maja1
27.09.17,12:59
Dobrý deň, vedel by mi niekto prosím dať kontakt na nejakého majstra čo vie robiť stierky a obklady v okolí Nitry a Zl. Moraviec? Potrebujem dať vystierkovať len jednu kuchyňu ale mám problém na to niekoho zohnať. Ďakujem
ivka70
27.09.17,11:07
zadaj si inzerat v inzertnej casti porady http://www.porada.sk/inzercia/
lapejko
27.09.17,17:05
a bude horšie...nikto nechce robiť, nezháňajte cez inzerciu ale cez referencie známych.
Realita je veľmi prozaická...pred tromi, štyrmi rokmi každý zháňal zákazky, lebo sa zmenila vláda a nastal po predčasných voľbách prebytok ľudí zo zastavených diaľníc, my sme museli odísť za prácou mimo Slovenska. Potom to síce naštartovali,ale štýlom Váhostav a neplatenie faktúr, kopa ľudí zase odišla vonku. Tí čo sú tu, prežijú iba vďaka solventným klientom, ktorí platia a to sú väčšinou zákazky na dlhší čas, takže nie je priestor na malé zákazky...A dnešné nároky v stavbárine sú a budú stále vyššie, zvládnuť teóriu a mať na to technické vybavenie odradzuje kopu znechutených tiež majstrov.
maja1
28.09.17,04:36
Tak ďakujem za radu, len ma to prekvapilo aká tu nastala situácia, ešte dva roky dozadu to nebol vôbec problém ale teraz mi každý majster povie že môže tak o pol roka a neskôr tak sú zaneprázdnení, chcela som to stihnúť ešte do vianoc ale vidím že to budem musieť posunúť a prispôsobiť sa situácii. Ani to nie je o tom že by nechceli robiť skôr nepribúdajú noví ľudia na toto remeslo a tí starší sú riadne vyťažení.
Ing. Ľubomír Janoška
28.09.17,05:39
O to väčší dôvod držať sa referencií, lebo je tu veľký priestor pre fušerov.
lujza.j
28.09.17,07:30
Vsetci chcu asi len velke zakazky...male peniaze sa im asi hnusia:(
kopretinka
28.09.17,09:10
presne tak,svokrovci mali problém zohnať murára,aj to ešte piskoval,že keby vedel,že to je taká malá zakázka,tak to odmietne hneď,ani sa tam nejde pozrieť......pre neho je zaujímavé teraz iba zatepľovanie barákov.
alaya1
28.09.17,09:40
Skus cez FB skupiny, tam skor najdes niekoho, kto je v tom sikovny a zoberie aj malu zakazku.
maja1
28.09.17,09:50
No nič, idem hľadať ďalej, len sa obávam aby ich cena náhle nevystrelila nahor tak ako cena masla :), keďže je tu taký nedostatok.
alaya1
28.09.17,09:54
vela zdaru
buchač
28.09.17,12:59
No schválne odpovedz.

Koľko si ochotná dať za jednu hodinu práce ?
vicktor
28.09.17,13:23
Tak sa zda ze remeslo ma zlate dno.
Nejsou lidi.
Mladym sa nechce robit, tlacia sa na studium socialnej prace a manazment verejneho sektora a potom skoncia na urade prace.
Obe ruky lave.
sito
28.09.17,13:37
Možno aj sú, ale sa nevzdelávali duálne, dnes. V minulosti to bola bežná vec, že teória a prax spolu sa striedali, teda po týždni. Týždeň v škole, týždeň prax. Teraz každý, že tri roky praxe musí mať, kde ju má však vziať, keď školy ich len teóriou učia, tu do nich hučia, ich mučia.

Kedysi " ja som murár, pán troch šifníkov mám"

Dnes? Kde - kto chce byť murárovi pán. Mám taký plán, na murárovi musím zarobiť sám, a bez roboty, murárovi stačí keď si zarobí na boty.

Kedysi bola povinnosť zo svine stiahnuť krupón a odovzdať.

Dnes? Dnes sťahujú krupón svine. Komu?
vicktor
28.09.17,13:47
obcas napises aj cosi dobre / zaujimave :)
Co za dualne vzdelavanie? To moze platit na CNC stroje a automatizovane linky, ale natierat steny primalexom a montovat sadrokarton staci mono-ucnovka.
jslancik
28.09.17,13:53
aj by som sa ti ponúkol, ale chce sa mi? :D
sito
28.09.17,14:04
viktor, a ty si sa naučil chodiť, behať bez učenia, kotrmelcov? Každá vec potrebuje svoje, nie každý má, môže mať všetko za svoje. Popýtaj sa tajka, ten by mal poznať zaradenie do triedy, strednej. Či učňovka sa neučí, študuje až po ZDŠ? Je stredné vzdelanie, v niektorých prípadoch aj s maturitou. Potom už vysoká, či nie? A je aj škola života, to je poväčšine prax, no dá sa o živote aj niečo dočítať, porovnať. :D
maja1
29.09.17,08:04
No to je trošku pomýlené ako by to malo byť platené na hodinu, príde majster, povie si cenu a buď sa dohodneme alebo nie, keby to bolo na hodinu tak by mu asi bolo jedno či to bude robiť týždeň alebo dva, či sa mýlim? Aspoň takto som to riešila aj pred časom.:)
vicktor
29.09.17,08:21
Vsak to sa da vselijako preratat. Majster povie potrebujem kuchynu pre seba na tri dni od 8 do 18 a za robotu pytam sumu x. A uz z toho mas sadzbu na hodinu.
Myslim ze v kadejakych inzertnych "novinach" (Nitransko a pod) su ponuky na taketo roboty.