mondes
24.09.17,14:19
Ahojte, klientka je majiteľkou svadobného salónu. Je SZČO. Má možnosť odkúpiť prevádzku svadobného salónu v inom meste, čiže by mala ako pobočku. Aký je postup, čo sa účtovania týka? Predpokladám, že predávajúca vypracuje nejakú zmluvu o odkúpení. No čo všetko by taká zmluva mala obsahovať? Taktiež bue musieť predávajúca urobiť inventúru zásob a odpredať ich mojej klientke. To všetko musí byť zapracované v zmluve, však? Viem, že moja klientka si musí vybaviť nájom, elektrárne.
Prosím Vás o radu, čo všetko a aké povinnosti ohľadom kúpy prevádzky mám ja, ako ext.. účtovníčka? Píšem tu, lebo viac hláv, viac rozumu. A ja nechcem na nič zabudnúť. Ďakujem Vám veľmi pekne za Váš čas a ochotu poradiť.
Mila123
24.09.17,12:22
ŽÚ a hygiena,
Mila123
24.09.17,12:23
ERP
mondes
24.09.17,12:30
Áno, to viem, len som to nenapísala. Ďakujem. No to všetko sú povinnosti majiteľky. Ale mňa by skôr zaujímalo, že čo mám od toho čakať ja, ako účtovníčka. No myslím si, že tým, že moja klientka už je SZČO a jeden salón už má, tak nič zvláštne to pre mňa nebude, len začať účtovať na základe dokladov novú prevádzku. Ale napr. čo s inventúrou od predošlej majiteľky? Mala by urobiť aj inventúru na zariadenie? A všetko zahrnúť do zmluvy? Apropo, aký typ zmluvy je v tomto prípade najvhodnejší. Ďakujem.