matulienka.d
24.09.17,14:10
Dobry den ahoj.
Viem ze to tu urcite niekde je ale uz dve hodiny citam prispevky a stracam sa.Nakolko potrebujem poradit najlepsie do vecera az viem co v pondelok robit. Ide o to ze pocas RD som bola aj zamestnana. Pracovny pomer trval od 1.6.2008 do 3.3.2015 a pracovny pomer skoncil vypovedou firmy kvoli konkurzu firmy a vyplatili mi odstupne aj dovolenku z garancneho fondu.
Od 18.11.2015 do 31.8.2017 som bola zamestnana. Firma skoncila na slovensku. Dostala som vyplatene mesacne odstupne aj preplatenu dovolenku.
Od 1.9.2017 som nastupila k novemu zamestnavatelovi ale zial dal mi minimalnu mzdu. Nie som tam spokojna a chcem odist. Mam narok na podporu kedze splnam podmienku za posledne 3 roky mat 2 roky poistenie ale netusim z coho sa mi bude vypocitavat podpora???? Bude sa mi tam zapocitavat aj to odstupne z tohto roku? Alebo tento PP mi to vsetko pokazi?
Dokedy sa mozem najneskor prihlasit na UP aby som mala narok na podporu.
Ak by som sa na PN z coho sa mi vypocita marodka???
Velmi dakujem za pomoc v mojej dileme.
ivka70
24.09.17,12:16
Podpora sa pocita z poslednych 2 rokov pred evidenciou na UP.
Zapocita sa aj prijem z novej prace, ak bol prijem zvysnhch napr. 23 mesiacov vysoky a len jeden mesiac nizky, az taky vely vplyv na priemer to nema.
Odstupne a preplatena dovolenka, ak bolo vyplatene v mesiaci, kedy si pracovala, sa pocitaju, ak si vsak cely august bolana RD, PN, tak z nich nebolo odvedene poistenie v nezamestnanosti a nemaju vplyv na vysku podpory.
Katy a R
24.09.17,12:17
podľa toho, čo píšeš - tak v prípade akéhokoľvek skončenia PP a následného zaevidovania sa na UPSVaR budeš splňať podmienky pre nárok na dávku v nezamestnanosti.
a výška - pozri si na výplatných páskach VZ na PvN - počíta sa z obdobia 2 roky pred zaradením do evidencie UoZ.
matulienka.d
24.09.17,12:26
Dakujem velmi pekne. Pn som nebola pocas celeho zamestnania. Poctivo som pracovala az do posledneho dna. A od 1.9.pokracujem v praci. Ale.zial je to tam zle. Takze odstupne aj dovolenku mam na vyplatnej paske spolu s vyplatou za mesiac august.
matulienka.d
24.09.17,12:28
Ak to chapem spravne... pocita sa mi prijem od 18.11.2015 doteraz a zvysne dni aby som mala tych 730 dni si mam este pripocitat z pracovneho pomeru ktory bol ukonceny 3.3.2015???
veronikasad
24.09.17,12:35
K akému dátumu chceš skončiť pracovný pomer ? Zrejme doneste v skúšobnej dobe...
matulienka.d
24.09.17,12:38
Ano mam skusobnu dobu od 1.9.2017 na 3 mesiace a potom zmluvu na neurcito... a urcite do konca septembra chcem ukoncit PP
veronikasad
24.09.17,12:51
Ukončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe treba zamestnávateľovi oznámiť písomne aspoň tri dni vopred. Na ÚP sa treba ísť zaevidovať to 7 kal.dni od skončenia pracovného pomeru.

Dávka v nezamestnanosti ti bude vypočítaná z posledných 24 kalendárnych mesiacov.
matulienka.d
24.09.17,13:02
To znamena ze ked som bola v obdobi pred 18.11.2015 len na rodicovskom a bez zmluvy nesplnam podmienku poslednych 24mesiacov....? Ospravedlnujem sa. Som z tohto puk.
veronikasad
24.09.17,13:07
Splnia, započíta sa príjem aj obdobie len kedy si v posledných 24 mesiacoch príjem mala.

Podstatné je aby si mala 730 dní poistenia v posledných troch rokoch.
matulienka.d
24.09.17,13:11
Ahaaaaa uz chapem. Dakujem velmi prevelmi. Som trosku kludnejsia. Velmi si mi pomohla. Ani nevies ako.