buchač
23.01.18,17:38
Pošta od januára POTICHU zdražela: Za obyčajný list zaplatíte už 4 eurá!
https://www1.pluska.sk/Rady-a-tipy/Posta-od-januara-POTICHU-zdrazela-Za-obycajny-list-zaplatite-uz-4-eura

Nechce sa mi hľadať môj príspevok...ale toť svojho času som presne toto predpovedal.
Tweety
23.01.18,17:17
Pošta od januára POTICHU zdražela: Za obyčajný list zaplatíte už 4 eurá!
https://www1.pluska.sk/Rady-a-tipy/Posta-od-januara-POTICHU-zdrazela-Za-obycajny-list-zaplatite-uz-4-eura

Nechce sa mi hľadať môj príspevok...ale toť svojho času som presne toto predpovedal.
Terazky sa chváliš, netešíš, tešíš? To si k tomu zabudol uviesť.
Terezia13
23.01.18,17:21
100%
kopretinka
23.01.18,17:23
Dnes som v superhypermarkete videl čulý ruch - zavádzajú novinku "Scan & Cash". A už sa smejeme. Nedávno u nás otvorili novú nemocnicu (bolo v správach, v tlači, na internete) - predtým sa do nemocnice nosil toaleťák, príbory, mydlo, ručníky..... teraz z nemocnice sa odnášajú kľučky, diaľkové ovládania od televízorov (takticky nenapísali, že sa to deje po ukončení návštevných hodín našimi "slušnými", "poctivými", "vzdelanými", "pracovitými" a "bezúhonnými" občanmi), ktoré im často budú na ho*no.
No a v tom superhyper..... budú skenery (ručné) a už sa smejú, ako po týždni tam bude len polovica a v regáloch bude prázdno (ale papierovo plno).
https://zn.sk/galeria/novinky/scan-and-shop-tesco-panel.jpg
v TN to je už dávno.......inak nemusíš používa ten prístroj,môžeš skenovať aj mobilom,keď si stiahneš apku.
bjuty smis
23.01.18,17:35
Pošta od januára POTICHU zdražela: Za obyčajný list zaplatíte už 4 eurá!
https://www1.pluska.sk/Rady-a-tipy/Posta-od-januara-POTICHU-zdrazela-Za-obycajny-list-zaplatite-uz-4-eura

Nechce sa mi hľadať môj príspevok...ale toť svojho času som presne toto predpovedal.
obyčajný 1/2 kg list do švajčiarska....
buchač
23.01.18,17:45
Pošta od januára POTICHU zdražela: Za obyčajný list zaplatíte už 4 eurá!
https://www1.pluska.sk/Rady-a-tipy/Posta-od-januara-POTICHU-zdrazela-Za-obycajny-list-zaplatite-uz-4-eura

Nechce sa mi hľadať môj príspevok...ale toť svojho času som presne toto predpovedal.
Terazky sa chváliš, netešíš, tešíš? To si k tomu zabudol uviesť.

Teším - neteším ?
Ja síce toho veľa nenaposielam.
Opak je ale iný...viac objednávam, čiže viac budem platiť.
Ešte nech zdvihnú ceny kuriérske firmy a bude vymaľované.

Ono v nie jednom prípade je najhoršie to, že nie všetko dostať v kamennom obchode. Čiže jeden si objedná (ak chce, tak musí) cez eshop.
Keď sa ale jedná o určité špecifické vecičky na výrobu niečoho ? Nie vždy je v ponuke všetko na jednom mieste, čiže objednáva šej haj rózi...od Čiernej po Aš...alebo aj ďalej.
....a poštovné a poštovné a poštovné........a ešte raz poštovné.
misoft
23.01.18,18:04
v TN to je už dávno.......inak nemusíš používa ten prístroj,môžeš skenovať aj mobilom,keď si stiahneš apku.
No ešte je to tu novinka - bude sranda, ak sa nahrnie obyvateľstvo z planéty Romulus - určite niečo zmizne (tovar nepočítam... šak taki skener še možno hodzi, ta ňe?) :D
Dáša_
23.01.18,18:05
Pošta od januára POTICHU zdražela: Za obyčajný list zaplatíte už 4 eurá!
https://www1.pluska.sk/Rady-a-tipy/Posta-od-januara-POTICHU-zdrazela-Za-obycajny-list-zaplatite-uz-4-eura

Nechce sa mi hľadať môj príspevok...ale toť svojho času som presne toto predpovedal.
Terazky sa chváliš, netešíš, tešíš? To si k tomu zabudol uviesť.

Teším - neteším ?
Ja síce toho veľa nenaposielam.
Opak je ale iný...viac objednávam, čiže viac budem platiť.
Ešte nech zdvihnú ceny kuriérske firmy a bude vymaľované.

Ono v nie jednom prípade je najhoršie to, že nie všetko dostať v kamennom obchode. Čiže jeden si objedná (ak chce, tak musí) cez eshop.
Keď sa ale jedná o určité špecifické vecičky na výrobu niečoho ? Nie vždy je v ponuke všetko na jednom mieste, čiže objednáva šej haj rózi...od Čiernej po Aš...alebo aj ďalej.
....a poštovné a poštovné a poštovné........a ešte raz poštovné.
nuž, niektoré prepravné spoločnosti zdvihli ceny ešte v novembri
bettylou
24.01.18,05:01
Ja sa nevazim:)horsie ked ides do narkozy:eek::Dvtedy s pravdou von...aby nedali malo ani vela....
Toto by ma zaujímalo, či lekárov zaujíma iba hmotnosť ako taká, a neberie sa do úvahy hmotnosť kostí, tuku, ev. zadržiavanej vody v tele. Lebo doteraz som sa stretla v ordináciách (okrem Bukovského pred cca 15 r.) iba s obyčajnými váhami. Predpotopnými.

Nie, pri podávaní opiátov používaných pri narkóze pomer tuku, svalstva.... nie je podstatným faktorom, a tie predpotopné váhy sú úplne v pohode.
bettylou
24.01.18,05:13
[QUOTE="korela"]
Inak dosť nepríjemná predstava, človek je os...ý od narodenia zo všetkých strán po celý život, ešte aj vtáctvom. No, to mi je život!
Kým od takýchto vtákov - tak zanadávaš, vyperieš.... ale keď ťa ose*ie iný "vták".... tak to sa vyprať nedá..... len nadávať....
No, pomaly už aj tá voda je celá zasratá (to určite nie vtáci) ma normálne španuje, že v čo to sa bude prať??? ale šak, čo po nás potopa, nééé chemické sračky
bettylou
24.01.18,06:18
[QUOTE="bjuty smis"]nepotešilo

zomrel p. labuda a v diskusii na pravde sa tomu vytešujú....

Cukrovka je svyna...nevyberá si.

...a tá diskusia ? Holt, pokiaľ niekto napíše na Labudu, že sa mu ako herec ne/páčil ? Nuž názor, ako každý iný.
No dávať k tejto konkrétnej situácii komenty, ktoré sú solídne od veci ?
Pospomínať politické strany, Kisku, Sorosa, etc...šak to je už na hlavu.[/QUOT

Osobne mi bol už od detstva protivný, niečo úlisné mal v sebe. čo už. :)
Tweety
24.01.18,06:50
Nepotešilo. Tak, už nie len potraviny. Rozdielna je aj kvalita toaletného papiera. Lidl dopadol lepšie ako Billa.
vicktor
24.01.18,07:00
Pošta od januára POTICHU zdražela: Za obyčajný list zaplatíte už 4 eurá!
Vcera som zo schranky vytiahol dosly obycajny list a na obalke bola peciatka 0,70 eur.
jar88
24.01.18,08:27
[QUOTE="korela"]
Inak dosť nepríjemná predstava, človek je os...ý od narodenia zo všetkých strán po celý život, ešte aj vtáctvom. No, to mi je život!
Kým od takýchto vtákov - tak zanadávaš, vyperieš.... ale keď ťa ose*ie iný "vták".... tak to sa vyprať nedá..... len nadávať....
No, pomaly už aj tá voda je celá zasratá (to určite nie vtáci) ma normálne španuje, že v čo to sa bude prať??? ale šak, čo po nás potopa, nééé chemické sračky

Vždy sa hovorilo niečo v tom zmysle, že život je pes, alebo že je ako rebrík do kurína.:---
Teda aspoň pre určitú časť národa.;)
willma
24.01.18,09:16
Pošta od januára POTICHU zdražela: Za obyčajný list zaplatíte už 4 eurá!
Vcera som zo schranky vytiahol dosly obycajny list a na obalke bola peciatka 0,70 eur.
som si mrkla cenníky - info novinárov také polovičné až nulové - skôr by som ich zažalovala za šírenie poplašnej správy.
kopretinka
24.01.18,14:23
Pošta od januára POTICHU zdražela: Za obyčajný list zaplatíte už 4 eurá!
Vcera som zo schranky vytiahol dosly obycajny list a na obalke bola peciatka 0,70 eur.
tá suma,s ktorou tam robili rozruch,bola za list do švajcu.Drbnutí novinári.
misoft
24.01.18,14:28
Zase ma moja fazuľka nepotešila. V trojmesačnej dobe ju vyrazila z roboty šéfka. Dôvod "vyrazenia" - nevládze odvádzať za ňu odvody!!!
Pritom sa snažila, ako vedela, ostatné, čo tam pracovali (mali šťastie, už sú tam dlhšie) si ju pochvaľovali, lebo zo všetkých tých, čo tam boli doteraz, vedela sa rýchlo všetko naučiť, bola výkonná.... A dostala aj neoficiálne "echo", že šéfka už má vyhliadnutú ďalšiu na jej miesto - šéfka potrebuje prachy, tak berie nezamestnaných a potom v skúšobnej dobe vyhadzuje....
Mila123
24.01.18,14:36
Zase ma moja fazuľka nepotešila. V trojmesačnej dobe ju vyrazila z roboty šéfka. Dôvod "vyrazenia" - nevládze odvádzať za ňu odvody!!!
Pritom sa snažila, ako vedela, ostatné, čo tam pracovali (mali šťastie, už sú tam dlhšie) si ju pochvaľovali, lebo zo všetkých tých, čo tam boli doteraz, vedela sa rýchlo všetko naučiť, bola výkonná.... A dostala aj neoficiálne "echo", že šéfka už má vyhliadnutú ďalšiu na jej miesto - šéfka potrebuje prachy, tak berie nezamestnaných a potom v skúšobnej dobe vyhadzuje....
aké prachy? dotácie?
ale veď dotácie sú aj u nás(u nás je stále druhá najvyššia nezamestnanosť), musia sa dodržať isté pravidlá, ktoré sú dohodnuté v zmluve, je pravda, že má právo ako ZC tak i ZĽ ukončiť PPV skúšobnej dobe, využila to....(toto je zákonné).
buchač
24.01.18,14:46
využila to....(toto je zákonné).
...a toto zákonné konanie nie je náhodou v určitých okolnostiach tak trochu nezákonné ?

Čo by si povedala, ak by sa jednalo o Tvoju ratolesť alebo o Teba ?
Mila123
24.01.18,15:01
[QUOTE="Mila123"]
využila to....(toto je zákonné).
...a toto zákonné konanie nie je náhodou v určitých okolnostiach tak trochu nezákonné ?

Čo by si povedala, ak by sa jednalo o Tvoju ratolesť alebo o Teba ?
Juraj, som sa včera nas*ala.....
včera oznámila zamestnankyňa, že predsa neostáva v našej spoločnosti pracovať, že si našla niečo v Tatrách (rezort MV SR), lepšia partia ako sme my ostatné perohryzky (účtovníčky, ekonómky, dievčatá na všetko).....
ide ma rozpučiť, pretože sme si zvykli na ňu, pracovala od 06 11 2017 do 30 11 2017 na dohodu a od 01 12 2017 na trvalý pracovný pomer, a najhoršie je na tom , že idú DP
hľadáme silu , taká asi u nás nie je, UPSVR si myslia, že stačí byť vyučený v akomkoľvek odbere (krajčírka) a potom je po absolvovaní rýchlokurzu účtovníctva a je človek prichystaný do práce.....
ale opak je pravdou, u nás nestačí vedieť čítať, písať a naučiť sa variť kávu, aj mozog musíme niekedy používať.....
a o mňa? ja sa neviem uplatniť na trhu, som stará, mám aj nejaké roky odpracované, sem - tam mi prepne, ale do dôchodku mám ešte ďaleko, iba sekať, kritizovať viem.....teda na trhu práce som nepoužiteľná.....(ja to viem)
a moje ratolesti? staršia pracuje v ČR a mladšia ešte študuje ( popri štúdiu ale brigáduje)
riešenie keby stratili prácu? hlava hore, nič sa nedeje, šéfka nevedela, nevidela jej iné kvality, keď je mladá prácu si nájde,,,,
bjuty smis
24.01.18,15:08
potešilo, že môžme veriť slovenským potravinám..

nie tomu hnoju zo západu a polska...

https://www.aktuality.sk/clanok/557926/desiatky-psov-ochrnuli-podozrenie-pada-na-slovensku-kuracinu/?AT=wgt.hp_hp-najcitanejsie-3hod.c.x...A.
buchač
24.01.18,15:10
hlava hore, nič sa nedeje
Vieš čo ? Ohab tak...nejak si nerozumieme.
pavol54
24.01.18,15:20
Zase ma moja fazuľka nepotešila. V trojmesačnej dobe ju vyrazila z roboty šéfka. Dôvod "vyrazenia" - nevládze odvádzať za ňu odvody!!!
Pritom sa snažila, ako vedela, ostatné, čo tam pracovali (mali šťastie, už sú tam dlhšie) si ju pochvaľovali, lebo zo všetkých tých, čo tam boli doteraz, vedela sa rýchlo všetko naučiť, bola výkonná.... A dostala aj neoficiálne "echo", že šéfka už má vyhliadnutú ďalšiu na jej miesto - šéfka potrebuje prachy, tak berie nezamestnaných a potom v skúšobnej dobe vyhadzuje....
To nie je pravda. podpora, ak je, tak je na pracovné miesto a dobu. Je jedno koľko tam bude postupne zamestnancov a po ukončení čerpania podpory musí ešte existovať určitú dobu pracovné miesto. ak nesplní tak musí vrátiť komplet všetky príspevky čo naň prevzala
misoft
24.01.18,15:23
aké prachy? dotácie?
ale veď dotácie sú aj u nás(u nás je stále druhá najvyššia nezamestnanosť), musia sa dodržať isté pravidlá, ktoré sú dohodnuté v zmluve, je pravda, že má právo ako ZC tak i ZĽ ukončiť PPV skúšobnej dobe, využila to....(toto je zákonné).
Ja viem, že je to zákonné... aj fazuľka to vie.... ale prístup súkromníka.... zoberie do zamestnania, po troch mesiacoch vyhodí, počká chvíľu a zoberie ďalšieho - a dostane aj prachy za to, že zamestnal nezamestnaného - príspevok na podporu zamestnania....
Ale najvaic ťa "nase*ie", keď ti podnikateľ povie, že za teba "nevládze" odvádzať odvody.... a popri tom po čase zoberie nového, aby ho v skúšobnej dobe vyhodil....
pavol54
24.01.18,15:27
potešilo, že môžme veriť slovenským potravinám..

nie tomu hnoju zo západu a polska...

https://www.aktuality.sk/clanok/557926/desiatky-psov-ochrnuli-podozrenie-pada-na-slovensku-kuracinu/?AT=wgt.hp_hp-najcitanejsie-3hod.c.x...A.
Výsledky komentoval zamestnanec Agrofertu - mmch česká firma ktorá sťahuje na spracovanie všetky šmejdy z eu a robiť tam už zostávajú len ukrajinci Ale inak máš pravdu je slovenská - majiteľ- Babiš
Katy a R
24.01.18,15:29
aké prachy? dotácie?
ale veď dotácie sú aj u nás(u nás je stále druhá najvyššia nezamestnanosť), musia sa dodržať isté pravidlá, ktoré sú dohodnuté v zmluve, je pravda, že má právo ako ZC tak i ZĽ ukončiť PPV skúšobnej dobe, využila to....(toto je zákonné).
Ja viem, že je to zákonné... aj fazuľka to vie.... ale prístup súkromníka.... zoberie do zamestnania, po troch mesiacoch vyhodí, počká chvíľu a zoberie ďalšieho - a dostane aj prachy za to, že zamestnal nezamestnaného - príspevok na podporu zamestnania....
... vitaj ;)
A len doplním (posťažujem sa aj ja) - že dokonca sú aj zamestnávatelia, ktorý si vytvoria chránenú dielňu - aby mohli dostať vyššie dotácie na ŤZP osoby - a vyžadujú výkony, že až ... napr 400 hod nadčasov priamo v zmluve! :eek: ... a neskoro platia zákl. mzdu (dakedy aj nie) - o SL sa tým ľuďom môže len snívať ... a keď ich vyšťavia - zoberú ďalších .
väčšinou sa voči takýmto praktikám nevedia ohradiť ..
pavol54
24.01.18,15:32
aké prachy? dotácie?
ale veď dotácie sú aj u nás(u nás je stále druhá najvyššia nezamestnanosť), musia sa dodržať isté pravidlá, ktoré sú dohodnuté v zmluve, je pravda, že má právo ako ZC tak i ZĽ ukončiť PPV skúšobnej dobe, využila to....(toto je zákonné).
Ja viem, že je to zákonné... aj fazuľka to vie.... ale prístup súkromníka.... zoberie do zamestnania, po troch mesiacoch vyhodí, počká chvíľu a zoberie ďalšieho - a dostane aj prachy za to, že zamestnal nezamestnaného - príspevok na podporu zamestnania....
Ale najvaic ťa "nase*ie", keď ti podnikateľ povie, že za teba "nevládze" odvádzať odvody.... a popri tom po čase zoberie nového, aby ho v skúšobnej dobe vyhodil....
žiadne peniaze dopredu nedostane len spätne na základe predložených mzdových listov a komplet účtovníctva v oblasti miezd za požadované obdobie. dnes sa tomu hovorí fake news
Mila123
24.01.18,15:34
aké prachy? dotácie?
ale veď dotácie sú aj u nás(u nás je stále druhá najvyššia nezamestnanosť), musia sa dodržať isté pravidlá, ktoré sú dohodnuté v zmluve, je pravda, že má právo ako ZC tak i ZĽ ukončiť PPV skúšobnej dobe, využila to....(toto je zákonné).
Ja viem, že je to zákonné... aj fazuľka to vie.... ale prístup súkromníka.... zoberie do zamestnania, po troch mesiacoch vyhodí, počká chvíľu a zoberie ďalšieho - a dostane aj prachy za to, že zamestnal nezamestnaného - príspevok na podporu zamestnania....
Ale najvaic ťa "nase*ie", keď ti podnikateľ povie, že za teba "nevládze" odvádzať odvody.... a popri tom po čase zoberie nového, aby ho v skúšobnej dobe vyhodil....
vy ako okres patríte medzi NRO? sú to MI? na akú dobu mala dcéra uzavretú pracovnú zmluvu?
nepatríte medzi NRO ak sú to MI, za dcéru musela podnikateľka odvádzať plné fondy,,,,,,

4. štvrťrok 2017, zoznam NRO:
okres dátum zápisu do zoznamu
Lučenec 31.12.2015
Poltár 31.12.2015
Revúca 31.12.2015
Rimavská Sobota 31.12.2015
Veľký Krtíš 31.12.2015
Kežmarok 31.12.2015
Sabinov 31.12.2015
Svidník 31.12.2015
Vranov nad Topľou 31.12.2015
Gelnica 20.07.2017
Rožňava 31.12.2015
Sobrance 31.12.2015
Trebišov 31.12.2015
Bardejov 20.10.2017
Medzilaborce 20.10.2017
Košice - okolie 22.01.2018
bjuty smis
24.01.18,15:36
potešilo, že môžme veriť slovenským potravinám..

nie tomu hnoju zo západu a polska...

https://www.aktuality.sk/clanok/557926/desiatky-psov-ochrnuli-podozrenie-pada-na-slovensku-kuracinu/?AT=wgt.hp_hp-najcitanejsie-3hod.c.x...A.
Výsledky komentoval zamestnanec Agrofertu - mmch česká firma ktorá sťahuje na spracovanie všetky šmejdy z eu a robiť tam už zostávajú len ukrajinci Ale inak máš pravdu je slovenská - majiteľ- Babiš

agrofert je síce česká, ale do skupiny patrí aj slovenská hyza....
a článok je o slovenskej kuracine....takže tipujem ten hormonový zázrak, čo tak propaguje únia hydinárov slovenska každý mesiac na tlačovke...
pavol54
24.01.18,15:39
aké prachy? dotácie?
ale veď dotácie sú aj u nás(u nás je stále druhá najvyššia nezamestnanosť), musia sa dodržať isté pravidlá, ktoré sú dohodnuté v zmluve, je pravda, že má právo ako ZC tak i ZĽ ukončiť PPV skúšobnej dobe, využila to....(toto je zákonné).
Ja viem, že je to zákonné... aj fazuľka to vie.... ale prístup súkromníka.... zoberie do zamestnania, po troch mesiacoch vyhodí, počká chvíľu a zoberie ďalšieho - a dostane aj prachy za to, že zamestnal nezamestnaného - príspevok na podporu zamestnania....
... vitaj ;)
A len doplním (posťažujem sa aj ja) - že dokonca sú aj zamestnávatelia, ktorý si vytvoria chránenú dielňu - aby mohli dostať vyššie dotácie na ŤZP osoby - a vyžadujú výkony, že až ... napr 400 hod nadčasov priamo v zmluve! :eek: ... a neskoro platia zákl. mzdu (dakedy aj nie) - o SL sa tým ľuďom môže len snívať ... a keď ich vyšťavia - zoberú ďalších .
väčšinou sa voči takýmto praktikám nevedia ohradiť ..
Katka mám CHD a ak by som vyplatil zamestnancovi čo i len deň, a odvody ba som odoslal po termíne tak mi upsvar nič nerefunduje. Kópia zmluvy musí ísť každý rok v januári na upsvar, takže nič mimo zákona. Pred každou výmenou ĆID musí mi nabehnúť RUVZ na kontrolu či môže s jeho poškodením vykonávať daný druh práce. Ale viem že cigáňom za každý vyhorený dom štát postaví nový.
misoft
24.01.18,15:41
aké prachy? dotácie?
ale veď dotácie sú aj u nás(u nás je stále druhá najvyššia nezamestnanosť), musia sa dodržať isté pravidlá, ktoré sú dohodnuté v zmluve, je pravda, že má právo ako ZC tak i ZĽ ukončiť PPV skúšobnej dobe, využila to....(toto je zákonné).
Ja viem, že je to zákonné... aj fazuľka to vie.... ale prístup súkromníka.... zoberie do zamestnania, po troch mesiacoch vyhodí, počká chvíľu a zoberie ďalšieho - a dostane aj prachy za to, že zamestnal nezamestnaného - príspevok na podporu zamestnania....
Ale najvaic ťa "nase*ie", keď ti podnikateľ povie, že za teba "nevládze" odvádzať odvody.... a popri tom po čase zoberie nového, aby ho v skúšobnej dobe vyhodil....
vy ako okres patríte medzi NRO? sú to MI?
Hľadala robotu kade-tade. Dokonca i živnosť si založila a šla robiť opatrovateľku do DE (písal som minule, ako dopadla) - skoro ju tam ten "domáci" oné..... A keď náhodou aj nejakú našla, často (a to aj úrad posielal) jej ani nezaplatili... i o tom som dávnejšie písal.
Žiaľ - úrady často vedia, kde majú "posielať" nezamestnaných. Často majú s nimi "tiché" dohody - to mi nikto neodškriepi.
Keďže nemohla nič poriadne nájsť tu doma, oznámila na úrade, že bude hľadať prácu na strednom Slovensku - takže náš úrad si ju u nepovoláva, ale ohlasuje to vo ZV (neviem fakt, ako to funguje, ale zatiaľ od nášho úradu neprišla na jej trvalú adresu žiadna výzva, aby sa hlásila tu, cez telefón mi vravelo, že ak treba, chodí tam na úrad.
Mila123
24.01.18,15:43
aké prachy? dotácie?
ale veď dotácie sú aj u nás(u nás je stále druhá najvyššia nezamestnanosť), musia sa dodržať isté pravidlá, ktoré sú dohodnuté v zmluve, je pravda, že má právo ako ZC tak i ZĽ ukončiť PPV skúšobnej dobe, využila to....(toto je zákonné).
Ja viem, že je to zákonné... aj fazuľka to vie.... ale prístup súkromníka.... zoberie do zamestnania, po troch mesiacoch vyhodí, počká chvíľu a zoberie ďalšieho - a dostane aj prachy za to, že zamestnal nezamestnaného - príspevok na podporu zamestnania....
Ale najvaic ťa "nase*ie", keď ti podnikateľ povie, že za teba "nevládze" odvádzať odvody.... a popri tom po čase zoberie nového, aby ho v skúšobnej dobe vyhodil....
vy ako okres patríte medzi NRO? sú to MI?
Hľadala robotu kade-tade. Dokonca i živnosť si založila a šla robiť opatrovateľku do DE (písal som minule, ako dopadla) - skoro ju tam ten "domáci" oné..... A keď náhodou aj nejakú našla, často (a to aj úrad posielal) jej ani nezaplatili... i o tom som dávnejšie písal.
Žiaľ - úrady často vedia, kde majú "posielať" nezamestnaných. Často majú s nimi "tiché" dohody - to mi nikto neodškriepi.
Keďže nemohla nič poriadne nájsť tu doma, oznámila na úrade, že bude hľadať prácu na strednom Slovensku - takže náš úrad si ju u nepovoláva, ale ohlasuje to vo ZV (neviem fakt, ako to funguje, ale zatiaľ od nášho úradu neprišla na jej trvalú adresu žiadna výzva, aby sa hlásila tu, cez telefón mi vravelo, že ak treba, chodí tam na úrad.
Dušky, je mi naozaj ľúto tvojej dcéry, že znovu bude hľadať prácu, ozaj, ale moja ľútosť jej nepomôže....držím palce v hľadaní, kto hľadá ten nájde.....
misoft
24.01.18,15:46
Dušky, je mi naozaj ľúto tvojej dcéry, že znovu bude hľadať prácu, ozaj, ale moja ľútosť jej nepomôže....držím palce v hľadaní, kto hľadá ten nájde.....
Vďaka za podporu.... robí do konca týždňa, zajtra vraj ide na ďalší pohovor, zase vypisuje lajstrá....
pavol54
24.01.18,15:51
Zase ma moja fazuľka nepotešila. V trojmesačnej dobe ju vyrazila z roboty šéfka. Dôvod "vyrazenia" - nevládze odvádzať za ňu odvody!!!
Pritom sa snažila, ako vedela, ostatné, čo tam pracovali (mali šťastie, už sú tam dlhšie) si ju pochvaľovali, lebo zo všetkých tých, čo tam boli doteraz, vedela sa rýchlo všetko naučiť, bola výkonná.... A dostala aj neoficiálne "echo", že šéfka už má vyhliadnutú ďalšiu na jej miesto - šéfka potrebuje prachy, tak berie nezamestnaných a potom v skúšobnej dobe vyhadzuje....
aké prachy? dotácie?
ale veď dotácie sú aj u nás(u nás je stále druhá najvyššia nezamestnanosť), musia sa dodržať isté pravidlá, ktoré sú dohodnuté v zmluve, je pravda, že má právo ako ZC tak i ZĽ ukončiť PPV skúšobnej dobe, využila to....(toto je zákonné).
V lete som zobral jednu na projekt 50+ po mesiaci mala okamžitú výpoveď, Plnila poháre, hovorím pani dali ste tam hnilý kus, jeden krát ústne, opakovačka písomne ešte raz písomne na konci smeny okamžitá výpoveď.Ostatné vraj som krutý tak som zastavil výrobu všetky sa zúčastnili zadarmo na opakovanom plnení toho čo urobila a hneď zmenili názor na jej snaženie
Katy a R
24.01.18,15:51
Katka mám CHD a ak by som vyplatil zamestnancovi čo i len deň, a odvody ba som odoslal po termíne tak mi upsvar nič nerefunduje. Kópia zmluvy musí ísť každý rok v januári na upsvar, takže nič mimo zákona. Pred každou výmenou ĆID musí mi nabehnúť RUVZ na kontrolu či môže s jeho poškodením vykonávať daný druh práce. Ale viem že cigáňom za každý vyhorený dom štát postaví nový.

- nechcela som sa dotknúť riadnych zamestnávateľov - ospravedlňujem sa ..... a viem, že dotácie sa neplatia dopredu a ako sa dokladujú.
Lenže: papier znesie všetko - napr keď vyplácanie mzdy na účet neprichádza do úvahy "tam sa potom dátumy "prispôsobuju", alebo rôzne manipulácie s ľuďmi - veď podpíšte, že už máte aj SL - lebo to potrebujem pre úrad - nakúpim neskôr, a všeličo možné .... predsalen sa nevedia tak brániť!
napr som mala v ruke prac. zmluvu, v ktorej bolo 400 hod nadčasov bez akejkoľvejk odmeny - ako toto môže UPSVaR akceptovať v CHD? - či?
Mila123
24.01.18,16:00
Katka mám CHD a ak by som vyplatil zamestnancovi čo i len deň, a odvody ba som odoslal po termíne tak mi upsvar nič nerefunduje. Kópia zmluvy musí ísť každý rok v januári na upsvar, takže nič mimo zákona. Pred každou výmenou ĆID musí mi nabehnúť RUVZ na kontrolu či môže s jeho poškodením vykonávať daný druh práce. Ale viem že cigáňom za každý vyhorený dom štát postaví nový.

- nechcela som sa dotknúť riadnych zamestnávateľov - ospravedlňujem sa ..... a viem, že dotácie sa neplatia dopredu a ako sa dokladujú.
Lenže: papier znesie všetko - napr keď vyplácanie mzdy na účet neprichádza do úvahy "tam sa potom dátumy "prispôsobuju", alebo rôzne manipulácie s ľuďmi - veď podpíšte, že už máte aj SL - lebo to potrebujem pre úrad - nakúpim neskôr, a všeličo možné .... predsalen sa nevedia tak brániť!
napr som mala v ruke prac. zmluvu, v ktorej bolo 400 hod nadčasov bez akejkoľvejk odmeny - ako toto môže UPSVaR akceptovať v CHD? - či?
Katy sama vieš, že zo zákona nie je právny nárok na SL, ale na zabezpečenie stravy, teda prečo sa zamestnanci nebránia ale ohovárajú, určite sú prípady keď očierňujú podnikateľa?
pavol54
24.01.18,16:00
Katka mám CHD a ak by som vyplatil zamestnancovi čo i len deň, a odvody ba som odoslal po termíne tak mi upsvar nič nerefunduje. Kópia zmluvy musí ísť každý rok v januári na upsvar, takže nič mimo zákona. Pred každou výmenou ĆID musí mi nabehnúť RUVZ na kontrolu či môže s jeho poškodením vykonávať daný druh práce. Ale viem že cigáňom za každý vyhorený dom štát postaví nový.

- nechcela som sa dotknúť riadnych zamestnávateľov - ospravedlňujem sa ..... a viem, že dotácie sa neplatia dopredu a ako sa dokladujú.
Lenže: papier znesie všetko - napr keď vyplácanie mzdy na účet neprichádza do úvahy "tam sa potom dátumy "prispôsobuju", alebo rôzne manipulácie s ľuďmi - veď podpíšte, že už máte aj SL - lebo to potrebujem pre úrad - nakúpim neskôr, a všeličo možné .... predsalen sa nevedia tak brániť!
napr som mala v ruke prac. zmluvu, v ktorej bolo 400 hod nadčasov bez akejkoľvejk odmeny - ako toto môže UPSVaR akceptovať v CHD? - či?
čierny dodatok, čo sa týka výplaty ak má čid výplatu dôchodku na účet môže trvať aj na výplate mzdy na účet (lenže ak chce oprášiť huhu v krčme a žena mu nedá, tak chce na ruku)
buchač
24.01.18,16:03
Lenže: papier znesie všetko - napr keď vyplácanie mzdy na účet neprichádza do úvahy
...
napr som mala v ruke prac. zmluvu, v ktorej bolo 400 hod nadčasov bez akejkoľvejk odmeny - ako toto môže UPSVaR akceptovať v CHD? - či?

Sú dva pohľady na danú skutočnosť :
- zo strany podnikateľa
- zo strany zamestnanca
Na 90% uverím skôr zamestnancovi ako podnikateľovi.
--------------------------------------
Zamestnanci, ktorí pracujú v tých veľkých fabrikách ako sú USS, Kia, VW, PSV...?
Nuž tí majú šťastie, že sú organizovaní v odboroch...tie ako tak zastupujú ich zájmy.
Majú zaplatené príplatky,soboty a nedele, sviatky a piatky.

Tí ostatní, neorganizovaní, majú smolu. Vyfasujú 15ho na ruku minimálku a môžu sa ísť pásť.
Ani pes po nich neštekne a môžu sa sťažovať na lampárni v Olcnave.
pavol54
24.01.18,16:03
Katka mám CHD a ak by som vyplatil zamestnancovi čo i len deň, a odvody ba som odoslal po termíne tak mi upsvar nič nerefunduje. Kópia zmluvy musí ísť každý rok v januári na upsvar, takže nič mimo zákona. Pred každou výmenou ĆID musí mi nabehnúť RUVZ na kontrolu či môže s jeho poškodením vykonávať daný druh práce. Ale viem že cigáňom za každý vyhorený dom štát postaví nový.

- nechcela som sa dotknúť riadnych zamestnávateľov - ospravedlňujem sa ..... a viem, že dotácie sa neplatia dopredu a ako sa dokladujú.
Lenže: papier znesie všetko - napr keď vyplácanie mzdy na účet neprichádza do úvahy "tam sa potom dátumy "prispôsobuju", alebo rôzne manipulácie s ľuďmi - veď podpíšte, že už máte aj SL - lebo to potrebujem pre úrad - nakúpim neskôr, a všeličo možné .... predsalen sa nevedia tak brániť!
napr som mala v ruke prac. zmluvu, v ktorej bolo 400 hod nadčasov bez akejkoľvejk odmeny - ako toto môže UPSVaR akceptovať v CHD? - či?
Katy sama vieš, že zo zákona nie je právny nárok na SL, ale na zabezpečenie stravy, teda prečo sa zamestnanci nebránia ale ohovárajú, určite sú prípady keď očierňujú podnikateľa?
presne tak, o 50 m dalej sa varí ,mám zmluvu na odber, že nie oni chcú SL. Tak nemajú nič.
Mila123
24.01.18,16:07
Lenže: papier znesie všetko - napr keď vyplácanie mzdy na účet neprichádza do úvahy
...
napr som mala v ruke prac. zmluvu, v ktorej bolo 400 hod nadčasov bez akejkoľvejk odmeny - ako toto môže UPSVaR akceptovať v CHD? - či?

Sú dva pohľady na danú skutočnosť :
- zo strany podnikateľa
- zo strany zamestnanca
Na 90% uverím skôr zamestnancovi ako podnikateľovi.
--------------------------------------
Zamestnanci, ktorí pracujú v tých veľkých fabrikách ako sú USS, Kia, VW, PSV...?
Nuž tí majú šťastie, že sú organizovaní v odboroch...tie ako tak zastupujú ich zájmy.
Majú zaplatené príplatky,soboty a nedele, sviatky a piatky.

Tí ostatní, neorganizovaní, majú smolu. Vyfasujú 15ho na ruku minimálku a môžu sa ísť pásť.
Ani pes po nich neštekne a môžu sa sťažovať na lampárni v Olcnave.
Juraj, nehádž všetkých ostatných do jedného vreca ......
buchač
24.01.18,16:14
Juraj, nehádž všetkých ostatných do jedného vreca ......
Nehádžem...väčšina tam naskákala sama...

Konkretizovať aspekty nemá význam....a keby som ich aj dal ?
Riskovať, že mi bude povedané ..." Šak aj Ty si mohol/môžeš podnikať ." ;)
Katy a R
24.01.18,16:49
Pavol a Mila - samozrejme, že viem, že zamestnanec sa môže brániť! A nesúhlasiť. Lenže ID - a tiež nie každý rovnaký. A čo sa týka stravných lístkov - hádam len viem, že ako to je - ale keby mali zabezpečenú stravu, tak toto predsa nepíšem! myslíš, že mám chuť ohovárať? A takisto výplata - Priamo v pracovnej zmluve (okrem tých nadčasov) - že výplata mzdy NIE na účet. Dokonca veľa iných vecí - všeobecne známych - to ani nepíšem.
Že zamestnávatelia sú všelijakí - to samozrejme viem. A tiež, že to nemajú jednoduché. Ale že toto prejde normálne na UPSVaR - tak ta ma teda poriadne prekvapilo!
- ozaj myslíte, že je to normálne ?
Oliwa
24.01.18,19:14
Nepotešilo. Tak, už nie len potraviny. Rozdielna je aj kvalita toaletného papiera. Lidl dopadol lepšie ako Billa.
Pobavilo z diskusie:
"my sme zacali miesto jahod pestovat lopuchy a nevieme si vynachvalit
vrstiev si robime kolko sa komu paci" :):D
misoft
24.01.18,19:24
.................................................. .............Ale že toto prejde normálne na UPSVaR - tak ta ma teda poriadne prekvapilo!
- ozaj myslíte, že je to normálne ?
Na Slovensku? JE!
buchač
24.01.18,20:00
- ozaj myslíte, že je to normálne ?

Ešte doplnenie.
Je normálne, ak jeden ide z domu o 7,00 a vráti sa späť z roboty o 22,00.
...a takto to ťahá tri dni.
Ak niekto vypadne z rôznych dôvodov, tak aj zo päť dní. Ak sú dovolenky ? Tak aj viac dní za sebou.

Pre podnikateľa je to normálne, šak jeho pri mori nesere ani pentagon...a zamestnanci robia na jeho vtáka....a zamestnacov môže v robote aj vystrieť.

Ono je asi aj normálne, že mladšie a mladšie ročníky majú stresy, majú vysoký tlak, ebne ich v robote infarkt, etc...
misoft
24.01.18,20:16
Ešte doplnenie.
Je normálne, ak jeden ide z domu o 7,00 a vráti sa späť z roboty o 22,00.
...a takto to ťahá tri dni.
Ak niekto vypadne z rôznych dôvodov, tak aj zo päť dní. Ak sú dovolenky ? Tak aj viac dní za sebou.

Pre podnikateľa je to normálne, šak jeho pri mori nesere ani pentagon...a zamestnanci robia na jeho vtáka....a zamestnacov môže v robote aj vystrieť.

Ono je asi aj normálne, že mladšie a mladšie ročníky majú stresy, majú vysoký tlak, ebne ich v robote infarkt, etc...
Tu musím dať buchačovi za pravdu! Videl som to na svojom synovi... po 5,5 roku už javil známky tzv. vyhorenia. Keď mal do mesiaca i 4-5x 12-ky, keď musel (i napriek tomu, že mal mať voľno) znova cez víkend do práce, keď prišiel z práce, padol do postele a spal i 12 hodín v kuse. A management ich len naháňal, že pomaly pracujú. Vždy sa našiel nový "otrok", ktorý nahradil takého, čo sa ozval...
Darina1234
24.01.18,20:19
ano tak je to, aj ja sa pripajam, a co zeny po 55 , ked musia takto tahat 12 tky, otroci, otroci otroci a ked ochories, tak zdravotnictvo je na k...t, seru na teba, niet penazi, bo su predrbane,
buchač
24.01.18,20:49
ano tak je to, aj ja sa pripajam,
No vidíš.......a nájde sa jedinec, ktorý so mnou nesúhlasí.
Nárok na názor má, ten mu ja neberiem...
No môj názor na jeho "nesúhlasný" názor je viacmenej nepublikovateľný.

Prajem mu (a dokonca veľmi vrelo) len to, aby si raz mal možnosť vyskúšať si niečo podobné.
bettylou
24.01.18,22:25
ano tak je to, aj ja sa pripajam, a co zeny po 55 , ked musia takto tahat 12 tky, otroci, otroci otroci a ked ochories, tak zdravotnictvo je na k...t, seru na teba, niet penazi, bo su predrbane,
ked si sociálne pracovníčkyi pomyslia na svoj diplom, tak aj majú strach k "lekárovi " ísť
korela
24.01.18,23:47
Dúfam, o čom som si doteraz prečítala, že sa niekto nenazdáva, že BA sa takéto praktiky netýkajú.
Ako sa z toho dostať jednou z možností je, začať robiť sám na seba, ak sa to len trochu dá.
korela
24.01.18,23:47
Misoft, sem by si dcéru pustil?
korela
24.01.18,23:53
Ja sa nevazim:)horsie ked ides do narkozy:eek::Dvtedy s pravdou von...aby nedali malo ani vela....
Toto by ma zaujímalo, či lekárov zaujíma iba hmotnosť ako taká, a neberie sa do úvahy hmotnosť kostí, tuku, ev. zadržiavanej vody v tele. Lebo doteraz som sa stretla v ordináciách (okrem Bukovského pred cca 15 r.) iba s obyčajnými váhami. Predpotopnými.

Nie, pri podávaní opiátov používaných pri narkóze pomer tuku, svalstva.... nie je podstatným faktorom, a tie predpotopné váhy sú úplne v pohode.
Tak je potom všetko v najlepšom poriadku.
korela
25.01.18,00:08
potešilo, že môžme veriť slovenským potravinám..

nie tomu hnoju zo západu a polska...

https://www.aktuality.sk/clanok/557926/desiatky-psov-ochrnuli-podozrenie-pada-na-slovensku-kuracinu/?AT=wgt.hp_hp-najcitanejsie-3hod.c.x...A.
Prehovoril "expert" :
„Hydinové mäso je vždy a za každých okolností určené na tepelnú úpravu, narozdiel od hovädzieho či lososového (tatársky biftek),“ uviedol hovorca Agrofestu Karel Hanzelka."

V lososoch sa tiež nachádzajú zárodky pásomnice!
https://www.google.sk/search?q=p%C3%A1somnoca+v+lososoch&oq=p%C3%A1somnoca+v+lososoch&aqs=chrome..69i57.11095j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8
jar88
25.01.18,07:51
Dúfam, o čom som si doteraz prečítala, že sa niekto nenazdáva, že BA sa takéto praktiky netýkajú.
Ako sa z toho dostať jednou z možností je, začať robiť sám na seba, ak sa to len trochu dá.

Presne tak korela, teraz si trafila klinec po hlavičke.:) Škoda len, že si ho netrafila už pred štvrť storočím (mínus 25 rokov).
Píšeš, že ak sa to čo len trochu dá, treba začať robiť sám na seba. Zabudla si však, že najskôr musíš zarobiť na štát (samozrejme, že aj odvody) a až keď niečo zostane, potom na seba.
Samozrejme, že po celú dobu treba platiť aj účty, stravu a tak ďalej. No a ak sa rýchlo nerozbehneš, prídeš aj o strechu nad hlavou. Toto nieje Amerika, toto je Slovensko so svojou sociálne orientovanou ekonomikou.;)
jar88
25.01.18,08:51
Až sa aj my naučíme takto makať.:)
https://www.youtube.com/watch?v=dpAx1spqIlI
Alebo, kedy sa aj my, naučíme takto makať?
Na tom videu je jedna zaujímavosť. Som zvedavý, či si ju niekto všimne.;)

Tak ako? Nikto na tom videu nič pozoruhodné nezbadal?;)

Dal som to sem skôr, než ste začali preberať pracovné podmienky tu na Slovensku. Určite máme sociálnejší zákonník práce, ako tí makači na videu. Najskôr mi napadlo, že ak by u nás niekto platil 2500 a viac na mesiac, tiež by mu ľudia makali 12, 16 hodín denne.
Ale keď som si pozrel časy na spodnej strane obrazu, zostal som akosi zaskočený.:--- Začínajú o 8:00 a končia o 14:00. Inokedy začnú o 9:00 a končia o 13:00. Sem tam začnú aj o 7:00 a končia o 14:30 a tak podobne. Je možné povedať, že v priemere pracujú 5 až 7 hodín denne.
jar88
25.01.18,09:35
Lenže: papier znesie všetko - napr keď vyplácanie mzdy na účet neprichádza do úvahy
...
napr som mala v ruke prac. zmluvu, v ktorej bolo 400 hod nadčasov bez akejkoľvejk odmeny - ako toto môže UPSVaR akceptovať v CHD? - či?

Sú dva pohľady na danú skutočnosť :
- zo strany podnikateľa
- zo strany zamestnanca
Na 90% uverím skôr zamestnancovi ako podnikateľovi.
--------------------------------------
Zamestnanci, ktorí pracujú v tých veľkých fabrikách ako sú USS, Kia, VW, PSV...?
Nuž tí majú šťastie, že sú organizovaní v odboroch...tie ako tak zastupujú ich zájmy.
Majú zaplatené príplatky,soboty a nedele, sviatky a piatky.

Tí ostatní, neorganizovaní, majú smolu. Vyfasujú 15ho na ruku minimálku a môžu sa ísť pásť.
Ani pes po nich neštekne a môžu sa sťažovať na lampárni v Olcnave.

No a v čom, či kde vlastne vidíš problém?
Snáď nie len v tých podnikateľoch a ich nenažratosti?
---------------
Vieš, ak majú poplatiť všetko, čo im štát naúraduje a to bez ohľadu na to, či zarobil, tak ako majú fungovať?
No a to čo tu bolo spomenuté, že podnikateľ niekoho zamestná, za pár mesiacov vycicá a následne berie nového, čerstvého, to je blud, ako rampa.
Z vlastnej skúsenosti viem, že zamestnanec, ktorý neodpracuje viac, ako pol roka - rok, je skoro vždy čistá strata. Najlepší sú zabehaní ľudia. Práve tí, čo robia vo firme viac, ako 2, 3 roky.
Vždy je v záujme zamestnávateľa mať zabehnutý kolektív ľudí. Každý podnikateľ vie, že firma stojí, ale aj upadá, práve na ľuďoch.
pavol54
25.01.18,10:00
Lenže: papier znesie všetko - napr keď vyplácanie mzdy na účet neprichádza do úvahy
...
napr som mala v ruke prac. zmluvu, v ktorej bolo 400 hod nadčasov bez akejkoľvejk odmeny - ako toto môže UPSVaR akceptovať v CHD? - či?

Sú dva pohľady na danú skutočnosť :
- zo strany podnikateľa
- zo strany zamestnanca
Na 90% uverím skôr zamestnancovi ako podnikateľovi.
--------------------------------------
Zamestnanci, ktorí pracujú v tých veľkých fabrikách ako sú USS, Kia, VW, PSV...?
Nuž tí majú šťastie, že sú organizovaní v odboroch...tie ako tak zastupujú ich zájmy.
Majú zaplatené príplatky,soboty a nedele, sviatky a piatky.

Tí ostatní, neorganizovaní, majú smolu. Vyfasujú 15ho na ruku minimálku a môžu sa ísť pásť.
Ani pes po nich neštekne a môžu sa sťažovať na lampárni v Olcnave.

No a v čom, či kde vlastne vidíš problém?
Snáď nie len v tých podnikateľoch a ich nenažratosti?
---------------
Vieš, ak majú poplatiť všetko, čo im štát naúraduje a to bez ohľadu na to, či zarobil, tak ako majú fungovať?
No a to čo tu bolo spomenuté, že podnikateľ niekoho zamestná, za pár mesiacov vycicá a následne berie nového, čerstvého, to je blud, ako rampa.
Z vlastnej skúsenosti viem, že zamestnanec, ktorý neodpracuje viac, ako pol roka - rok, je skoro vždy čistá strata. Najlepší sú zabehaní ľudia. Práve tí, čo robia vo firme viac, ako 2, 3 roky.
Vždy je v záujme zamestnávateľa mať zabehnutý kolektív ľudí. Každý podnikateľ vie, že firma stojí, ale aj upadá, práve na ľuďoch.
No aspoň raz s tebou súhlasím, tak si to nepokaz.
buchač
25.01.18,10:35
No aspoň raz s tebou súhlasím, tak si to nepokaz.

Viď vyššie,kde som spomenul dva pohľady.
Takže zopakujem ... sú dva pohľady :
- jeden je zo strany podnikateľa
- ten druhý má zamestnanec

Ešte mi trochu porozprávaj rozprávku o tých výplatách...kde sa na páskach objavuje cifra X a kešovka je hodnota Y.
Prípadne spomeň aj to heslo podnikateľa..." nepáči sa Ti, šak nik nebráni v odchode".

Že TY nevieš, nepoznáš, neaplikuješ takéto konanie...to ešte neznamená, že neexistuje.

Budeš mi oponovať, že nech si daný a nespokojný jedinec hľadá inú prácu ?
By som chcel vidieť argumenty...ale ja jeden dám...." kto nezažil takú situáciu, ten proste nepochopí".

Tiež nepochopím, ako môžeš súhlasiť s vyššie uvedeným názorom.
----------------------------
Odbočím smerom k tomu "ministrovi" práce...v očiach 99% obyvateľov štátu je to jeden neodborník, blbec a hovado. Ako ten mohol dostať JUDr., tak to nepochopím.
Teraz, v poslednú dobu básni a spieva o presťahovaní sa nezamestnaných z celej republiky do Blavy a okolia.
Veď to je ujovina prvej triedy, chorý rozum pomäteného splodil takúto myšlienku.
jar88
25.01.18,11:16
No aspoň raz s tebou súhlasím, tak si to nepokaz.

Viď vyššie,kde som spomenul dva pohľady.
Takže zopakujem ... sú dva pohľady :
- jeden je zo strany podnikateľa
- ten druhý má zamestnanec

Ešte mi trochu porozprávaj rozprávku o tých výplatách...kde sa na páskach objavuje cifra X a kešovka je hodnota Y.
Prípadne spomeň aj to heslo podnikateľa..." nepáči sa Ti, šak nik nebráni v odchode".

Že TY nevieš, nepoznáš, neaplikuješ takéto konanie...to ešte neznamená, že neexistuje.

Budeš mi oponovať, že nech si daný a nespokojný jedinec hľadá inú prácu ?
By som chcel vidieť argumenty...ale ja jeden dám...." kto nezažil takú situáciu, ten proste nepochopí".
----------------------------
Odbočím smerom k tomu "ministrovi" práce...v očiach 99% obyvateľov štátu je to jeden neodborník, blbec a hovado. Ako ten mohol dostať JUDr., tak to nepochopím.
Teraz, v poslednú dobu básni a spieva o presťahovaní sa nezamestnaných z celej republiky do Blavy a okolia.
Veď to je ujovina prvej triedy, chorý rozum pomäteného splodil takúto myšlienku.
Asi ho čiastočne osvietilo poznanie. :D Zjavne už vie aj o Amerike. Tam je to úplne bežná prax. Skončí zlatá horúčka, oblasť sa vysťahuje a časom zarastie lesom.:)
A to neplatí iba pre Aljašku a Yucatán, platí to aj pre také mestá, ako je Detroit v Michigane USA.
Pritom to mesto malo cca 750 000 obyvateľov a celá oblasť asi 4 300 000 skutočne dobre prosperujúcich obyvateľov. Keď prišli o odbyt na svoju prácu, ani pes po nich neštekol. Nič iné im nezostalo, ako preorientovať sa na inú obživu a to aj mimo mesta - štátu.
-----------------------
Jasné, že to v USA nieje žiadny problém, lebo tam nikto ľudí neučí, že sa o nich niekto za polovicu platu postará.
-----------------------
Buchač, ty si už niekedy zauvažoval nad tým, kde by si zohnal peniaze na výplaty svojich zamestnancov? Myslím čo len hypoteticky zauvažoval, lebo viem, že si v živote žiadnu skutočnú prácu nevykonával. Pritom si treba uvedomiť, že podnikateľ má len jediný zdroj peňazí a tým je dopyt a kúpyschopnosť zákazníka.
Katy a R
25.01.18,11:28
...
No a to čo tu bolo spomenuté, že podnikateľ niekoho zamestná, za pár mesiacov vycicá a následne berie nového, čerstvého, to je blud, ako rampa.
Z vlastnej skúsenosti viem, že zamestnanec, ktorý neodpracuje viac, ako pol roka - rok, je skoro vždy čistá strata. Najlepší sú zabehaní ľudia. Práve tí, čo robia vo firme viac, ako 2, 3 roky.
Vždy je v záujme zamestnávateľa mať zabehnutý kolektív ľudí. Každý podnikateľ vie, že firma stojí, ale aj upadá, práve na ľuďoch.
len k tomuto dodám ... ty píšeš o podnikateľoch - s tým súhlasím. Ja som vyššie písala o zamestnávateľovi a jeho praktikách (podľa mňa zneužívanie systému dotácií a ŤZP osôb- -
tak som to len sem dala ako príklad). Nenazvala by som ho podnikateľom (ak tak kvázi podnikateľ).
A ktovie, kam takto speje ...
jar88
25.01.18,11:37
Lenže: papier znesie všetko - napr keď vyplácanie mzdy na účet neprichádza do úvahy
...
napr som mala v ruke prac. zmluvu, v ktorej bolo 400 hod nadčasov bez akejkoľvejk odmeny - ako toto môže UPSVaR akceptovať v CHD? - či?

Sú dva pohľady na danú skutočnosť :
- zo strany podnikateľa
- zo strany zamestnanca
Na 90% uverím skôr zamestnancovi ako podnikateľovi.
--------------------------------------
Zamestnanci, ktorí pracujú v tých veľkých fabrikách ako sú USS, Kia, VW, PSV...?
Nuž tí majú šťastie, že sú organizovaní v odboroch...tie ako tak zastupujú ich zájmy.
Majú zaplatené príplatky,soboty a nedele, sviatky a piatky.

Tí ostatní, neorganizovaní, majú smolu. Vyfasujú 15ho na ruku minimálku a môžu sa ísť pásť.
Ani pes po nich neštekne a môžu sa sťažovať na lampárni v Olcnave.

No a v čom, či kde vlastne vidíš problém?
Snáď nie len v tých podnikateľoch a ich nenažratosti?
---------------
Vieš, ak majú poplatiť všetko, čo im štát naúraduje a to bez ohľadu na to, či zarobil, tak ako majú fungovať?
No a to čo tu bolo spomenuté, že podnikateľ niekoho zamestná, za pár mesiacov vycicá a následne berie nového, čerstvého, to je blud, ako rampa.
Z vlastnej skúsenosti viem, že zamestnanec, ktorý neodpracuje viac, ako pol roka - rok, je skoro vždy čistá strata. Najlepší sú zabehaní ľudia. Práve tí, čo robia vo firme viac, ako 2, 3 roky.
Vždy je v záujme zamestnávateľa mať zabehnutý kolektív ľudí. Každý podnikateľ vie, že firma stojí, ale aj upadá, práve na ľuďoch.
No aspoň raz s tebou súhlasím, tak si to nepokaz.

Podstatou toho príspevku bola tá otázka.:D
Na ňu si mal reagovať.:---
Tak ako teda majú fungovať? Teda za predpokladu, že slušne a morálne.:)
Jedna cesta je, dať minimálnu mzdu a žiadať maximálny výkon. To sa mi veľmi morálne nevidí.
Iná možnosť je, znížiť kvalitu a zvýšiť cenu. To sa mi tiež veľmi morálne nepozdáva, hlavne z pohľadu zákazníka.
Potom je ešte možnosť klamať štát, ale to je tiež dosť nemorálne a naviac aj riskantné. Podvod a neplatenie daní a odvodov je trestné.
Ďalšou z možností je zákazka zo štátnej, mestskej, či obecnej kasy. Ale ani tam sa s morálkou veľa nedočkáš.
--------------------
Ale poznám ešte jedu možnosť a tou je zavesiť podnikanie na klinec, alebo odchod do tretích krajín.;) Teda za predpokladu, že chceš zostať morálne čistý.:)
pavol54
25.01.18,12:36
No aspoň raz s tebou súhlasím, tak si to nepokaz.

Viď vyššie,kde som spomenul dva pohľady.
Takže zopakujem ... sú dva pohľady :
- jeden je zo strany podnikateľa
- ten druhý má zamestnanec

Ešte mi trochu porozprávaj rozprávku o tých výplatách...kde sa na páskach objavuje cifra X a kešovka je hodnota Y.
Prípadne spomeň aj to heslo podnikateľa..." nepáči sa Ti, šak nik nebráni v odchode".

Že TY nevieš, nepoznáš, neaplikuješ takéto konanie...to ešte neznamená, že neexistuje.

Budeš mi oponovať, že nech si daný a nespokojný jedinec hľadá inú prácu ?
By som chcel vidieť argumenty...ale ja jeden dám...." kto nezažil takú situáciu, ten proste nepochopí".
----------------------------
Odbočím smerom k tomu "ministrovi" práce...v očiach 99% obyvateľov štátu je to jeden neodborník, blbec a hovado. Ako ten mohol dostať JUDr., tak to nepochopím.
Teraz, v poslednú dobu básni a spieva o presťahovaní sa nezamestnaných z celej republiky do Blavy a okolia.
Veď to je ujovina prvej triedy, chorý rozum pomäteného splodil takúto myšlienku.
Asi ho čiastočne osvietilo poznanie. :D Zjavne už vie aj o Amerike. Tam je to úplne bežná prax. Skončí zlatá horúčka, oblasť sa vysťahuje a časom zarastie lesom.:)
A to neplatí iba pre Aljašku a Yucatán, platí to aj pre také mestá, ako je Detroit v Michigane USA.
Pritom to mesto malo cca 750 000 obyvateľov a celá oblasť asi 4 300 000 skutočne dobre prosperujúcich obyvateľov. Keď prišli o odbyt na svoju prácu, ani pes po nich neštekol. Nič iné im nezostalo, ako preorientovať sa na inú obživu a to aj mimo mesta - štátu.
-----------------------
Jasné, že to v USA nieje žiadny problém, lebo tam nikto ľudí neučí, že sa o nich niekto za polovicu platu postará.
-----------------------
Buchač, ty si už niekedy zauvažoval nad tým, kde by si zohnal peniaze na výplaty svojich zamestnancov? Myslím čo len hypoteticky zauvažoval, lebo viem, že si v živote žiadnu skutočnú prácu nevykonával. Pritom si treba uvedomiť, že podnikateľ má len jediný zdroj peňazí a tým je dopyt a kúpyschopnosť zákazníka.
videl som ten krátky film o stanovom mestečku okolo San Franciska alebo tak, - typický pohyb pracovnej sily naši cigáni v osadách = paláce
misoft
25.01.18,13:52
Misoft, sem by si dcéru pustil?
Kde "sem"? Konkretizuj....
Ona má dobrú "slovnú zásobu".... nedala by sa, žiaľ, keď je niekto "viac" ako ona, ani tá slovná zásoba nepomôže... bo zákony sú také, aké sú....
misoft
25.01.18,14:15
Hmmmm..... :(:mad: ..... https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/456001-obvinili-policajta-zo-strelby-na-auto-v-ktorom-zomrel-mladik/
Takže... teraz si policajti bohovsky rozmyslia, či budú tasiť "kolty"... a zločinci, zlodeji, ožratí za volantom budú mať raj.... Radšej budú policajti prehliadať, než aby za unikajúcim autom (ktoré v rukách lumpa je zbraňou) strieľali - veď čo ak by ho náhodou do malíčka trafili?

https://myzilina.sme.sk/c/20745991/policia-zverejnila-video-z-hrozivej-nehody-siedmich-vozidiel-pri-hypertescu.html?ref=njct .... ten vodič z toho Renaultu Trafic môže oslavovať druhé narodeniny.
A keď sa pozriete na čelné sklo toho kamiónu Scania - samé blbosti vycapené, ktoré tam NEMAJÚ čo hľadať. A z videa - on ani nebrzdil.... a keď si pekne pozriete video záber po zábere - predné kolesá ma PRIAMO (takže i keď sa zdá, že je tam poľadovica, je to vlhká vozovka) - takže - kto ho vie, čo ten vodič kamiónu robil.....
buchač
25.01.18,14:24
Hmmmm....

..a toto je ďalšia "fakticky overená" skutočnosť..len keby sa tie hyeny z NČ tak trochu pozreli aj do pozadia.
https://www.cas.sk/clanok/647848/martin-26-zabil-svoju-lasku-martinu-23-a-dcerke-znicil-zivot-desive-pozadie-tragedie-v-petrzalke/
Nandrolon
25.01.18,15:16
Hmmmm..... :(:mad: ..... https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/456001-obvinili-policajta-zo-strelby-na-auto-v-ktorom-zomrel-mladik/
Takže... teraz si policajti bohovsky rozmyslia, či budú tasiť "kolty"... a zločinci, zlodeji, ožratí za volantom budú mať raj.... Radšej budú policajti prehliadať, než aby za unikajúcim autom (ktoré v rukách lumpa je zbraňou) strieľali - veď čo ak by ho náhodou do malíčka trafili?

https://myzilina.sme.sk/c/20745991/policia-zverejnila-video-z-hrozivej-nehody-siedmich-vozidiel-pri-hypertescu.html?ref=njct .... ten vodič z toho Renaultu Trafic môže oslavovať druhé narodeniny.
A keď sa pozriete na čelné sklo toho kamiónu Scania - samé blbosti vycapené, ktoré tam NEMAJÚ čo hľadať. A z videa - on ani nebrzdil.... a keď si pekne pozriete video záber po zábere - predné kolesá ma PRIAMO (takže i keď sa zdá, že je tam poľadovica, je to vlhká vozovka) - takže - kto ho vie, čo ten vodič kamiónu robil.....
Včera som bol v ZA presne v čase keď sa to stalo. Ten vodič kamióna odpadol za volantom, žiadna poľadovica. Zo ZA som išiel so zapnutými stieračmi, lebo pršalo. Po ZA som musel chodiť v rozopnutej bunde, lebo zo mňa lialo.
bjuty smis
25.01.18,16:11
Hmmmm..... :(:mad: ..... https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/456001-obvinili-policajta-zo-strelby-na-auto-v-ktorom-zomrel-mladik/
Takže... teraz si policajti bohovsky rozmyslia, či budú tasiť "kolty"... a zločinci, zlodeji, ožratí za volantom budú mať raj.... Radšej budú policajti prehliadať, než aby za unikajúcim autom (ktoré v rukách lumpa je zbraňou) strieľali - veď čo ak by ho náhodou do malíčka trafili?

https://myzilina.sme.sk/c/20745991/policia-zverejnila-video-z-hrozivej-nehody-siedmich-vozidiel-pri-hypertescu.html?ref=njct .... ten vodič z toho Renaultu Trafic môže oslavovať druhé narodeniny.
A keď sa pozriete na čelné sklo toho kamiónu Scania - samé blbosti vycapené, ktoré tam NEMAJÚ čo hľadať. A z videa - on ani nebrzdil.... a keď si pekne pozriete video záber po zábere - predné kolesá ma PRIAMO (takže i keď sa zdá, že je tam poľadovica, je to vlhká vozovka) - takže - kto ho vie, čo ten vodič kamiónu robil.....

to snád nemyslíš vážne...

fízli majú práva zabiť spolujazdca vodiča, ktorý im nezastaví, kedho o polnoci na neoznačenom aute naháňajú - zastavujú ????
buchač
25.01.18,16:45
to snád nemyslíš vážne...

fízli majú práva zabiť spolujazdca vodiča, ktorý im nezastaví, kedho o polnoci na neoznačenom aute naháňajú - zastavujú ????

1. Nože daj link, kde je spomenuté neoznačené vozidlo.
Nejak som nepostrehol zmienku.
2. Označené alebo nie ? Rozsvietili majáky a dali zvykovú výstrahu ?
Dali.
3. blá, blá.....jeden povie to a druhý hento
pavol54
25.01.18,16:52
to snád nemyslíš vážne...

fízli majú práva zabiť spolujazdca vodiča, ktorý im nezastaví, kedho o polnoci na neoznačenom aute naháňajú - zastavujú ????

1. Nože daj link, kde je spomenuté neoznačené vozidlo.
Nejak som nepostrehol zmienku.
2. Označené alebo nie ? Rozsvietili majáky a dali zvykovú výstrahu ?
Dali.
3. blá, blá.....jeden povie to a druhý hento
no nemalo majáky, ani nebolo označené ako policajné vozidlo, viď aktuálne spravodajstvo
buchač
25.01.18,17:04
no nemalo majáky, ani nebolo označené ako policajné vozidlo, viď aktuálne spravodajstvo
KTORÉ civilné policajné auto, pobiehajúce po autostráde alebo po iných cestách, merajúce rýchlosť má na streche majáky (a dokonca blikajúce) a je zároveň označené nápisom Polícia - pomáhať a chrániť ?????
Ešte si nemal tú česť vidieť - stretnúť ? Zasa spomeniem..." Čo niekto nevidel, to neznamená, že to neexistuje !"
Nepočúvaš občas rádio ???
https://www.expres.sk/dopravne-hliadky/

Ja som už česť mal vidieť...ba dokonca ma raz aj zahaltovali. Ale keďže som vodič zodpovedný, tak som zastavil a zaplatil 50€.
bjuty smis
25.01.18,17:09
to snád nemyslíš vážne...

fízli majú práva zabiť spolujazdca vodiča, ktorý im nezastaví, kedho o polnoci na neoznačenom aute naháňajú - zastavujú ????

1. Nože daj link, kde je spomenuté neoznačené vozidlo.
Nejak som nepostrehol zmienku.
2. Označené alebo nie ? Rozsvietili majáky a dali zvykovú výstrahu ?
Dali.
3. blá, blá.....jeden povie to a druhý hento


ja ťa mám učiť googliť ?
alebo prečo reaguješ, ked netušíš, ako to bolo ??

ja tu kauzu sledujem od začiatku...aj ked pred rokom fízli pálili ostrými po nevinných študentoch na dialnici a kaliňák povedal :

to je úplne normálne, to sa deje každý týždeň....
buchač
25.01.18,17:41
ja ťa mám učiť googliť ?
alebo prečo reaguješ, ked netušíš, ako to bolo ??

ja tu kauzu sledujem od začiatku...aj ked pred rokom fízli pálili ostrými po nevinných študentoch na dialnici a kaliňák povedal :

to je úplne normálne, to sa deje každý týždeň....
Nemusíš...ale mohol si.
---------------------
Ja mám iné záujmy, ako sa realizovať sledovaním nejakej kauzy, ktorá sa mňa absolútne netýka.
Ty akože vieš ? Bol si pri tom ? Pravdu vedia len zúčastnení a nik iný.
Zvyšok sú len tanečky novinárov, analytikov typu Bazovský, prípadne diskutérov k článkom, ktoré sú úplne od veci.

P.S.:
Ani sa týkať nebude - lebo mám VP, nejazdím pod vplyvom chlastu a drog, nemienim zdrhať pred polišmi.
---------------------
Nevinní ?
Nech z tých nevinných prvý hodí kameňom, ktorý sa cíti nevinný.
Nandrolon
25.01.18,17:51
Kedy sa dožijem, že niekto bude úspešne opätovať paľbu?
Ale to by nesmeli tí postrelení byť rôzni slniečKÁRI.
Keď som videl to tlsté prasa s prasačím ksichtom, ako kope do prifetovanej krátkovlásky na zemi bez príčiny, a ešte sa na tom smeje, to je na strelu do trojuholníka pod krkom.
bjuty smis
25.01.18,17:53
no ten nevinný 17 r. chlapec ho už asi nehodí......či ?
taneček ??
kaliňák to obháji ??
bjuty smis
25.01.18,18:00
Kedy sa dožijem, že niekto bude úspešne opätovať paľbu?
Ale to by nesmeli tí postrelení byť rôzni slniečKÁRI.
Keď som videl to tlsté prasa s prasačím ksichtom, ako kope do prifetovanej krátkovlásky na zemi bez príčiny, a ešte sa na tom smeje, to je na strelu do trojuholníka pod krkom.
ešte jej pred tými kopancami prestrelil hrudník a ucho....
je toho plný internet..

ale nedám link..tak je to ok.....
buchač
25.01.18,18:03
no ten nevinný 17 r. chlapec ho už asi nehodí......či ?
taneček ??
kaliňák to obháji ??
Ty by si sadol do auta, ktoré šoféruje opitý a zdrogovaný kriminálnik ?
-----------------
Áno, taneček.
------------------
Kaliňák nemusí nič obhajovať...poliša (nie fízla) súd oslobodí.
Nandrolon
25.01.18,18:08
Kedy sa dožijem, že niekto bude úspešne opätovať paľbu?
Ale to by nesmeli tí postrelení byť rôzni slniečKÁRI.
Keď som videl to tlsté prasa s prasačím ksichtom, ako kope do prifetovanej krátkovlásky na zemi bez príčiny, a ešte sa na tom smeje, to je na strelu do trojuholníka pod krkom.
ešte jej pred tými kopancami prestrelil hrudník a ucho....
je toho plný internet..

ale nedám link..tak je to ok.....
Ja to nejako nesledujem, ale to video, keď tam úplne neprirodzene podskakoval, kopal ju ležiacu do tváre ako mimozemšťan, zrejme mal v tej chvíli aj ejakuláciu do služobných nohavíc som videl.
Stať sa to niekomu z "lepšej" rodiny, tak ten tučko už dýcha čiernu zem. Takí fachmani sa dokážu odbaviť iba na 17 ročnej fetke, najlepšie ak je z domova, bez zázemia a súrodencov, na viac si netrúfnu.
misoft
25.01.18,19:54
Včera som bol v ZA presne v čase keď sa to stalo. Ten vodič kamióna odpadol za volantom, žiadna poľadovica. Zo ZA som išiel so zapnutými stieračmi, lebo pršalo. Po ZA som musel chodiť v rozopnutej bunde, lebo zo mňa lialo.
Svedectvo poľského vodiča kamiónu: sedel priamo a hľadel pred seba, ak by odpadol, tak by bol zvalený na volante. https://www.zilinak.sk/prispevky/8376/dopravnu-nehodu-na-kosickej-ulici-mal-zavinit-52-rocny-kamionista-udajne-sa-nevenoval-riadeniu
misoft
25.01.18,20:05
no nemalo majáky, ani nebolo označené ako policajné vozidlo, viď aktuálne spravodajstvo
Pali, Pali..... policajti používajú dva druhy služobných vozidiel, biele hliadkové so zeleným pásom označené nápisom polícia a neoznačené, ktoré majú VSTAVANÉ svetelné a zvukové výstražné znamenia. Teda MAJÚ majáky a sirény. A v okamihu ich aktivovania sú už označené ako policajné (prípadne vozidlá na ochranu ústavných činiteľov) a majú status POLICAJNÉHO vozidla.
Keby toto nemali a začali by (hoci aj na diaľnici niekoho prenasledovať, tak čoskoro by im do cesty niekto vliezol, lebo by NEVIDEL/NEPOČUL, že sa niečo rúti (okrem páchateľa).
https://t4.aimg.sk/magaziny/OeoiZ6-ESQK7d5NxAtir-g.jpg?t=&h=x8tt05dfyyKOFrJ7M8LRQQ&e=2145916800&v=2
https://www.autobazar.eu/_otherpics/.og/20140308230852-pozor.jpg
Vzadu dokonca majú svetelnú rampu, kde sa môžu vypísať ich príkazy.
Takže.... kde je potom argument neoznačenosti?
misoft
25.01.18,20:08
no ten nevinný 17 r. chlapec ho už asi nehodí......či ?
taneček ??
kaliňák to obháji ??
Skús mieriť pri rýchlosti nad 100 na ceste z okna pištoľou na kolesá - trafíš PRD! A aj sám policajt povedal - mieril som na PRAVÉ zadné koleso, lebo nemohol na ĽAVE, pretože vľavo za volantom je vodič. Hliadka je dvojčlenná - vodič strieľať nemohol, strieľa druhý, skús sa pozrieť, ako je viditeľné zadné koleso v tme v blatníku....


Kedy sa dožijem, že niekto bude úspešne opätovať paľbu?
Ale to by nesmeli tí postrelení byť rôzni slniečKÁRI.
Keď som videl to tlsté prasa s prasačím ksichtom, ako kope do prifetovanej krátkovlásky na zemi bez príčiny, a ešte sa na tom smeje, to je na strelu do trojuholníka pod krkom.
ešte jej pred tými kopancami prestrelil hrudník a ucho....
je toho plný internet..

ale nedám link..tak je to ok.....
Nemusíš... chyba polície, že nezverejnila všetko, chyba náčelníka oddelenia, chyba Kalipašu, že to zatĺkal, ale policajti (ešte dobre, že sa našiel jeden poctivý, ktorý to "zavesil") to majú zrátané.
bettylou
26.01.18,06:44
A máme tu ďalšiu stupídnu debatu dotiahnutú do úspešného konca.
Som zvedavý s čím prídete nabudúce.:)
Že by to bola nebodaj buchačova gramatika?
Alebo politologia pavla54, či dokonca geopolitický pohľad aláá misoft?
Možno by dobre padlo rozobrať si problematiku krtkovania z pohľadu vlády v súvislosti s podávaným žrádlom v cene gastráča.;)

Sme mysleli, že už aj ty začneš dáku zmysluplnú tému. nielen sprosté komentáre
bettylou
26.01.18,06:52
http://www.topky.sk/cl/100535/1682157/VIDEO-Kalinak-prehovoril-o-zmiznutych-fakturach-pre-Kisku--Nahla-strata-pamate

Ide o lety prezidenta Kisku po nástupe do funkcie v roku 2014. Ten využíval vládnu letku aj na súkromné účely, za čo mu rezort vnútra vystavil faktúry. Tie sa však podľa tvrdení Kaliňáka vrátili neuhradené a tak od fakturácie upustili. "Faktúry sa neplatili a tak boli stornované. Išlo o cesty prezidenta Kisku domov respektíve na súkromné účely," uviedol Kaliňák.

neviem, to je dáka novinka v daňových zákonoch? alebo to platí len v istých kruhoch..:rolleyes:

Kiska bude v našej zasratej dedine v pondelok. Reku načo?? Ta šak voľby budú... :D
buchač
26.01.18,07:18
A máme tu ďalšiu stupídnu debatu dotiahnutú do úspešného konca.
Som zvedavý s čím prídete nabudúce.:)
Že by to bola nebodaj buchačova gramatika?
Alebo politologia pavla54, či dokonca geopolitický pohľad aláá misoft?
Možno by dobre padlo rozobrať si problematiku krtkovania z pohľadu vlády v súvislosti s podávaným žrádlom v cene gastráča.;)

Sme mysleli, že už aj ty začneš dáku zmysluplnú tému. nielen sprosté komentáre

Sprosté, hlúpe, detinské a iné komentáre na určité vety, KTORÉ ZÁSADNE VYTRHÁVA z kontextu !!!

Tému ? Akú tému by si chcela od neho ?
Že niečo ohľadom ekonomiky ?
Kuwa, šak len omieľa jak verklík tie svoje "múdrosti" ...horší jak Fico, Richter a Kažimír dokopy.
bjuty smis
26.01.18,07:55
no ten nevinný 17 r. chlapec ho už asi nehodí......či ?
taneček ??
kaliňák to obháji ??
Skús mieriť pri rýchlosti nad 100 na ceste z okna pištoľou na kolesá - trafíš PRD! A aj sám policajt povedal - mieril som na PRAVÉ zadné koleso, lebo nemohol na ĽAVE, .

však o tom píšem...
oni neprenasledovali vrahov, lúpežníkov...

oni si myslia, že ked ťa o jednej v noci začnú naháňať na civilnom aute, tak ak nezastavíš, môžu spustiť palbu s tak obrovským rizikom, že ťa zabijú...
misoft
26.01.18,08:04
A máme tu ďalšiu stupídnu debatu dotiahnutú do úspešného konca.
Som zvedavý s čím prídete nabudúce.:)
Že by to bola nebodaj buchačova gramatika?
Alebo politologia pavla54, či dokonca geopolitický pohľad aláá misoft?
Možno by dobre padlo rozobrať si problematiku krtkovania z pohľadu vlády v súvislosti s podávaným žrádlom v cene gastráča.;)

Sme mysleli, že už aj ty začneš dáku zmysluplnú tému. nielen sprosté komentáre

Sprosté, hlúpe, detinské a iné komentáre na určité vety, KTORÉ ZÁSADNE VYTRHÁVA z kontextu !!!

Tému ? Akú tému by si chcela od neho ?
Že niečo ohľadom ekonomiky ?
Kuwa, šak len omieľa jak verklík tie svoje "múdrosti" ...horší jak Fico, Richter a Kažimír dokopy.
...a to všetko na druhú, násobené konštantou zrýchlenia.....
Mila123
26.01.18,08:11
A máme tu ďalšiu stupídnu debatu dotiahnutú do úspešného konca.
Som zvedavý s čím prídete nabudúce.:)
Že by to bola nebodaj buchačova gramatika?
Alebo politologia pavla54, či dokonca geopolitický pohľad aláá misoft?
Možno by dobre padlo rozobrať si problematiku krtkovania z pohľadu vlády v súvislosti s podávaným žrádlom v cene gastráča.;)

Sme mysleli, že už aj ty začneš dáku zmysluplnú tému. nielen sprosté komentáre

Sprosté, hlúpe, detinské a iné komentáre na určité vety, KTORÉ ZÁSADNE VYTRHÁVA z kontextu !!!

Tému ? Akú tému by si chcela od neho ?
Že niečo ohľadom ekonomiky ?
Kuwa, šak len omieľa jak verklík tie svoje "múdrosti" ...horší jak Fico, Richter a Kažimír dokopy.
...a to všetko na druhú, násobené konštantou zrýchlenia.....
a na bulharskú konštantu si nemyslel?
misoft
26.01.18,08:19
Na tú som zabudol :D:D:D.....
bettylou
26.01.18,11:47
Tak dáku: :D
http://vysetrenie.zoznam.sk/cl/1000649/1684165/Ako-dlho-budete-zit--Jednoduchy-test--ktory-predpovie-krutu-pravdu-v-priebehu-niekolkych-sekund
Kondička by u mňa bola, promile nepustí.. Ani ten brazílčan s bulharskou konštantou nepočítal :D
bettylou
26.01.18,12:55
pre tých s väčšími zadkami, dajme si vankúš pod spodnú časť :)
jar88
26.01.18,14:00
A máme tu ďalšiu stupídnu debatu dotiahnutú do úspešného konca.
Som zvedavý s čím prídete nabudúce.:)
Že by to bola nebodaj buchačova gramatika?
Alebo politologia pavla54, či dokonca geopolitický pohľad aláá misoft?
Možno by dobre padlo rozobrať si problematiku krtkovania z pohľadu vlády v súvislosti s podávaným žrádlom v cene gastráča.;)

Sme mysleli, že už aj ty začneš dáku zmysluplnú tému. nielen sprosté komentáre

Zjavne aj ty zastupuješ nejakú osôbku neschopnú pochopiť písaný text.:)
Tak aby ti bolo jasné.
Ide o to, že nikdy žiadnu debatu nedotiahnu do konca a to bez ohľadu na tému.:D
Už chápeš svoj omyl?:---
bettylou
26.01.18,15:48
Príď na kávu, ty osôbka
pavol54
26.01.18,18:07
A máme tu ďalšiu stupídnu debatu dotiahnutú do úspešného konca.
Som zvedavý s čím prídete nabudúce.:)
Že by to bola nebodaj buchačova gramatika?
Alebo politologia pavla54, či dokonca geopolitický pohľad aláá misoft?
Možno by dobre padlo rozobrať si problematiku krtkovania z pohľadu vlády v súvislosti s podávaným žrádlom v cene gastráča.;)

Sme mysleli, že už aj ty začneš dáku zmysluplnú tému. nielen sprosté komentáre

Zjavne aj ty zastupuješ nejakú osôbku neschopnú pochopiť písaný text.:)
Tak aby ti bolo jasné.
Ide o to, že nikdy žiadnu debatu nedotiahnu do konca a to bez ohľadu na tému.:D
Už chápeš svoj omyl?:---
chyba je že ty nikdy nepochopíš kedy je koniec debaty k nejakej téme
pavol54
26.01.18,18:09
Dnes som videl novú antikoncepciu pre chlapov. Na pravde ukázali fotku aktivistky femen s nápisom na chrbte MONSTER ktorá si pomýlila slovenské veľvyslanectvo s českým
kukučka
26.01.18,21:06
buchy, ešte že si citoval, jsem se lekla :D
kukučka
26.01.18,21:07
hádaj, kto príde na Pohodu
bettylou
26.01.18,22:27
Včera som mal dojednané stretnutie v Bratislave na Gresslingovej ulici na 9:30 hod., lebo som predpokladal, že ráno bude na D1 zápcha. Vyrazil som o 8:10 až 8:15, ale pred diaľnicou som sa prezieravo otočil a vybral som sa cez Blatné, Šenkvice a Pezinok na Bratislavu. Samozrejme, že som nebol jediný, komu to v tej chvíli zaplo a tak 500 metrov za Blatným, sme zostali v podobnej zápche.:) Nuž do Šenkvíc sme dorazili cca po dvadsiatich minútach, ale tam to už išlo krokom.
Tak mi pri železiarstve napadla ďalšia prezieravá myšlienka a odbočil som smerom na železničnú stanicu, že kuknem, ako je to s našou železnicou. Po dvoch minútach som stál pred stanicou a na stanici práve stál vlak do Bratislavy. Nuž som nastúpil (samozrejme že bez lístku).:) Veď kúpim od sprievodcu.:---
Vlak bol takmer prázdny, super čistý, tichý, vykúrený žiadna nepohoda. Jednoducho všetko super. Za pár minút sme stáli na hlavnej stanici v Bratislave a ešte k tomu zadarmo (sprievodca neprišiel). Nuž pred stanicou som kúpil za 35 centov lístok a nastúpil na električku č.1. A zas sa to opakovalo, električka skoro prázdna, čisťučká, vykúrená, žiadny hrmot, rachot. Za 5 minút som vystupoval pod Manderlákom. Bolo 9:32 hod. a tak som si pokojne zapálil a špacírom dorazil na stretnutie.
No a o 11:10 som bol z Bratislavy znova doma.:--- Samozrejme, že zápcha ešte riadne nedoznela. Neviem čo by bolo, ak by aj ostatných napadlo odstaviť auto na stanici v Šenkviciach. :D

Noo, ale všetci nemôžeme cestovať bez lístkov, :D to väčšinou romuláni z osád, ktorí na tie lístky nemajú.
A zo zákona si TY povinný ísť za sprievodcom a kúpiť si lístok.
bettylou
26.01.18,22:35
Ale nie pred buchačom. :--- :D
Máš pravdu...aj keď nie som Boh.

Ja som na pódiu pre víťazov ešte neošahával v priamom prenose tie hostesky....to si inkšie hviezdy nedovolili.
Je to proste nevycválaný trapko a trtko...ergo ujo.

Ako píšu v diskusii, pred (potencionálnym) krstom by sa musel vyspovedať...a tá spoveď by asi bola dlhá.

A ty nevieš to základné prikázanie - Milujte sa a množte sa. Bol by si sprostý nevyužiť príležitosť, a že tam akurát nejaká nenažratá spoločnosť filmovala, .. mohli si to odpustiť, ale dnes sa už úcta k životu nenosí, skôr úcta k prachom a k robote. :(
bettylou
26.01.18,22:45
PS: Ísť k pápežovi krstiť dieťa, ak nie sme ja ani moja žena ukážkoví veriaci so všetkým, čo k tomu patrí, a zabíjať čas najvyššieho zástupcu pána Boha na zemi je podľa mňa obrovská arogancia a taktiež hriech.
Môžno mám na tieto veci trochu vyhranený názor, ale stojím si za ním.

Všetko jak má byť, len ten Boh chýba. xixi, U nás to pod tišíc bohoch neni. :D, Ale každý má právo na svoje fantázie, v tom sa hádam zhodneme. :)
bettylou
26.01.18,23:54
V poslednej dobe začínam byť alergický na vyjadrenia typu ja som nevedel, ja som nechcel, prepáč nechcel som a podobne. Priniesla to vnučka zo škôlky a používa to vždy, ak niečo vyparatí. Som naozaj zvedavý, kedy a či vôbec ju to niekedy prejde. Už prišla aj s tým sprostým sory.:(
Nebuď precitlivelý :D, je to ich život
bettylou
27.01.18,01:48
Na 3/4 hoďky vyhodilo databázu porady, možno aj na kratšie, kukla som medzitým Vlci11, fajna muzička.
misoft
27.01.18,08:47
Včera som mal dojednané stretnutie v Bratislave na Gresslingovej ulici na 9:30 hod., lebo som predpokladal, že ráno bude na D1 zápcha. Vyrazil som o 8:10 až 8:15, ale pred diaľnicou som sa prezieravo otočil a vybral som sa cez Blatné, Šenkvice a Pezinok na Bratislavu. Samozrejme, že som nebol jediný, komu to v tej chvíli zaplo a tak 500 metrov za Blatným, sme zostali v podobnej zápche.:) Nuž do Šenkvíc sme dorazili cca po dvadsiatich minútach, ale tam to už išlo krokom.
Tak mi pri železiarstve napadla ďalšia prezieravá myšlienka a odbočil som smerom na železničnú stanicu, že kuknem, ako je to s našou železnicou. Po dvoch minútach som stál pred stanicou a na stanici práve stál vlak do Bratislavy. Nuž som nastúpil (samozrejme že bez lístku).:) Veď kúpim od sprievodcu.:---
Vlak bol takmer prázdny, super čistý, tichý, vykúrený žiadna nepohoda. Jednoducho všetko super. Za pár minút sme stáli na hlavnej stanici v Bratislave a ešte k tomu zadarmo (sprievodca neprišiel). Nuž pred stanicou som kúpil za 35 centov lístok a nastúpil na električku č.1. A zas sa to opakovalo, električka skoro prázdna, čisťučká, vykúrená, žiadny hrmot, rachot. Za 5 minút som vystupoval pod Manderlákom. Bolo 9:32 hod. a tak som si pokojne zapálil a špacírom dorazil na stretnutie.
No a o 11:10 som bol z Bratislavy znova doma.:--- Samozrejme, že zápcha ešte riadne nedoznela. Neviem čo by bolo, ak by aj ostatných napadlo odstaviť auto na stanici v Šenkviciach. :D

Noo, ale všetci nemôžeme cestovať bez lístkov, :D to väčšinou romuláni z osád, ktorí na tie lístky nemajú.
A zo zákona si TY povinný ísť za sprievodcom a kúpiť si lístok.
A to sa ešte chváli, že bol čierny pasažier.... ako aj to, že bol zlodej zbraní..... Buď mu z toho hrabe /a riadne), alebo by sa o neho mala začať zaujímať NAKA....:D:D:D
bettylou
27.01.18,09:14
To víš, mike, asi dovolenka, každý blbne svojím spôsobom :)
korela
27.01.18,09:26
Včera som mal dojednané stretnutie v Bratislave na Gresslingovej ulici na 9:30 hod., lebo som predpokladal, že ráno bude na D1 zápcha. Vyrazil som o 8:10 až 8:15, ale pred diaľnicou som sa prezieravo otočil a vybral som sa cez Blatné, Šenkvice a Pezinok na Bratislavu. Samozrejme, že som nebol jediný, komu to v tej chvíli zaplo a tak 500 metrov za Blatným, sme zostali v podobnej zápche.:) Nuž do Šenkvíc sme dorazili cca po dvadsiatich minútach, ale tam to už išlo krokom.
Tak mi pri železiarstve napadla ďalšia prezieravá myšlienka a odbočil som smerom na železničnú stanicu, že kuknem, ako je to s našou železnicou. Po dvoch minútach som stál pred stanicou a na stanici práve stál vlak do Bratislavy. Nuž som nastúpil (samozrejme že bez lístku).:) Veď kúpim od sprievodcu.:---
Vlak bol takmer prázdny, super čistý, tichý, vykúrený žiadna nepohoda. Jednoducho všetko super. Za pár minút sme stáli na hlavnej stanici v Bratislave a ešte k tomu zadarmo (sprievodca neprišiel). Nuž pred stanicou som kúpil za 35 centov lístok a nastúpil na električku č.1. A zas sa to opakovalo, električka skoro prázdna, čisťučká, vykúrená, žiadny hrmot, rachot. Za 5 minút som vystupoval pod Manderlákom. Bolo 9:32 hod. a tak som si pokojne zapálil a špacírom dorazil na stretnutie.
No a o 11:10 som bol z Bratislavy znova doma.:--- Samozrejme, že zápcha ešte riadne nedoznela. Neviem čo by bolo, ak by aj ostatných napadlo odstaviť auto na stanici v Šenkviciach. :D

Noo, ale všetci nemôžeme cestovať bez lístkov, :D to väčšinou romuláni z osád, ktorí na tie lístky nemajú.
A zo zákona si TY povinný ísť za sprievodcom a kúpiť si lístok.
A to sa ešte chváli, že bol čierny pasažier.... ako aj to, že bol zlodej zbraní..... Buď mu z toho hrabe /a riadne), alebo by sa o neho mala začať zaujímať NAKA....:D:D:D
Však nepovedal, akou súpravou sa viezol. Pred nasadením Regiojetu sme tiež chodili lokálkou, nedalo sa počas jazdy prechádzať z vagóna do ďalšieho. A keďže večer chodili iba dva vozne, sprievodca mohol byť iba v jednom. Zrejme na prvej zastávke prešiel do druhého. Takže stačilo si počkať, komu na tom záležalo, aby sa uistil, ktorým sa sprievodca povezie.
Ale domnievam sa, že ten príbeh nesie v sebe podstatnejšiu pointu ako čierneho pasažiera.
Ľudia na južnej strane mesta sa už stávajú čoraz viac uvedomelejšími, vidno na parkoviskách podľa počtu sa zvyšujúcich odstavených áut.
Všetko preberáme zo západu, ale toto sa ťažko ujíma. Radšej prichádzajú denne o dve hodiny drahocenného času.
Aj tak sú stále železnice na môj vkus ťažkopádne, už mohli vrátiť opäť trasu pre osobné vlaky z Nového Mesta do Petržalky aj s pokračovaním do ďalších obcí.
To čo popísal jar88 je v podstate metro, čo som tu tvrdila už pred pár rokmi, že v BA je, len ľuďom to nezapaľovalo.
korela
27.01.18,09:27
bjuty smis
27.01.18,13:51
sobota....15:45

stv 1...zem spieva....difča z horehronia tam spíva...

stv 2...folkorný festival svidník....difča z východu tam spíva..

ja nič...len sns...kapitáááň lesostav a nový riaditel rezník .....
pavol54
27.01.18,14:05
sobota....15:45

stv 1...zem spieva....difča z horehronia tam spíva...

stv 2...folkorný festival svidník....difča z východu tam spíva..

ja nič...len sns...kapitáááň lesostav a nový riaditel rezník .....
rezník reže koncesie ako divý aby bolo na reprízy
bettylou
27.01.18,14:17
Ja kukátko od 5 rána, šecky zaradom, tam Blava, Hriňová, aj východ, len veľmi kričia po sebe. Ešte kukám dúfam, že už čoskoro koniec, keďže...
bjuty smis
27.01.18,14:59
16:15 ešte bolo na oboch kanáloch...
nemám nič proti folkloru, dychovkám...ľudovým tradíciám
ale ani neverím na konšpirácie...tak totak má byť....
a celú nedeľu budú na oboch kanáloch len omše...
misoft
27.01.18,20:36
http://www.porada.sk/t304756-nesuhlasim-s-bsm-lebo-vtedy-som-bol-psychicky-chory.html
Nejako sa nám rozbesnel..... poletel by..... nedá sa....
korela
27.01.18,20:49
16:15 ešte bolo na oboch kanáloch...
nemám nič proti folkloru, dychovkám...ľudovým tradíciám
ale ani neverím na konšpirácie...tak totak má byť....
a celú nedeľu budú na oboch kanáloch len omše...
To je taký problém sa odstrihnúť?
Boli časy, keď som musela mať doma vždy nejaký podmaz. Nielen hudobný, malo to svoje dôvody. A mám na mysli aj rozhlas. Správy, určité kontaktné relácie a pod. Povinnosť aj pocit, že musím byť vždy v obraze. Až som jedného dňa zistila, že vôbec nemusím. Ale dala som si povedať až vtedy, keď mi začala reagovať pokožka s nepríjemnými pocitmi od zápästia po lakeť z vrchnej strany. Pravdupovediac to dorazili reklamy.
Znovuobjavenie ticha je mocné, človek začne vnímať iné podnety prirodzené duši.
Prečítať a vypočuť si môžem predsa aj inde čo chcem, žiadny besný diktát.
Keďže som sa zbavila aj TV, občas zájdem iba na Jojku (lebo jediný TV kanál na nete), a keď vidím relácie typu kukátko a pod., zutekám kade ľahšie.
korela
27.01.18,20:53
Ako matka som rada, že som nezažila pri svojich deťoch éru FB, a aj internet. Sme zosieťovaní aj bez nich.
bettylou
28.01.18,06:53
http://www.porada.sk/t304756-nesuhlasim-s-bsm-lebo-vtedy-som-bol-psychicky-chory.html
Nejako sa nám rozbesnel..... poletel by..... nedá sa....

A čo je toho chuja po tom??? Misoft máš pravdu, nech sa sťažuje na lampárni, tu sa problémy riešia, ale keď niekto nemá chuť...
misoft
28.01.18,08:32
Hele.... toto si - len tak - prečítajte:
https://www.zive.sk/clanok/130069/na-webe-sa-ponukaju-urychlovace-zbohatnutia-no-ma-to-hacik/

P.S. Možno sa ozve "expert" dvakrát kolmé nekonečno a bude tvrdiť, že dosiahol úsporu elektrickej energie až 200% :---:---:---
Neviem, možno by mu potom pomohol revolučný BrainMaker PRO. 1+1 zdarma. Len za 99,99.....
bettylou
28.01.18,08:53
2x nekonečno, kolmé na ktorú rovinu :D veď aj mozog vraj funguje na základe elektrických impulzov :)
Sranda článok, ani to bohatsvo nie je definované, ale asi sa automaticky berú tie potlačené papieriky, keďže momentálne je vyprodukované naviac a debil vymení papieriky za produkt, ktorý nepotrebuje a ide robiť, zase len zbytočnosti, aby si ich od druhého kúpil/la. Systém ... nech si každý domyslí... A mamon a moc sa v posledných tisícročiach už vyšplhali až na úroveň výsmechu rozumných ľudí. :)
Každý to po svojom pochopí, bodkočiaka )
Hovorí sa tomu jednému rozum zastáva :D
pavol54
28.01.18,09:04
Hele.... toto si - len tak - prečítajte:
https://www.zive.sk/clanok/130069/na-webe-sa-ponukaju-urychlovace-zbohatnutia-no-ma-to-hacik/

P.S. Možno sa ozve "expert" dvakrát kolmé nekonečno a bude tvrdiť, že dosiahol úsporu elektrickej energie až 200% :---:---:---
Neviem, možno by mu potom pomohol revolučný BrainMaker PRO. 1+1 zdarma. Len za 99,99.....
Lepšie je tepelnú energiu tela previesť na elektrickú a dodávať do verejnej siete cez ktorúkoľvek bytovú zásuvku. jeden vodič zapichnúť ľavou rukou, druhý pravou vytvorený obvod zabezpečí premenu tepelnej energie na elektrickú a dodávku do siete:)
bettylou
28.01.18,10:08
asi vypnem poistky :)
misoft
28.01.18,10:18
2x nekonečno, kolmé na ktorú rovinu :D .........
Tak potom zvislé, visiace, obesené....:---:---:---
misoft
28.01.18,10:22
Lepšie je tepelnú energiu tela previesť na elektrickú a dodávať do verejnej siete cez ktorúkoľvek bytovú zásuvku. jeden vodič zapichnúť ľavou rukou, druhý pravou vytvorený obvod zabezpečí premenu tepelnej energie na elektrickú a dodávku do siete:)
:D trením vzniká teplo, prácou vzniká teplo - čo sa dá ešte doma robiť (okrem varenia, upratovania....) - asi tie "smiešne pohyby" - tam vzniká najviac tepla....
Kua, kua - kam sa hrabe Elon Musk, Einstein.... Pali - to je na Nobelovku....:---
pavol54
28.01.18,11:25
Lepšie je tepelnú energiu tela previesť na elektrickú a dodávať do verejnej siete cez ktorúkoľvek bytovú zásuvku. jeden vodič zapichnúť ľavou rukou, druhý pravou vytvorený obvod zabezpečí premenu tepelnej energie na elektrickú a dodávku do siete:)
:D trením vzniká teplo, prácou vzniká teplo - čo sa dá ešte doma robiť (okrem varenia, upratovania....) - asi tie "smiešne pohyby" - tam vzniká najviac tepla....
Kua, kua - kam sa hrabe Elon Musk, Einstein.... Pali - to je na Nobelovku....:---
Mitochondria je súčasť bunky, ktorá AUTOMATICKY rozkladá glukózu a pritom vzniká teplota vyššia (50o C) ktorá sa odvádza na povrch tela. trením tyče (ebenovej) o chvost (líščí) síce tiež vzniká teplo len z toho bolí ruka :) Však je tu viac adeptov na Nobela ale ešte viac na Darwinovu cenu
bettylou
28.01.18,11:25
Môžeš tarantulu cvičiť :D
pavol54
28.01.18,11:27
asi vypnem poistky :)
naopak, treba dať do keramickej silnejší drôt, lebo sa pokus nepodarí:) ALEBO istič zablokovať aby nacvakol
bettylou
28.01.18,11:30
Ta to jak desaťhaliernik do poistky v 613ke
buchač
28.01.18,11:49
Ako tak sledujem, poslednou dobou to s tou reklamou na tie produkty zdravotného charakteru už neskutočne preháňajú.
V televízii, v rádiu, v novinách, v časopisoch...všade nejaká reklama.
Byť v mojej moci, proste zakážem...jak cigy.
pavol54
28.01.18,11:57
Ako tak sledujem, poslednou dobou to s tou reklamou na tie produkty zdravotného charakteru už neskutočne preháňajú.
V televízii, v rádiu, v novinách, v časopisoch...všade nejaká reklama.
Byť v mojej moci, proste zakážem...jak cigy.
Hlupáci kúpia (škoda že majú volebné právo) zarobia: masmédiá na reklame, výrobcovia na výrobe, šmejdi predajom. však niekde treba zhodnotiť investície do II piliera, nebuď taký zlý
lujza.j
28.01.18,13:35
Najlepsie su vyhodne balenia 100ks ibáču:eek: konec japonec....narkomani
pavol54
28.01.18,13:49
Najlepsie su vyhodne balenia 100ks ibáču:eek: konec japonec....narkomani
som blb v Blave "Ibáč", ako sa tomu hovorí v inej časti Slovenska?
Mila123
28.01.18,13:52
Najlepsie su vyhodne balenia 100ks ibáču:eek: konec japonec....narkomani
som blb v Blave "Ibáč", ako sa tomu hovorí v inej časti Slovenska?
u nás sú to ružové tbl.
buchač
28.01.18,13:59
Názorný (a určite nie posledný) príklad blbca na nete - Porade.

http://www.porada.sk/t304847-mam-nezdrave-srdce.html

Bejzbolkou by som ho pretiahol nie iba po hlave, ale aj po vajcách, aby nespodil podobného exota.
bettylou
28.01.18,14:14
Ako tak sledujem, poslednou dobou to s tou reklamou na tie produkty zdravotného charakteru už neskutočne preháňajú.
V televízii, v rádiu, v novinách, v časopisoch...všade nejaká reklama.
Byť v mojej moci, proste zakážem...jak cigy.
A cigy kto kde zakázal, keď v KE po hlavnej neprejdeš, aby ťa niekto neodymil, tie priľahlé ulice predky podnikateľských centier ani nehovorím, univerzita a intráky detto, čo ty táraš?
pavol54
28.01.18,14:17
Najlepsie su vyhodne balenia 100ks ibáču:eek: konec japonec....narkomani
som blb v Blave "Ibáč", ako sa tomu hovorí v inej časti Slovenska?
u nás sú to ružové tbl.
Však napíš že ibalgin
misoft
28.01.18,14:19
Názorný (a určite nie posledný) príklad blbca na nete - Porade.

http://www.porada.sk/t304847-mam-nezdrave-srdce.html

Bejzbolkou by som ho pretiahol nie iba po hlave, ale aj po vajcách, aby nespodil podobného exota.
Škoda bejzbolky.... radšej roxorom.....
misoft
28.01.18,14:20
Najlepsie su vyhodne balenia 100ks ibáču:eek: konec japonec....narkomani
som blb v Blave "Ibáč", ako sa tomu hovorí v inej časti Slovenska?
u nás sú to ružové tbl.
Však napíš že ibalgin
:D - šak to zamaskované... i **bal Gin....
bettylou
28.01.18,14:21
Najlepsie su vyhodne balenia 100ks ibáču:eek: konec japonec....narkomani
som blb v Blave "Ibáč", ako sa tomu hovorí v inej časti Slovenska?
u nás sú to ružové tbl.
Však napíš že ibalgin

Aký pán, taký krám :), a od adipexu už nevyhadzujú..? haha
pavol54
28.01.18,14:21
Ako tak sledujem, poslednou dobou to s tou reklamou na tie produkty zdravotného charakteru už neskutočne preháňajú.
V televízii, v rádiu, v novinách, v časopisoch...všade nejaká reklama.
Byť v mojej moci, proste zakážem...jak cigy.
A cigy kto kde zakázal, keď v KE po hlavnej neprejdeš, aby ťa niekto neodymil, tie priľahlé ulice predky podnikateľských centier ani nehovorím, univerzita a intráky detto, čo ty táraš?
Na fajčiarov na zastávkach som mal dobrý recept. Otočil som sa na fajčiara začalo ma napínať. Medzitým som na pol úst povedal že od cigaretového dymu. Hneď bol(a) mimo zástavky
buchač
28.01.18,14:54
Ako tak sledujem, poslednou dobou to s tou reklamou na tie produkty zdravotného charakteru už neskutočne preháňajú.
V televízii, v rádiu, v novinách, v časopisoch...všade nejaká reklama.
Byť v mojej moci, proste zakážem...jak cigy.
A cigy kto kde zakázal, keď v KE po hlavnej neprejdeš, aby ťa niekto neodymil, tie priľahlé ulice predky podnikateľských centier ani nehovorím, univerzita a intráky detto, čo ty táraš?

Napíšem pomaly, aby si pozornejšie prečítala.;) :D Zakázal by som reklamu na lieky tak isto, ako :
R E K L A M U na cigarety.
lujza.j
28.01.18,16:52
bettylou
28.01.18,17:01
Ok, a akým spôsobom? Lebo jasný mi je len začiatok. Akým spôsobom sa tie reklamy dajú zakázať?
Mohli by sme uvaliť embargo na krajiny, ktoré pestujú tabak? Hovadina, ne?
buchač
29.01.18,06:24
no ten nevinný 17 r. chlapec ho už asi nehodí......či ?
taneček ??
kaliňák to obháji ??

Ďalší "nevinný/ní"...

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/456408-policajti-strielali-na-unikajuce-auto-pri-lucenci/

Video naháňačky je k dispo na tvmarkíza...včera som pri sledovaní zdúpnel, čo to neviniatko vystrájalo.
kopretinka
29.01.18,09:06
Ok, a akým spôsobom? Lebo jasný mi je len začiatok. Akým spôsobom sa tie reklamy dajú zakázať?
Mohli by sme uvaliť embargo na krajiny, ktoré pestujú tabak? Hovadina, ne?
reklama na cigarety je normálne zakázaná zákonom,čo na tom nevieš pochopiť.Že sa veselo predávajú,to je už iná vec.
kopretinka
29.01.18,09:15
Marlonko Sagan :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
misoft
29.01.18,09:18
No keď bol Marlon Brando (a to bol NIEKTO!) - tak nech je i Marlon Sagan (možno bude NIEKTO.....).
Len - kua - máme toľko krásnych SLOVENSKÝCH mien, ale musia sa "opičiť"....
Tweety
29.01.18,09:25
No keď bol Marlon Brando (a to bol NIEKTO!) - tak nech je i Marlon Sagan (možno bude NIEKTO.....).
Len - kua - máme toľko krásnych SLOVENSKÝCH mien, ale musia sa "opičiť"....
Podľa mňa sa jednoducho to meno nehodí k priezvisku.
misoft
29.01.18,09:38
Ani podľa mňa.....
pavol54
29.01.18,09:42
Ani podľa mňa.....
Winnetou by bolo lepšie:)
vicktor
29.01.18,09:46
Je to nezvykle, ale lepsie nez Sandokan alebo Seherezada.
misoft
29.01.18,09:47
Alebo Beg Bajazid, prípadne Kara-ben-Nemsi.....:---:---:---
bettylou
29.01.18,09:58
Ok, a akým spôsobom? Lebo jasný mi je len začiatok. Akým spôsobom sa tie reklamy dajú zakázať?
Mohli by sme uvaliť embargo na krajiny, ktoré pestujú tabak? Hovadina, ne?
reklama na cigarety je normálne zakázaná zákonom,čo na tom nevieš pochopiť.Že sa veselo predávajú,to je už iná vec.
Aha, jasné dík. A týka sa to aj spotrebných predmetov (napr. zapaľovače, perá, diáre..)? Netýka, tam je potom v zákone diera.
misoft
29.01.18,10:03
RapidLife je definitívne v konkurze - potvrdené súdom. Kto má voči nej pohľadávky - nech sleduje oznámenia, aby si mohli prihlásiť pohľadávky. Majú na to 45 dní!
Oliwa
29.01.18,10:10
Ok, a akým spôsobom? Lebo jasný mi je len začiatok. Akým spôsobom sa tie reklamy dajú zakázať?
Mohli by sme uvaliť embargo na krajiny, ktoré pestujú tabak? Hovadina, ne?
Cigarety a alkohol sa budú predávať, pokiaľ ľudia budú fajčiť, piť a platiť za to... Štát ich nezakáže, lebo - príjem do ŠR... 665 mil. € na dani z tabakových výrobkov v r. 2017.
https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/418621-fajciari-vykupili-znackove-cigarety/
Minule som sa ocitla v predajni Tabaku a časopisov. Predomnou i za mnou všetko, čo len ruky malo, mladé staré, cigarety kupovalo... Pozerám na tie krabičky ilustrované všakovakými druhmi rakoviny - normálne mi bolo z toho zle... Nezdržala som sa a hovorím tej predavačke - veď Vy tu vlastne predávate klince do truhly... A ona že áno, máte pravdu - každému podľa vlastného výberu - dlhé, krátke, light, slim...
kopretinka
29.01.18,10:22
obrázok na krabičke nikoho nezaujíma,to bol blbec,čo si myslel,že kvôli tomu ľudia prestanú fafliť
bettylou
29.01.18,10:24
Ja též nefačím, nechutí mi to.
kopretinka
29.01.18,10:31
aj šlukovať viem aj kolieska robiť,ale čo z toho,keď mi to nechutí :D:D
a keď niekto faflí na ulici,hlavne ráno o piatej,keď idem do roboty,tak sa mi chce grcať.
Tweety
29.01.18,10:32
Katy a R
29.01.18,10:36
No keď bol Marlon Brando (a to bol NIEKTO!) - tak nech je i Marlon Sagan (možno bude NIEKTO.....).
Len - kua - máme toľko krásnych SLOVENSKÝCH mien, ale musia sa "opičiť"....
Podľa mňa sa jednoducho to meno nehodí k priezvisku.
Rozhodújúce je - čo sa páči Saganovcom ;) (a nie nám)
- hlavne nech je malý Marlon zdravý :)
len príklad dodám: Voľakedy dávno (pre pamätníkov, mladší možno už nepoznajú) - mi strašne "nepasovalo" meno Izabela k priezvisku Pažítková. - a pomerne rýchlo som si zvykla - neskôr mi to už úplne sedelo .
Tweety
29.01.18,10:37
No keď bol Marlon Brando (a to bol NIEKTO!) - tak nech je i Marlon Sagan (možno bude NIEKTO.....).
Len - kua - máme toľko krásnych SLOVENSKÝCH mien, ale musia sa "opičiť"....
Podľa mňa sa jednoducho to meno nehodí k priezvisku.
Rozhodújúce je - čo sa páči Saganovcom ;) (a nie nám)
- hlavne nech je malý Marlon zdravý :)
len príklad dodám: Voľakedy dávno (pre pamätníkov, mladší možno už nepoznajú) - mi strašne "nepasovalo" meno Izabela k priezvisku Pažítková. - a pomerne rýchlo som si zvykla - neskôr mi to už úplne sedelo .
To áno, proti gustu žiaden dišputát. Podstata je samozrejme niekde inde. Ale Izabela Pažítková, to je iná muzika. Jej to pasuje. Ale Marlonkovi nie.....
Estetic
29.01.18,10:40
:-)) Ktovie.Možno sa to bude páčiť v jeho rodnej krajine.Francuzsku.
kopretinka
29.01.18,10:48
Oliwa
29.01.18,11:32
No keď bol Marlon Brando (a to bol NIEKTO!) - tak nech je i Marlon Sagan (možno bude NIEKTO.....).
Len - kua - máme toľko krásnych SLOVENSKÝCH mien, ale musia sa "opičiť"....
Podľa mňa sa jednoducho to meno nehodí k priezvisku.
Rozhodújúce je - čo sa páči Saganovcom ;) (a nie nám)
- hlavne nech je malý Marlon zdravý :)
len príklad dodám: Voľakedy dávno (pre pamätníkov, mladší možno už nepoznajú) - mi strašne "nepasovalo" meno Izabela k priezvisku Pažítková. - a pomerne rýchlo som si zvykla - neskôr mi to už úplne sedelo .
To áno, proti gustu žiaden dišputát. Podstata je samozrejme niekde inde. Ale Izabela Pažítková, to je iná muzika. Jej to pasuje. Ale Marlonkovi nie.....
S tým rozdielom, že Iza sa za Pažítku zrejme vydala... láske nerozkážeš... keď je človek zaľúbený, nepozerá, či sa ide vydať za Pažítku, Chrena alebo Petržlena... :)
vicktor
29.01.18,12:07
Kapusta, Repa, Poor, Salat, Mrkva, ...

Dnes uz je ina doba. TV hlasatelka je CELEBRITA a zrejme by si ponechala svoje dievcenske priezvisko.
misoft
29.01.18,14:23
.................Voľakedy dávno (pre pamätníkov, mladší možno už nepoznajú) - mi strašne "nepasovalo" meno Izabela k priezvisku Pažítková. - a pomerne rýchlo som si zvykla - neskôr mi to už úplne sedelo .
A čo toto? Eleonóra Bujačková?
buchač
29.01.18,14:27
.................Voľakedy dávno (pre pamätníkov, mladší možno už nepoznajú) - mi strašne "nepasovalo" meno Izabela k priezvisku Pažítková. - a pomerne rýchlo som si zvykla - neskôr mi to už úplne sedelo .
A čo toto? Eleonóra Bujačková?

Voľakedy sa v titulkoch nejakej relácie objavovalo meno...Tekla Grambličková.

Poniektorí potomkovia by mohli kľudne zažalovať rodičov za hanobenie cti na dobrom mene...;) :D :D :D
korela
29.01.18,14:45
No keď bol Marlon Brando (a to bol NIEKTO!) - tak nech je i Marlon Sagan (možno bude NIEKTO.....).
Len - kua - máme toľko krásnych SLOVENSKÝCH mien, ale musia sa "opičiť"....
Podľa mňa sa jednoducho to meno nehodí k priezvisku.
Rozhodújúce je - čo sa páči Saganovcom ;) (a nie nám)
- hlavne nech je malý Marlon zdravý :)
len príklad dodám: Voľakedy dávno (pre pamätníkov, mladší možno už nepoznajú) - mi strašne "nepasovalo" meno Izabela k priezvisku Pažítková. - a pomerne rýchlo som si zvykla - neskôr mi to už úplne sedelo .
To áno, proti gustu žiaden dišputát. Podstata je samozrejme niekde inde. Ale Izabela Pažítková, to je iná muzika. Jej to pasuje. Ale Marlonkovi nie.....
S tým rozdielom, že Iza sa za Pažítku zrejme vydala... láske nerozkážeš... keď je človek zaľúbený, nepozerá, či sa ide vydať za Pažítku, Chrena alebo Petržlena... :)
Izabela nebola nikdy vydatá. Myslím, že má sestru Oľgu, to pasuje k Pažítkovcom lepšie?
Ani ona zrejme nebola vydatá, zbierala tituly.
Na Izabelu bolo radosť sa pozerať, bola zdatná v jazykoch, preto jej dávali robiť Karlove Vary.
Pre červenú knižku ju naozaj nemuseli z STV vyraziť ako všetkých ostatných, iba sa presunula z jednej kultúrnej organizácie do druhej.
Otec učil na UK myslím taliančinu, a aby si udržali jazyky, tak doma sa každý deň rozprávali vždy iba jedným cudzím jazykom, ...asi štyrmi. Dnes možno i viac.
Kto sa v tej dobe udržal v STV bola jedna žena z obrazovky, v okamihu sa zorientovala a otehotnela. A udržala sa až donedávna. To nie je klebeta, to je fakt. Asi viete, o koho ide, nebolo to tajomstvom.
korela
29.01.18,14:46
Mala som ju rada, to mi vypadlo z textu. Rozhľadená, erudovaná.
Mila123
29.01.18,14:51
No keď bol Marlon Brando (a to bol NIEKTO!) - tak nech je i Marlon Sagan (možno bude NIEKTO.....).
Len - kua - máme toľko krásnych SLOVENSKÝCH mien, ale musia sa "opičiť"....
Podľa mňa sa jednoducho to meno nehodí k priezvisku.
Rozhodújúce je - čo sa páči Saganovcom ;) (a nie nám)
- hlavne nech je malý Marlon zdravý :)
len príklad dodám: Voľakedy dávno (pre pamätníkov, mladší možno už nepoznajú) - mi strašne "nepasovalo" meno Izabela k priezvisku Pažítková. - a pomerne rýchlo som si zvykla - neskôr mi to už úplne sedelo .
To áno, proti gustu žiaden dišputát. Podstata je samozrejme niekde inde. Ale Izabela Pažítková, to je iná muzika. Jej to pasuje. Ale Marlonkovi nie.....
S tým rozdielom, že Iza sa za Pažítku zrejme vydala... láske nerozkážeš... keď je človek zaľúbený, nepozerá, či sa ide vydať za Pažítku, Chrena alebo Petržlena... :)
Izabela nebola nikdy vydatá. Myslím, že má sestru Oľgu, to pasuje k Pažítkovcom lepšie?
Ani ona zrejme nebola vydatá, zbierala tituly.
Na Izabelu bolo radosť sa pozerať, bola zdatná v jazykoch, preto jej dávali robiť Karlove Vary.
Pre červenú knižku ju naozaj nemuseli z STV vyraziť ako všetkých ostatných, iba sa presunula z jednej kultúrnej organizácie do druhej.
Otec učil na UK myslím taliančinu, a aby si udržali jazyky, tak doma sa každý deň rozprávali vždy iba jedným cudzím jazykom, ...asi štyrmi. Dnes možno i viac.
Kto sa v tej dobe udržal v STV bola jedna žena z obrazovky, v okamihu sa zorientovala a otehotnela. A udržala sa až donedávna. To nie je klebeta, to je fakt. Asi viete, o koho ide, nebolo to tajomstvom.
ja netuším o koho ide.....
buchač
29.01.18,14:59
Mila123
29.01.18,15:07
vicktor
29.01.18,15:13
Co, Buban otehotnel???
Terezia13
29.01.18,16:07
:eek:
Terezia13
29.01.18,16:09
:o
bettylou
29.01.18,18:02
Ta to hej, nostalgia, inak vonia seno koňom a inak milencom :)
buchač
29.01.18,18:28
Ta to hej, nostalgia, inak vonia seno koňom a inak milencom :)
Teraz si ešte raz a pozorne prečítaj, čo si a ako si to napísala...že jaký význam to dáva.
;) :D
kukučka
29.01.18,20:26
Mne znie Marlon Sagan výborne, len som zvedavá na zdrobnelinu :D
kopretinka
29.01.18,22:12
buchač
30.01.18,06:02
Ja teda neviem, ALE .... ALE nech si prečíta každý aj sám...a každý nech si utvorí aj názor.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/461878-nemecke-urady-povolily-syranovi-bigamii-muze-si-privezt-druhou-zenu.html
bettylou
30.01.18,06:43
Ta to hej, nostalgia, inak vonia seno koňom a inak milencom :)
Teraz si ešte raz a pozorne prečítaj, čo si a ako si to napísala...že jaký význam to dáva.
;) :D

Taký jaký má dávať :D
jar88
30.01.18,08:29
Ja teda neviem, ALE .... ALE nech si prečíta každý aj sám...a každý nech si utvorí aj názor.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/461878-nemecke-urady-povolily-syranovi-bigamii-muze-si-privezt-druhou-zenu.html

Názor?:D
A na čo si máme, ako že, urobiť názor?
Veď je to skoro ako posudzovanie, robenie si názoru, či sa krstné meno hodí k priezvisku.:--- Veď je to, doslova chorá úvaha. Rodičia predsa žiadne dieťa neoslovujú krstným a následne aj priezviskom.:)
pavol54
30.01.18,09:14
Ja teda neviem, ALE .... ALE nech si prečíta každý aj sám...a každý nech si utvorí aj názor.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/461878-nemecke-urady-povolily-syranovi-bigamii-muze-si-privezt-druhou-zenu.html
a ešte lepšie, povolili písať tretie pohlavie do rodných listov
misoft
30.01.18,09:18
a ešte lepšie, povolili písať tretie pohlavie do rodných listov
,,,a tam bude - Pohlavie: hermafrodit......:D:D:D
pavol54
30.01.18,09:22
a ešte lepšie, povolili písať tretie pohlavie do rodných listov
,,,a tam bude - Pohlavie: hermafrodit......:D:D:D
Nevieš čo si vyberie keď narastie. Slobodná voľba: pohlavia, orientácie aj náboženstva
jar88
30.01.18,09:41
a ešte lepšie, povolili písať tretie pohlavie do rodných listov
,,,a tam bude - Pohlavie: hermafrodit......:D:D:D
Nevieš čo si vyberie keď narastie. Slobodná voľba: pohlavia, orientácie aj náboženstva

Vôbec sa nečudujem vašim názorom.:---
Hlavne ak si uvedomím, že sa vám tvoria na základe takýchto článkov.
Logika jak sviňa.:D
korela
30.01.18,09:56
Ja teda neviem, ALE .... ALE nech si prečíta každý aj sám...a každý nech si utvorí aj názor.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/461878-nemecke-urady-povolily-syranovi-bigamii-muze-si-privezt-druhou-zenu.html

Názor?:D
A na čo si máme, ako že, urobiť názor?
Veď je to skoro ako posudzovanie, robenie si názoru, či sa krstné meno hodí k priezvisku.:--- Veď je to, doslova chorá úvaha. Rodičia predsa žiadne dieťa neoslovujú krstným a následne aj priezviskom.:)
Ja už nepoužívam výraz krstné meno, a hlavne pri otázkach, pretože každý nie je pokrstený, a nevyrábam si tak nepríjemné situácie.
Ani v tlačivách sa nevyskytuje. Iba meno.

Po druhé, vybrať dieťaťu meno je doslova veda, mala by ho vyberať matka dieťaťa, ona je s ním viac spätá už počas jeho prenatálneho vývoja, vyciťuje ho, niektoré matky sú s deťmi telepaticky prepojené. Meno by malo pasovať k priezvisko, známa vec.

Po tretie to známe omen nomen. Tak to platí v každom prípade. Sú mená, ktoré človeka počas života podporia, inému prispievajú k podkopávaniu lepšieho osudu. Malo by vhodne doplňovať numerologicky dátum narodenia. Ale je viac škôl numerológie, takže vybrať si to sám laicky nemá význam, a neviem, či sa numerológ prizná, ktorú používa.
Oponentom môjho názoru pripomínam, že čísla nás sprevádzajú na každom kroku po celý život rovnako ako fyzika, chémia a iné vedné odbory. Tak prečo ich nerešpektovať.

Môj syn sa mi niekoľkokrát v živote poďakoval za meno, ktoré som mu vybrala s tým, že to bol odo mňa pre neho najväčší dar do života. Inak to meno niesol aj môj otec aj brat, a brutálne im sedelo k priezvisku, syn bol v googli donedávna nevyhľadateľný aj kvôli priezvisku, čomu bol rád, pretože je medzinárodné.

Ja podnes ľutujem za svojím priezviskom za slobodna, odkedy som sa vydala, mám pocit, že nosím na hlave dvadsaťkilový balvan. A to nie som žiadna Mrkvičková a pod. Priezvisko je fajn, ale pridaním -ová katastrofa. Stále uvažujem, že sa ešte premenujem, alebo zlikvidujem príponu. Nerezonuje so mnou. Ťarcha.
buchač
30.01.18,10:05
Ja teda neviem, ALE .... ALE nech si prečíta každý aj sám...a každý nech si utvorí aj názor.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/461878-nemecke-urady-povolily-syranovi-bigamii-muze-si-privezt-druhou-zenu.html

Názor?:D
A na čo si máme, ako že, urobiť názor?
Veď je to skoro ako posudzovanie, robenie si názoru, či sa krstné meno hodí k priezvisku.:--- Veď je to, doslova chorá úvaha. Rodičia predsa žiadne dieťa neoslovujú krstným a následne aj priezviskom.:)

Teba sa otázka ohľadom názoru netýka, naň a tie choré úvahy nie som (a ani nik z prítomných) zvedavý.
vicktor
30.01.18,10:14
Priezvisko je fajn, ale pridaním -ová katastrofa. Stále uvažujem, že sa ešte premenujem, alebo zlikvidujem príponu. Nerezonuje so mnou. Ťarcha.
Tak je pravda, že Anča Korela znie lepšie než Korelová.
Ešte že nie Korhelová.
korela
30.01.18,10:26
Priezvisko je fajn, ale pridaním -ová katastrofa. Stále uvažujem, že sa ešte premenujem, alebo zlikvidujem príponu. Nerezonuje so mnou. Ťarcha.
Tak je pravda, že Anča Korela znie lepšie než Korelová.
Ešte že nie Korhelová.
Nick mám s malým k.
A ty máš čo zasa za problém? Vezmi si napr. Anna Karenina a Anna Kareninová. Cítiš dúfam ten rozdiel.
Pôvodné má absolútnu vyváženosť.
misoft
30.01.18,11:04
Nick mám s malým k.
A ty máš čo zasa za problém? Vezmi si napr. Anna Karenina a Anna Kareninová. Cítiš dúfam ten rozdiel.
Pôvodné má absolútnu vyváženosť.
...čo znamená toto:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/9f/Tukki-Pako.JPG/220px-Tukki-Pako.JPG
korela
30.01.18,11:25
Podnes mi je za ňou ľúto. Mala som ju iba v opatere, čiže zodpovednosť, uletela mi. Zostala doma, aby v obytnom dome nerušila susedov. Nájdenec, čo tiež niekomu uletela, asi sedem rokov bola u nás. Dobre ma to zobralo. Nevedia sa vrátiť, nemajú tú schopnosť. Ešte pár týždňov som ju počula lietať s iným vtáctvom v kŕdľoch po okolí, je tu dosť vodných plôch, čo majú radi.
Nikdy by nám predtým nenapadlo, aký môže vzniknúť vzťah medzi človekom a vtákom.
korela
30.01.18,11:29
Priezvisko je fajn, ale pridaním -ová katastrofa. Stále uvažujem, že sa ešte premenujem, alebo zlikvidujem príponu. Nerezonuje so mnou. Ťarcha.
Tak je pravda, že Anča Korela znie lepšie než Korelová.
Ešte že nie Korhelová.
Ale veď https://sk.wikipedia.org/wiki/Berg%C3%BCzar_Korelov%C3%A1, Česi jej priezvisko neohýbajú, čiže Korel.
jar88
30.01.18,12:02
Myslím korela, že to máš s tým významom mena na ľudský život hodne prevrátené.
Meno nieje vôbec dôležité, dôležitý je život jedinca, ktorý to meno niečim "ozvučí" a potom (následne) má ten patričný cveng.
Niektoré následne znejú fajn a iné akosi zle.
jar88
30.01.18,12:08
Ja teda neviem, ALE .... ALE nech si prečíta každý aj sám...a každý nech si utvorí aj názor.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/461878-nemecke-urady-povolily-syranovi-bigamii-muze-si-privezt-druhou-zenu.html

Názor?:D
A na čo si máme, ako že, urobiť názor?
Veď je to skoro ako posudzovanie, robenie si názoru, či sa krstné meno hodí k priezvisku.:--- Veď je to, doslova chorá úvaha. Rodičia predsa žiadne dieťa neoslovujú krstným a následne aj priezviskom.:)

Teba sa otázka ohľadom názoru netýka, naň a tie choré úvahy nie som (a ani nik z prítomných) zvedavý.
Ale nehovor.
Ako, či skôr z čoho v tom článku, si chcete robiť "názor" a na čo vlastne.
PS:
Vidím však, že teba osobne to riadne pobúrilo. A pritom sa ťa to nijako netýka.
jar88
30.01.18,12:13
Čítaj môj, čítaj.
---------------------------------------
Situácia tým pádom vyzerá byť pomerne beznádejná. Aj ľudia s vhodnými vedomosťami podliehajú tendencii k zaujatému posudzovaniu informácií. Ba čo viac, tieto vedomosti vedú k ešte väčšej zaujatosti. Ako potom môžeme dúfať, že sa niekedy naučíme objektívnejšie a menej zaujato posudzovať informácie vzťahujúce sa na nejaké kultúrne alebo ideologické pozície?
https://invivomagazin.sk/existuje-vychodisko-z-ideologickej-zaujatosti-_573.html
bjuty smis
30.01.18,12:26
Ja teda neviem, ALE .... ALE nech si prečíta každý aj sám...a každý nech si utvorí aj názor.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/461878-nemecke-urady-povolily-syranovi-bigamii-muze-si-privezt-druhou-zenu.html
nezáviď...
buchač
30.01.18,14:45
nezáviď...
Niet čo....a niet komu.

Buzerant síce píše niečo o mojom pobúrení, aj keď to tak nie je.
Nie som pobúrený, ja sa len čudujem.
Čo príde a čo vznikne v tých hlavách pomazaných v EU, tak to je vo hviezdach.
Len aby nedošlo k situácií, že naše deti budú už len nadávať...a vnuci preklínať, čoho sa dožili.
pavol54
30.01.18,14:58
Priezvisko je fajn, ale pridaním -ová katastrofa. Stále uvažujem, že sa ešte premenujem, alebo zlikvidujem príponu. Nerezonuje so mnou. Ťarcha.
Tak je pravda, že Anča Korela znie lepšie než Korelová.
Ešte že nie Korhelová.
Nick mám s malým k.
A ty máš čo zasa za problém? Vezmi si napr. Anna Karenina a Anna Kareninová. Cítiš dúfam ten rozdiel.
Pôvodné má absolútnu vyváženosť.
najmä pri skloňovaní
Nandrolon
30.01.18,15:07
Zamyslat sa a obdivovat, alebo nadavat na svoje krstne meno alebo priezvisko mi pride velmi cudne, az egocentricke.
Teda pokial sa dotycny nevola H.Koxxx , ako kreslic obrazkov zo zuvaciek Bajo.
bjuty smis
30.01.18,15:33
nezáviď...
Niet čo....a niet komu.

Buzerant síce píše niečo o mojom pobúrení, aj keď to tak nie je.
Nie som pobúrený, ja sa len čudujem.
Čo príde a čo vznikne v tých hlavách pomazaných v EU, tak to je vo hviezdach.
Len aby nedošlo k situácií, že naše deti budú už len nadávať...a vnuci preklínať, čoho sa dožili.

ale no
niečo na tom mnohoženstve môže byť
buchač
30.01.18,15:52
ale no
niečo na tom mnohoženstve môže byť
...hééééj ? A čo také ?
vicktor
30.01.18,15:54
Baby sa skriepia medzi sebou a chlap ma pokoj.
Nandrolon
30.01.18,16:34
Presne! A ked pride v noci opity, moze fackat dve naraz, namiesto jednej!
:-))))))))))))))))))))))))))))))
buchač
30.01.18,16:50
Alebo vyfasuješ od obidvoch...od jednej s valčkom na cesto po vajcách, až sa skrútiš a od druhej rajnicou po hlave, že sa vystrieš.

Prípadne ti naložia obe parohy, že sa ani do krčmy cez dvere nedostaneš.
bjuty smis
30.01.18,18:28
čo stále o 2 ...

však by ste mohli mať až 4......nemáte fantáziu ?
buchač
30.01.18,18:35
čo stále o 2 ...

však by ste mohli mať až 4......nemáte fantáziu ?
Si sa zbláznil ?

Včul otázka.
Prečo sú orientálne ženy (vrátane cigániek - šak aj oni z orientu) tak ovešané zlatom ?
bjuty smis
30.01.18,19:33
nosia si celý majetok ?
buchač
30.01.18,19:55
nosia si celý majetok ?
V podstate áno.
Ide o to, že keď muž odvrhne ženu výrazom... trikrát po sebe „Rozvádzam sa s tebou!“...žena odchádza len s tým, čo má na sebe.
korela
31.01.18,00:13
Myslím korela, že to máš s tým významom mena na ľudský život hodne prevrátené.
Meno nieje vôbec dôležité, dôležitý je život jedinca, ktorý to meno niečim "ozvučí" a potom (následne) má ten patričný cveng.
Niektoré následne znejú fajn a iné akosi zle.
Ja ti tvoj názor neberiem, ja si nechám svoj.
Hana Zaňáková - Lucie Bílá
Madonna - Louise Veronica Ciccone
https://www.interez.sk/35-civilnych-mien-celebrit-ktore-vas-urcite-prekvapia/ a množstvo ďalších.
Nerozoznávam, či si zmenili meno umelci alebo obyčajní ľudia, umelci to majú jednoduchšie, môžu písať pod pseudonymom bez nejakej byrokracie.
Predpokladám, že sa tiež dobre necítiš v zle ušitom obleku. A s oblekom, čo ti nesedí na mieru, ti nepomôže ani pripnutá ruža ani kráľovská koruna.
korela
31.01.18,00:24
Zamyslat sa a obdivovat, alebo nadavat na svoje krstne meno alebo priezvisko mi pride velmi cudne, az egocentricke.
Teda pokial sa dotycny nevola H.Koxxx , ako kreslic obrazkov zo zuvaciek Bajo.
Ešte tomu nerozumieš, ev. sa ti to nestalo, alebo ti chýba empatia. Nejde o rúhanie a zabudnutie na svoj rod.
Prečo potom psychológovia odporúčajú a súhlasia so menou mena už u malých detí, a následne sa u neho prejaví aj zmena správania?
Moje pocity mi nikto nevezme, za slobodna som ho mala komplikovanejšie ale so -ská, ako prišlo -ová, neviem si zvyknúť. Nemá to nič spoločné so vzťahom, rodinou, ide stále iba o moje pocity.
korela
31.01.18,00:29
Priezvisko je fajn, ale pridaním -ová katastrofa. Stále uvažujem, že sa ešte premenujem, alebo zlikvidujem príponu. Nerezonuje so mnou. Ťarcha.
Tak je pravda, že Anča Korela znie lepšie než Korelová.
Ešte že nie Korhelová.
Nick mám s malým k.
A ty máš čo zasa za problém? Vezmi si napr. Anna Karenina a Anna Kareninová. Cítiš dúfam ten rozdiel.
Pôvodné má absolútnu vyváženosť.
najmä pri skloňovaní
Neviem ako si to myslel, ale dôležité je, čo je napísané v osobných dokladoch. Dôležitý je nominatív.
pavol54
31.01.18,05:24
Priezvisko je fajn, ale pridaním -ová katastrofa. Stále uvažujem, že sa ešte premenujem, alebo zlikvidujem príponu. Nerezonuje so mnou. Ťarcha.
Tak je pravda, že Anča Korela znie lepšie než Korelová.
Ešte že nie Korhelová.
Nick mám s malým k.
A ty máš čo zasa za problém? Vezmi si napr. Anna Karenina a Anna Kareninová. Cítiš dúfam ten rozdiel.
Pôvodné má absolútnu vyváženosť.
najmä pri skloňovaní
Neviem ako si to myslel, ale dôležité je, čo je napísané v osobných dokladoch. Dôležitý je nominatív.
v osobných dokladoch je to vždy v prvom páde jednotného čísla. Skloňovanie je variovanie podstatného mena v jednotlivých pádoch.
Nandrolon
31.01.18,05:43
Zamyslat sa a obdivovat, alebo nadavat na svoje krstne meno alebo priezvisko mi pride velmi cudne, az egocentricke.
Teda pokial sa dotycny nevola H.Koxxx , ako kreslic obrazkov zo zuvaciek Bajo.
Ešte tomu nerozumieš, ev. sa ti to nestalo, alebo ti chýba empatia. Nejde o rúhanie a zabudnutie na svoj rod.
Prečo potom psychológovia odporúčajú a súhlasia so menou mena už u malých detí, a následne sa u neho prejaví aj zmena správania?
Moje pocity mi nikto nevezme, za slobodna som ho mala komplikovanejšie ale so -ská, ako prišlo -ová, neviem si zvyknúť. Nemá to nič spoločné so vzťahom, rodinou, ide stále iba o moje pocity.
S psychológmi na mňa nechoď. Mal som tu rozpísaný elaborát, ale zmazal som ho, lebo zas by to v konečnom dôsledku niekto mohol brať akože je to "o mne".
Ak by si povedala psychiater, to už je lekár a tým pádom autorita.
Ale psychológ? Filozof? Sociológ? :-)))
A to nechcem hovoriť, že psychológovia často problémy vytvárajú tam, kde vôbec nie sú. Len aby aby mali čo riešiť, samozrejme "odplatne".
korela
31.01.18,07:42
Priezvisko je fajn, ale pridaním -ová katastrofa. Stále uvažujem, že sa ešte premenujem, alebo zlikvidujem príponu. Nerezonuje so mnou. Ťarcha.
Tak je pravda, že Anča Korela znie lepšie než Korelová.
Ešte že nie Korhelová.
Nick mám s malým k.
A ty máš čo zasa za problém? Vezmi si napr. Anna Karenina a Anna Kareninová. Cítiš dúfam ten rozdiel.
Pôvodné má absolútnu vyváženosť.
najmä pri skloňovaní
Neviem ako si to myslel, ale dôležité je, čo je napísané v osobných dokladoch. Dôležitý je nominatív.
v osobných dokladoch je to vždy v prvom páde jednotného čísla. Skloňovanie je variovanie podstatného mena v jednotlivých pádoch.
Jeminenku, to som mi čo odpísal? Veď to je samozrejmosť. Ale aj tak nechápem tú tvoju predchádzajúcu reakciu, netuším, ako si to myslel. Táto odpoveď je úplne mimo.
Nandrolon
31.01.18,07:50
Korela - vidíš, teraz ma napadlo, že moja manželka to má opačne. Za slobodna -ová, teraz -ská.
Musím sa opýtať, či badá nejakú zmenu :-))))))))))))))))))))
jar88
31.01.18,07:51
Myslím korela, že to máš s tým významom mena na ľudský život hodne prevrátené.
Meno nieje vôbec dôležité, dôležitý je život jedinca, ktorý to meno niečim "ozvučí" a potom (následne) má ten patričný cveng.
Niektoré následne znejú fajn a iné akosi zle.
Ja ti tvoj názor neberiem, ja si nechám svoj.
Hana Zaňáková - Lucie Bílá
Madonna - Louise Veronica Ciccone
https://www.interez.sk/35-civilnych-mien-celebrit-ktore-vas-urcite-prekvapia/ a množstvo ďalších.
Nerozoznávam, či si zmenili meno umelci alebo obyčajní ľudia, umelci to majú jednoduchšie, môžu písať pod pseudonymom bez nejakej byrokracie.
Predpokladám, že sa tiež dobre necítiš v zle ušitom obleku. A s oblekom, čo ti nesedí na mieru, ti nepomôže ani pripnutá ruža ani kráľovská koruna.
Nezdá sa ti korela, že utekáš od podstaty?
Lebo na začiatku sa tu jednalo o tom, že meno má podstatný vplyv na úspešnosť, či neúspešnosť nositeľa daného mena. (začalo to Marlonkom, či nie?)
Dala si pár ptíkladov, z ktorých akože má vyplývať "argument", že Licie Bílá, Madona a podobní, dosiahli svoj úspech zmenou mena. Je to čistý blud, doslova tmárstvo. Podstatne viac ľudí presávilo svoje pôvodné meno. Ide naozaj o schopnosti nositeľa daného mena.
Preto ti tu dám iný príklad.
Kedysi sme tu mali rôznu elektroniku pod značkou (menom) TESLA. Boli to rádiá, gramofóny, magnetofóny a podobne. Ale v tuzexe sa predávali aj výrobky iných "mien - men, či ako sa to skloňuje".
Ako ti znelo meno TESLA vedľa mena BLAUPUNKT?
TESLA - HITACHI
TESLA - PANASONIC
------------------------------------
Ako ti znie meno Elon Musk? Predpokladám, že rovnako ako mne, nič svetoborné.
Ale meno TESLA už začína mať iný zvuk, ako ho mala v minulosti. Pritom Nikola Tesla sa nijako nezmenil, ale za totáča jeho meno tu strácalo cveng.
Prečo raz TESLA znie a inokedy to isté TESLA neznie?
korela
31.01.18,07:56
Zamyslat sa a obdivovat, alebo nadavat na svoje krstne meno alebo priezvisko mi pride velmi cudne, az egocentricke.
Teda pokial sa dotycny nevola H.Koxxx , ako kreslic obrazkov zo zuvaciek Bajo.
Ešte tomu nerozumieš, ev. sa ti to nestalo, alebo ti chýba empatia. Nejde o rúhanie a zabudnutie na svoj rod.
Prečo potom psychológovia odporúčajú a súhlasia so menou mena už u malých detí, a následne sa u neho prejaví aj zmena správania?
Moje pocity mi nikto nevezme, za slobodna som ho mala komplikovanejšie ale so -ská, ako prišlo -ová, neviem si zvyknúť. Nemá to nič spoločné so vzťahom, rodinou, ide stále iba o moje pocity.
S psychológmi na mňa nechoď. Mal som tu rozpísaný elaborát, ale zmazal som ho, lebo zas by to v konečnom dôsledku niekto mohol brať akože je to "o mne".
Ak by si povedala psychiater, to už je lekár a tým pádom autorita.
Ale psychológ? Filozof? Sociológ? :-)))
A to nechcem hovoriť, že psychológovia často problémy vytvárajú tam, kde vôbec nie sú. Len aby aby mali čo riešiť, samozrejme "odplatne".
A čo by s tým mal psychiater, ak tam nie je dg? Ja mám tiež svoj názor na psychológov, ale ak je možnosť upraviť meno pomerne zavčasu a podporia to, som za. Pretože drvivá väčšina ľudí sa pozerá na malé dieťa ako na čistú bytosť, nepopísanú dušu, ale ono to tak nie je. To by sa na ihrisku hrali samí anjeli, nikto by druhému nezvalil kopček na pieskovisku, nekopol by to kamaráta, nehádzal by sa o zem.
Dieťa nie je tak hlúpe, aby si nechalo ovplyvňovať svoju osobnosť, tiež má svoje pocity, a keď mu niečo prekáža, tak to začne prejavovať jemu vlastnou formou.
V konečnom dôsledku je aj psychiatria ešte v plienkach. Predpísať tie ich lieky vie aj obvoďák. A s ťažkými stavmi, vedia ich liečiť? Nasúkajú zasa iba lieky. Jedny horšie ako druhé. Devastačné.
jar88
31.01.18,08:01
Zamyslat sa a obdivovat, alebo nadavat na svoje krstne meno alebo priezvisko mi pride velmi cudne, az egocentricke.
Teda pokial sa dotycny nevola H.Koxxx , ako kreslic obrazkov zo zuvaciek Bajo.
Ešte tomu nerozumieš, ev. sa ti to nestalo, alebo ti chýba empatia. Nejde o rúhanie a zabudnutie na svoj rod.
Prečo potom psychológovia odporúčajú a súhlasia so zmenou mena už u malých detí, a následne sa u neho prejaví aj zmena správania?
Moje pocity mi nikto nevezme, za slobodna som ho mala komplikovanejšie ale so -ská, ako prišlo -ová, neviem si zvyknúť. Nemá to nič spoločné so vzťahom, rodinou, ide stále iba o moje pocity.

Zabudla si napísať, že u niektorých asi nejako zakomplexovaných, alebo inak duševne pošahaných detí.
Lebo tak, ako to popisuje Nandrolon, je naozaj na zamyslenie, či jedinec, ktorý sa zaoberá nejakou nemohúcnosťou svojho mena, je vôbec duševne v poriadku.;)
korela
31.01.18,08:03
"Našli sme veľmi čistý vzduch, napr. vo Vysokých Tatrách, či v parku mesta Zvolen, " ..
http://www.cepta.sk/index.php/sk/kvalita-ovzdusia/123-informacie-o-teme-a-kontakty/566-dychat-ci-nedychat
misoft
31.01.18,08:07
"Našli sme veľmi čistý vzduch, napr. vo Vysokých Tatrách, či v parku mesta Zvolen, " ..
http://www.cepta.sk/index.php/sk/kvalita-ovzdusia/123-informacie-o-teme-a-kontakty/566-dychat-ci-nedychat
Hmmmm..... veľmô prínosné.... spred dva a pol roka..... odvtedy sa to možno i radikálne zmenilo.....
korela
31.01.18,08:10
Zamyslat sa a obdivovat, alebo nadavat na svoje krstne meno alebo priezvisko mi pride velmi cudne, az egocentricke.
Teda pokial sa dotycny nevola H.Koxxx , ako kreslic obrazkov zo zuvaciek Bajo.
Ešte tomu nerozumieš, ev. sa ti to nestalo, alebo ti chýba empatia. Nejde o rúhanie a zabudnutie na svoj rod.
Prečo potom psychológovia odporúčajú a súhlasia so zmenou mena už u malých detí, a následne sa u neho prejaví aj zmena správania?
Moje pocity mi nikto nevezme, za slobodna som ho mala komplikovanejšie ale so -ská, ako prišlo -ová, neviem si zvyknúť. Nemá to nič spoločné so vzťahom, rodinou, ide stále iba o moje pocity.

Zabudla si napísať, že u niektorých asi nejako zakomplexovaných, alebo inak duševne pošahaných detí.
Lebo tak, ako to popisuje Nandrolon, je naozaj na zamyslenie, či jedinec, ktorý sa zaoberá nejakou nemohúcnosťou svojho mena, je vôbec duševne v poriadku.;)
Vidím, že tomu skutočne rozumieš. Už budem súhlasiť s každým tvojím vyjadrením k tejto debate. Verím, že ide iba o tvoje dedukcie, bez informácií z iných relevantných zdrojov.
Nandrolon
31.01.18,08:13
Zamyslat sa a obdivovat, alebo nadavat na svoje krstne meno alebo priezvisko mi pride velmi cudne, az egocentricke.
Teda pokial sa dotycny nevola H.Koxxx , ako kreslic obrazkov zo zuvaciek Bajo.
Ešte tomu nerozumieš, ev. sa ti to nestalo, alebo ti chýba empatia. Nejde o rúhanie a zabudnutie na svoj rod.
Prečo potom psychológovia odporúčajú a súhlasia so menou mena už u malých detí, a následne sa u neho prejaví aj zmena správania?
Moje pocity mi nikto nevezme, za slobodna som ho mala komplikovanejšie ale so -ská, ako prišlo -ová, neviem si zvyknúť. Nemá to nič spoločné so vzťahom, rodinou, ide stále iba o moje pocity.
S psychológmi na mňa nechoď. Mal som tu rozpísaný elaborát, ale zmazal som ho, lebo zas by to v konečnom dôsledku niekto mohol brať akože je to "o mne".
Ak by si povedala psychiater, to už je lekár a tým pádom autorita.
Ale psychológ? Filozof? Sociológ? :-)))
A to nechcem hovoriť, že psychológovia často problémy vytvárajú tam, kde vôbec nie sú. Len aby aby mali čo riešiť, samozrejme "odplatne".
A čo by s tým mal psychiater, ak tam nie je dg? Ja mám tiež svoj názor na psychológov, ale ak je možnosť upraviť meno pomerne zavčasu a podporia to, som za. Pretože drvivá väčšina ľudí sa pozerá na malé dieťa ako na čistú bytosť, nepopísanú dušu, ale ono to tak nie je. To by sa na ihrisku hrali samí anjeli, nikto by druhému nezvalil kopček na pieskovisku, nekopol by to kamaráta, nehádzal by sa o zem.
Dieťa nie je tak hlúpe, aby si nechalo ovplyvňovať svoju osobnosť, tiež má svoje pocity, a keď mu niečo prekáža, tak to začne prejavovať jemu vlastnou formou.
V konečnom dôsledku je aj psychiatria ešte v plienkach. Predpísať tie ich lieky vie aj obvoďák. A s ťažkými stavmi, vedia ich liečiť? Nasúkajú zasa iba lieky. Jedny horšie ako druhé. Devastačné.
Dobre si to napísala: "Dieťa nie je tak hlúpe, aby si nechalo ovplyvňovať svoju osobnosť, napríklad MENOM a PRIEZVISKOM". To červené som len doplnil.
PS: nechcem sa nikoho dotknúť, ale v extréme je ten psychiater múdrejší. Keďže musí vedieť AJ písať. Zato psychológovi stačí častokrát iba "nevymáchaná" huba a pocit vlastnej vševedomosti. Česť výnimkám!
vicktor
31.01.18,08:14
Prečo raz TESLA znie a inokedy to isté TESLA neznie?
Tiez nechapem. Kedysi boli fabriky na Tesly v kazdom druhom okrese.
korela
31.01.18,08:25
Zamyslat sa a obdivovat, alebo nadavat na svoje krstne meno alebo priezvisko mi pride velmi cudne, az egocentricke.
Teda pokial sa dotycny nevola H.Koxxx , ako kreslic obrazkov zo zuvaciek Bajo.
Ešte tomu nerozumieš, ev. sa ti to nestalo, alebo ti chýba empatia. Nejde o rúhanie a zabudnutie na svoj rod.
Prečo potom psychológovia odporúčajú a súhlasia so menou mena už u malých detí, a následne sa u neho prejaví aj zmena správania?
Moje pocity mi nikto nevezme, za slobodna som ho mala komplikovanejšie ale so -ská, ako prišlo -ová, neviem si zvyknúť. Nemá to nič spoločné so vzťahom, rodinou, ide stále iba o moje pocity.
S psychológmi na mňa nechoď. Mal som tu rozpísaný elaborát, ale zmazal som ho, lebo zas by to v konečnom dôsledku niekto mohol brať akože je to "o mne".
Ak by si povedala psychiater, to už je lekár a tým pádom autorita.
Ale psychológ? Filozof? Sociológ? :-)))
A to nechcem hovoriť, že psychológovia často problémy vytvárajú tam, kde vôbec nie sú. Len aby aby mali čo riešiť, samozrejme "odplatne".
A čo by s tým mal psychiater, ak tam nie je dg? Ja mám tiež svoj názor na psychológov, ale ak je možnosť upraviť meno pomerne zavčasu a podporia to, som za. Pretože drvivá väčšina ľudí sa pozerá na malé dieťa ako na čistú bytosť, nepopísanú dušu, ale ono to tak nie je. To by sa na ihrisku hrali samí anjeli, nikto by druhému nezvalil kopček na pieskovisku, nekopol by to kamaráta, nehádzal by sa o zem.
Dieťa nie je tak hlúpe, aby si nechalo ovplyvňovať svoju osobnosť, tiež má svoje pocity, a keď mu niečo prekáža, tak to začne prejavovať jemu vlastnou formou.
V konečnom dôsledku je aj psychiatria ešte v plienkach. Predpísať tie ich lieky vie aj obvoďák. A s ťažkými stavmi, vedia ich liečiť? Nasúkajú zasa iba lieky. Jedny horšie ako druhé. Devastačné.
Dobre si to napísala: "Dieťa nie je tak hlúpe, aby si nechalo ovplyvňovať svoju osobnosť, napríklad MENOM a PRIEZVISKOM". To červené som len doplnil.
PS: nechcem sa nikoho dotknúť, ale v extréme je ten psychiater múdrejší. Keďže musí vedieť AJ písať. Zato psychológovi stačí častokrát iba "nevymáchaná" huba a pocit vlastnej vševedomosti. Česť výnimkám!
Ja som pri malých deťoch spomínala iba meno, nie priezvisko.
Nandrolon
31.01.18,08:31
Korela, ja viem, ale ak niekoho MôŽE stresovať meno, MôŽE ho stresovať aj priezvisko, nakoľko má na to stresovanie všetky predpoklady.
jar88
31.01.18,09:33
Zamyslat sa a obdivovat, alebo nadavat na svoje krstne meno alebo priezvisko mi pride velmi cudne, az egocentricke.
Teda pokial sa dotycny nevola H.Koxxx , ako kreslic obrazkov zo zuvaciek Bajo.
Ešte tomu nerozumieš, ev. sa ti to nestalo, alebo ti chýba empatia. Nejde o rúhanie a zabudnutie na svoj rod.
Prečo potom psychológovia odporúčajú a súhlasia so zmenou mena už u malých detí, a následne sa u neho prejaví aj zmena správania?
Moje pocity mi nikto nevezme, za slobodna som ho mala komplikovanejšie ale so -ská, ako prišlo -ová, neviem si zvyknúť. Nemá to nič spoločné so vzťahom, rodinou, ide stále iba o moje pocity.

Zabudla si napísať, že u niektorých asi nejako zakomplexovaných, alebo inak duševne pošahaných detí.
Lebo tak, ako to popisuje Nandrolon, je naozaj na zamyslenie, či jedinec, ktorý sa zaoberá nejakou nemohúcnosťou svojho mena, je vôbec duševne v poriadku.;)
Vidím, že tomu skutočne rozumieš. Už budem súhlasiť s každým tvojím vyjadrením k tejto debate. Verím, že ide iba o tvoje dedukcie, bez informácií z iných relevantných zdrojov.
Počuj moja, toto si si skutočne mohla odpustiť.

Normálne (bez komplexov menejcennosti) dieťa sa svojim menom nijako nezaoberá. Berie ho ako danú skutočnosť.
Povedala by si svojim deťom (v prípade že sú úspešné), že za to nevďačia svojim schopnostiam, ale menu, ktoré si im prezieravo vybrala a naopak (ak sú neúspešné), že napriek dobrému menu, ktoré si pre nich vybrala, sú neúspešné preto, že sú neschopné?:D
Katy a R
31.01.18,09:47
bóžinku ... čo sa to tu všetko popísalo! A len kvôli malému Saganovi to začalo. Mne sa veru Marlon celkom páči, aj sa mu to hodí - ale Saganovcom sú aj tak naše názory ukradnuté, či sa nám to páči, alebo nie;)
len na odľahčenie (aj keď určite poznáte) - k tým priezviskám ;)
https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwi7o_btgILZAhVSI1AKHT6yBtwQtwIIMTAB&url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3D0c VzJPTDrhg&usg=AOvVaw1SYFVxuHZRMR7MqPkHF0q9
korela
31.01.18,09:52
Korela, ja viem, ale ak niekoho MôŽE stresovať meno, MôŽE ho stresovať aj priezvisko, nakoľko má na to stresovanie všetky predpoklady.
Napísala som niekde, že ma stresuje? Nie. Mne pocitovo nevyhovuje hlavne -ová. Ale ako niekoho môže, druhého nemusí. Poznám 40-ka, ktorý nechcel nosiť otcove priezvisko, a keďže mu to dlho cez svoju matriku nemohlo prejsť, našiel dobrú dušu, ktorá ho na potrebný čas prehlásila na trvalý pobyt k sebe do iného obvodu, až sa mu to nakoniec podarilo. Neviem, aké mal k tomu osobné dôvody, sám mi svoj príbeh rozprával a ani neviem, či ho to stresovalo. Ale asi nie, pretože ako pošuk by nepracoval s ľuďmi. A čo mal za problémy s otcom, tiež neviem.
Ľuďom by všeobecne nezaškodilo trochu skutočnej tolerancie a vzájomného pochopenia.
Ani sa nečudujem ženám u nás s maď. národnosťou, malo by sa to rešpektovať, rovnako ako aj u iných cudziniek. Aj v tlači.
korela
31.01.18,09:56
bóžinku ... čo sa to tu všetko popísalo! A len kvôli malému Saganovi to začalo. Mne sa veru Marlon celkom páči, aj sa mu to hodí - ale Saganovcom sú aj tak naše názory ukradnuté, či sa nám to páči, alebo nie;)
len na odľahčenie (aj keď určite poznáte) - k tým priezviskám ;)
https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwi7o_btgILZAhVSI1AKHT6yBtwQtwIIMTAB&url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3D0c VzJPTDrhg&usg=AOvVaw1SYFVxuHZRMR7MqPkHF0q9
Dobre si napísala. Práve som sa dozvedela, že je dnes spln, a u nás pod mrakom, tak sa dobre sedí pri klávesnici. :-) Už končím.
korela
31.01.18,10:01
jar88, ty si si mohol zasa odpustiť to "moja". Nebudem rolovať. Pobavilo.
"Počuj moja, toto si si skutočne mohla odpustiť.
Nandrolon
31.01.18,10:22
Korela, na tom slove pošuk mi skoro zabehlo :-)))))))))
Ale ako by som to napísal. To, že niekto pracuje s ľuďmi nekoliduje s faktom, že môže byť to, čo si uviedla. Ale ešte raz, nepíšem to na tvojho známeho, ale všeobecne.
Však všetci OVB-áci pracujú s ľuďmi a ešte som nespoznal jedného normálneho
Čo sa týka tej zmeny priezviska, tak dám na to krk že nešlo o samotné priezvisko, ale o osobu, po ktorej ho zdedil. Či už tam bol zo strany otca násilie, alkohol, väzenie, nejaká úchylka, to už my nevyriešime.
misoft
31.01.18,12:22
jar88, ty si si mohol zasa odpustiť to "moja". Nebudem rolovať. Pobavilo.
"Počuj moja, toto si si skutočne mohla odpustiť.
:D
Čítal tvoj príspevok, videl slovo pošuk a keďže je možno tiež pošuk, tak si ťa "privlastnil".....
korela
31.01.18,14:00
Ešte na margo tejto debaty vyberám z textu dve vety :

- „ak ja osobne niečomu nerozumiem, tak to musí byť sprostosť“ citácia Františka Šebeja
- "Uvedomte si láskavo, že za hranicami Vášho myšlienkového obzoru existujú celé svety." adresované Hríbovi od Páleša

Otvorený list Emila Páleša adresovaný Štefanovi Hríbovi
http://www.cez-okno.net/clanok/otvoreny-list-emila-palesa-adresovany-stefanovi-hribovi
buchač
31.01.18,14:24
Ešte na margo tejto debaty vyberám z textu dve vety :

- „ak ja osobne niečomu nerozumiem, tak to musí byť sprostosť“ citácia Františka Šebeja
- "Uvedomte si láskavo, že za hranicami Vášho myšlienkového obzoru existujú celé svety." adresované Hríbovi od Páleša

Otvorený list Emila Páleša adresovaný Štefanovi Hríbovi
http://www.cez-okno.net/clanok/otvoreny-list-emila-palesa-adresovany-stefanovi-hribovi

Počuj moja.. :D ...a tí traja sú kto ? ;)
Nože daj ešte aj Havrana, nech sa zasmejeme.
Nandrolon
31.01.18,16:02
Potesilo. Spravodlivost vyhrala.
https://www.cas.sk/clanok/651190/ceska-babicka-zabila-lupica-dostane-trest/
Cim viac takychto pripadov, tym lepsie pre poctivych ludi.
lujza.j
31.01.18,17:00
Potesilo...rodinny prislusnik....uz prijaty na ožiare a chemo schvalena...uff
Mila123
31.01.18,17:27
čo ma šokovalo? Š. Harabín už zbiera podpisy občanov na budúceho prezidenta, resp. chce kandidovať na hlavu štátu......
podpisy zbiera moja pedikérka (inak jeho neter), nepodpísala som to......
Nandrolon
31.01.18,17:30
Pri duele Kiska - Harabin to ma v kapse.
buchač
31.01.18,17:33
Potesilo. Spravodlivost vyhrala.
https://www.cas.sk/clanok/651190/ceska-babicka-zabila-lupica-dostane-trest/
Cim viac takychto pripadov, tym lepsie pre poctivych ludi.
Dlab na nejaký Nový Čas...aj keď pointa je zachovaná.

Prečo ale ten Hnusný Grc nenapísal aj iné skutočnosti ???
https://www.novinky.cz/krimi/462106-seniorka-ktera-pres-dvere-zabila-lupice-jednala-v-nutne-obrane-rozhodla-policie.html

Dvaja píšu o tej istej udalosti, ale úplne inak....
buchač
31.01.18,17:35
Pri duele Kiska - Harabin to ma v kapse.
...to nech ide do volieb aj Fico.
Prisámfakt, volil by som ho.
Nandrolon
31.01.18,18:05
Potesilo. Spravodlivost vyhrala.
https://www.cas.sk/clanok/651190/ceska-babicka-zabila-lupica-dostane-trest/
Cim viac takychto pripadov, tym lepsie pre poctivych ludi.
Dlab na nejaký Nový Čas...aj keď pointa je zachovaná.

Prečo ale ten Hnusný Grc nenapísal aj iné skutočnosti ???
https://www.novinky.cz/krimi/462106-seniorka-ktera-pres-dvere-zabila-lupice-jednala-v-nutne-obrane-rozhodla-policie.html

Dvaja píšu o tej istej udalosti, ale úplne inak....
Asi mam nejake ine videnie, lebo v podstate pisu to iste.
misoft
31.01.18,18:58
Potesilo. Spravodlivost vyhrala.
https://www.cas.sk/clanok/651190/ceska-babicka-zabila-lupica-dostane-trest/
Cim viac takychto pripadov, tym lepsie pre poctivych ludi.
Dlab na nejaký Nový Čas...aj keď pointa je zachovaná.

Prečo ale ten Hnusný Grc nenapísal aj iné skutočnosti ???
https://www.novinky.cz/krimi/462106-seniorka-ktera-pres-dvere-zabila-lupice-jednala-v-nutne-obrane-rozhodla-policie.html

Dvaja píšu o tej istej udalosti, ale úplne inak....
buchač - píšu svojim jazykom a zhodne... oba články píšu "nutná obrana"....
misoft
31.01.18,18:59
Pri duele Kiska - Harabin to ma v kapse.
No až to ten oný - "prasa bradavičnaté" bude mať v "kapse" - zbohom Slovensko, nebude potrebná ani vláda, ani ministri, ani úradníci - veď to všetko zvládne sám - podľa zá-ko-na.... A ani štátny rozpočet nebude treba - všetko pôjde na jeho odškodovanie...
buchač
31.01.18,19:11
Potesilo. Spravodlivost vyhrala.
https://www.cas.sk/clanok/651190/ceska-babicka-zabila-lupica-dostane-trest/
Cim viac takychto pripadov, tym lepsie pre poctivych ludi.
Dlab na nejaký Nový Čas...aj keď pointa je zachovaná.

Prečo ale ten Hnusný Grc nenapísal aj iné skutočnosti ???
https://www.novinky.cz/krimi/462106-seniorka-ktera-pres-dvere-zabila-lupice-jednala-v-nutne-obrane-rozhodla-policie.html

Dvaja píšu o tej istej udalosti, ale úplne inak....
buchač - píšu svojim jazykom a zhodne... oba články píšu "nutná obrana"....

1. Názov článku
2. NČ nespomína aj prípadne drogy
3. NČ absolútne nespomína trestnú minulosť - recidivista
4. Lupič ju už raz prepadol...

Takže kde je tá zhoda ???
Nandrolon
01.02.18,04:35
Buchac, mozno je to tym, ze tu kauzu si cerstvo pamatam. Predsa len stalo sa to relativne blizko mna. A vtedy som o tom viac cital, dokonca som cosi pisal v tomto zmysle aj tu na porade.
buchač
01.02.18,06:09
Nandrolon

Mne je jedno....ja len to naznačujem, že ako píše bulvár.
Pri takejto kauze vynechajú určité informácie...a včul si predstav, čo by sa písalo v tých iných, napríklad ohľadom migrácie.

Ku periodikám typu Nový čas, Pluska, Topky,Tupky, blá, blá...sa jeden musí pripraviť na náhle nevoľnosti.
misoft
01.02.18,06:30
Či napísali to, nenapísali ono.... jeden fakt však uviedli - dôchodkyňa konala v NUTNEJ obrane (a že zlodej zgegol - to je fakt a to značí, že už nebude KRADNÚŤ a ohrozovať iných) - i keď je to smutné, že skonal človek, na druhej strane to bol človek, ktorý nemal žiadne morálne zábrany, aby ubližoval a škodil druhým.
Každý je strůjce štěstí svého.... no ten "oný" si to tak "vystrojil" - šťastie sa pre neho minulo..... nemali ho už na sklade....
Nandrolon
01.02.18,06:32
Nandrolon

Mne je jedno....ja len to naznačujem, že ako píše bulvár.
Pri takejto kauze vynechajú určité informácie...a včul si predstav, čo by sa písalo v tých iných, napríklad ohľadom migrácie.

Ku periodikám typu Nový čas, Pluska, Topky,Tupky, blá, blá...sa jeden musí pripraviť na náhle nevoľnosti.
Stačí vedieť filtrovať a nebudú nevoľnosti.
pavol54
01.02.18,06:42
Či napísali to, nenapísali ono.... jeden fakt však uviedli - dôchodkyňa konala v NUTNEJ obrane (a že zlodej zgegol - to je fakt a to značí, že už nebude KRADNÚŤ a ohrozovať iných) - i keď je to smutné, že skonal človek, na druhej strane to bol človek, ktorý nemal žiadne morálne zábrany, aby ubližoval a škodil druhým.
Každý je strůjce štěstí svého.... no ten "oný" si to tak "vystrojil" - šťastie sa pre neho minulo..... nemali ho už na sklade....
Na vojne sme neoficiálne poučovali strážneho, že mŕtvy už nebude vypovedať, teda že ten čo prežije má vždy pravdu, pokiaľ sa nedokáže iné. Druhé pravidlo čo potvrdzujú tieto dva plátky, "Papier toho znesie" Chodil jej kopať záhradku a potom jej chcel ublížiť? Možno mu niečo sľúbila tak sa toho dožadoval aj násilím. Menšie násilie nie fašizmus:)
vicktor
01.02.18,07:01
Pri duele Kiska - Harabin to ma v kapse.
Uz som zachytil ze SMER chce "kamsi" umiestnit Rasiho - samy vykvet bude kandidovat.
buchač
01.02.18,07:06
Stačí vedieť filtrovať a nebudú nevoľnosti.
Šak filtruj...ja Ti nebránim.
Ja nemienim...

Ale šak jasné, že sa mi občas (lekár, kaviareň) pripletú nejaké plátky do cesty...z nudy prečítam, pokrútim hlavou a šmarím het.



Na vojne sme neoficiálne poučovali strážneho, že mŕtvy už nebude vypovedať, teda že ten čo prežije má vždy pravdu, pokiaľ sa nedokáže iné. Druhé pravidlo čo potvrdzujú tieto dva plátky, "Papier toho znesie" Chodil jej kopať záhradku a potom jej chcel ublížiť? Možno mu niečo sľúbila tak sa toho dožadoval aj násilím. Menšie násilie nie fašizmus:)
Jasné...starká nemala inej roboty, len si nabijakov zháňať ?
Nečítal si nič o drogách ?
Jasné, že mŕtvy nebude rozprávať...lenže pohľad na danú skutočnosť má dve polohy.
Pohľad obhájcu a pohľad prokurátora. Obaja sa opierajú o výsledky vyšetrovania.
Rozhodne ale pohľad tretí = právny názor sudcu.

...a stačí len obyčajný malý detail a výsledok môže byť v konečnom dôsledku nie raz opačný. Lenže tie podrobnosti sa na verejnosť nedostanú.
BXLmiami
01.02.18,07:12
Nandrolon

Mne je jedno....ja len to naznačujem, že ako píše bulvár.
Pri takejto kauze vynechajú určité informácie...a včul si predstav, čo by sa písalo v tých iných, napríklad ohľadom migrácie.

Ku periodikám typu Nový čas, Pluska, Topky,Tupky, blá, blá...sa jeden musí pripraviť na náhle nevoľnosti.
Pri Sme a DennikuN nie?
pavol54
01.02.18,07:13
Stačí vedieť filtrovať a nebudú nevoľnosti.
Šak filtruj...ja Ti nebránim.
Ja nemienim...

Ale šak jasné, že sa mi občas (lekár, kaviareň) pripletú nejaké plátky do cesty...z nudy prečítam, pokrútim hlavou a šmarím het.



Na vojne sme neoficiálne poučovali strážneho, že mŕtvy už nebude vypovedať, teda že ten čo prežije má vždy pravdu, pokiaľ sa nedokáže iné. Druhé pravidlo čo potvrdzujú tieto dva plátky, "Papier toho znesie" Chodil jej kopať záhradku a potom jej chcel ublížiť? Možno mu niečo sľúbila tak sa toho dožadoval aj násilím. Menšie násilie nie fašizmus:)
Jasné...starká nemala inej roboty, len si nabijakov zháňať ?
Nečítal si nič o drogách ?
Jasné, že mŕtvy nebude rozprávať...lenže pohľad na danú skutočnosť má dve polohy.
Pohľad obhájcu a pohľad prokurátora. Obaja sa opierajú o výsledky vyšetrovania.
Rozhodne ale pohľad tretí = právny názor sudcu.

...a stačí len obyčajný malý detail a výsledok môže byť v konečnom dôsledku nie raz opačný. Lenže tie podrobnosti sa na verejnosť nedostanú.
ty si hrozne domýšľaš. Kde som PÍSAL O PONUKE SEXUÁLNYCH SLUŽIEB? Možno bola ako podnikateľ tvojich predstáv. Možno pokopal záhradku dala mu dvacku a on chcel päťdesiat. Poznáš pojem MOŽNO?
Nandrolon
01.02.18,07:18
Buchač, štatisticky je v ostrave o bilióntinu percenta bezpečnejšie.
Skús tam večer po tme zaparkovať pred Makrom a počkať v aute na parkovisku.
To je samá fetka, cigáň a drobné krádeže. Bol som cca 10 rokov späť svedkom ako zo starého mercedesu natiahol ruku priamo do vozíka keď jedna baba nakladala do kufra a ukradol kabelku. Síce si za to môže čiastočne sama, ale "prekopnúť" mu tú načahujúcu ruku by bolo pre spoločnosť iba prospešné.
Toto má žiť a chodiť po svete?
Tej babke by mali dať vyznamenanie za statočnosť.
buchač
01.02.18,07:18
Pri Sme a DennikuN nie?
Ale áno...aj pri nich. Kľudne aj pri Pravde.