vangarden
02.10.17,12:48
Zdravím , Mam taký problém , podla posudku ztp som bol starého posúdený v roku 2006 nad 70% ZTP s doprovodom Poberám stále opatrovateľský aj príspevok na benzín ,do dnes ešte nemám novy posudok zo sociálneho . Problém je v tom ,začal som tento rok biologickú liečbu na RS , kde sú tiež podmienky na liečbu do určitého postihnutia a tak sme sa s doktorom dohodli , že prižmúri obe oči a napíše mi lepši stav ako v skutočnosti je pre prísne kritéria poisťovne,aby som mohol liečbu podstúpiť. .Kedže mi ide o zdravie v prvom rade a som vďačný už za tuto za každú a za každú novu šancu v liečbe , tak sa nechcem držať príspevkovou a nejak to postihnutie zvládnem aj sam za pomoci rodiny , len sa obávam ,že mi invalidnému dôchodcovi dajú spätnému návratu príspevkovou od dna zníženia známky postihnutia edss ako je naša DG hodnotená. Moje svedomie to trápi , že stále poberám príspevok na ktorý by som asi po novom hodnotení stavu nemal nárok pravdepodobne hodnotenie od 50%-do 60% aspoň čo som počul od prípadov s rovnakou DG , ci mam zmenu nahlásiť alebo čakať na kontrolu na sociálnom úrade a či sa spätne vracajú príspevky od kedy mi bol stav zmenený ?