imelia
01.10.17,13:41
Dobry den. 10 mesiacov sme mali prenajatu budovu od majitela budovy. Prenajom bol vykonany zmluvou, v ktorej nebola zmienka o najomnom za pozemok. Budova stoji na pozemku ineho majitela ako je majitel budovy. Sme povinni ten najom za pozemok zaplatit navyse majitelovi pozemku, alebo je to povinny platit majitel budovy?
ivka70
01.10.17,14:14
Vy nemate s pozemkom nic spolocne, vysporiadat sa s majitelom pozemku musi majitel budovy - pokial teda nevyuzivate neopravnene aj pozemok mimo stavby.
vicktor
01.10.17,14:19
Nic spolocne? Skor zatajene.
Preco bez jeho vedomia/suhlasu vstupuju na cudzi pozemok?
Ja ako majitel by som ich tam nepustil.
Otazne je ci majitel budovy ma v zmluve s majitelom pozemku klauzulu ze budovu bude prenajimat a ten akceptuje tretie osoby.
Otazne je ci v ich zmluve je zmienka o prave vstupu na ten pozemok.
ivka70
01.10.17,14:25
mozno na pozemok vobec nevstupuju, preto je tam to pokial
ak mi niekto prenajima dom, ktory vlastni, snad nebudem skumat, ci vladtnk aj pozemky okolo, to si snad musi vysporiadat on
vicktor
01.10.17,14:42
Nemusis skumat, ale ja by som sa veru opytal / zistil u Kapora.
MAL BY to vlastnik budovy s vlastnikom pozemku dohodnut, ale ak nedohodol, tak vlastnik pozemku moze zakrocit podla svojho uvazenia vratane pytania platieb od najomcu.
Ti nemusia zaplatit, nech sa spustaju z helikoptery. :)
imelia
01.10.17,19:46
Takto, budova nema pevne zaklady a majitel pozemku o tom vie. Kym majitel budovy tuto budovu aj vyuzival, platil riadne za prenajom pozemku. Potom tuto budovu prenajal nam na dobu urcitu, ale v zmluve nebol spomenuty pozemok a platba za pozemok navyse. Samozrejme majitel pozemku o nas vedel. My sme ratali s tym, ze zaplatime za prenajom majitelovi budovy a ten nech si uz sam riesi najom za pozemok, ale on to platit nevhce, ze to mame my zaplatit majtelovi pozemku.A ozaj, ani majitel budovy nema s majitelom pozemku zmluvu, vsetko je to na ustnej dohode.
vicktor
02.10.17,10:02
Majitel pozemku robi nejake prieky? Ak nie, tak klud.
Co je to za "budova" ktora nema zaklady???
V kazdom pripade ste 3 entity a nikto s nikym nema poriadne dohodnute vztahy.