huno
26.07.06,17:33
Akým právnym sposobom mozem zabranit firme,ktora vznikla pod rovnakym menom,aby nepouzivala moje obchodne meno,na ktore mam ochrannu znamku?
josh
27.07.06,05:20
posli jej list, na tuto skutocnost ich upozorni a ked nepomoze, musis zalovat na sude.
huno
27.07.06,09:49
To som uz spravil,cakám na charakter odpovede ako sa k tomu postavia.Súdna cesta je mi známa,ale ked si predstavím vymožiteľnosť práva na Slovensku,tak radšej by som chcel nájsť inú formu.Neviem si predstaviť,že budem sledovať tuto firmu ci produkuje služby pod mojim menom,na ktore mam ochrannú známku.To sa ani nedá ukontrolovať.Aby som mal pokoj to by som musel dosiahnuť výmaz daných služieb z obchodného registra danej firmy.Toto ma zaujíma,či je to reálne.
dana9
27.07.06,10:04
To som uz spravil,cakám na charakter odpovede ako sa k tomu postavia.Súdna cesta je mi známa,ale ked si predstavím vymožiteľnosť práva na Slovensku,tak radšej by som chcel nájsť inú formu.Neviem si predstaviť,že budem sledovať tuto firmu ci produkuje služby pod mojim menom,na ktore mam ochrannú známku.To sa ani nedá ukontrolovať.Aby som mal pokoj to by som musel dosiahnuť výmaz daných služieb z obchodného registra danej firmy.Toto ma zaujíma,či je to reálne.

Ja mám dobrú skúsenosť so súdmi v tomto smere, išlo síce väčšinou o veľké značky, ale keď je nespochybniteľné tvoje právo k známke, tak by to malo byť relatívne v pohode. Väčšinou to prebiehalo na podklade jedného znaleckého posudku a overenia práva k známke.

Ale ak zvažuješ odbornú pomoc, tak sa radšej rozhodni pre niekoho, kto sa na problematikeu PDV špecializuje, patentové a známkové kancelárie, prípadne špecializovanú AK.




dana:)