archeres
26.09.17,16:29
Zdravim. Dnes ma zastavili policajti nakolko som prekrocil rychlost. Dovodil som tym ze veziem dieta s bolestami k lekarovi. Pokutu som odmietol zaplatit.
Co mozem ocakavat ?
bodliak
26.09.17,15:08
Ak Ti to neuznali ako argument, tak postúpenie na Správne konanie.
profesional
26.09.17,16:41
Podávajú to na správne konanie. Keď ti príde priestupkový rozkaz, daj bedieť, poradím ti tu finty ako sa z toho dostať.
buchač
26.09.17,17:04
No schválne daj....a to fakt nepoddžubujem.
Niečo podobné som zažil na vlastnej koži.
Viem aj asi, na čo mieriš, no nie vždy pochodíš.
..a v konečnom dôsledku na správnom konaní vyfasuješ ešte vyššiu pokutu, ako na mieste.

Ja som radšej zaplatil, poliš bol uznalý, akceptoval sčasti dôvod, dokonca vodu ponúkol...:D
Takže urval len 50€, najnižšiu sadzbu...a pritom mi mohol vziať vodičák do čistiarne a urvať pokutu v maximálke.
Na 90ke som šiel totiž 2x viac...;)
Nemalo význam hnať sa na konanie, byť bez VP a podobné srandičky. Ktovie, ako by som skončil.
branislavp
29.09.17,00:25
Predvolajú Ťa na správne konanie a uvidíš, či sa Ti oplatilo nezaplatiť na tvare miesta hneď. Musíš si uvedomiť, že si prekročil rýchlosť.
vicktor
29.09.17,05:26
Lepsie bude poradit vsetkym vopred ako sa z toho vykrutit uz pri zastaveni hliadkou.
Prevencia je lepsia ako riesenie nasledkov.
buchač
29.09.17,06:08
victor
profesional pravdepodobne myslí na inštitút "krajnej núdze podľa § 24 ".
Ten som sa snažil použiť aj ja...dôvodil som diabetesom (zvyšok nie je dôležitý).
Len preto som dopadol tak, ako som spomenul vyššie.

ALE zdôrazňujem jedno.
Na použitie prípadu krajnej núdze je potrebné mať fakt solídny dôvod.
Boli prípady, že rodičku niesol partner rýchlo do pôrodnice, no aj napriek tomu fásol pokutu.

Takže prevencia ako taká je dodržiavanie predpisov a volanie záchranky.
vicktor
29.09.17,06:30
Viem, preto som povodnu formulaciu "ako sa tomu vyhnut" zmenil.
Bol som zvedavy preco profik je taky tajnostkar.
buchač
29.09.17,06:37
Šak aj ja som čakal (a ešte aj čakám) na tie finty. ;)
Ono ale v skutočnosti to nie sú nejaké finty, to je zákon.

Ako som spomenul prípad rodičky, tak nie vždy finta vyjde. Záleží(a to veľa záleží) od danej hliadky, ako sa k priestupku postavia.
profesional
29.09.17,07:30
Buchač: Nie, nemal som na mysli krajnú núdzu. Bežní príslušníci PZ ani zďaleka netušia o povinnostiach v priestupkovom konaní resp.správnom konaní. Existuje pomerne veľa prpcesných možností, ako otočiť procesné vady konania vo svoj prospech. Je to celé postavené na teórii otráveného stromu. Na to, aby som mu vedel poradiť konorétne, bude musieť naskenovať a eať sem, hoc anonymizované, rozhodnutie.
Všetky správne konania, ktoré som pre dopragné priestupky pre známych riešip, som vyhral. Vždy bol výrok: Nevinný. Chcieť rady bez naskenovaného rozhodnutia možné nie je.
misoft
29.09.17,14:46
Veru - nedávno v telke o tomto bola reportáž. Chlapík sa valil po ceste rýchlo, so zapnutými výstražnými smerovkami a svetlami. Policajti zamerali vysokú rýchlosť - zastavili ho. Kukli do auta a tam rodička už s kontrakciami - tak len zapli sirény a majáky a "Nasledujte nás" a odšikovali ho do nemocnice - a pokutu neplatil. Sanitka by totiž nestihla ani do pol cesty dôjsť. Toto bola krajná núdza.