Mao78
25.09.17,22:16
Zdravím, prejdem k veci bol som dlžníkom fyzickej osobe za podnájom približne 7 rokov do zadu nebol som nijak ohlásený nejakou poštou-upomienkou len som si prišiel k bankomatu chcel vybrať z účtu peniaze a všetky účty zmrazené a samozrejme dlžná čiastka je dobre že nie 5 násobok dlžnej sumy to mi je jasné úroky. Prosím o radu to sa neviem nijak brániť je normálne že som nebol už predtým upovedomí ? A čo premlčacia doba? Ďakujem za uzrejmenie
avalik
25.09.17,21:08
v banke ti daju info, ktory exekutor to rieši ... exekutor banke dorucuje elektronicky, tebe postou do vlastnych ruk s dorucenkou ... otazka je na aku adresu - ak na povodnu adresu, ktorou disponoval opravneny, tak sa lehota predlzi ...


Exekučný poriadok
§ 61b

Doručenie upovedomenia o začatí exekúcie

(1) Upovedomenie o začatí exekúcie sa doručí oprávnenému a povinnému. Povinnému sa doručí do vlastných rúk; ustanovenia § 111 ods. 3 a § 116 ods. 2 Civilného sporového poriadku sa nepoužijú.

(2) Ak sa upovedomenie o začatí exekúcie nepodarilo doručiť na adresu uvedenú oprávneným, exekútor vykoná šetrenie na zistenie inej adresy povinného. Pri vykonaní šetrenia pobytu povinného vychádza najmä z registrov, ktoré má k dispozícii. Upovedomenie o začatí exekúcie bezodkladne odošle na takto zistenú adresu.

(3) Ak sa napriek vykonanému šetreniu nepodarí upovedomenie o začatí exekúcie doručiť povinnému do troch mesiacov od začatia exekúcie, doručí sa mu oznámením v Obchodnom vestníku; súčasne sa upovedomenie o začatí exekúcie doručí súdu, ktorý ho zverejní na úradnej tabuli alebo na webovej stránke. Upovedomenie o začatí exekúcie sa v takom prípade považuje za doručené uplynutím 30 dní odo dňa nasledujúceho po zverejnení oznámenia v Obchodnom vestníku.

(4) Podrobnosti o zisťovaní pobytu povinného exekútorom ustanoví všeobecne záväzný právny predpis vydaný ministerstvom.



Občiansky zákonník

§ 110

(1) Ak bolo právo priznané právoplatným rozhodnutím súdu alebo iného orgánu, premlčuje sa za desať rokov odo dňa, keď sa malo podľa rozhodnutia plniť. Ak právo dlžník písomne uznal čo do dôvodu i výšky, premlčuje sa za desať rokov odo dňa, keď k uznaniu došlo; ak bola však v uznaní uvedená lehota na plnenie, plynie premlčacia doba od uplynutia tejto lehoty.