, nečiara...

mmch, neviem, či dobre počítam, ale keď ideš 20 km rýchlosťou 100km/h tak oproti rýchlosti 50 km za hodinu ušetríš závratných 12 minút. Ktoré potom s úplnou samozrejmosťou zabiješ úplne inak....

Ísť 48 na diaľnici po tme pri snežení je mimoriadne nebezpečné, zvlášť, keď je stredová čiara súvisle pokrytá snehom.
Ešte si asi nevidela predbiehať poľský kamión pomalo idúce osobné auto, že? Keď kolesá kamióna hádžu kubíky snehového magľajzu na čelné a bočné sklo osobáku. Ja som to zažil na sebe, keď ma predbiehala v decembri fábia, išiel som 95 GPS v 90-tke, boli 2 pruhy vedľa seba a jeden pruh pokrytý hrubou vrstvou snehu /v decembri 2017, keď ho dosť napadlo/. Ešte že som duchaprítomne niekoľko sekúnd držal volant rovno naslepo a zapol na najvyššiu rýchlosť stierače. Verím tomu, že niektorí by ho strhli a vymaľované.
Áno, ušetrím cca 15 min. ktoré už inde nezabijem. Idem vždy max. ako sa dá, všade samozrejme v rámci povolených rýchlostí a tolerancie. Teda všade max. povolená rýchlosť + 5, podľa GPS.
Ide o to, že keď natrafíš na 3 takéto situácie, tak cesta netrvá hodinu ale zrazu 2.
Dáša_
18.01.18,07:54
Práve preto, lebo som už zažila fakt všeličo, tak si nedovolím nadávať ani na šoféra, ktorý ide na diaľnici počas sneženia 50. Vieš určite, že nešiel práve k najbližšiemu zjazdu? Alebo čokoľvek iné. Raz je zlé počasie, dneží, môže mrznúť, tak mi je jasné, že sa na ceste môžem zdržať. Pre čokoľvek.
misoft
18.01.18,08:06
Pridám sa..... :D
Ako jazdí Nandy - jeho problém... ako jazdia iní - ich problém, ale pokiaľ niekto si netrúfa, tak pôjde i pomalšie.
A pre "rýchlikov" by som odporúčal sem-tam si pozrieť správy, napr.
https://spravy.pravda.sk/cierna-kronika/clanok/454986-slovenske-cesty-sa-v-priebehu-poslednych-hodin-stali-osudnymi-uz-trom-ludom/

A pre Nandyho - pripomienka - tá tabuľa NIE JE príkaz, aby si tak rýchlo jazdil, je to len INFORMÁCIA.

Ak svieti raz 100-vka, ver tomu, že je to bezpečná rýchlosť aj pre debilov.
Si si v tom istý? Alebo si myslíš, že každý má reflexy pilota F1?
Nehnevaj sa - píšeš teda totálne voloviny.
Cesta môže byť posolená, prehrnutá, ale niekde odrazu nebude a tá 100-vka je odrazu neprimeraná.
Ty - tvoj popis - si nepremýšľal, čo MÔŽE byť vpredu, nepredvídaš.... a to je CHYBA, obrovská CHYBA, pretože práve takí ako ty - to sú často príčiny tých nehôd.
vicktor
18.01.18,08:27
mmch, neviem, či dobre počítam, ale keď ideš 20 km rýchlosťou 100km/h tak oproti rýchlosti 50 km za hodinu ušetríš závratných 12 minút. Ktoré potom s úplnou samozrejmosťou zabiješ úplne inak....
Zle pocitas: 100 km pri rychlosti 20 = 5 hodin, pri rychlosti 50 = 2 hodiny.
Rozdiel je o dost ziac nez 12 minut.
vicktor
18.01.18,08:31
Do sekundy ich on vypol ... Ja som ich už nechal zapnuté.
na fasa
Nandrolon
18.01.18,08:34
Misoft, nechce sa mi tu písať ďalšie litánie, tak radšej nič.
Podľa mňa je ísť prehnane pomaly životu nebezpečné ako ísť tou predpísanou rýchlosťou, prípadne o 20 km/h menej.
Nie som žiadny rýchlik len nemám rád bezdôvodne pomalú jazdu. Tie tabule sú aktívne, takže pri námraze by tam svietila možno 60-tka. Napríklad aj v tuneli to bolo znížené na 40.
Ešte na záver dodám, že potom sa netreba čudovať, že kamión niekoho zmietol do priekopy. On ho v skutočnosti možno iba LEGÁLNE predbiehal a dotyčný to neustál a skončil v priekope, jeho problém.
Nandrolon
18.01.18,08:35
Do sekundy ich on vypol ... Ja som ich už nechal zapnuté.
na fasa
Je normálne, že keď ma niekto úmyselne oslepuje, tak mu aspoň na 2-3 sekundy, keď sa míňame, ukážem čo mi spôsobuje a aké je to príjemné. Možno, že to bol zvárač, tak bol zvyknutý.
lujza.j
18.01.18,08:49
Su jedinci ktori maju svoju pravdu vzdy a vsade.....
Nandrolon
18.01.18,08:53
Presne, jeden blbec za volantom a trpia všetci za ním, ktorí sa neodvážia predbehnúť.
misoft
18.01.18,08:56
Ja ti len pripomeniem jednú časť zákona 8/2009 -pretože si spomínal, ako ťa kamión obiehal - možno na diaľnici....
§10 ods.1, 2.
§15 ods.3

A zdá sa mi (nie som si na 100% istý), že kamióny majú na diaľnici povolenú 90-tku a zákaz predbiehania.
jar88
18.01.18,09:04
Su jedinci ktori maju svoju pravdu vzdy a vsade.....

Presne tak.:)
A naviac, skoro každý z nich, má aj svoje vlastné pravidlá v správaní sa za volantom.:---
Ale nič horšie, ako to, čo tu predstavuje Nandrolon, asi nejestvuje.:o
jar88
18.01.18,09:09
Do sekundy ich on vypol ... Ja som ich už nechal zapnuté.
na fasa
Je normálne, že keď ma niekto úmyselne oslepuje, tak mu aspoň na 2-3 sekundy, keď sa míňame, ukážem čo mi spôsobuje a aké je to príjemné. Možno, že to bol zvárač, tak bol zvyknutý.

Alebo šofér z povolania, ktorý vie pozerať aj cez diaľkové svetlá a tak mu to akosi nevadí. Napríklad aj ja normálne vidím a nie som z reflektorov oslepený.:)
jar88
18.01.18,09:13
Pridám sa..... :D
Ako jazdí Nandy - jeho problém... ako jazdia iní - ich problém, ale pokiaľ niekto si netrúfa, tak pôjde i pomalšie.
A pre "rýchlikov" by som odporúčal sem-tam si pozrieť správy, napr.
https://spravy.pravda.sk/cierna-kronika/clanok/454986-slovenske-cesty-sa-v-priebehu-poslednych-hodin-stali-osudnymi-uz-trom-ludom/

A pre Nandyho - pripomienka - tá tabuľa NIE JE príkaz, aby si tak rýchlo jazdil, je to len INFORMÁCIA.

Ak svieti raz 100-vka, ver tomu, že je to bezpečná rýchlosť aj pre debilov.
Si si v tom istý? Alebo si myslíš, že každý má reflexy pilota F1?
Nehnevaj sa - píšeš teda totálne voloviny.
Cesta môže byť posolená, prehrnutá, ale niekde odrazu nebude a tá 100-vka je odrazu neprimeraná.
Ty - tvoj popis - si nepremýšľal, čo MÔŽE byť vpredu, nepredvídaš.... a to je CHYBA, obrovská CHYBA, pretože práve takí ako ty - to sú často príčiny tých nehôd.

Presne tak misoft, tu ti aj ja musím dať za pravdu.
A dávam ti aj plusku.:)
jar88
18.01.18,09:22
Bolo by fajn, ak by sa u nás uzákonilo povinné školenie vodičov amatérov so sklonom školiť ostatných účastníkov cestnej premávky.:D
Myslím tým práve takých, ako je Nandrolon a jemu podobní. :)
------------------------------
To školenie by malo byť hlavne intenzívne a často opakované. Napríklad 2 krát 5 hodín týždenne a najmenej po dobu dvoch rokov. Samozrejme že po akejkoľvek absencii na školení by išiel vodičák bez pardónu do čistiarne.:cool:
Nandrolon
18.01.18,09:22
Su jedinci ktori maju svoju pravdu vzdy a vsade.....

Presne tak.:)
A naviac, skoro každý z nich, má aj svoje vlastné pravidlá v správaní sa za volantom.:---
Ale nič horšie, ako to, čo tu predstavuje Nandrolon, asi nejestvuje.:o
Vieš, niekto si lieči svoje komplexy ukazovaním "fuckera" zvlášť keď je možno v práve ten druhý, tak zo seba robí pekného k....a. Ja radšej obehnem a pokračujem svojím plynulým a povoleným tempom.
Ale stále som sa nedozvedel, čo som vlastne spôsobil? Že som predbiehal na ceste, kde sa vojdú 4 vozidlá vedľa seba pomalojazdiaceho vodiča? Alebo že som si nechal svietiť do očí X sekúnd a keď bol pár desiatok metrov predo mnou, tak som mu ukázal, ako ma oslňuje?
Už to tu niekto konečne napíšte, lebo sa to tu bude rozoberať do zajtra :-))
PS: ja to školenie absolvujem už 18-ty rok, takže čo teraz napíšeš za hovadinu???
PS: to školenie trvá 1 deň a robí sa každé 2 roky.
Ja by som naopak nad 60 rokov dával každému týždenné školenie a kompletnú zdravotnú prehliadku, ktorú by si platil každý sám, na to by bolo vystavené povolenie šoférovať na 6 mesiacov :-)))))))))
misoft
18.01.18,09:28
Predbiehať - môžeš.... upozorniť na to, že ťa niekto oslepuje - môžeš.... ale ohrozovať iného tým, že ti nejaká svetelná tabuľa ukazuje 100-ko a ty sa toho držíš ako biblie - to už je ohrozovanie iných... pokiaľ si sám na ceste - tak si choď aj stovkou, ale ak je tam niekto iný, ktorý si netrúfa ísť stovkou (lebo sa na to necíti) a ty ho obiehaš (a pritom môžeš náááááhodou kolesom natrafiš na niečo na ceste) - to už je z tvojej strany trochu hazard - pretože ak si sám - vykotíš sa len ty. Ale ak je tam ešte niekto, ty to náááhodou nezvládneš a zmetieš i toho druhého - to je už nezodpovedné.
Nandrolon
18.01.18,09:28
Ja ti len pripomeniem jednú časť zákona 8/2009 -pretože si spomínal, ako ťa kamión obiehal - možno na diaľnici....
§10 ods.1, 2.
§15 ods.3

A zdá sa mi (nie som si na 100% istý), že kamióny majú na diaľnici povolenú 90-tku a zákaz predbiehania.
Ak čítaš pozornejšie, tak som písal, že by som chcel vidieť dotyčného šoféra, ktorého by obiehal poľský kamión, nakoľko ten kamión idúci stovky km sa nebude vliecť za nejakým expertom.
Mňa obiehala stará FÓBIA, ktorej ten vlastný sneh skoro utrhol blatníky :-)
jar88
18.01.18,09:29
Su jedinci ktori maju svoju pravdu vzdy a vsade.....

Presne tak.:)
A naviac, skoro každý z nich, má aj svoje vlastné pravidlá v správaní sa za volantom.:---
Ale nič horšie, ako to, čo tu predstavuje Nandrolon, asi nejestvuje.:o
Vieš, niekto si lieči svoje komplexy ukazovaním "fuckera" zvlášť keď je možno v práve ten druhý, tak zo seba robí pekného k....a. Ja radšej obehnem a pokračujem svojím plynulým a povoleným tempom.
Ale stále som sa nedozvedel, čo som vlastne spôsobil? Že som predbiehal na ceste, kde sa vojdú 4 vozidlá vedľa seba pomalojazdiaceho vodiča? Alebo že som si nechal svietiť do očí X sekúnd a keď bol pár desiatok metrov predo mnou, tak som mu ukázal, ako ma oslňuje?
Už to tu niekto konečne napíšte, lebo sa to tu bude rozoberať do zajtra :-))
PS: ja to školenie absolvujem už 18-ty rok, takže čo teraz napíšeš za hovadinu???

Nikto to tu nebude rozoberať, rozmazávaš to tu ty sám.
A naviac, Dáša ti to tu už všetko, jasne a kompletne vysvetlila. K tomu, čo ti tu napísala, fakt nieje čo dodávať.:)
--------------------------------------------
Asi si prehliadol, že som písal o školení amatérov so sklonom školiť ostatných účastníkov cestnej premávky.
To čo absolvuješ už 18ty krát po sebe, zjavne nemá na teba žiadny kladný účinok.
Nandrolon
18.01.18,09:34
Predbiehať - môžeš.... upozorniť na to, že ťa niekto oslepuje - môžeš.... ale ohrozovať iného tým, že ti nejaká svetelná tabuľa ukazuje 100-ko a ty sa toho držíš ako biblie - to už je ohrozovanie iných... pokiaľ si sám na ceste - tak si choď aj stovkou, ale ak je tam niekto iný, ktorý si netrúfa ísť stovkou (lebo sa na to necíti) a ty ho obiehaš (a pritom môžeš náááááhodou kolesom natrafiš na niečo na ceste) - to už je z tvojej strany trochu hazard - pretože ak si sám - vykotíš sa len ty. Ale ak je tam ešte niekto, ty to náááhodou nezvládneš a zmetieš i toho druhého - to je už nezodpovedné.
1. nikoho som neohrozoval
2. držal som sa povolenej rýchlosti, ak by svietila 120, idem 120, LEBO BY TO UMOŽNOVALI PODMIENKY A BOLO BY TO POVOLENÉ.
Nezdá sa ti, že trochu preháňaš?
Podľa tvojho by autá na diaľnici museli chodiť v 130-ke 60 km/h lebo čo ak na niečo narazia, alebo ich šmykne?
Môžem ja, alebo ty za to, že sa nájde človek, ktorý si myslí, že minimálka 80km/h na diaľnici je pre neho nebezpečná, že ho môže na suchej ceste šmyknúť a ide aj tak po dialnici?
jar88
18.01.18,09:37
Ja by som ti dal také školenie, že po prvej dvojročnej dávke, by si už žiadnu v živote nepotreboval.:---
jar88
18.01.18,09:40
Predbiehať - môžeš.... upozorniť na to, že ťa niekto oslepuje - môžeš.... ale ohrozovať iného tým, že ti nejaká svetelná tabuľa ukazuje 100-ko a ty sa toho držíš ako biblie - to už je ohrozovanie iných... pokiaľ si sám na ceste - tak si choď aj stovkou, ale ak je tam niekto iný, ktorý si netrúfa ísť stovkou (lebo sa na to necíti) a ty ho obiehaš (a pritom môžeš náááááhodou kolesom natrafiš na niečo na ceste) - to už je z tvojej strany trochu hazard - pretože ak si sám - vykotíš sa len ty. Ale ak je tam ešte niekto, ty to náááhodou nezvládneš a zmetieš i toho druhého - to je už nezodpovedné.
1. nikoho som neohrozoval
2. držal som sa povolenej rýchlosti, ak by svietila 120, idem 120, LEBO BY TO UMOŽNOVALI PODMIENKY A BOLO BY TO POVOLENÉ.
Nezdá sa ti, že trochu preháňaš?
Podľa tvojho by autá na diaľnici museli chodiť v 130-ke 60 km/h lebo čo ak na niečo narazia, alebo ich šmykne?
Môžem ja, alebo ty za to, že sa nájde človek, ktorý si myslí, že minimálka 80km/h na diaľnici je pre neho nebezpečná, že ho môže na suchej ceste šmyknúť a ide aj tak po dialnici?

Ty naozaj nechápeš, čo ti misoft napísal?
Nandrolon
18.01.18,09:41
Ja by som ti dal také školenie, že po prvej dvojročnej dávke, by si už žiadnu v živote nepotreboval.:---
Ty mi môžeš akurát vieš čo. K nám nechodí 105 ročný školiteľ o jednej nohe a slepeckej paličke, ktorý naposledy šoféroval v 1989 škodu 1000MB, takže k nám by si sa nedostal.
misoft
18.01.18,10:20
1. nikoho som neohrozoval
2. držal som sa povolenej rýchlosti, ak by svietila 120, idem 120, LEBO BY TO UMOŽNOVALI PODMIENKY A BOLO BY TO POVOLENÉ.
Nezdá sa ti, že trochu preháňaš?
Podľa tvojho by autá na diaľnici museli chodiť v 130-ke 60 km/h lebo čo ak na niečo narazia, alebo ich šmykne?
Môžem ja, alebo ty za to, že sa nájde človek, ktorý si myslí, že minimálka 80km/h na diaľnici je pre neho nebezpečná, že ho môže na suchej ceste šmyknúť a ide aj tak po dialnici?

Slovíčko "predvídať".... môžeš ísť aj 130.... ale odrazu ti rupne pneumatika a lietaš ako loptička medzi zvodidlami, zrážaš pomalšie autá, alebo muse nejaká jama, výmoľ - náhodou... nuž.... ako to potom vyhodnotia policajti? Že si išiel povolenou rýchlosťou - OK, ale čo technický stav? Alebo čo stav vozovky?
jar88
18.01.18,10:37
1. nikoho som neohrozoval
2. držal som sa povolenej rýchlosti, ak by svietila 120, idem 120, LEBO BY TO UMOŽNOVALI PODMIENKY A BOLO BY TO POVOLENÉ.
Nezdá sa ti, že trochu preháňaš?
Podľa tvojho by autá na diaľnici museli chodiť v 130-ke 60 km/h lebo čo ak na niečo narazia, alebo ich šmykne?
Môžem ja, alebo ty za to, že sa nájde človek, ktorý si myslí, že minimálka 80km/h na diaľnici je pre neho nebezpečná, že ho môže na suchej ceste šmyknúť a ide aj tak po dialnici?

Slovíčko "predvídať".... môžeš ísť aj 130.... ale odrazu ti rupne pneumatika a lietaš ako loptička medzi zvodidlami, zrážaš pomalšie autá, alebo muse nejaká jama, výmoľ - náhodou... nuž.... ako to potom vyhodnotia policajti? Že si išiel povolenou rýchlosťou - OK, ale čo technický stav? Alebo čo stav vozovky?
Nato ti napíše, že má nové a kvalitné zimné gumy.
A prečo by mal predvídať, že sa nájde na ceste niekto, kto má staré a k tomu ešte aj letné?
Že aj iní sa môžu nabúrať a že niekedy aj do protismeru a tak podobne? Veď to sa nesmie, to by nebola jeho vina.:)
jar88
18.01.18,11:04
Nandrolon, tá mínuska ti niečo pomohla?
To je akože, diaľkové svetlá do papule, ako odplata?
------------------------------------------
Ja som mal na kamione 4 veľké halogeny na streche a 4 na nárazniku.
K tomu jeden 80 litrový vzduchojem na 2 tlakové húkačky.
Takým ako ty, to stačilo pustiť do huby a než sme sa minuli ešte pustiť húkačku do úška a stál na krajnici.:D
--------------------------------------------
Raz sa mi stalo, že sa jeden spamätal, otočil to a poď ho za mnou. Dobehol ma pred Východnou a zablokoval mi cestu. Nuž som zastavil, dal mu jednu lekciu pajsrom po stehne a druhú po predných svetlách.
Keď som odchádzal, stihol mi nadať čosi do chrapúňov a tým to celé skončilo.:D
pavol54
18.01.18,12:10
Nandrolon, tá mínuska ti niečo pomohla?
To je akože, diaľkové svetlá do papule, ako odplata?
------------------------------------------
Ja som mal na kamione 4 veľké halogeny na streche a 4 na nárazniku.
K tomu jeden 80 litrový vzduchojem na 2 tlakové húkačky.
Takým ako ty, to stačilo pustiť do huby a než sme sa minuli ešte pustiť húkačku do úška a stál na krajnici.:D
--------------------------------------------
Raz sa mi stalo, že sa jeden spamätal, otočil to a poď ho za mnou. Dobehol ma pred Východnou a zablokoval mi cestu. Nuž som zastavil, dal mu jednu lekciu pajsrom po stehne a druhú po predných svetlách.
Keď som odchádzal, stihol mi nadať čosi do chrapúňov a tým to celé skončilo.:D
"a zbytok filmu som už nespal..."
mari2x
18.01.18,14:43
.
mari2x
18.01.18,14:48
Ísť 48 na diaľnici po tme pri snežení je mimoriadne nebezpečné,...
Ešte si asi nevidela predbiehať poľský kamión pomalo idúce osobné auto, že?

Keď kolesá kamióna hádžu "kubíky " snehového magľajzu na čelné a bočné sklo osobáku.


Ja som to zažil na sebe, keď ma predbiehala v decembri fábia

Pre slabších z malej násobilky :
žiadny snehový maglajz nie je viac ako 5 cm hrubý
ani poľský kamion nemá dvojmontáž širšiu ako 0,75 metra
na "kubík" maglajzu treba dĺžku 26 metrov
cez ten maglajz prejde riadená jednomontáž+dvojmontáž ťahača+aspoň 2 dvojmontáže
za kamionom zostane aspoň tak 3/4 maglajzu
4 nápravy teda na dĺžke 26 metrov zdvihli 1/4 kubíka
dvojmontáž teda asi 0,068 kubíka
hádže ho na 3 strany (0,02+0,028+0,02)
na predbiehané auto teda 0,02 kubíka / 26 metrov
na sklo = asi 1 meter vysoko nedoletí viac ako 1/2 = 0,01 kubíka
Takže 1 dvojmontáž môže hodiť na sklo predbiehaného najviac 4 litrov maglajzu na 1 meter.
Nandrolon
18.01.18,15:50
Hlavne ked predbiehanie trva kilometer lebo rychlosti su skoro rovnake...
bjuty smis
18.01.18,18:15
Rozculilo.
Som sa vratil z Milowky. Dvaja imbecili isli v useku kde je 100 (cesta mokra vysolena a 100 svietila na inteligentnych tabuliach, ani nebola znizena), isli podla GPS 49-47. Nic v zlom, ale ked niekto nevie ist po ceste ako clovek, nech sa zahrabe doma.

naschvál som si pozrel príspevok, čo to tu rozpútal ...
nandy...musel si ich nejako nas..ť

to snád nemyslíte vážne ??
a dúfam, že máte na palubofke namontovanú kameru a ked niekto prekročí rýchlosť o 4 km, tak to hned hodíte na net :)))

takýto pokrytci :)))
Nandrolon
19.01.18,03:06
Bjuty, dal som ti plus. Vies, ludi naserie ked nie si ovca a dovolis si "vykrocit z davu" a ist v povolenej stovke tych 100.
jar88
19.01.18,06:33
Rozculilo.
Som sa vratil z Milowky. Dvaja imbecili isli v useku kde je 100 (cesta mokra vysolena a 100 svietila na inteligentnych tabuliach, ani nebola znizena), isli podla GPS 49-47. Nic v zlom, ale ked niekto nevie ist po ceste ako clovek, nech sa zahrabe doma.

naschvál som si pozrel príspevok, čo to tu rozpútal ...
nandy...musel si ich nejako nas..ť

to snád nemyslíte vážne ??
a dúfam, že máte na palubofke namontovanú kameru a ked niekto prekročí rýchlosť o 4 km, tak to hned hodíte na net :)))

takýto pokrytci :)))

Prečo si to myslíš?
Mne sa zdá, že napriek tomu, že si prečítame jedno a to isté, každému to povie čosi iné.:D Mám na mysli aj to, čo si včera napísal u starej blaškovej.
-------------------------
Nandrolon predsa píše, že išiel po ceste, kde sa podľa jeho "úsudku" dalo ísť najmenej stovkou a jemu tam prekážali dvaja "imbecili", ktorí mali pocit, že je pre nich bezpečnejšie ísť maximálne päťdesiatkou. Asi ho vytočilo, že ich nevedel predbehnúť a musel sa za nimi vliecť aj on.:) Nuž ak je tak neschopný, že ich nevie v takej banálnej situácii predísť, nech sa teda zahrabe doma. Veď takú situáciu (aspoň ja) vyriešim ľavou zadnou a než sa stihnem zaradiť, už o nej ani neviem.:)
Nandrolon to tu naopak riešil, ako keby spadol svet.:--- No a ak by si chcel vedieť viac o jeho "myšlienkových pochodoch", kukni čo mi napísal do profilu a budeš v obraze.:D
vicktor
19.01.18,07:36
ak by si chcel vedieť viac o jeho "myšlienkových pochodoch", kukni čo mi napísal do profilu a budeš v obraze.:D
V obraze som bol uz vcera, odkaz v profile to len potvrdil. :)
Žabinka
19.01.18,07:45
brat dovolenkuje, trošku mu závidím..:)
vicktor
19.01.18,08:01
Vsak take panelaky su v kazdom meste. :D
sito
19.01.18,08:05
Vsak take panelaky su v kazdom meste. :D

... ale tie vlny, tiež sú ... :D
jar88
19.01.18,08:21
mmch, neviem, či dobre počítam, ale keď ideš 20 km rýchlosťou 100km/h tak oproti rýchlosti 50 km za hodinu ušetríš závratných 12 minút. Ktoré potom s úplnou samozrejmosťou zabiješ úplne inak....
Zle pocitas: 100 km pri rychlosti 20 = 5 hodin, pri rychlosti 50 = 2 hodiny.
Rozdiel je o dost ziac nez 12 minut.
Len tak na okraj,:)vicktor,
ak ideš 20 km (20 km je vzdialenosť) rýchlosťou 100 km/hod., ako dlho ti to trvá? Mne tak asi 12 minút a pri päťdesiatke 24 minút.
Teda rozdiel je 24 - 12 = 12 minút, teda aspoň tu medzi Sencom a Bratislavou.:D
Dáša_
19.01.18,08:27
mmch, neviem, či dobre počítam, ale keď ideš 20 km rýchlosťou 100km/h tak oproti rýchlosti 50 km za hodinu ušetríš závratných 12 minút. Ktoré potom s úplnou samozrejmosťou zabiješ úplne inak....
Zle pocitas: 100 km pri rychlosti 20 = 5 hodin, pri rychlosti 50 = 2 hodiny.
Rozdiel je o dost ziac nez 12 minut.
Len tak na okraj,:)vicktor,
ak ideš 20 km (20 km je vzdialenosť) rýchlosťou 100 km/hod., ako dlho ti to trvá? Mne tak asi 12 minút a pri päťdesiatke 24 minút.
Teda rozdiel je 24 - 12 = 12 minút, teda aspoň tu medzi Sencom a Bratislavou.:D

no, už som si myslela, že neviem ani trojčlenku zrátať :D :D
vicktor
19.01.18,09:23
Ahaaa, cital som vysokou rychlostou. :(
To zadanie mi akosi nesadlo, napr. aj tento usek "...za hodinu ušetríš závratných 12 minút..." - doplietlo ma to.
vicktor
19.01.18,09:25
Vsak take panelaky su v kazdom meste. :D

... ale tie vlny, tiež sú ... :D
Dunaj, Strkovec, Kuchajda, ... staci si vybrat.
jar88
19.01.18,10:27
V poslednej dobe začínam byť alergický na vyjadrenia typu ja som nevedel, ja som nechcel, prepáč nechcel som a podobne. Priniesla to vnučka zo škôlky a používa to vždy, ak niečo vyparatí. Som naozaj zvedavý, kedy a či vôbec ju to niekedy prejde. Už prišla aj s tým sprostým sory.:(
Terezia13
19.01.18,16:27
:eek::eek::eek:


NA ZAMYSLENIE, čo myslíš? je to vôbec možné ...?!?
Nepotrebovali nič privatizovať, ani "reformovať" a už 2 roky sú najsilnejšou ekonomikou sveta.
Do Číny nepustili žiadnu Rotschildovú, Morganovú, Rockefellerovu či GoldenSachsovú banku
a to ani cez biele kone, napriek núkaným výhodám.

- Za dva roky vyprodukovala Čína viac cementu ako USA za celé 20 storočie.
- Dĺžka vybudovaných ciest – 4 mil. km

- 300 tisíc mostov po celej krajine, z nich viac ako 1000 s dĺžkou viac ako 1 kilometer. V roku 2016 postavili most z Hongkongu do Macau. Predtým tam cesta trvala 1 hodinu na rýchlostnom člne.

- Za jeden rok sa autopark Číny zväčšil o 20 miliónov automobilov.

- Každý rok sa v Číne postaví 100 nových letísk.

- Ďalej sa napríklad postavili gigantské viadukty s dĺžkou 150 km a
tunel s dĺžkou 28 km.

- Vlak z Guangzhou do Guiyangu za jednu hodinu prejde 510 mostov a 236 tunelov rýchlosťou 250 km/hod.

- Za 30 rokov v Číne zväčšili obytnú plochu 8 krát a byty sa
prideľujú aj bezplatne.

- O 10 rokov bude v Číne 220 miest s počtom obyvateľov viac ako 1 milión.

Celá táto štatistika je reálna vďaka jednoduchému číslu:
Od roku 2000 v Číne popravili za korupciu vyše 10 000 úradníkov !?!
pavol54
19.01.18,16:45
:eek::eek::eek:


NA ZAMYSLENIE, čo myslíš? je to vôbec možné ...?!?
Nepotrebovali nič privatizovať, ani "reformovať" a už 2 roky sú najsilnejšou ekonomikou sveta.
Do Číny nepustili žiadnu Rotschildovú, Morganovú, Rockefellerovu či GoldenSachsovú banku
a to ani cez biele kone, napriek núkaným výhodám.

- Za dva roky vyprodukovala Čína viac cementu ako USA za celé 20 storočie.
- Dĺžka vybudovaných ciest – 4 mil. km

- 300 tisíc mostov po celej krajine, z nich viac ako 1000 s dĺžkou viac ako 1 kilometer. V roku 2016 postavili most z Hongkongu do Macau. Predtým tam cesta trvala 1 hodinu na rýchlostnom člne.

- Za jeden rok sa autopark Číny zväčšil o 20 miliónov automobilov.

- Každý rok sa v Číne postaví 100 nových letísk.

- Ďalej sa napríklad postavili gigantské viadukty s dĺžkou 150 km a
tunel s dĺžkou 28 km.

- Vlak z Guangzhou do Guiyangu za jednu hodinu prejde 510 mostov a 236 tunelov rýchlosťou 250 km/hod.

- Za 30 rokov v Číne zväčšili obytnú plochu 8 krát a byty sa
prideľujú aj bezplatne.

- O 10 rokov bude v Číne 220 miest s počtom obyvateľov viac ako 1 milión.

Celá táto štatistika je reálna vďaka jednoduchému číslu:
Od roku 2000 v Číne popravili za korupciu vyše 10 000 úradníkov !?!
No to som chcel napísať čo si dala v poslednej vete. A ešte Napriek tomu že nikomu nehrozí predčasný exitus, pre istotu vyvážajú zisk do daňových rajov
Nandrolon
19.01.18,17:53
Neviem ci je to pravda, ale pocul som, ze tam nie je vlastnictvo nehnutelnosti. Udajne, ked si sam postavis napr. dom, tak po niekolkych rokoch /desiatkach/ prejde automaticky vlastnictvo na stat. Blizsie som to nezistoval, je to slovak, ktory tam sefuje jednej europskej strojarskej firme, ktorych tam je velmi vela. Neviem, ci to je podmienene rodinou + detmi, ale vravel, ze v podstate tam sukromne vlastnictvo v takej podobe ako v europe neexistuje.
buchač
19.01.18,18:06
Neviem ci je to pravda, ale pocul som, ze tam nie je vlastnictvo nehnutelnosti.
Zle si počul.
Ja som čítal, že :

" Priemerný obyvateľ Pekingu teda musí pracovať vyše 18 rokov na to, aby splatil svoju nehnuteľnosť.

Ďalšou významnou príčinou raketového rastu cien nehnuteľností je to, že ich Číňania využívajú ako investíciu, ktorá ich chráni pred infláciou. Najpopulárnejšie sú pritom luxusné apartmány vo veľkých mestách, ktorých ceny rástli najrýchlejšie. Tieto však z veľkej časti po predaji zostávajú prázdne. Priemerný Číňan si totiž zo svojej mzdy takýto luxus nemôže dovoliť kúpiť, a tak všetok dopyt tvorí úzka vrstva niekoľkých miliónov bohatých Číňanov a ďalej rôzni zahraniční špekulanti, fondy a podobne. "

Link som nedal schválne.
-------------------
Ty by si si postavil dom s vopred známou informáciou, že oň zákonne prídeš ?
bjuty smis
19.01.18,18:55
Rozculilo.
Som sa vratil z Milowky. Dvaja imbecili isli v useku kde je 100 (cesta mokra vysolena a 100 svietila na inteligentnych tabuliach, ani nebola znizena), isli podla GPS 49-47. Nic v zlom, ale ked niekto nevie ist po ceste ako clovek, nech sa zahrabe doma.

naschvál som si pozrel príspevok, čo to tu rozpútal ...
nandy...musel si ich nejako nas..ť

to snád nemyslíte vážne ??
a dúfam, že máte na palubofke namontovanú kameru a ked niekto prekročí rýchlosť o 4 km, tak to hned hodíte na net :)))

takýto pokrytci :)))

Prečo si to myslíš?
Mne sa zdá, že napriek tomu, že si prečítame jedno a to isté, každému to povie čosi iné.:D Mám na mysli aj to, čo si včera napísal u starej blaškovej.
-------------------------
Nandrolon predsa píše, že išiel po ceste, kde sa podľa jeho "úsudku" dalo ísť najmenej stovkou a jemu tam prekážali dvaja "imbecili", ktorí mali pocit, že je pre nich bezpečnejšie ísť maximálne päťdesiatkou. Asi ho vytočilo, že ich nevedel predbehnúť a musel sa za nimi vliecť aj on.:) Nuž ak je tak neschopný, že ich nevie v takej banálnej situácii predísť, nech sa teda zahrabe doma. Veď takú situáciu (aspoň ja) vyriešim ľavou zadnou a než sa stihnem zaradiť, už o nej ani neviem.:)
Nandrolon to tu naopak riešil, ako keby spadol svet.:--- No a ak by si chcel vedieť viac o jeho "myšlienkových pochodoch", kukni čo mi napísal do profilu a budeš v obraze.:D

a kde presne píše, že podla jeho " úsudku" ?
já tam vidím,že podla inteligentných tabúl....

myslíš, že to tu riešil, ako keby spadol svet ? ja nie...
a hlavne, všimol si si, v akej sme téme ? pozri si poslených 20 - 30 príspevkov a potom povedz, že si to ešte myslíš...
podla mna to je akurát do takejto nezáväznej témy....na uľavenie si...
bjuty smis
19.01.18,19:08
:eek::eek::eek:


NA ZAMYSLENIE, čo myslíš? je to vôbec možné ...?!?
Nepotrebovali nič privatizovať, ani "reformovať" a už 2 roky sú najsilnejšou ekonomikou sveta.
Do Číny nepustili žiadnu Rotschildovú, Morganovú, Rockefellerovu či GoldenSachsovú banku
a to ani cez biele kone, napriek núkaným výhodám.

- Za dva roky vyprodukovala Čína viac cementu ako USA za celé 20 storočie.
- Dĺžka vybudovaných ciest – 4 mil. km

- 300 tisíc mostov po celej krajine, z nich viac ako 1000 s dĺžkou viac ako 1 kilometer. V roku 2016 postavili most z Hongkongu do Macau. Predtým tam cesta trvala 1 hodinu na rýchlostnom člne.

- Za jeden rok sa autopark Číny zväčšil o 20 miliónov automobilov.

- Každý rok sa v Číne postaví 100 nových letísk.

- Ďalej sa napríklad postavili gigantské viadukty s dĺžkou 150 km a
tunel s dĺžkou 28 km.

- Vlak z Guangzhou do Guiyangu za jednu hodinu prejde 510 mostov a 236 tunelov rýchlosťou 250 km/hod.

- Za 30 rokov v Číne zväčšili obytnú plochu 8 krát a byty sa
prideľujú aj bezplatne.

- O 10 rokov bude v Číne 220 miest s počtom obyvateľov viac ako 1 milión.

Celá táto štatistika je reálna vďaka jednoduchému číslu:
Od roku 2000 v Číne popravili za korupciu vyše 10 000 úradníkov !?!

:)))))
-amerika je najväčšou ekonomikou na svete už od roku 1871...nešír hoaxy, alebo to dolož ....nedoložíš -....

-cement ?)))) asi stavajú....to, čo v amerike majú už 100 rokov

-a to platí na dalších 15 bodov ....

-vraždiť za korupciu ??? a za krádež uťať ruku ?
a ked ti dcéra odmietne ženícha, ukameňovať ??
sito
19.01.18,19:31
Vsak take panelaky su v kazdom meste. :D

... ale tie vlny, tiež sú ... :D
Dunaj, Strkovec, Kuchajda, ... staci si vybrat.

Ten pohľad by sa už aj sa mohol na výsku " panelákov " mohol porovnať. Ale, tie vlny? More je more, ak to nie je oceán? Ale, Žabinka mu závidí len troška, takže tie vlny môžu, sú u nej len vlnky. Keby v nej závisť bola, jedna vlna, cunami by to bola. :D
korela
19.01.18,21:45
....a ta ludska zavist...bola, je a bude......
Verím, že nie každý človek je závistlivý.
Len sa navzájom o tejto vlastnosti ubezpečujme ako národ stále dokola spolu s Čechmi. Načo je to dobré? Takýmito výrokmi sa závisť iba živí.
korela
19.01.18,22:22
Čo ma ...

No, pozrel som TA3, Sulika. Že vraj, že sme sa zbavili komunistov za tých 25 rokov. No deň vopred sa na TA3 v novinách propagovalo spájanie sa menších poľnohospodárov do väčších celkov, aby sa im hospodárilo lepšie, spolu. V jednote je sila. Nie JRD, korporácie, atď. "Zlatí komunisti" Kradlo sa za ich pôsobnosti. No, teraz nie, nikto nekradne? Len koná v súlade so zákonom, ktorý si DEMOKRATI navrhnú a schvália vo svoj prospech.

Veď aj duálne vzdelávanie tu už bolo, či nie? Každá väčšia firma malá svoje učilište, kde si vychovala, vyučila pre svoje potreby svojich budúcich pracovníkov. Tiež učňovská škola bola u ktorej si drobné štátne podniky nechali vyučovať teóriu v odboroch kuchár, čašník, kaderníčka, predavačka, atď. Prax, prax vykonávali v prevádzkach podnikov.

Takže, desať krokov späť, a potom jeden ospevovaný vpred. A nie je to vred, vred spoločnosti, ktorý zabrzdil, aby sme dobehli západ?

Dr. Husák sa opaľoval na zlatých pieskoch. Pozerá hore, a ty slniečko, kam sa poberáš? Na západ, na západ! Gusto, a ty mi v tom nezabrániš. Mohol? :D
Niektoré hlášky po novembri na soc. zriadenie sú vskutku komické. Ako mohli pripustiť zničiť učňovské školstvo?
Jeho základy boli založené dávno pred komunistami. Majstri mali vždy svojich žiakov, aj v umení, a iných odboroch, nielen v bežnom živote.
http://batastory.net/cs/abs/vznik-smysl-a-uspechy-batovy-skoly-prace
https://cs.wikipedia.org/wiki/Ba%C5%A5ova_%C5%A1kola_um%C4%9Bn%C3%AD
...
„Vo vojnovom roku 1944 som ako 18-ročný chlapec po absolvovaní Baťovej školy práce zarábal v jeho textilnej fabrike vo Svite 2 500 slovenských korún. Boli to veľké peniaze, rovesníci v iných firmách nemali ani polovicu môjho mesačného zárobku. Celodenná strava ma stála 10 korún, ubytovanie v modernom internáte 15 korún za mesiac. Počas učňovských rokov som si našetril 20-tisíc korún,“ spomína na prácu v Baťovej firme Ján Pitoňák zo Svitu. Aj on patrí do hrdej rodiny absolventov legendárnej Baťovej školy práce. Prvá vznikla už v roku 1925 pri obuvníckej fabrike v Zlíne, o štrnásť rokov neskôr nastúpili do Baťovej školy práce prví učni aj v podtatranskom Svite."
http://zivot.aktuality.sk/clanok/16120/batove-skoly-prace-prednostne-do-nich-prijimali-chudobnych
Nandrolon
20.01.18,05:29
Neviem ci je to pravda, ale pocul som, ze tam nie je vlastnictvo nehnutelnosti.
Zle si počul.
Ja som čítal, že :

" Priemerný obyvateľ Pekingu teda musí pracovať vyše 18 rokov na to, aby splatil svoju nehnuteľnosť.

Ďalšou významnou príčinou raketového rastu cien nehnuteľností je to, že ich Číňania využívajú ako investíciu, ktorá ich chráni pred infláciou. Najpopulárnejšie sú pritom luxusné apartmány vo veľkých mestách, ktorých ceny rástli najrýchlejšie. Tieto však z veľkej časti po predaji zostávajú prázdne. Priemerný Číňan si totiž zo svojej mzdy takýto luxus nemôže dovoliť kúpiť, a tak všetok dopyt tvorí úzka vrstva niekoľkých miliónov bohatých Číňanov a ďalej rôzni zahraniční špekulanti, fondy a podobne. "

Link som nedal schválne.
-------------------
Ty by si si postavil dom s vopred známou informáciou, že oň zákonne prídeš ?
Mna to prisla ako zle pochopena hlupost, preto to pisem, ci niekto nevie co tam je alebo bol, ako to je. Slovakov, cechov, madarov je tam dost.
jar88
20.01.18,06:12
:eek::eek::eek:


NA ZAMYSLENIE, čo myslíš? je to vôbec možné ...?!?
Nepotrebovali nič privatizovať, ani "reformovať" a už 2 roky sú najsilnejšou ekonomikou sveta.
Do Číny nepustili žiadnu Rotschildovú, Morganovú, Rockefellerovu či GoldenSachsovú banku
a to ani cez biele kone, napriek núkaným výhodám.

- Za dva roky vyprodukovala Čína viac cementu ako USA za celé 20 storočie.
- Dĺžka vybudovaných ciest – 4 mil. km

- 300 tisíc mostov po celej krajine, z nich viac ako 1000 s dĺžkou viac ako 1 kilometer. V roku 2016 postavili most z Hongkongu do Macau. Predtým tam cesta trvala 1 hodinu na rýchlostnom člne.

- Za jeden rok sa autopark Číny zväčšil o 20 miliónov automobilov.

- Každý rok sa v Číne postaví 100 nových letísk.

- Ďalej sa napríklad postavili gigantské viadukty s dĺžkou 150 km a
tunel s dĺžkou 28 km.

- Vlak z Guangzhou do Guiyangu za jednu hodinu prejde 510 mostov a 236 tunelov rýchlosťou 250 km/hod.

- Za 30 rokov v Číne zväčšili obytnú plochu 8 krát a byty sa
prideľujú aj bezplatne.

- O 10 rokov bude v Číne 220 miest s počtom obyvateľov viac ako 1 milión.

Celá táto štatistika je reálna vďaka jednoduchému číslu:
Od roku 2000 v Číne popravili za korupciu vyše 10 000 úradníkov !?!

To si adresovala na mňa?:)
Je tam zopár nepresností, ako napríklad ten počet mostov. Nejedná sa totiž o mosty, ale o údolia.
https://en.wikipedia.org/wiki/Guiyang%E2%80%93Guangzhou_high-speed_railway
Aspoň tak to popisuje Wikipedia.
---------------------------------------
Zaujímalo by ma, kedy si to zistila a kde si túto informáciu našla.
misoft
20.01.18,08:14
Mna to prisla ako zle pochopena hlupost, preto to pisem, ci niekto nevie co tam je alebo bol, ako to je. Slovakov, cechov, madarov je tam dost.
Môj názor - totálna hlúposť.
A aj tu máme kopu Slovákov, Maďarov, Čechov so šikmými očami....:D:D:D
Pozostatok socialistickej bratskej výpomoci v oblasti vzdelania a iného.....
jar88
20.01.18,13:50
Až sa aj my naučíme takto makať.:)
https://www.youtube.com/watch?v=dpAx1spqIlI
Alebo, kedy sa aj my, naučíme takto makať?
Na tom videu je jedna zaujímavosť. Som zvedavý, či si ju niekto všimne.;)
Terezia13
20.01.18,14:10
:eek::eek::eek:


NA ZAMYSLENIE, čo myslíš? je to vôbec možné ...?!?
Nepotrebovali nič privatizovať, ani "reformovať" a už 2 roky sú najsilnejšou ekonomikou sveta.
Do Číny nepustili žiadnu Rotschildovú, Morganovú, Rockefellerovu či GoldenSachsovú banku
a to ani cez biele kone, napriek núkaným výhodám.

- Za dva roky vyprodukovala Čína viac cementu ako USA za celé 20 storočie.
- Dĺžka vybudovaných ciest – 4 mil. km

- 300 tisíc mostov po celej krajine, z nich viac ako 1000 s dĺžkou viac ako 1 kilometer. V roku 2016 postavili most z Hongkongu do Macau. Predtým tam cesta trvala 1 hodinu na rýchlostnom člne.

- Za jeden rok sa autopark Číny zväčšil o 20 miliónov automobilov.

- Každý rok sa v Číne postaví 100 nových letísk.

- Ďalej sa napríklad postavili gigantské viadukty s dĺžkou 150 km a
tunel s dĺžkou 28 km.

- Vlak z Guangzhou do Guiyangu za jednu hodinu prejde 510 mostov a 236 tunelov rýchlosťou 250 km/hod.

- Za 30 rokov v Číne zväčšili obytnú plochu 8 krát a byty sa
prideľujú aj bezplatne.

- O 10 rokov bude v Číne 220 miest s počtom obyvateľov viac ako 1 milión.

Celá táto štatistika je reálna vďaka jednoduchému číslu:
Od roku 2000 v Číne popravili za korupciu vyše 10 000 úradníkov !?!

To si adresovala na mňa?:)
Je tam zopár nepresností, ako napríklad ten počet mostov. Nejedná sa totiž o mosty, ale o údolia.
https://en.wikipedia.org/wiki/Guiyang%E2%80%93Guangzhou_high-speed_railway
Aspoň tak to popisuje Wikipedia.
---------------------------------------
Zaujímalo by ma, kedy si to zistila a kde si túto informáciu našla.
nie, neviem, čo si dala predo mnou, ak som to nejako naviazala, nebolo to zámerne
Terezia13
20.01.18,14:13
:eek::eek::eek:


NA ZAMYSLENIE, čo myslíš? je to vôbec možné ...?!?
Nepotrebovali nič privatizovať, ani "reformovať" a už 2 roky sú najsilnejšou ekonomikou sveta.
Do Číny nepustili žiadnu Rotschildovú, Morganovú, Rockefellerovu či GoldenSachsovú banku
a to ani cez biele kone, napriek núkaným výhodám.

- Za dva roky vyprodukovala Čína viac cementu ako USA za celé 20 storočie.
- Dĺžka vybudovaných ciest – 4 mil. km

- 300 tisíc mostov po celej krajine, z nich viac ako 1000 s dĺžkou viac ako 1 kilometer. V roku 2016 postavili most z Hongkongu do Macau. Predtým tam cesta trvala 1 hodinu na rýchlostnom člne.

- Za jeden rok sa autopark Číny zväčšil o 20 miliónov automobilov.

- Každý rok sa v Číne postaví 100 nových letísk.

- Ďalej sa napríklad postavili gigantské viadukty s dĺžkou 150 km a
tunel s dĺžkou 28 km.

- Vlak z Guangzhou do Guiyangu za jednu hodinu prejde 510 mostov a 236 tunelov rýchlosťou 250 km/hod.

- Za 30 rokov v Číne zväčšili obytnú plochu 8 krát a byty sa
prideľujú aj bezplatne.

- O 10 rokov bude v Číne 220 miest s počtom obyvateľov viac ako 1 milión.

Celá táto štatistika je reálna vďaka jednoduchému číslu:
Od roku 2000 v Číne popravili za korupciu vyše 10 000 úradníkov !?!

:)))))
-amerika je najväčšou ekonomikou na svete už od roku 1871...nešír hoaxy, alebo to dolož ....nedoložíš -....

-cement ?)))) asi stavajú....to, čo v amerike majú už 100 rokov

-a to platí na dalších 15 bodov ....

-vraždiť za korupciu ??? a za krádež uťať ruku ?
a ked ti dcéra odmietne ženícha, ukameňovať ??
treba sledovať správy - vlani ich bolo za korupciu popravených tiež niekoľko - čerpám z našich správ v TV, tam sa dlho nepárajú, tam je to jasdné
misoft
20.01.18,14:54
Rozoberme si to:

:eek::eek::eek:


NA ZAMYSLENIE, čo myslíš? je to vôbec možné ...?!?
Nepotrebovali nič privatizovať, ani "reformovať" a už 2 roky sú najsilnejšou ekonomikou sveta.
Do Číny nepustili žiadnu Rotschildovú, Morganovú, Rockefellerovu či GoldenSachsovú banku a to ani cez biele kone, napriek núkaným výhodám. Nepustili, pretože všetko riadila ich strana, ktorá nepripúšťala, aby sa tam usadili veľké nadnárodné finančné inštitúcie. Povolili len POBOČKY - pre obchod z "vonkajším" svetom.

- Za dva roky vyprodukovala Čína viac cementu ako USA za celé 20 storočie.
- Dĺžka vybudovaných ciest – 4 mil. km Tých miliónov bude menej, okrem toho nie je cesta ako cesta.

- 300 tisíc mostov po celej krajine, z nich viac ako 1000 s dĺžkou viac ako 1 kilometer. V roku 2016 postavili most z Hongkongu do Macau. Predtým tam cesta trvala 1 hodinu na rýchlostnom člne. Mostov majú možno 300000, ale nemajú 1000 mostov s dĺžkou 1km a viac.

- Za jeden rok sa autopark Číny zväčšil o 20 miliónov automobilov. Áno, autopark sa rozrástol - potrebovali to, ale za akú cenu? Jednoduchým okopírovaním známych značiek a výrobou vo vlastnej réžii, s menšou kvalitou, z menej kvalitných komponentov a materiálov. Potvrdili to často i odborné recenzie a skúšky týchto modelov. Okrem toho - nič si nerobili z ochranných známok a autorského práva - len zmenili často jedno písmeno v názve a bol to "čínsky" automobil - príklad Land Rover - stačí Lang Roger a je to "čínske".

- Každý rok sa v Číne postaví 100 nových letísk. Nepravda - to by bola celá Čína jedno letisko. Ak stavajú nové letisko, je veľké, ale v meste, kde sa očakáva veľká letecká premávka. Ostatné možno rozšírili, modernizovali, ale nepostavili.

- Ďalej sa napríklad postavili gigantské viadukty s dĺžkou 150 km a
tunel s dĺžkou 28 km. Postavili síce mosty a tunely, ale viadukt 150km dlhý nie, súčet dĺžok by aj mohol byť. Lenže i inde vo svete sa postavili mosty a viadukty s väčšou súhrnnou dĺžkou. Najdlhší kombinovaný most je však naozaj v Číne - most Hangzhou Bay Bridge

Tunel 28 km - je v Európe tunel s dĺžkou 57 km! Pod Alpami!

- Vlak z Guangzhou do Guiyangu za jednu hodinu prejde 510 mostov a 236 tunelov rýchlosťou 250 km/hod. To hádam nie. Je to trať Xi´an - Chengdu - s dĺžkou 643 km a vlak ju prejde za 3 hodiny (priemerka cca 250km/h) - celkovo bude mať 127 tunelov (z toho 6 s dĺžkou nad 10km) Údale o "510 mostoch" ani samotná Čína oficiálne nepotvrdila (a môžu tam sa do toho započítavať i priepuste s dĺžkou 2m - je to tiež mostné dielo). Ďalšia bude Beijing (Peking) - Shangai s plánovanou rýchlosťou 350 km/h.

Tu je mapka ich rýchlostných železníc https://www.travelchinaguide.com/images/map/train/high-speed-railway.jpg

- Za 30 rokov v Číne zväčšili obytnú plochu 8 krát a byty sa
prideľujú aj bezplatne. Zväčšil možno 8krát, lenže za akých podmienok? Staré štvrte sa zrovnali, postavili sa výškové obytné budovy. To zväčšenie je vytvárané pre propagandu - ale prideľovanie zadarmo? Ani náhodou. Podľa zásluh. Taký roľník nedostane byt v meste zadarmo. Postavili dokonca mesto duchov - http://www.topky.sk/cl/13/1305796/FOTO-Nove-a-prazdne--Toto-je-najvacsie-mesto-duchov-v-Cine-

- O 10 rokov bude v Číne 220 miest s počtom obyvateľov viac ako 1 milión. Možno - ale za akú cenu? Koľkokrát musia v niektorých čínskych mestách zakázať automobilovú dopravu, pretože pre smog nevidia ani na 50 metrov! Len tak na ukážku:
https://www.cas.sk/clanok/488831/cerveny-poplach-pre-smog-v-cine-platia-drsne-pravidla-pre-majitelov-aut/
A to aj vďaka tomu zvýšeniu automobilového parku ich vlastnej výroby (normy na to nemajú).

Celá táto štatistika je reálna vďaka jednoduchému číslu:
Od roku 2000 v Číne popravili za korupciu vyše 10 000 úradníkov !?! Tých úradníkov bude omnoho menej, žiaľ oni popravujú aj tých, ktorí si viac hubu otvoria.

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/462056/poprava-utala-loni-zivot-1032-lidi-v-cine-jich-byly-mozna-dalsi-tisice.html

http://tn.nova.cz/clanek/cina-popravi-vic-lidi-nez-ve-zbytku-sveta-dohromady-presna-cisla-taji.html



Skutočné počty však NIKDY nezverejnili.
misoft
20.01.18,17:28
https://www.pravda.sk/vyhladavanie/?q=eZdravie&cx=CSE_CX&cof=CSE_FORID&ie=utf-8&as_sitesearch=spravy.pravda.sk
Keď sa to vezme..... 10 rokov "príprav", 90 miliónov € premárnených a stále to nefunguje riadne.
V šutáku som spomínal, ako som s mamou chodil po doktoroch.... a toto som videl, keď doktorka písala.... vyhodilo jej, že mamka je neplatič - 87 ročná osoba je NEPLATIČ - to je výsledok toho ich slávneho eZdravia. Je to polotovar, ktorý ani za 10 rokov "výskumu" a "príprav" nefunguje tak, ako by mal.
Našťastie - doktorka dala odhlásenie a znova prihlásenie a potom už odrazu po dlhšej dobe naskočil skutočný stav. Pravdepodobne doktorka sa s tým stretávala asi dosť často.
sito
21.01.18,06:11
Čo ma ...

No, pozrel som TA3, Sulika. Že vraj, že sme sa zbavili komunistov za tých 25 rokov. No deň vopred sa na TA3 v novinách propagovalo spájanie sa menších poľnohospodárov do väčších celkov, aby sa im hospodárilo lepšie, spolu. V jednote je sila. Nie JRD, korporácie, atď. "Zlatí komunisti" Kradlo sa za ich pôsobnosti. No, teraz nie, nikto nekradne? Len koná v súlade so zákonom, ktorý si DEMOKRATI navrhnú a schvália vo svoj prospech.

Veď aj duálne vzdelávanie tu už bolo, či nie? Každá väčšia firma malá svoje učilište, kde si vychovala, vyučila pre svoje potreby svojich budúcich pracovníkov. Tiež učňovská škola bola u ktorej si drobné štátne podniky nechali vyučovať teóriu v odboroch kuchár, čašník, kaderníčka, predavačka, atď. Prax, prax vykonávali v prevádzkach podnikov.

Takže, desať krokov späť, a potom jeden ospevovaný vpred. A nie je to vred, vred spoločnosti, ktorý zabrzdil, aby sme dobehli západ?

Dr. Husák sa opaľoval na zlatých pieskoch. Pozerá hore, a ty slniečko, kam sa poberáš? Na západ, na západ! Gusto, a ty mi v tom nezabrániš. Mohol? :D
Niektoré hlášky po novembri na soc. zriadenie sú vskutku komické. Ako mohli pripustiť zničiť učňovské školstvo?
Jeho základy boli založené dávno pred komunistami. Majstri mali vždy svojich žiakov, aj v umení, a iných odboroch, nielen v bežnom živote.
http://batastory.net/cs/abs/vznik-smysl-a-uspechy-batovy-skoly-prace
https://cs.wikipedia.org/wiki/Ba%C5%A5ova_%C5%A1kola_um%C4%9Bn%C3%AD
...
„Vo vojnovom roku 1944 som ako 18-ročný chlapec po absolvovaní Baťovej školy práce zarábal v jeho textilnej fabrike vo Svite 2 500 slovenských korún. Boli to veľké peniaze, rovesníci v iných firmách nemali ani polovicu môjho mesačného zárobku. Celodenná strava ma stála 10 korún, ubytovanie v modernom internáte 15 korún za mesiac. Počas učňovských rokov som si našetril 20-tisíc korún,“ spomína na prácu v Baťovej firme Ján Pitoňák zo Svitu. Aj on patrí do hrdej rodiny absolventov legendárnej Baťovej školy práce. Prvá vznikla už v roku 1925 pri obuvníckej fabrike v Zlíne, o štrnásť rokov neskôr nastúpili do Baťovej školy práce prví učni aj v podtatranskom Svite."
http://zivot.aktuality.sk/clanok/16120/batove-skoly-prace-prednostne-do-nich-prijimali-chudobnych

Noo, keď sa devastuje, rabuje, rúbe les, lietajú triesky. A tie sú pre zisk nepodstatné. Ale aj drevorubač sa musí naučiť drevo rúbať.

Baťa, vo svojich školách si vyškolil robotníkov pre svoje firmy. Učňovská škola, na nej sa mládež učila teóriu, aby sa stali odborníkmi vo vybranej profesii. A dnes, dnes sú to všeliake Združené stredné odborné školy na ktorých sa mládež vzdeláva. Vzdeláva, vzdeláva, ale odborníkov na trhu práce s praxou niet. Ako to bolo? " ... idú roky zo sat, do sta, zem cudzinou nám zarosta ... " :D
jar88
21.01.18,07:16
Aj keď je nedeľa, nedá mi nespomenúť v súvislosti s príspevkom o popravách v Číne, vďaka ktorým tam nastal taký úžasný rozvoj. Je to čistý blud. Nič také nevedie k žiadnemu pokroku.
Nespomína sa však, kam také praktiky vedú. Napríklad v Sýrii vraj popravili v minulých rokoch až 13 000 ľudí.
---------------------
Tresty smrti po minutovém procesu, mučení a hromadné popravy – tak to podle organizace Amnesty International (AI) chodí v syrské věznici, v níž jsou drženi domnělí odpůrci režimu. Podle organizace na ochranu lidských práv bylo v žaláři popraveno v posledních letech až 13 tisíc lidí. Napsal to server The Telegraph s odkazem na zvláštní zprávu AI.
Zvěrského počínání se mají dopouštět dozorci ve vojenské věznici Sednaja nedaleko Damašku. „Mezi oběťmi jsou většinou obyčejní civilisté, domnělí odpůrci režimu,“ píše se ve zprávě.

Zadržení jsou obvykle odsouzeni k smrti vězeňským soudem ve zinscenovaných procesech, které trvají od jedné do tří minut. Poté jsou se zavázanýma očima odvedeni do temné sklepní místnosti, kde jim dozorci navléknou na krk oprátku a oběsí je. Poprava oběšením většinou probíhá hromadně ve skupinách po 20 až 50 lidech.
https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/448482/trest-smrti-za-3-minuty-obeseni-s-hlavou-v-pytli-co-se-deje-syrskym-veznum.html
-------------------
Neviem, čo je na tom pravdy, je to totiž z Blesku, ale aj tak si myslím, že na tom, že sa u nás nič podobné už nedeje, ma veľkú zásluhu naša demokracia a existencia nespravodlivo dehonestovaných mimovládok.
korela
21.01.18,08:35
....a ta ludska zavist...bola, je a bude......
Verím, že nie každý človek je závistlivý.
Len sa navzájom o tejto vlastnosti ubezpečujme ako národ stále dokola spolu s Čechmi. Načo je to dobré? Takýmito výrokmi sa závisť iba živí.
Neviem, či sa mám ja zamyslieť nad autormi mínusiek, alebo oni nad sebou. :-)
korela
21.01.18,08:38
Také pikantné info z minulosti https://www.olympic.sk/aktuality-sov/v-piestanoch-sa-stretli-slovenski-olympionici-v-seniorskom-veku

" Moderný päťbojár Peter Vyskočil, ktorý bol v striebornom tíme na OH 1976 v Montreale náhradník, prezradil, že celé trojčlenné družstvo dostalo len jednu medailu. Originál skončil u najlepšieho z trojice Jana Bártů, pre ďalších dvoch členov družstva Adama a Starnovského dal zväz neskôr vyrobiť duplikáty."
korela
21.01.18,08:54
Čo ma ...

No, pozrel som TA3, Sulika. Že vraj, že sme sa zbavili komunistov za tých 25 rokov. No deň vopred sa na TA3 v novinách propagovalo spájanie sa menších poľnohospodárov do väčších celkov, aby sa im hospodárilo lepšie, spolu. V jednote je sila. Nie JRD, korporácie, atď. "Zlatí komunisti" Kradlo sa za ich pôsobnosti. No, teraz nie, nikto nekradne? Len koná v súlade so zákonom, ktorý si DEMOKRATI navrhnú a schvália vo svoj prospech.

Veď aj duálne vzdelávanie tu už bolo, či nie? Každá väčšia firma malá svoje učilište, kde si vychovala, vyučila pre svoje potreby svojich budúcich pracovníkov. Tiež učňovská škola bola u ktorej si drobné štátne podniky nechali vyučovať teóriu v odboroch kuchár, čašník, kaderníčka, predavačka, atď. Prax, prax vykonávali v prevádzkach podnikov.

Takže, desať krokov späť, a potom jeden ospevovaný vpred. A nie je to vred, vred spoločnosti, ktorý zabrzdil, aby sme dobehli západ?

Dr. Husák sa opaľoval na zlatých pieskoch. Pozerá hore, a ty slniečko, kam sa poberáš? Na západ, na západ! Gusto, a ty mi v tom nezabrániš. Mohol? :D
Niektoré hlášky po novembri na soc. zriadenie sú vskutku komické. Ako mohli pripustiť zničiť učňovské školstvo?
Jeho základy boli založené dávno pred komunistami. Majstri mali vždy svojich žiakov, aj v umení, a iných odboroch, nielen v bežnom živote.
http://batastory.net/cs/abs/vznik-smysl-a-uspechy-batovy-skoly-prace
https://cs.wikipedia.org/wiki/Ba%C5%A5ova_%C5%A1kola_um%C4%9Bn%C3%AD
...
„Vo vojnovom roku 1944 som ako 18-ročný chlapec po absolvovaní Baťovej školy práce zarábal v jeho textilnej fabrike vo Svite 2 500 slovenských korún. Boli to veľké peniaze, rovesníci v iných firmách nemali ani polovicu môjho mesačného zárobku. Celodenná strava ma stála 10 korún, ubytovanie v modernom internáte 15 korún za mesiac. Počas učňovských rokov som si našetril 20-tisíc korún,“ spomína na prácu v Baťovej firme Ján Pitoňák zo Svitu. Aj on patrí do hrdej rodiny absolventov legendárnej Baťovej školy práce. Prvá vznikla už v roku 1925 pri obuvníckej fabrike v Zlíne, o štrnásť rokov neskôr nastúpili do Baťovej školy práce prví učni aj v podtatranskom Svite."
http://zivot.aktuality.sk/clanok/16120/batove-skoly-prace-prednostne-do-nich-prijimali-chudobnych

Noo, keď sa devastuje, rabuje, rúbe les, lietajú triesky. A tie sú pre zisk nepodstatné. Ale aj drevorubač sa musí naučiť drevo rúbať.

Baťa, vo svojich školách si vyškolil robotníkov pre svoje firmy. Učňovská škola, na nej sa mládež učila teóriu, aby sa stali odborníkmi vo vybranej profesii. A dnes, dnes sú to všeliake Združené stredné odborné školy na ktorých sa mládež vzdeláva. Vzdeláva, vzdeláva, ale odborníkov na trhu práce s praxou niet. Ako to bolo? " ... idú roky zo sat, do sta, zem cudzinou nám zarosta ... " :D
Tak Baťa to vzal od podlahy a nevychovával si iba učňov do výroby ... "Ke škole obuvnické brzy přibyla i strojnická, chemická, stavební, pletařská a další. Po škole odborné nejlepší přicházeli na mistrovskou a dále na vyšší průmyslovou školu s maturitou. Vznikla i škola obchodní, Obchodní akademie pro zahraniční obchod, umělecké školy až po nejvyšší úroveň, byly vybudovány Studijní ústavy pro všechny bez ohledu na stáří. Výuka cizích jazyků byla na všech těchto školách běžná, ale byly vybudovány i celé cizojazyčné školy."
.
Treba si uvedomiť, ako s výstavbou svojich škôl a internátov, bytov pre svojich zamestnancov v mieste svojho pôsobenia podporil rozvoj v ďalších odvetviach a ekonomiku.
.
"V roce 1929 byla založena BŠP i pro dívky, kterých již v r. 1933 bylo ve třech internátech 4 500 a zájemců o přijetí rychle přibývalo. V r. 1934 bylo žadatelů již 19 000 a přijímáno bylo každý rok 1 000 až 1 500 nováčků a nejen z Československa. Na vedoucí závodů a prodejen fy Baťa v zahraničí se školilo i 12 Indů, 14 Angličanů, 28 Francouzů, 36 Němců, Američané, Holanďané, Egypťané, Poláci, Bulhaři, Rumuni a 136 Jugoslávců."
Čo dokázal so školstvom prakticky za cca 10 rokov! Čísla hovoria sami za seba.
pavol54
21.01.18,08:59
Aj keď je nedeľa, nedá mi nespomenúť v súvislosti s príspevkom o popravách v Číne, vďaka ktorým tam nastal taký úžasný rozvoj. Je to čistý blud. Nič také nevedie k žiadnemu pokroku.
Nespomína sa však, kam také praktiky vedú. Napríklad v Sýrii vraj popravili v minulých rokoch až 13 000 ľudí.
---------------------
Tresty smrti po minutovém procesu, mučení a hromadné popravy – tak to podle organizace Amnesty International (AI) chodí v syrské věznici, v níž jsou drženi domnělí odpůrci režimu. Podle organizace na ochranu lidských práv bylo v žaláři popraveno v posledních letech až 13 tisíc lidí. Napsal to server The Telegraph s odkazem na zvláštní zprávu AI.
Zvěrského počínání se mají dopouštět dozorci ve vojenské věznici Sednaja nedaleko Damašku. „Mezi oběťmi jsou většinou obyčejní civilisté, domnělí odpůrci režimu,“ píše se ve zprávě.

Zadržení jsou obvykle odsouzeni k smrti vězeňským soudem ve zinscenovaných procesech, které trvají od jedné do tří minut. Poté jsou se zavázanýma očima odvedeni do temné sklepní místnosti, kde jim dozorci navléknou na krk oprátku a oběsí je. Poprava oběšením většinou probíhá hromadně ve skupinách po 20 až 50 lidech.
https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/448482/trest-smrti-za-3-minuty-obeseni-s-hlavou-v-pytli-co-se-deje-syrskym-veznum.html
-------------------
Neviem, čo je na tom pravdy, je to totiž z Blesku, ale aj tak si myslím, že na tom, že sa u nás nič podobné už nedeje, ma veľkú zásluhu naša demokracia a existencia nespravodlivo dehonestovaných mimovládok.
F A K E N E W S vieš čo to znamená? toľko kravovín nabliť naraz. Ten istý dôveryhodný BLESK píše že najviac popráv bolo v Číne potom v Iráne a Sýria nie aj ani len medzi 21 sledovanými štátmi Ale ak SOHR poskytne túto informáciu AI a tá ju postúpi Blesku tak je to potom určite dôveryhodná informácia a ešte si zabudol napísať že Rusi v Sýrii každý deň zbombardovali nemocnicu a Biele prilby dokážu odnášať zranených z miest po chemickom útoku bez ochranných protichemických prostriedkov a si jasný
buchač
21.01.18,09:20
Treba si uvedomiť, ako s výstavbou svojich škôl a internátov, bytov pre svojich zamestnancov v mieste svojho pôsobenia podporil rozvoj v ďalších odvetviach a ekonomiku.

...a robil tak len z tej ľudskosti...či ?
Nože daj aj iné info o dotyčnom.
sito
21.01.18,09:54
Treba si uvedomiť, ako s výstavbou svojich škôl a internátov, bytov pre svojich zamestnancov v mieste svojho pôsobenia podporil rozvoj v ďalších odvetviach a ekonomiku.

...a robil tak len z tej ľudskosti...či ?
Nože daj aj iné info o dotyčnom.

Nie všetko je pravda, čo sa natočí. Ale, bez vetra sa ani lístok nepohne. Či, niet dymu bez ohňa.

https://www.youtube.com/watch?v=f-mYtI8uGkI

https://www.youtube.com/watch?v=QavNbVBT1yo

https://www.youtube.com/watch?v=BSyNS1e48CY

:D
korela
21.01.18,10:03
Sito, tento príspevok ti nejako ubehol. Alebo nie? Stojí za prečítanie. Za Baťu hovoria činy, a nie nejaké tendenčné filmy zo začiatku 50. rokov.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Botostroj_(film)
buchač
21.01.18,10:15
Stojí za prečítanie. Za Baťu hovoria činy, a nie
Aj nasledujúce stojí za prečítanie.
Tiež sa "činil".

http://vzdor.org/?p=250

P.S.:
...áno, ja viem, že je to stránka určitej strany.
Ale ak je tam LEN 50% pravdy (čo veru aj je) , nuž sa to nedá považovať za účelové.
sito
21.01.18,10:21
Sito, tento príspevok ti nejako ubehol. Alebo nie? Stojí za prečítanie. Za Baťu hovoria činy, a nie nejaké tendenčné filmy zo začiatku 50. rokov.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Botostroj_(film)

Počítal som s tvojou reakciou. Ale, každá minca má dve strany. Ktorú si vybrať? Každého vec. V Zlíne bol mecenášom. V Gottwaldove, tiež naňho spomínali v dobrom, hlavne tí starší. Ale aj dnes sú takí, ktorí hovoria, toho pieseň spievaj, koho víno piješ. Nežil som v tej dobe. Ale, každá doba je pre niektorých pierko, muška. Nie pre všetkých, že? :);)
korela
21.01.18,10:43
Stojí za prečítanie. Za Baťu hovoria činy, a nie
Aj nasledujúce stojí za prečítanie.
Tiež sa "činil".

http://vzdor.org/?p=250

P.S.:
...áno, ja viem, že je to stránka určitej strany.
Ale ak je tam LEN 50% pravdy (čo veru aj je) , nuž sa to nedá považovať za účelové.
Kompilát s gramatickými chybami bez uvedenia zdrojov. Z jedného zdroja si záver robiť nebudem. Tak postupujem aj pri wiki. Lojálna som bola ku každej firme či pred al. po 89.
Kým prišla 2. sv., podnikal 20 rokov.
Koho a ako zamestnával, by bolo vhodné nájsť info aspoň od dvoch historikov.
Na každej vojne niekto zbohatne.
Asi by bolo lepšie si predstaviť krízové roky v celej Európe.
Vyhodnoťte si, čo sa tu pozitívne udialo od 89. A to je nejaká doba. Ešteže nám rodičia poskytli info o svojej dobe, aké mali nástupné platy vo firmách. Väčšina dnešných mladých na SK môže iba snívať. Preto som v predchádzajúcom príspevku zacitovala toho pamätníka, a to išlo o robotníka.
A čo sa týka tých podnikových predajní, skoro každý podnik, hlavne ten väčší dával z-com benefinity v rôznych formách. Elektrárne uhlie, novinárom režijné lístky zadarmo na dopravu po republike a pod. To bola bežná prax.
buchač
21.01.18,10:56
Z jedného zdroja si záver robiť nebudem. Tak postupujem aj pri wiki.
Detto pri Tvojich príspevkoch.

...a ozaj, aj do Wiki prispievajú len a len obyčajní jednotlivci, ktorých zdroje môžu byť len ich pohľadom....viď na každej stránke, hore je okienko "Zobraziť históriu".
pavol54
21.01.18,10:59
Stojí za prečítanie. Za Baťu hovoria činy, a nie
Aj nasledujúce stojí za prečítanie.
Tiež sa "činil".

http://vzdor.org/?p=250

P.S.:
...áno, ja viem, že je to stránka určitej strany.
Ale ak je tam LEN 50% pravdy (čo veru aj je) , nuž sa to nedá považovať za účelové.
Pre doplnenie: Ak sú teraz nejaké formy štátnej pomoci pre výrobu, školstvo a podobne, určite boli aj v dobách Baťovej slávy (najmä po veľkej kríze). Teda ak hovoríme že Baťa dal Baťa postavil , atd tak možno len použil štátnu pomoc "Akože Baťa" alebo využil daňové úľavy. Za sto rokov budú potomkovia hovoriť: WV, KIA či ostatní veľkí tu vybudovali to a to platy mali ľudia také alebo onaké. Ale my súčasníci vieme že je to trocha inak s tou filantropiou.
korela
21.01.18,11:02
Utkvela vám v mysli nejaká zaujímavá myšlienka tieto dni, aká? Niečo čo ste si povedali – to je zaujímavé alebo vás proste len prekvapila, či iné...
Uvidíme, čo tu nakúpiš. :-)
.
Autora myšlienky nepoznám, iba sprostredkovateľa.
"Najzaujímavejšia časť sveta sa nachádza medzi našimi dvomi ušami."
korela
21.01.18,11:16
Z jedného zdroja si záver robiť nebudem. Tak postupujem aj pri wiki.
Detto pri Tvojich príspevkoch.

...a ozaj, aj do Wiki prispievajú len a len obyčajní jednotlivci, ktorých zdroje môžu byť len ich pohľadom....viď na každej stránke, hore je okienko "Zobraziť históriu".

No veď práve preto si kvôli neznámym prispievateľom (zdrojom) info pri dôležitých veciach z wiki overujem. Pretože wiki sa všeobecne považuje za dosť posvätnú.
Terezia13
21.01.18,13:43
Rozoberme si to:

:eek::eek::eek:


NA ZAMYSLENIE, čo myslíš? je to vôbec možné ...?!?
Nepotrebovali nič privatizovať, ani "reformovať" a už 2 roky sú najsilnejšou ekonomikou sveta.
Do Číny nepustili žiadnu Rotschildovú, Morganovú, Rockefellerovu či GoldenSachsovú banku a to ani cez biele kone, napriek núkaným výhodám. Nepustili, pretože všetko riadila ich strana, ktorá nepripúšťala, aby sa tam usadili veľké nadnárodné finančné inštitúcie. Povolili len POBOČKY - pre obchod z "vonkajším" svetom.

- Za dva roky vyprodukovala Čína viac cementu ako USA za celé 20 storočie.
- Dĺžka vybudovaných ciest – 4 mil. km Tých miliónov bude menej, okrem toho nie je cesta ako cesta.

- 300 tisíc mostov po celej krajine, z nich viac ako 1000 s dĺžkou viac ako 1 kilometer. V roku 2016 postavili most z Hongkongu do Macau. Predtým tam cesta trvala 1 hodinu na rýchlostnom člne. Mostov majú možno 300000, ale nemajú 1000 mostov s dĺžkou 1km a viac.

- Za jeden rok sa autopark Číny zväčšil o 20 miliónov automobilov. Áno, autopark sa rozrástol - potrebovali to, ale za akú cenu? Jednoduchým okopírovaním známych značiek a výrobou vo vlastnej réžii, s menšou kvalitou, z menej kvalitných komponentov a materiálov. Potvrdili to často i odborné recenzie a skúšky týchto modelov. Okrem toho - nič si nerobili z ochranných známok a autorského práva - len zmenili často jedno písmeno v názve a bol to "čínsky" automobil - príklad Land Rover - stačí Lang Roger a je to "čínske".

- Každý rok sa v Číne postaví 100 nových letísk. Nepravda - to by bola celá Čína jedno letisko. Ak stavajú nové letisko, je veľké, ale v meste, kde sa očakáva veľká letecká premávka. Ostatné možno rozšírili, modernizovali, ale nepostavili.

- Ďalej sa napríklad postavili gigantské viadukty s dĺžkou 150 km a
tunel s dĺžkou 28 km. Postavili síce mosty a tunely, ale viadukt 150km dlhý nie, súčet dĺžok by aj mohol byť. Lenže i inde vo svete sa postavili mosty a viadukty s väčšou súhrnnou dĺžkou. Najdlhší kombinovaný most je však naozaj v Číne - most Hangzhou Bay Bridge

Tunel 28 km - je v Európe tunel s dĺžkou 57 km! Pod Alpami!

- Vlak z Guangzhou do Guiyangu za jednu hodinu prejde 510 mostov a 236 tunelov rýchlosťou 250 km/hod. To hádam nie. Je to trať Xi´an - Chengdu - s dĺžkou 643 km a vlak ju prejde za 3 hodiny (priemerka cca 250km/h) - celkovo bude mať 127 tunelov (z toho 6 s dĺžkou nad 10km) Údale o "510 mostoch" ani samotná Čína oficiálne nepotvrdila (a môžu tam sa do toho započítavať i priepuste s dĺžkou 2m - je to tiež mostné dielo). Ďalšia bude Beijing (Peking) - Shangai s plánovanou rýchlosťou 350 km/h.

Tu je mapka ich rýchlostných železníc https://www.travelchinaguide.com/images/map/train/high-speed-railway.jpg

- Za 30 rokov v Číne zväčšili obytnú plochu 8 krát a byty sa
prideľujú aj bezplatne. Zväčšil možno 8krát, lenže za akých podmienok? Staré štvrte sa zrovnali, postavili sa výškové obytné budovy. To zväčšenie je vytvárané pre propagandu - ale prideľovanie zadarmo? Ani náhodou. Podľa zásluh. Taký roľník nedostane byt v meste zadarmo. Postavili dokonca mesto duchov - http://www.topky.sk/cl/13/1305796/FOTO-Nove-a-prazdne--Toto-je-najvacsie-mesto-duchov-v-Cine-

- O 10 rokov bude v Číne 220 miest s počtom obyvateľov viac ako 1 milión. Možno - ale za akú cenu? Koľkokrát musia v niektorých čínskych mestách zakázať automobilovú dopravu, pretože pre smog nevidia ani na 50 metrov! Len tak na ukážku:
https://www.cas.sk/clanok/488831/cerveny-poplach-pre-smog-v-cine-platia-drsne-pravidla-pre-majitelov-aut/
A to aj vďaka tomu zvýšeniu automobilového parku ich vlastnej výroby (normy na to nemajú).

Celá táto štatistika je reálna vďaka jednoduchému číslu:
Od roku 2000 v Číne popravili za korupciu vyše 10 000 úradníkov !?! Tých úradníkov bude omnoho menej, žiaľ oni popravujú aj tých, ktorí si viac hubu otvoria.

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/462056/poprava-utala-loni-zivot-1032-lidi-v-cine-jich-byly-mozna-dalsi-tisice.html

http://tn.nova.cz/clanek/cina-popravi-vic-lidi-nez-ve-zbytku-sveta-dohromady-presna-cisla-taji.html



Skutočné počty však NIKDY nezverejnili.
ja som ale nepovedala, že s takou "politikou" a dravosťou súhlasím, Čína nikdy nebrala ohľad na svoj ľud, nie je to až tak dávno, čo sa udial veľký masaker na študentoch na Mierovom námestí
misoft
21.01.18,13:53
ja som ale nepovedala, že s takou "politikou" a dravosťou súhlasím, Čína nikdy nebrala ohľad na svoj ľud, nie je to až tak dávno, čo sa udial veľký masaker na študentoch na Mierovom námestí
Veď ja ti to ani nevyčítam... len som tvoj príspevok rozobral zo známych faktov, alebo mnohých dohadov a pozorovaní zo sveta....
pavol54
21.01.18,14:21
Aj keď je nedeľa, nedá mi nespomenúť v súvislosti s príspevkom o popravách v Číne, vďaka ktorým tam nastal taký úžasný rozvoj. Je to čistý blud. Nič také nevedie k žiadnemu pokroku.
Nespomína sa však, kam také praktiky vedú. Napríklad v Sýrii vraj popravili v minulých rokoch až 13 000 ľudí.
---------------------
Tresty smrti po minutovém procesu, mučení a hromadné popravy – tak to podle organizace Amnesty International (AI) chodí v syrské věznici, v níž jsou drženi domnělí odpůrci režimu. Podle organizace na ochranu lidských práv bylo v žaláři popraveno v posledních letech až 13 tisíc lidí. Napsal to server The Telegraph s odkazem na zvláštní zprávu AI.
Zvěrského počínání se mají dopouštět dozorci ve vojenské věznici Sednaja nedaleko Damašku. „Mezi oběťmi jsou většinou obyčejní civilisté, domnělí odpůrci režimu,“ píše se ve zprávě.

Zadržení jsou obvykle odsouzeni k smrti vězeňským soudem ve zinscenovaných procesech, které trvají od jedné do tří minut. Poté jsou se zavázanýma očima odvedeni do temné sklepní místnosti, kde jim dozorci navléknou na krk oprátku a oběsí je. Poprava oběšením většinou probíhá hromadně ve skupinách po 20 až 50 lidech.
https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/448482/trest-smrti-za-3-minuty-obeseni-s-hlavou-v-pytli-co-se-deje-syrskym-veznum.html
-------------------
Neviem, čo je na tom pravdy, je to totiž z Blesku, ale aj tak si myslím, že na tom, že sa u nás nič podobné už nedeje, ma veľkú zásluhu naša demokracia a existencia nespravodlivo dehonestovaných mimovládok.
F A K E N E W S vieš čo to znamená? toľko kravovín nabliť naraz. Ten istý dôveryhodný BLESK píše že najviac popráv bolo v Číne potom v Iráne a Sýria nie aj ani len medzi 21 sledovanými štátmi Ale ak SOHR poskytne túto informáciu AI a tá ju postúpi Blesku tak je to potom určite dôveryhodná informácia a ešte si zabudol napísať že Rusi v Sýrii každý deň zbombardovali nemocnicu a Biele prilby dokážu odnášať zranených z miest po chemickom útoku bez ochranných protichemických prostriedkov a si jasný
Keď s niečím alebo s niekým nesúhlasím tak napíšem prečo, však nie som zbabelec
sito
21.01.18,15:03
ja som ale nepovedala, že s takou "politikou" a dravosťou súhlasím, Čína nikdy nebrala ohľad na svoj ľud, nie je to až tak dávno, čo sa udial veľký masaker na študentoch na Mierovom námestí
Veď ja ti to ani nevyčítam... len som tvoj príspevok rozobral zo známych faktov, alebo mnohých dohadov a pozorovaní zo sveta....

To bolo vtedy v móde, fenomén, ... Aj my sme sa vtedy chytili, či dali nachytať? :D
Terezia13
21.01.18,16:49
ja som ale nepovedala, že s takou "politikou" a dravosťou súhlasím, Čína nikdy nebrala ohľad na svoj ľud, nie je to až tak dávno, čo sa udial veľký masaker na študentoch na Mierovom námestí
Veď ja ti to ani nevyčítam... len som tvoj príspevok rozobral zo známych faktov, alebo mnohých dohadov a pozorovaní zo sveta....
ja ti neoponujem, len vysvetľujem pochybujúcim, že v Číne nemá človek žiadnu cenu
Terezia13
21.01.18,16:51
nespoľahlivý počítač
jar88
22.01.18,10:40
Až sa aj my naučíme takto makať.:)
https://www.youtube.com/watch?v=dpAx1spqIlI
Alebo, kedy sa aj my, naučíme takto makať?
Na tom videu je jedna zaujímavosť. Som zvedavý, či si ju niekto všimne.;)

Tak ako? Nikto na tom videu nič pozoruhodné nezbadal?;)
jar88
22.01.18,11:13
Rozoberme si to:

:eek::eek::eek:


NA ZAMYSLENIE, čo myslíš? je to vôbec možné ...?!?
Nepotrebovali nič privatizovať, ani "reformovať" a už 2 roky sú najsilnejšou ekonomikou sveta.
Do Číny nepustili žiadnu Rotschildovú, Morganovú, Rockefellerovu či GoldenSachsovú banku a to ani cez biele kone, napriek núkaným výhodám. Nepustili, pretože všetko riadila ich strana, ktorá nepripúšťala, aby sa tam usadili veľké nadnárodné finančné inštitúcie. Povolili len POBOČKY - pre obchod z "vonkajším" svetom.

- Za dva roky vyprodukovala Čína viac cementu ako USA za celé 20 storočie.
- Dĺžka vybudovaných ciest – 4 mil. km Tých miliónov bude menej, okrem toho nie je cesta ako cesta.

- 300 tisíc mostov po celej krajine, z nich viac ako 1000 s dĺžkou viac ako 1 kilometer. V roku 2016 postavili most z Hongkongu do Macau. Predtým tam cesta trvala 1 hodinu na rýchlostnom člne. Mostov majú možno 300000, ale nemajú 1000 mostov s dĺžkou 1km a viac.

- Za jeden rok sa autopark Číny zväčšil o 20 miliónov automobilov. Áno, autopark sa rozrástol - potrebovali to, ale za akú cenu? Jednoduchým okopírovaním známych značiek a výrobou vo vlastnej réžii, s menšou kvalitou, z menej kvalitných komponentov a materiálov. Potvrdili to často i odborné recenzie a skúšky týchto modelov. Okrem toho - nič si nerobili z ochranných známok a autorského práva - len zmenili často jedno písmeno v názve a bol to "čínsky" automobil - príklad Land Rover - stačí Lang Roger a je to "čínske".

- Každý rok sa v Číne postaví 100 nových letísk. Nepravda - to by bola celá Čína jedno letisko. Ak stavajú nové letisko, je veľké, ale v meste, kde sa očakáva veľká letecká premávka. Ostatné možno rozšírili, modernizovali, ale nepostavili.

- Ďalej sa napríklad postavili gigantské viadukty s dĺžkou 150 km a
tunel s dĺžkou 28 km. Postavili síce mosty a tunely, ale viadukt 150km dlhý nie, súčet dĺžok by aj mohol byť. Lenže i inde vo svete sa postavili mosty a viadukty s väčšou súhrnnou dĺžkou. Najdlhší kombinovaný most je však naozaj v Číne - most Hangzhou Bay Bridge

Tunel 28 km - je v Európe tunel s dĺžkou 57 km! Pod Alpami!

- Vlak z Guangzhou do Guiyangu za jednu hodinu prejde 510 mostov a 236 tunelov rýchlosťou 250 km/hod. To hádam nie. Je to trať Xi´an - Chengdu - s dĺžkou 643 km a vlak ju prejde za 3 hodiny (priemerka cca 250km/h) - celkovo bude mať 127 tunelov (z toho 6 s dĺžkou nad 10km) Údale o "510 mostoch" ani samotná Čína oficiálne nepotvrdila (a môžu tam sa do toho započítavať i priepuste s dĺžkou 2m - je to tiež mostné dielo). Ďalšia bude Beijing (Peking) - Shangai s plánovanou rýchlosťou 350 km/h.

Tu je mapka ich rýchlostných železníc https://www.travelchinaguide.com/images/map/train/high-speed-railway.jpg

- Za 30 rokov v Číne zväčšili obytnú plochu 8 krát a byty sa
prideľujú aj bezplatne. Zväčšil možno 8krát, lenže za akých podmienok? Staré štvrte sa zrovnali, postavili sa výškové obytné budovy. To zväčšenie je vytvárané pre propagandu - ale prideľovanie zadarmo? Ani náhodou. Podľa zásluh. Taký roľník nedostane byt v meste zadarmo. Postavili dokonca mesto duchov - http://www.topky.sk/cl/13/1305796/FOTO-Nove-a-prazdne--Toto-je-najvacsie-mesto-duchov-v-Cine-

- O 10 rokov bude v Číne 220 miest s počtom obyvateľov viac ako 1 milión. Možno - ale za akú cenu? Koľkokrát musia v niektorých čínskych mestách zakázať automobilovú dopravu, pretože pre smog nevidia ani na 50 metrov! Len tak na ukážku:
https://www.cas.sk/clanok/488831/cerveny-poplach-pre-smog-v-cine-platia-drsne-pravidla-pre-majitelov-aut/
A to aj vďaka tomu zvýšeniu automobilového parku ich vlastnej výroby (normy na to nemajú).

Celá táto štatistika je reálna vďaka jednoduchému číslu:
Od roku 2000 v Číne popravili za korupciu vyše 10 000 úradníkov !?! Tých úradníkov bude omnoho menej, žiaľ oni popravujú aj tých, ktorí si viac hubu otvoria.

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/462056/poprava-utala-loni-zivot-1032-lidi-v-cine-jich-byly-mozna-dalsi-tisice.html

http://tn.nova.cz/clanek/cina-popravi-vic-lidi-nez-ve-zbytku-sveta-dohromady-presna-cisla-taji.html



Skutočné počty však NIKDY nezverejnili.

Nuž, dal si si skutočne záležať.:)
Popísal si tu bludov do mrte.:D Čosi podobné, ako minule to s tým "opajcovaným" žigulíkom. Úplne ako debata v krčme. Viac tvojich zbožných priani, ako skutočnosti. Asi tak, že čo sa babe prisnilo, to sa aj stalo. Ešte si zabudol spomenúť, že Čínsky pokrok vďaka detskej práci a bolo by to kompletné.
Pritom v tom článku vôbec nešlo o výpočet úspechov Čínskej ekonomiky. Išlo hlavne poukázať na fakt, že vďaka prísnym trestom za korupciu sa neskántrilo toľko, ako u nás. Pritom korupcia je to posledné, čo by nám vedelo brániť v ekonomickom rozvoji a pokroku.
To isté platí, aj pre tú slávnu Čínu.:---
jar88
22.01.18,11:45
Tu máš niečo o tom Ruskom pajcovaní Fiatu 124 (Žiguli)
Keďže sa vývoj moderného automobilu nedá urobiť cez noc a väčšinu konštruktérov asi zamestnával vojenský a kozmický program, padla voľba na licenčnú výrobu. V roku 1966 sa stáva v Európe autom roka Fiat 124. Ten sa pravdepodobne tiež zapáčil súdruhom alebo milenke nejakého súdruha a povedali si, že takto by to šlo. Kúpila sa licencia na Fiat 124 a pár kusov dostali ruskí mužíci na testovanie.

Ostatné, čo ti v krčme nikto nepovedal, si prečítaj tu:
https://www.dailymale.sk/articles/legenda-socializmu-%E2%80%93-zigulik_4279
misoft
22.01.18,17:44
Stojí za prečítanie. Za Baťu hovoria činy, a nie
Aj nasledujúce stojí za prečítanie.
Tiež sa "činil".

http://vzdor.org/?p=250

P.S.:
...áno, ja viem, že je to stránka určitej strany.
Ale ak je tam LEN 50% pravdy (čo veru aj je) , nuž sa to nedá považovať za účelové.
Sú tam aj iné články - z iných "podnikov" a "firiem", jedna od nás - žiaľ dokonca dva, ktoré by môj syn mohol potvrdiť - robil tam 5,5 roka, napokon odišiel sám, pretože (mladý chlap) už jednoducho nevládal! Teraz robí inde, zarobí 2x viac v čistom, ako v predchádzajúcej v hrubom, prácu vedia oceniť.
misoft
22.01.18,18:16
:D:D:D
https://m.smedata.sk/api-media/media/image/sme/5/30/3044465/3044465_600x400.jpeg?rev=3
100 bodov recesistovi....
vicktor
23.01.18,06:54
Presov sa vyrovnal N.Y., preskocil aj Svajciarsko.
Konare maju moc penazi, tak kupuju auta, kazda rodina ich ma zo 5.
misoft
23.01.18,08:32
Dnes som v superhypermarkete videl čulý ruch - zavádzajú novinku "Scan & Cash". A už sa smejeme. Nedávno u nás otvorili novú nemocnicu (bolo v správach, v tlači, na internete) - predtým sa do nemocnice nosil toaleťák, príbory, mydlo, ručníky..... teraz z nemocnice sa odnášajú kľučky, diaľkové ovládania od televízorov (takticky nenapísali, že sa to deje po ukončení návštevných hodín našimi "slušnými", "poctivými", "vzdelanými", "pracovitými" a "bezúhonnými" občanmi), ktoré im často budú na ho*no.
No a v tom superhyper..... budú skenery (ručné) a už sa smejú, ako po týždni tam bude len polovica a v regáloch bude prázdno (ale papierovo plno).
https://zn.sk/galeria/novinky/scan-and-shop-tesco-panel.jpg