skovinko
26.07.06,18:13
Pekne zdravim,
práve zakladám s.r.o., prvý krok mam za sebou a ešte ma čaká zápis do Obch. reg. mam tu zopár nejasností.
Prvou malickostou je forma vyhlasenia o splateni zakladneho imania. Nieco malo už mám napísané(pozri prilohu) ale chcem si byť istý, že to bude v poriadku. Preto Vás prosím o vzor alebo popis náležitostí, ktoré má toto vyhlásenie mať.
Ďalsia otazka je, či obe kópie spoločenskej zmluvy, ktoré dávam pri žiadosti o registráciu s.r.o. musia mať overene podpisy a ďalej či "listinou na preukázanie podnikateľského oprávnenia" je živnostenský list a či si treba druhú kópiu tohto dokumentu vypýtatť na živ. úrade alebo stačí fotokópia (overená či neoverená).
Všetkým Vám veľmi pekne ďakujem za cenné rady, ktoré ste mi poskytli a v budúcnosti poskytnete.
FAA
26.07.06,20:53
---------------------

Správca vkladu XXXXX, bytom XXXXX, 040 01 Košice
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––– –––––––––––––––––
Vyhlásenie o rozsahu splatenia vkladov

Spoločenskou zmluvou zo dňa 26.7.2006 bola založená obchodná spoločnosť XXXX s.r.o.
Ako správca vkladu v zmysle § 60 Obchodného zákonníka, vymenovaný na základe Čl. III bod 2 spoločenskej zmluvy vyhlasujem, že:

- spoločník XXXXXX, bytom XXXXXXX, 040 01 Košice
zložil do mojich rúk 100 000,- Sk, (slovom jednostostotisíc korún), ako svoj podiel na základnom imaní



-spoločníčka XXXXX, BYTOM XXXXX
zložila do mojich rúk 100 000,- Sk, (slovom jednostostotisíc korún), ako svoj podiel na základnom imaní

Splatením uvedených častí vkladov boli naplnené body 1. a 2. Článku III spoločenskej zmluvy ako aj ustanovenie § 111 odst. 1. Obchodného zákonníka


Košice 26.7.2006 ---------------------------------------------------



Spoloč.zmluva musí mať overené podpisy. potrebuješ 2x živ list, overené kopie.faa