loksik.lubos
23.09.17,21:38
Dobry den, Vedel by mi niekto pomoct vyriesit toto: Kazdy den musim vytvarat novy rovnaky harok s rozlisnymi udajmi ked kliknem v harku 1 na novy harok vytvori mi novy harok s oznacenim 2 az .... s tabulkou a ja by potreboval aby sa kazda bunka zo vsetkych harkov zratala a vysledok sa zratal do harka inventár jedna sa o bunky I16-I51,I61-I101, I110-I135
ivka70
24.09.17,09:17
vies to urobit makrom, ktore naprogramujes na spocitavanie istej bunky zo vsetkych existujucich harkov, ked si predtym zisti, ktory harok je vytvoreny ako posledny.

Jednoduchsia moznost je vytvorit si Excel s poctom harkov, ktore potrebujes za nejake obdobie (mesiac, rok, uctovny rok), nadefinovat vzorce a potom uz len pridavat udaje do existujucich harkov.
loksik.lubos
24.09.17,11:27
pouzil som tento kod ktory mi funguje ale nefunguje automaticky ide len ked ho priradim k makro tacidlu

Option Explicit
Sub Soucet()
Dim MySheet As Worksheet, MyCell As Range
Dim SumRange As Range
Const SumList As String = "sumár"
'
Set SumRange = Worksheets(SumList).Range("I16:I51, I61:I101, I110:I135").Cells
' reset bunek na listu summary
For Each MyCell In SumRange
MyCell.Value = 0
Next MyCell
'soucet stejnolehlych bunek ostatnich listu do listu summary
For Each MySheet In ActiveWorkbook.Worksheets
If MySheet.Name <> SumList Then
For Each MyCell In SumRange
MyCell.Value = MyCell.Value + MySheet.Range(MyCell.Address).Value
Next MyCell
End If
Next MySheet
'
End Sub
Kabaka123
24.09.17,13:04
a aký je problém? vytvor si klávesovú skratku a môžeš ho spúšťať bez tlačidla
Kabaka123
24.09.17,15:39
na základe poznámky od marjankaja SUM, (
resp. SUMIF a SUMIFS) by stačilo a ako hovorí ivka70 prepojiť hárky vzorcami
ZahradnikAmater
24.09.17,20:12
Presne takto sme to robili v minulom zamestnaní. Dopredu je jasné, koľko dní má mesiac, koľko teba hárkov je v tabuľke. Potom je jednoduché doplniť aj hárky s týždennými medzisúčtami aj s napočítavaním za jednotlivé týždne v mesiaci. Keď je vyrobený takýto hárok za január (31 dní), ľahko ho nakopíruješ aj na ostatné mesiace v roku. Súčtové hárky vždy ukazujú aktuálny stav.
loksik.lubos
27.09.17,18:13
v zosite mam este 3 ine harky a mam problem ze mi zrovna bere udaje aj s tychto harkova rata mi uplne nieco ine. Je mozne dako zakazat abyneratalo udaje aj s tychto harkov?
ZahradnikAmater
27.09.17,19:46
No však v tom sčítavacom hárku urči rozsah hárkov, z ktorých má brať údaje. Podobne ako sa robia súčty len z určitých buniek v hárku.