Magda36
20.09.17,18:16
Ahoj poradaci, poprosim vas o radu. Moj partner ma dceru ktora studuje na VS. Riadne platime vyzivne, posielame peniazky aj na viac, no problem je v tom ze dcera druha si nasla parazita, ktory parazituje este aj na nej.
Prestala sa s vlastnym ocom stykat, na soc.sietach ho ponizuje, zosmiesnuje, ba dokonca verejne zdielala aj taku nepravdivost (JA som uz chcela dat na nu trestne oznamenie za to) ze vraj ju otec tyral. Po rozvode druha bola jeho dcera zverena jemu do strostlivosti. Vzdy ked ku nam prisla v poslednej dobe tak nieco ukradla, ked bol chory tak ani nezavolala ako sa vlastny otec ma.
Boli ma to, pretoze sme ju vychovali, dali slusny zaklad do zivota, no ten frajer ju uplne zmenil. Ziju spolu, piju spolu, neinformuje nas ako sa uci, ani nevieme ci vôbec navstevuje skolu.
Moj druh ma este stale BSM, jeho dcera si dovolila prist na sud a vyslovene ho na chodbe vydierala ze ked jej neda "prachy" bude klamat co sa jej len zmysli. Krivo svedcila, napisala na sud ze bola tyrana, prito socialku sme mali doma necekane skoro kazdy tyzden.
Klame klame a klame.

Stale che vyssie a vyssie vyzivne, no v Zakone o rodine sa vraj uvadza ze nie len rodic ma voci dietatu povinnosti -ale aj dieta voci rodicovi.
Moja otazka:
Na súde je uz podana Ziadost o zrusenie vyzivneho na plnolete dieta.
PORUSUJE tymto dobre mravy . Zial nemame peniazky na advokata, preto
som sa obratila na vas poradakov + ostatných.

Dakujem velmi pekne kazdemu aj s malinkou radou, pomoze mi vsetko co sa tyka tejto uz skutocne neunosnej situacie.

Dakujem
misoft
20.09.17,16:22
Upresni - tá druhá - ešte študuje? Koľko má rokov? Aj podľa toho sa dá v tomto prípade lepšie poradiť.
mimotemy
Prečo si opätovne zakladala túto otázku?
http://www.porada.sk/t301239-zrusenie-vyzivneho-za-hrube-porusenie-dobrych-mravov-plnoleteho-dietata.html
už bola rovnaká položená!
Už si tu dosť dlho, aby si vedela pravidlá Porady, ale preštuduj si opätovne
http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
Magda36
20.09.17,16:31
pretože som to dala medzi DETI, pri takýchto nervákoch sa chybička stane :P
Magda36
20.09.17,16:32
Dakujem, poznám Etiku porady a teraz v skutku ani nemám čas ju čítať prepáč...čaw
arizona
20.09.17,16:36
Ja som si cas nasla a tvoju duplicitu som vymazala... A ak zle zaradis temu, staci nahlasit a moderator to presunie do spravnej rubriky
Magda36
20.09.17,16:42
Arizona, v poriadku.

Bola by som Vám povďačná, ak by sme sa vrátili k mojej otázke ľudkovia.

Ďakujeeeem ;)
Melany54
20.09.17,17:27
Magda, neviem, no asi by ti pomohlo nájsť nejaký Judikát. Mali sme v rodine podobný prípad, dokonca tam bolo aj zatajovanie kde býva no otrasné. Ja sa do judikátov neviem dostať, ani na link no niekto kto je tu napríklad Misoft radí dobre, ale aj iný.
Samu by to zaujímalo. Ak stvára takéto podvodné (prepáč) a zákerné veci voči vlastnému otcovi, tak je to porušenie dobrých mravov, no je to len a len čisto môj názor a pozor ja nie som právnik.
Túto tému budem sledovať, som tu každý deň tiež tu mám otázku.
Zatiaľ sa drž, ahoj.
Mária27
20.09.17,18:35
Prikladám zákon o rodine. Takmer celý sa týka maloletých detí, ale niektoré paragrafy sú aj o plnoletých.
Prečítaj si najmä § 43 ods. 2,3 - sú tam povinnosti aj plnoletého dieťaťa, nie sú však sankcie.
V § 75 ods. 2 sa hovorí, že Výživné nemožno priznať, ak by to bolo v rozpore s dobrými mravmi; to neplatí, ak ide o výživné pre maloleté dieťa. Teda platí to pre plnoleté dieťa - ale ide o priznanie výživného (nie odobratie). Súdy sa však tiež často mýlia ... treba skúsiť.

Píšeš, že Po rozvode druha bola jeho dcera zverena jemu do starostlivosti. Bolo mu aj tak súdne určené výživné? Pretože ak nie, plnoleté dieťa by si teraz muselo o výživné požiadať. Podľa § 77 Právo na výživné sa nepremlčuje. Možno ho však priznať len odo dňa začatia súdneho konania.

Tiež píšeš o BSM - tomu nerozumiem, čo tým v tejto súvislosti myslíš: Moj druh ma este stale BSM, jeho dcera si dovolila prist na sud ...

https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2005/36/20170701
misoft
20.09.17,19:47
Melany54
21.09.17,08:07
Mária27, po rozvode mojho druha ano uz 12-rokov stale prebieha BSM. Najprv išiel do dôchodku nejaký sudca ktorý to mal, potom p.sudkyňa...a teraz to ma zasa nová sudkyňa. A v tomto BSM napísala dcéra druha krivé čestné prehlásenie, ba dokonca bola aj krivo svedčiť... :/
Melany54
21.09.17,08:11
MISOFT,
Dakujeme ti. Inak s Magdou 36 sme rodin - viem absolútne o všetkom a je z toho na grc (prepáčte).
Akosi nám osud nepraje - no hlavne že sme ako tak ešte zdraví.
Magda36
21.09.17,08:38
Ánona svojho otca špiní, KLAME na súdnych pojednávania v BSči otcovi (resp.môjmu druhovi) je absolútne nekorektná, vulgárna...ZATAJUJE VSETKO, ani nepokračujem . To aby som musela mať tisíce, aby sme ju dali sledovať súkromným očkom čo vlastne robí s tým frajerom (no to je skutočne na dlho).

ÁNO, je to pravda že môj druh chcel na dcéru napísať byt, no nevedel ju pozháňať...ÁNO, je to pravda že VRAJ študuje - čo ani nevieme, no vyhýba sa a tají kde to vôbec býva.
ÁNO je to pravda, že na verejne dostupných soc.sieťach svojho otca špiní, ohovára, zosmiešňuje...atd.atd.
no čo je najviac zarážajúce, bezdôvodne KLAME na súdnych pojednávania v BSM voči otcovi. taktiež vypisuje aj do práce nechutnosti.
(cez FB verejne mňa nazvala...kur..o.u)

Do Judikátov sa neviem dostať :/
Mária27
21.09.17,08:51
Prečo ho súd zaviazal platiť výživné, ked ju zveril do jeho starostlivosti?
Pri návrhu na výživné napíšte, že prestala študovať - nech to ona dokazuje.
Mária27
21.09.17,08:59
miroslav42
21.09.17,11:37
Misoft, teda na tomto som ja vo svojej veci nenasiel absolutne nic. Zrejme s tym neviem narabat....
Melany54
21.09.17,14:19
tam Magduška moja, asi sa jasnej odpovedi NEDOCKAS. A tak som pevne verila, že tu nájdeme pomoc a oporu.

Čo už, nemám slóv.....
Mária27
21.09.17,15:23
misoft
21.09.17,15:37
Nuž tam je to treba vyhľadať - hore si dáš, čo chceš hľadať: "Súdne rozhodnutia" zadáš - samá horná voľba.
Hľadaný výraz - tam si zadáš slovo, ktoré hľadáš (napr. výživné) a vyhodí ti kopu judikátov. Žiaľ - v nich sa už musíš prelúskať.
Magda36
21.09.17,16:49
Dakujem idem sa to hned pozriet ;)
Magda36
23.09.17,10:46
Joj, teda toto tam nemôžeme uviesť, lebo Bc. má - a na súde ukazovala sudkyni zápis na dalšie pokračovanie v štúdiu.
Nerozumiem však, prečo si nepožiadala o soc.štipendiu. Je z rozvedenej rodiny, mala by mať ASI nárok. No prelieza z ročníka do ročníka, tak jej ho asi nepriznali.
Ozaj neviem. Neposkytuje vôbec žiadne info, a my čo teraz...najať si súkromné očko ?