Lenka298
22.09.17,10:37
Ahojte,
možno sa opýtam hlúposť, ale ešte som sa s tým nestretla.
Prišiel nám dobropis, ale všetky položky sú s kladným číslom. Žiadné mínus.
Môžem to aj napriek tomu zaúčtovať mínusom?
Ďakujem veľmi pekne :)
Tweety
22.09.17,08:49
Áno. Už samotný názov dobropis evokuje, že ide o sumu v prospech odberateľa. V dobrom softe sa dobropisy účtujú plusom a program si ich sám prevedie tak, ako majú byť.
Lenka298
22.09.17,08:54
Ďakujem veľmi pekne, len som si nebola ista, kežde som sa zatiaľ stretla vždy len s položkou mínus :) Účtujem v MRP tak to idem teda nahodiť s mínusom. Ďakujem, prajem pekný víkend :)
Tweety
22.09.17,08:58
rada som pomohla
juzek691
27.09.17,08:44
Len taka poznámka, čo je na softe dobre, keď dobropisy tlačí s plusovými hodnotami a potom pletie ľudí? Keď je to raz dobropis, tak by to malo byť vidno a sumy by mali byť minusové.
Tweety
27.09.17,13:15
Nepletie, zadáš v podsystéme dobropisy , automaticky zaúčtuje mínusom.
juzek691
27.09.17,13:18
Myslim tým tých komu taký dobropis pride, ked pride s minusmi je vsetko jasne a ked pride s plusmi a napisane dbp, tak pochybnosti narastaju.
Dav
28.09.17,03:31
Treba čítať s porozumením. Dobropis mínusuje pôvodný doklad, ťarchopis pôvodnú hodnotu zvyšuje. Znamienko mínus nie je pri dobropise potrebné.
juzek691
28.09.17,08:07
Prečo čítať s porozumením, keď sa to dá urobiť jednoznačne mínusovým znamienkom? A preto aj vznikajú také otázky, ako táto. To je to isté ako keby bolo na faktúre napísané ťarchopis a znamienka mínusové.ô Bolo by to tiež porozumenie? A keď sme už až tak ďaleko, tak legislatíva dobropisy a ťarchopisy nepozná, iba opravné faktúry. Keby bolo napísane opravná faktúra a v texte opravujeme vám faktúru tak a tak, ako by ste zistili či je to ťarchopis alebo dobropis? .....s porozumením asi ťažko.