maaato
28.09.17,17:03
Zdravím,
mohol by mi niekto pomôcť ako by som mal sformulovať urgenciu na súd, aby sa trošku rýchlejšie pohlo pojednávanie? Mám to tam už vyše roka a sudca stále má čas.Resp. čo všetko by tam malo byť obsiahnuté?
Ďakujem
buchač
28.09.17,15:21
.....a že si Ty prdel robíš...či ???

To by si si veľa dovolil.
Ak nie si v obraze, tak si prečítaj nasledujúci link...som si dovolil obetovať svoj voľnejší čas a zadal príslušné do Googla.
https://frnco.blog.sme.sk/c/369482/co-robit-aby-vase-konanie-netrvalo-dlho-a-co-robit-ak-uz-trva-dlho.html

Prečo si tak neurobil aj ty ?
Lenivosť, pohodlnosť...alebo iná "osť" ???...ale kosť to rozhodne nie je.
januli
28.09.17,17:28
Majú čas. Môžeš telefonovať, písať, odvodňovat prečo potrebuješ urýchliť konanie a pod. Pokúsiť sa môžeš. Nie je tam predpísaná žiadna formulácia. Na súde záleží aj o akú vec sa jedna.. Zvykne sa dávať aj predbežne opatrenie... Ale to fakt záleží od toho v akej je to veci.... Nie som právnik.. Iba zo skúseností
Napr. Ochrana osobnosti.. Podané apríl, prvé pojednávanie október, ďalšie marec posledné september.. Záleží aj na tom ako sa účastníkmi preberá pošta, lehoty na vyjadrenia strán, zadovazenie dôkazov a atď... Ale píš tak aby si neuhanal sudcu :)
Ice dive
28.09.17,18:20
noooo mne chybu písania opravovali cca rok, podotýkam, že sa jednalo o chybu v dátume narodenia jednej zo strán... tak do mňa došla taká zlosť, že som im napísal sťažnosť na prieťahy v súdno konaní a žiadal náhradu škody.... a každý deň som asistentku predsedu súdu bombardoval, v akom stave je moja sťažnosť... a čuduj sa svete... do dvoch týždňov to bolo vyriešené...
Mária27
29.09.17,05:58
Sťažnosť na prieťahy adresovať predsedovi súdu.
profesional
29.09.17,07:38
Len rok? To je nič. Tu nejde o prieťahy. O prieťahy by šlo len ak by sa to týkalo starostlivosti súdu o maloletých. Mne vo veci návrhu na zrušenie rozhodcovského rozsudku za 3 roky nevytíčili ani len prvé pojednávanie
Oliwa
29.09.17,11:14
odvodňovať? to hádam nebude treba... :D:D:D
maaato
30.09.17,10:42
Dik za reakciu. Ide mi v spore iba o to aby mi odklepli vysporiadanie parcely a odkup od SPF, s ktorým pozemkový fond súhlasi. Takže jedine jetam potrebné aby nás zavolal a povedal mi cenu, nakoľko už rešpektujem hociakú sumu,ktorú súd navrhne, Nemienim čakať ďalších X rokov potom na ďalšie pojednavanie.