sonab
18.09.17,11:44
Dobrý deň, prosím Vás o informáciu týkajúcu sa kompetencií starostu: konkrétne - vyžaduje sa pri otvorení prevádzky občianskej vybavenosti (na športové aktivity - tenisový kurt) v obci vo vlastnej nehnuteľnosti povolenie starostu ? (ktorý si vyhradzuje právo povoliť/nepovoliť) Ak áno, na základe akej právnej normy? Vopred ďakujem.
buchač
18.09.17,10:12
Zle postavená otázka...bez ohľadu na problém samotný-bližšie nešpecifikovaný.
Lebo je rozdiel pinpongový stôl a tenisový kurt.

Ak starosta niečo zakazuje-chcel by zakazovať, tak to ON MUSÍ doložiť zákonom.
Lebo platí..." Čo nie je zakázané, to je povolené."
sonab
18.09.17,10:18
Ďakujem. Otázku som upresnila.
Mária27
18.09.17,10:34
Problematika sa môže dotýkať viacerých noriem, napr. stavebný zákon, územný plán ...
Môže ísť o zákon č. 1/2014 o organizovaní verejných športových podujatí, ku ktorému obce prijímajú VZN.
sonab
18.09.17,10:36
Aha, tak ďakujem, musíme teda od starostu vymámiť oficiálne stanovisko so zdôvodnením...ale je to veľmi zdĺhavá komunikácia :(
arizona
18.09.17,11:33
Myslim, ze budes potrebovat nielen povolenie od starostu-stav.uradu,ale aj od susedov,ak je to v obytnej zone
sonab
18.09.17,11:43
Ďakujem za odpoveď
misomiso
18.09.17,14:04
Vy hlavne na tenisovy kurt potrebujete projekt a stavebne povolenie. Ja osobne na mieste starostu by som povolenie na tenisovy kurt v obytnej zone nedal.
profesional
19.09.17,08:15
Najprv sa pozri do územného plánu obce, aké stavby a s akými limitmi je možné na danom mieste stavať. Z textovej časti jednoznačne musí vyplynúť, či to možné je, alebo nie.

Ak to možné bude, ak splníte podmienky stavebného zákona a ďalších zákonov ohľadom hygieny a pod., tak starosta bjde musieť rozhodnúť podľa zákona a nie podľa vlastnej vôle. Nakoľko obec je iba vykonávateľom prenesenej štátnej správy.