alojsz
02.10.17,09:22
Zdravím,

v robote v sklade som vykladal tovar z kamióna vysokozdvižným vozíkom. Paleta sa mi v kamióne vyšmykla z vozíka a rozbila sa časť z tovaru. Nechcem uhradiť škodu z dôvodu, že som sa vyjadril, že na VZV boli úzke vidlice ktoré nezabezpečili dostatočnú stabilitu palety, že na korbe auta bola krivá podlaha a dodávateľ mal zle poukladané palety a neboli to euro palety ale iba obyčajné palety. Môže mi dať zamestnávateľ aj napriek tomuto uhradiť škodu? Je pravda, že som vopred neupozornil, že vozík má zle vidly a že je krivá podlaha v aute a že je tovar zle uložený, nemám ani dôkaz že to tak bolo, nespravil som si fotky..

ďakujem za prípadné odpovede
ivka70
02.10.17,07:44
ved ty presne vies, co si mal urobit: upozornit na moznu skodu a odmietnut s takym vozikom tovar vykladat.
Takto si skodu sposobil a si za nu zodpovedny ....
sosak
02.10.17,07:47
Nejako sa na teba lepí smola. Už ti spadla na zem čítačka u zamestnávateľa: http://www.porada.sk/t296837-urcenie-vysky-skody-na-majetku-zamestnavatela-opotrebenie.html#post2947194 a teraz si poškodil zamestnávateľovi časť tovaru. Mal by si pouvažovať o poistení za škody pri výkone povolania. Ak si nemohol bezpečne vyložiť tovar z auta pre tebou popísané závady, tak si nemal pokračovať vo vykládke. Mal si vedúcemu zamestnancovi firmy tieto nedostatky ohlásiť a nepokračovať vo vykládke. Vidlice na VZV vozíku sú na šírku nastaviteľné, mal si si ich posunúť, aby si zabezpečil bezpečné prenášanie bremena - tovaru. Ty si zodpovedný za poškodený tovar a musíš škodu nahradiť.