4326
26.07.06,14:31
Môžem zaúčtovať faktúru, na ktorej nie je uvedené IČO dodávateľa?
Pri hľadaní cez ww.zrsr.sk mi oznamilo, ze podnikatelský subjekt ukončil činnost. Čo teraz s uvedenou faktúrou?
Johanka
26.07.06,16:57
Na toto by mal odpovedať ten, čo nakupoval. Možno by napovedal predmet fakturácie. Mohlo sa stať, že podnikateľ, ktorý už skončil podnikateľskú činnosť predáva napr.zásoby, majetok a namiesto kúpnej zmluvy použil fakturáciu ( sila zvyku ).
4326
27.07.06,04:40
Faktúra je na znalecký posudok a preto ma zaskočilo, že na fa nie je IČO. Ako mám teraz postupovať?
alušik
27.07.06,04:45
Znalci vôbec nemusia mať živnosť, môžu túto činnosť robiť aj bez živnosti, takže vôbec by nemuseli vystavovať klasickú faktúru. Stačí, keď príjem zaevidujú do znaleckého denníka. Klientovi by vystavili len potvrdenku o prijatí platby.;)
STRELEC
27.07.06,04:49
[quote=alušik]Znalci vôbec nemusia mať živnosť, môžu túto činnosť robiť aj bez živnosti, takže vôbec by nemuseli vystavovať klasickú faktúru. Stačí, keď príjem zaevidujú do znaleckého denníka. Klientovi by vystavili len potvrdenku o prijatí platby.;) A keďže klientovi potrebuje znalec svoju odmenu nejakým spôsobom vyúčtovať, tento to robí v podobe faktúry, nie nejakého vyúčtovania svojich služieb (obdobné - napr. advokát).
alušik
27.07.06,04:52
[quote=alušik]Znalci vôbec nemusia mať živnosť, môžu túto činnosť robiť aj bez živnosti, takže vôbec by nemuseli vystavovať klasickú faktúru. Stačí, keď príjem zaevidujú do znaleckého denníka. Klientovi by vystavili len potvrdenku o prijatí platby.;) A keďže klientovi potrebuje znalec svoju odmenu nejakým spôsobom vyúčtovať, tento to robí v podobe faktúry, nie nejakého vyúčtovania svojich služieb (obdobné - napr. advokát).

Ja s Tebou súhlasím, že je to najčistejší spôsob. Ale ja som sa stretla s tým, že faktúru nevystavujú.;) Dali mi len normálnu potvrdenku - očíslovanú - toť vsjo.:o
STRELEC
27.07.06,05:02
[quote=STRELEC]

Ja s Tebou súhlasím, že je to najčistejší spôsob. Ale ja som sa stretla s tým, že faktúru nevystavujú.;) Dali mi len normálnu potvrdenku - očíslovanú - toť vsjo.:oPríjem asi znalec priznáva všetok. Teda pokiaľ v knihe znaleckých posudkov posudok zaeviduje. Mal som skutočne na mysli len formu, akou zákazníkovi oznámi: "zaplať mi za toto toľko a toľko". Zákazníkovi takýto doklad poslúži napr. v účtovníctve pre podloženie nákladov. Hoci by mal postačovať aj PPD znalca.