brano11
26.07.06,20:05
Dobrý deň
Chcel bi som si otvoriť prevádzku bagetérie a hamburgerov.Vie mi niekto povedeť čo vyžaduje hygiena,a čo všetko bi som potreboval na prevádzku?Ďakujem
lenkak
26.07.06,18:08
HACCP
prevádzkový poriadok
machuľa
26.07.06,19:08
Dobrý deň
Chcel bi som si otvoriť prevádzku bagetérie a hamburgerov.Vie mi niekto povedeť čo vyžaduje hygiena,a čo všetko bi som potreboval na prevádzku?Ďakujem

Ahoj tak ja som na tom podobne. Otvárame školský bufet a poviem Ti je toho dosť. No ale PORADA je výborná daj si vyhľadávanie na bufetová, hygienu a prevádzkový poriadok. Tam sa ti otvorí všetko čo potrebuješ. Mne to veľmi veľa pomohlo. Prajem hodne zdaru!


Týmto ďakujem aj PORAĎÁKOM za ich skvelú prácu. Vôbec neviem ako som fungovala bez PORADY!!!!!!!
Krásny večer!
lenkak
26.07.06,19:17
Ja som tu pridávala veľa príloh ohľadom hygieny, stačí si dať vyhľadávanie.
napr:
http://www.porada.sk/t7104-obchod-s-potravinami-a-haccp.html?highlight=HACCP
Janno
30.03.07,08:13
lenka, ktokolvek, mozete mi poradit? chcel by som si zalozit bageteriu aj s rozvozom a nie je mi vobec jasne, ake su minimalne poziadavky na priestory. tym mam na mysli, kolko miestnosti a akych je treba a podobne (vzhlad a tak). totiz ked som si tak studoval nejake predpisy..bolo toho ako si vela, ale pritom kazda mala bageteria ma max. jednu miestnost plus wc. dakujem za rady
lenkak
30.03.07,16:59
bagetária -
celkom jednoduché
jedna miestnosť na výrobu, potraviny nesmú dojsť ku kontaktu so zákazníkmi, a jedna na predaj kde budú zákazníci. Ak budú v bagetárii aj stoly, tak potom aj wc. Nezabudni na prísun vody a to hlavne teplú pre zamestnancov.
Janno
31.03.07,08:37
dakujem. ale predsa len mne sa zda, ze vacsina bageterii vyraba a predava v jednej miestnosti, ci nie? to je vlastne porusanie zakona?
lenkak
31.03.07,18:22
bagety môžu pripravovať resp. plniť v miestnosti ale nesmie sa k nim dostať zákazník. Ale všetko čo sa do nich dáva musí byť mimo. Napr. majonézy, či dresingy, salámy, slaninky, a ešte neviem čo všetko musí byť inde. Nebudeš mať predsa chladničku s týmito vecami, keď ich nakúpiš hneď pri zákaznáckych stoloch. Keď ich dáš do misky, a tú do vitríny, tak zákazník sa môže do tých misiek kukať akurátne cez sklo. Pochopil?
Janno
02.04.07,11:04
pochopil..:) takze proste nejaky taky predajny a pripravny pult ako v kazdej bageterii. a co sa tyka expedicie a dovozu treba nejaku solo miestnost pre odvoz? dakujem za trpezlivost a odpovede.:)
rickman
02.04.07,12:01
na odvoz budes potrebovat hlavne nejaky skuter alebo auto :)

normalne zabalis, das moto-manovi, on si to supne do plastovej krabice na zadnej casti skutra a frciiiiii :) :) :D
lenkak
02.04.07,19:16
solo miestnosť pre uskladnenie potravín.
Hugo0609
12.04.07,13:17
Ten moto-man alebo skuter musi mat schvalenie od RVaPS v Bratislave na Poliankach, ze je suci na prevoz potravin a musi byt oznaceny.
rickman
12.04.07,13:59
to vazne?
nestaci nahodou len "nezavadna" skrina - kde tie bagety nastrka?
sak toto je buzeracia :)
lenkak
12.04.07,18:02
na bagety stačí polička, ale na suroviny do nej treba chladiaci box a tam sledovať teploty, vlhkosť....
pitr100
09.06.09,09:00
Zdravim, no ja by som chcel taktiez otvorit nieco podobne, a nevie mi nahodou niekto poradit, kde sa da zohnat dodavatel na kebab maso, na roste, maximo ponuk, ale su tam nie dobre podmienky, ak ma niekto skusenosti, rad popisem, aj zapekanky a take pod.. odpovede na email pls. 605372 zavinac azet bodka sk
basto888
20.06.09,13:33
Dobry den idem zakladat rychlobcerstvenie. Bude to mali dreven zrub nieco ako stanok. Potrebujem tam mat natiahnutu vodu?
ivanka p.
20.06.09,18:32
basto888:
Musíš mať pitnú tečúcu studenú a teplú vodu. A z toho vyplýva aj odkanalizovanie. Potravinársku prevádzku, resp. prevádzku kde sa vykonáva epid. závažná činnosť Ti bez napojenia na pitnú vodu nepustia. Keď je to stánok riaď sa Výnosom - Potravinovým kódexom SR na stánkový, príp. ambulantný predaj. Tam máš presne stanovené aké hygienické podmienky musíš dodržať. Vodu potrebuješ na umývanie rúk, na osobnú hygienu, na udržiavanie prevádzkovej hygieny a samozrejme na umytie zeleniny, príp. iných surovín a riadu používaného pri manipulácii a príprave. Takže tak...:rolleyes:
malicky
30.11.09,12:05
Zdravim chlel by som sa opytat ci je potrebne mat v haccp rozpisany postup pre vsetky bagety alebo staci len jeden typ.

dakujem