Katty
12.11.04,08:53
Ahojte práve sa mi dostala do rúk ponuka od Dashoferu mzdová účtáreň - taká 8stranová upútavka, možno ste ju dostali viacerí.
Na strane 6 ma zarazila čiastka nezdanit. sumy v článku Vyhlásenie zamestnanca citujem:
Ak si chce zamestnanec uplatniť u zamestnávateľa (len u jedného v tom istom čase) nárok na nezdaniteľnú sumu základu dane (7 328 Sk mesačne) a daňový bonus na vyživované deti, musí u zamestnávateľa podpísať vyhlásenie k zdaneniu príjmov zo závislej činnosti - ďalej len "vyhlásenie" (§ 36 ZDP).

Už som sa zľakla, že som nezaregistrovala nejakú zmenu a výplaty počítam zle keď odpočítavam len 6 736,- Sk mesačne..
Tak som si to celé poprezerala - zákon o dani z príjmov a životné minimum, dala si to dokopy a vyšlo mi, že až do 31.12.2004 platí 6 736 a až od 1.1.2005 platí tých 7 328 čo je 19,2 násobok živ.minima platného k 1. januáru príslušného zdaň.obdobia.

Neviem prečo neuvádzajú bližšiu špecifikáciu a takto mätú ludí. http://www.porada.sk/images/icons/icon8.gif
betty
12.11.04,08:03
Podobná reakcia. Vďaka Tebe som kľudnejšia. Porada je super. Tiež som si to práve prečítala a šla som si to TU overiť.

Pekný deň
Katty
12.11.04,08:12
tak to som rada že som niekomu týmto príspevkom pomohla