Gong
19.09.17,14:55
Prosím o radu, novovzniknutá sro - platca DPH, prevzala som účto a idem robiť DPH-čku, predchádzajúca účtovníčka dávala do dph-čky i fa za energiu a fa za vodu - uplatnila dph. Lenže na faktúre figuruje konateľ a nie sro, Sro má na tej adrese sídlo. Majú to ošetrené zmluvou o výpožičke nehnuteľnosti. Myslím si, že nárok na odpočet nie je, na základe toho čo som povedala konateľke, šla hneď prepísať doklady na firmu. Myslíte, že by som mala prerobiť všetky daňové priznania? - moc sa mi to nechce po niekom robiť. Alebo nechať to tak, kým príde daň.kontrola? Pokutu dostane sro tak, či tak. Prosím o radu. Dakujem
Pebbles
20.09.17,13:31
myslím si, že DPH nebola uvedená na faktúre, ktorá patrí spoločnosti, ale konateľovi. IČ DPH nie je spoločnosti, tak by som si DPH neodpočítala (veď aj v KV to ,,krížovo" nesedí). Opravila by som DP ak nejde o centy.
Gong
20.09.17,15:14
Dakujem, nie nejde o centy, približne 50e/mesiac. Tak podám za každý mesiac dodatočné priznanie. Čiže tá zmluva o výpožičke s tým nič nemá, ak som správne pochopila. :-(