*agatha*
26.07.06,17:22
ahojte,
mám nulový prehľad.aké dátumy tam píšem, prosím vás?do r. 1?do r. 11? dík.
Evanka
26.07.06,15:24
Nepíšeš žiadne dátumy. Nechávaš prázdne kolonky.
*agatha*
26.07.06,15:28
ďakujem. myslela som si, ale nebola som si istá. a teraz ma napadlo, že keď som v minulosti podala tiež nulový prehľad a dala som tam dátumy? mám dať opravné?
Manual
26.07.06,15:35
ďakujem. myslela som si, ale nebola som si istá. a teraz ma napadlo, že keď som v minulosti podala tiež nulový prehľad a dala som tam dátumy? mám dať opravné?
Myslím že netreba, lebo nič podstatné sa nezmení, zrazené a odvedené bude znova nula, akurát tam neuvedieš datumy.
Pekný deň...:)
Paula
26.07.06,15:38
V prípade, ak výplata bola, ale neboli zo mzdy zrazené preddavky, píšem dátum výplaty a potom v r.1,5,7,10 nulu. Ak nebola v mesiaci výplata, nechám stĺpec logicky prázdny.
Evanka
26.07.06,15:50
ďakujem. myslela som si, ale nebola som si istá. a teraz ma napadlo, že keď som v minulosti podala tiež nulový prehľad a dala som tam dátumy? mám dať opravné?
Aké dátumy si tam písala? Asi sme sa nerozumeli. Mzda bola vyplatená a preddavky neboli odvedené, alebo neboli žiadne mzdy vyplatené...?
*agatha*
26.07.06,15:56
boli vyplatené mzdy, ale neboli zrazené ani odvedené preddavky. tak som dala všade nuly, ale do riadkov, kde sa píšu dátumy aom v minulosti písala dátumy, kedy bolo vyplatené mzdy.
Evanka
26.07.06,16:08
boli vyplatené mzdy, ale neboli zrazené ani odvedené preddavky. tak som dala všade nuly, ale do riadkov, kde sa píšu dátumy aom v minulosti písala dátumy, kedy bolo vyplatené mzdy.
Myslím, že to je v poriadku. Ak by si však v nejakom mesiaci nemala žiadne mzdy, tak je nelogické písať nejaký dátum.... DÚ nahadzuje zaplatené sumy, dátumy sú nepodstatné.
Manual
26.07.06,16:10
boli vyplatené mzdy, ale neboli zrazené ani odvedené preddavky. tak som dala všade nuly, ale do riadkov, kde sa píšu dátumy aom v minulosti písala dátumy, kedy bolo vyplatené mzdy.
agatha, musíš ale upresniť, či z vyplatenej mzdy si mala zraziť preddavok alebo nie. Ak bola mzda napr. 7100 Sk, tak nevyjde žiaden preddavok a preto budú napísané len mesiace napr. 4,5,6 a nebude tam žiadny datum a všade budú nuly. Datum tam logicky nebude preto, lebo v prehlade sa hovorí o datumoch zrazených preddavkoch a keď neboli zrazené tak nie je dôvod tam dávať datum, to platí aj o odvedených preddavkoch r.11
Ak bola mzda vyššia a mala si zraziť preddavky = povinnosť, tak tam dáš datum aj výšku zrazenej dane. Ak si daň neodviedla, tak tam datum nebude a bude tam nula.
*agatha*
26.07.06,16:18
ďakujem ti Manual za detailné upresnenie. moje upresnenie je nasledovné: zamestnanec máva mesačnú HM cca 5500sk. takže nevyšiel žiaden preddavok. z tvojho príspevku teda vyplýva, že dátumy nedám, však? a tie, čo som dala v minulosti, ta čo už? :-)
*agatha*
26.07.06,16:21
a ďakujem samozrejme aj ostatným za príspevky. :p
Manual
26.07.06,16:22
ďakujem ti Manual za detailné upresnenie. moje upresnenie je nasledovné: zamestnanec máva mesačnú HM cca 5500sk. takže nevyšiel žiaden preddavok. z tvojho príspevku teda vyplýva, že dátumy nedám, však? a tie, čo som dala v minulosti, ta čo už? :-)
Ano je to tak, ak nevyjde zraziť preddavok tak zrazený nebol tak ani nie je žiadny datum. Dáš tam len mesiace a všade budú nuly bez datumov. A tie minulé s datumami by som nechal tak, o tom som písal vyššie.
Pekný deň...:)
*agatha*
26.07.06,16:24
hej, super. takže je potom všetko okej. už som sa začínala báť, som zase niečo dovrzala a budem musieť naprávať. :-)
rovnako pekný deň.