dobrak800
24.09.17,19:28
Ahojte,

neviem si poradiť s tvorbou matice, kde potrebujem použiť INDEX (resp. VLOOKUP), SMALL a ROW (resp. column) - viď príloha. Na internete som toho hľadal veľa, ale všade som našiel iba prípad, kedy sa hľadala n-tá hodnota v aktuálnom stĺpci a dosádzala sa hodnota vo vedľajšom stĺpci. Ja však potrebujem vyhľadať číslo riadka hodnoty, ktorá sa vyskytuje v prvom stĺpci rozsahu a následne nájsť hodnoty (neprázdne bunky) v danom riadku vo vedľajších stĺpcoch vo vybranom rozsahu.
Je to možné vzorcom, poradí niekto skúsenejší?

Ďakujem pekne.
excel.sk
24.09.17,18:47
neviem, či som to pochopil správne, ale pozrite
dobrak800
24.09.17,20:56
VLOOKUP by bolo samozrejme najjednoduchšie použiť... Ale v prípade, že tabuľka bude mať 30 stĺpcov a 100 riadkov a viem, že v každom riadku budem mať maximálne 5 hodnôt (výsledkov), tak potom by nebolo praktické riešiť takýmto spôsobom. A samozrejme vypočítané hodnoty sa majú automaticky dynamicky prepočítať pri zmene vyhľadávanej hodnoty.

Išlo mi napr. o takéto riešenie, len v mojom prípade trochu odlišné: https://exceljet.net/formula/extract-multiple-matches-into-separate-columns
excel.sk
26.09.17,18:18
ok, lenze to je uplne iny priklad, ako je vo Vasom Exceli :)

ale ak date databazu, tak Vam to spravim do takej tabulky ako je v tom rieseni z webu (mozem aj dvomi sposobmi)