IvetaH
26.09.17,08:13
K 31.8.2017 bolo zrušené funkčné miesto v spoločnosti, zamestnanec bol označený ako nadbytočný, pri pohovore odmietol dohodu o skončení PP, tak pôjde na výpoveď, t.j. do 30.11.2017 mu trvá pracovný pomer. Firma mu dala oznámenie, že o 1.9.2017 bude na prekážke v práci zo strany zamestnávateľa - sedí doma a je priemerom platený. Teraz si zamestnanec našiel v inej firme robotu s nástupom od 1.10.2017, len neviem či môže sa zamestnať, ak v inej firme je na prekážke v práci. Že môže mať viac pracovných pomerov je mi jasné, len v tomto prípade mi to nie je jasné, aby nakoniec neprišiel o ten priemerný plat z pôvodnej firmy, keď príjem si zabezpečil u inej firmy. Pýtal sa o radu, tak som mu povedala, že to je OK, ale teraz nad tým dumám a špekulujem, že predsa len môže existovať niečo čo zruší tú platenú prekážku v práci.
Ďakujem
ivka70
26.09.17,06:39
Moze, narok na odstupne mu ostava.
Jedine, ze by ho povodny zamestnavatel vyzval na nastup do prace - to by tazko zvladol byt na 2 miestach, a nenastupenim by mohol dostat absencie a ukoncenie PP kvoli nim.
Ak povodny zamestnavatel nama taketo zaujmy, a nova praca nie je konkurencna povodnej (na to by potreboval pocas PP suhlas od povodnej firmy), moze kludne pracovat v inej firme.