LPEllis
22.09.17,10:19
Z koľkých posledných rokov ráta Sociálna poisťovňa dôchodok? Čítala som na jej stránke celý ten pokec o starobnom dôchodku, rozhodujúcich obdobiach, vymeriavacích základoch a podobne, ale jediné čo som z toho pochopila je, že človek musí byť aspoň 15 rokov nemocensky poistený, ale vymeriavacie základy sa berú za celú dobu poistenia. Ide mi o to, či treba doniesť do SP všetky zápočtové listy a potvrdenia o mzde od všetkých zamestnávateľov za príklad 45 rokov pracovania?

Ďakujem za každú radu.
Tweety
22.09.17,08:21
VZ od roku 1984. Žiadne ZL netreba doniesť. Pozri si podmienky na stránke SP.
http://www.socpoist.sk/starobny-dochodok/1286s
Katy a R
22.09.17,08:24
pohľadaj doma v šuflíku tvoj individuálny výpis, ktorý si dostala - do roku 2003. ak chceš, môžeš si aj vyžiadať od SP - dostaneš celý - až doteraz.
od roku 1984 sa vypočítava OMB :)
a ešte doplním - že nemocenské poistenie nemá žiadny vplyv na dôchodok ;) - to si sa hádam len pomýlila?
LPEllis
22.09.17,08:35
Áno :-D no ja osobne mám do dôchodku ďaleko, dostala som za úlohu zistiť od jedného klienta, ale osobne sa do toho moc nerozumiem. Čiže si majú vyžiadať výpis a budú vedieť :)
ivka70
22.09.17,08:37
poisteny dochdkovo, nie nemocensky ...
Katy a R
22.09.17,08:38
ak si vyžiadajú - dostanú výpis aj s výpočtom OMB :) - stačí mailom - viď stránka SP.
A tak si aj overia, že šči náhodou im nejaké obdobie poistenia nechýba - ak áno, tak doplnia