Janinka 1
27.09.17,21:32
Dobrý večer, prosím Vás, ako by bolo najlepšie právne ošetriť takúto situaciu.: Dve rodiny sa dohodli na kúpe unimobunky, s tým, že ju budú mať na polovicu. Jedna rodina vyplatila predávajúcim celú kúpnu cenu a všetky výdavky súvisiace s prevozom unimobunky, s tým, že keď bude bunka prevezená na dohodnuté miesto, druhá rodina vyplati polovicu všetkých výdavkov, ktoré súviseli s obstaraním. Aký doklad spísať? Rodiny budú vlastníkmi každá v 1/2-ici.

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.


Problém je v tom, že vzhladom na okolnosti, kúpa nebola ošetrena kúpnou zmluvou, iba čestným vyhlásením predávajúcej, že prijala uvedenu sumu a my sme sa stali vlastníkmi.
Teda máme medzi sebou uzavrieť kúpnu zmluvu, že druhej rodine predávame 1/2 bunky + vyplatia aj všetky výdavky súvisiace s obstaraním?
Je možné dohodnúť aj niečo také, že v prípade, že sa jedna rodina rozhodne bunku nevyužívat, druhá rodina ju vyplatí a stane sa vlastníkom bunky?
Za pozemok budeme platiť nájom vlastníkovi, tiež na polovicu.

Ďakujem veľmi pekne za každú radu

doplnene


Situácia bola taká, že sme boli pozrieť bunku, pani bola zďaleka, tak sa to narýchlo riešilo len čestným prehlásením. Keďže v budúcnosti chceme predísť problémom, hľadane optimálne riešenie danej situácie. Druhá rodina chce byť tiež vlastnikom, preto som sa obrátila o pomoc na poradu, aby nikto nebol poškodený.
ivka70
28.09.17,05:05
Vyplatit mohla len jedna rodina a druha jej polovicu penazi presunut, ale kupna zmluva mala zniet na obe.
Ak bola, maju doklad, ze kupili na polovicu a take je aj vlastnictvo.
Dalsia vec je umiestnenie unimo bunky, komu patri pozemok, kde bude stat. To treba tiez osetrit.
buchač
28.09.17,06:48
Ivka
Aj keď nebudem odpovedať, lebo ten doklad je to najmenšie, čo sa dá vyhotoviť.

Ale naviažem na Teba, lebo ten pozemok je dosť dôležitý.
Plus to financovanie na 1/2ky.
Jedno s druhým dáva dokopy výsledok ..teda MOJ výsledok.
Nikdy by som do takejto kúpy a činnosti nešiel....
Teraz je to fajn, ale jeden nikdy nevie, čo prinesie budúcnosť...lebo šak vieme, o čo sa jedná.
ivka70
28.09.17,06:58
suhlasim ,ani ja nie :) delenie majetkov je problem aj v uzkej rodine ....
vzdy mi to pripomenie hlasku, ze sro ma mat neparny pocet spolocnikov a 3 je vela :)
Janinka 1
28.09.17,14:20
Ďakujem
buchač
28.09.17,14:32
Aj po upravení - upresnení podstaty problému ostáva môj názor nezmenený...a ani by sa nezmenil.

Ako som spomenul, nikdy jeden nevie, čo sa udeje v budúcnosti.
...a ja dokonca vravím z vlastnej skúsenosti.
ivka70
28.09.17,16:07
potvrdenie o prijati penazi nie je kupna zmluva, chcete predavat nieco, co ste vlastne oficialne nenadobudli? ved nejde o fazulky...
januli
28.09.17,18:03
Vy ste zaplatili.. Je to vaše...ale ďalšia vec bude umiestnenie bunky a účel využívania. Ak pôjde aj o napojenie na nejaké siete... Musíte si splniť ohlasovaciu povinnosť v obci alebo meste. A tiež druh pozemku kde bude umiestnenie si preverte. A tiež je dôležité ci umiestnenie bude potrebovať nejaké úpravy pozemku a pod. . Najskôr asi riešte nájomnú zmluvu samostatne. Vy polovicu a oni tiež. Môžete predať kúpnou zmluvou polovicu a do zmluvy zakotviť predkupné právo vo vás prospech ale určite si tam aj cenu.
Tiež by som do toho nešla....
Janinka 1
28.09.17,18:19
Ďakujem Januli☺ Bunka je už na mieste, nebude napojená na siete, príprava terénu sa robila spoločne a všetky úpravy, opravy sa budú robiť spoločne. Prosím Vás, kde by som našla vzor kúpnej zmluvy?
januli
28.09.17,18:42
Zajtra pozriem ci mam zmluvu na USB a napíšem Vám do spravy. Tiež išlo o unimobunku.
Janinka 1
28.09.17,18:55
Vy ste poklad, ďakujem veľmi pekne
Mila123
29.09.17,07:11
spolky diablove volky, nepoznáš????
Janinka 1
29.09.17,13:17
Človek sa učí na vlastných chybách