evina06
29.09.17,10:55
prosim vas o vysvetlenie mame sro kde chceme spravit prevod podielu za odplatu. ZI je 5000 euro prevod podielu je v sume 400 euro. ako to zauctujem? a nasledne musim spravit danove priznanie PO? alebo musim niako uzavriet sro?
alebo danove priznanie musi spravit len majitel na konci roka a zdanit 400 euro??
prosim vas o vysvetlenie po lopate som v tom absolutny jelen dakujem
IvetaH
29.09.17,09:40
Je to medzi spoločníkmi, vo firme máš účet 411 a na týchto účtoch účtuješ o prevode. Vo firme sa inak nič nemení, príjem z predaja obchodného podielu je príjmom spoločníka nie sročky.
evina06
29.09.17,10:41
a to znamena ze na konci roka novy majitel spravi danove priznanie ze? ja kvoli tomu ze predam sro nemusim robit. alebo niako uzavriet sro? dakujem
IvetaH
30.09.17,07:22
Pochopila som to tak, že máš jednoosobovú sro a predala si svoj obchodný podiel vo výške 100%. Za sročku zodpovedá už nový konateľ a on musí zabezpečiť uzávierku na konci roka a aj daňové priznanie. Tvoje povinnosti ako predávajúcej obchodný podiel vyplynuli zo zmluvy o prevode a pravdepodobne ste sa dohodli o prevzatí celej agendy. Ale zákon nenariaďuje žiadnu uzávierku mimoriadnu.