miso.pastva
19.09.17,19:38
Ahojte poradaci...

chcem na záhrade postaviť maly zahradny domcek/dielnu/sklad cca 5x3 m. Vymyslel som to tak ze som kupil stavebnicu este z byvaleho Baumaxu- pristresok pre auto. Pretoze sa jedna len o pristresok, mam v plane ho zvonku obit OSB doskami a tak vytvorit steny. Problem vsak mam s tym ako vyrobit podlahu. Chcem aby bol asi 20 cm nad zemou a pre stojky pristresku som si zabetonoval do zeme 6 patiek z betonovych tvarnic(vid. foto v prilohe). Stojky maju rozmer 7x7cm. Prosim vas teda o radu akou technikou tam mam uchytit podlahu, tiez by mala mat dve vrstvy a chcem ju tepelne zaizolovat
jslancik
19.09.17,17:50
na tej druhej fotke je čo? tak by mal vyzerať ten prístrešok, čo si kúpil?
buchač
19.09.17,18:02
Prečo najprv nepoužiješ Google ?
Veď tam je návodov až do het.
https://www.google.sk/search?client=opera&q=stavba+podlahy+pr%C3%ADstre%C5%A1ku&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl

Nemá význam rozpisovať sa o niečom, čo je už dááávno vyriešené.
jslancik
19.09.17,18:03
tak díky...
buchač
19.09.17,19:11
Pozdravujem ujov spamerov...;)
ZahradnikAmater
19.09.17,20:55
Ja by som urobil podlahu "americkým štýlom", teda rám z foršní 10x5 cm asi pol metra od seba, zospodu OSB, do rámu tepelná izolácia, na vrch OSB. V mieste stĺpov dve foršne tesne vedľa seba, na ne položiť stĺp so zrezanými dvomi bokmi, aby tam zapadol a zboku vrátový šrob/závitová tyč. Net je plný návodov. Na betony ale izoláciu, aby drevo nehnilo. Keď bude pod podlahou vzduchová medzera, nebude to vlhnúť a dlho to vydrží.
miso.pastva
20.09.17,17:45
Ano ved do tych polotovarov to chcem kotvit navrtam diery do betonu a zalepim chemickou kotvou, len neviem ako dalej...na nete som nic nenasiel preto pisem sem. Pisem s tym ze mi tu niekto konstruktivne poradi a nie bude mudrovat ako som to mohol a aky som blbec a neviem co este vseliaky mudrlanti tu vedia posplietat...a nemyslim teraz nikoho v diskusii. Len chcem povedat ze ak my chce niekto poradit tak konstruktivne...

Dakujem za pochopenie
buchač
20.09.17,18:24
Dám sem...za chvíľu by nebolo vidieť žiaden príspevok.
------------------------------
Chyba bola urobená hneď na začiatku.
Takéto stavby sa kotvia do tých kovových upevňovacích polotovarov...viď obrázky
https://www.google.sk/search?q=ukotv...HWmSAOYQ_AUIBQ

Potom sa urobí spodná časť podlahy, položí izolácia a následne vrch podlahy.
Zvyšok je o samotnej konštrukcii a pripevnení dosák.
https://www.google.sk/search?q=ukotv...HcppA7UQsAQIGQ
---------------------------------
miso.pastva (Dnes 19:45) Ano ved do tych polotovarov to chcem kotvit navrtam diery do betonu a zalepim chemickou kotvou, len neviem ako dalej...na nete som nic nenasiel preto pisem sem. Pisem s tym ze mi tu niekto konstruktivne poradi a nie bude mudrovat ako som to mohol a aky som blbec a neviem co este vseliaky mudrlanti tu vedia posplietat...a nemyslim teraz nikoho v diskusii. Len chcem povedat ze ak my chce niekto poradit tak konstruktivne...

Dakujem za pochopenie
========================
- Do blbcov Ti nik nenadal.
- Ono mudrovanie je prvým krokom k výsledku.
By si videl, čo za mudrovanie je pri iných stavbách a nie pri takejto škatuľke, ktorú by som mal zmáknutú za jeden deň.

Sorry, že som sa realizoval.
lapejko
21.09.17,02:44
Hotový raj pre hlodavce...
miso.pastva
24.10.17,08:41
Nie tak som to nemyslel, ved som povedal ze nemam na mysli nikoho v diskusii... ja ti dakujem za snahu...