silvuša
26.07.06,20:50
ahojte, nerozumiem čo je to ten daňový bonus....môžem ho získať aj ja? čítala som, že sa dá uplatniť pri pn....ja som na pn tiež...odpracovala som si 2 týždne z tohto mesiaca...a až do konca mesiaca a pravdepodobne až do 8.8. ako je to v tomto prípade...ďakujem
STRELEC
26.07.06,18:54
ahojte, nerozumiem čo je to ten daňový bonus....môžem ho získať aj ja? čítala som, že sa dá uplatniť pri pn....ja som na pn tiež...odpracovala som si 2 týždne z tohto mesiaca...a až do konca mesiaca a pravdepodobne až do 8.8. ako je to v tomto prípade...ďakujemBonus nesúvisí s PN, ale tak trochu s deťmi a tak trochu s Tvojím zdaniteľným príjmom. Dostaneš ho od štátu (ten bonus), ak máš deti a v danom mesiaci príjem vyšší ako polovička minim. mzdy (a bonus si neuplatnil prípadný mangel).:)
Farks
22.11.06,09:42
dobrý deň.Chcela by som sa spýtať. Mám zamestnanca, ktorý bol od 9.10 do 31.10. pn, jeho hrubá mzda nedosiahla polovicu životného minima, takže som nepriznala daňový bonus. A pri ročnom zúčtovaní sa má priznať? Ďakujem pekne všetkým
azuz
22.11.06,09:55
dobrý deň.Chcela by som sa spýtať. Mám zamestnanca, ktorý bol od 9.10 do 31.10. pn, jeho hrubá mzda nedosiahla polovicu životného minima, takže som nepriznala daňový bonus. A pri ročnom zúčtovaní sa má priznať? Ďakujem pekne všetkým
Áno, ak jeho ročný príjem prekročí polovicu minimálnej mzdy (ročnej) a daňový bonus si za tento mesiac neuplatnila manželka.