viktora
25.09.17,17:41
Ahojte,
do 23.12.2017 som na RD pre dlhodobo nepriaznivý stav dieťaťa-do 6.rokov.
24.12.2017 (na Štedrý deň :-/ )by som mala nastúpiť do práce.

Chcem ukončiť PP so zamestnávateľom dohodou,nakoľko mi momentálne kvôli deťom nevyhovuje pracovný čas.
Mám ešte 39 dní starej dovolenky.
Počas RD som nemala žiadny príjem..brigády..akurát som dostávala kompenzačné príspevky na dieťa,nakoľko je Z'TP.

Nárok na podporu spĺňam.

Mám dve otázky:
1-Vedeli by si ste mi poradiť ako mám postupovať,aby som dosiahla max.podporu?(napr. od 24.12.by som čerpala dovolenku-do konca r.-čiže do 31.12. ,zvyšné dni by mi zamestnávateľ preplatil a od 1.1.(Nový rok) -teda od 2.1. by som sa evidovala na UP-vyšla by mi z toho max.davka?)-alebo mám postupovať inak?...
(mam nerovnomerny pracovny cas ( 40 hod./tyzden, pricom priemerny tyzdenny pracovny cas nesmie presiahnut ustanoveny tyzdenny pracovny cas a prac.cas nesmie v priebehu 24 hod presiahnut 12 hodin). a min.mzdu.

2-pravdepodobne by som mala nárok na opatrovateľský príspevok, ale nechcem si on požiadať-mohla by nastať taká situácia, že mi to na UP navrhnú-ja to odmietnem a môžu ma na základe toho vyradiť z evidencie? (Myslím,že to či, si podám žiadosť o príspevok je len na mne..ale predsa len sa radšej opýtam..)

Ďakujem
ivka70
26.09.17,05:02
1. 24.12. je nedela a 25., 26. 12. su sviatky, neda sa cerpat dovolenka (pokial nemas nerovnomerne rozlozeny prac. cas)
Kedze mas 39 dni dovolenky a do koncva roka su len 2 sviatky a 3 pracovne dni, da sa dat vypoved v oktobri tak ,ze VD bezi november december, PP skonci 31.12. a 3 dni budes cerpat dovolenku.
Zavisi od tvojho prijmu ,ale 33 preplatenych dni dovolenky + 2 sviatky by mali dat maximalnu podporu, aj ked sa bude pocitat 8 dni poistenia.

2. o opatrovatelsky prispevok mozes poziadat az po dobrati podpory, UP ta nemoze nutit ho ceprat ci on ziadat
ale zasa, ak budes evidovana, musis sa zucastnovat na aktivitach UP, ak ta poslu na pohovor, musis ist, ak ti najdu zodpovedajucu pracu, v podstate len tazko ju mozes odmietnut bez vyradenia, tak si premysli, ci mas vtedy ako zabezpecit starostlivost o dieta.
viktora
26.09.17,20:38
Dakujem za odpoved.
Chcem sa este opytat- co v pripade ze mam nerovnomerny pracovny cas ( ustanoveny prac.cas 40 hod. tyzdenne, pricom priemerny tyzdenny pracovny cas nesmie presiahnut ustanoveny tyzdenny pracovny cas a prac.cas nesmie v priebehu 24 hod presiahnut 12 hodin). a mzdu 425 v hrubom? Ovplyvni to nejako?
ivka70
27.09.17,04:35
To ovplyvni len to, ze mozes mat na sviatky planovane zmeny, teda cerpat dovolenku a nemusi sa ta tykat kazdy sviatok. Inak nie. Aj s takou mzdou pri preplateni 30 dni dovolenky by si mala prekrocit max. VZ pre vypocet podpory.
Zlata46
27.09.17,05:14
Nevieš sa dohodnúť, aby Ti naplánovali iba jednu, prípadne dve zmeny, cez ktoré budeš čerpať dovolenku a zvyšok dovolenky Ti preplatia?
veronikasad
27.09.17,05:27
Zamestnávateľ s. Ukončením pracovného pomeru dohodou súhlasí?
veronikasad
27.09.17,05:29
Ak nie si učiteľka, 39 dní nevyčerpanej dovolenky je nejako veľa, počítala si správne?
viktora
27.09.17,18:28
Nie, nie som ucitelka, v zmluve mam narok na 5 tyzdnov dovolenky, pred nastupom na matersku mi nejaka ostala, bola som na rizikovom a tusim pocas materskej tiez nabieha dovolenka. - Tak sa mi nazbierali dni... ja som nepocitala, ale pozerala som si vyplatnu pasku, ktora mi bola dorucena zaciatkom roka a v nej bolo uvedenych 39 dni. Zajtra si to este overim.
viktora
27.09.17,18:33
Zatial neviem, najprv som si chcela vsetko overit, ale myslim, ze by nemal byt problem. Kolegyna ktora si nasla inu pracu s tym tiez problem nemala, len im dala vediet dva mesiace dopredu.( koly vypovednej dobe)