Vivalakikca
02.10.17,13:08
Dobry den,

Prestahovala som sa na pol roka do Talianska,a kedze som tu kratku dobu,nechcem riesit standardny internet na ktory je viazanost dva roky.
Ako vhodna moznost mi pride mobilny internet, nasla som s obmedzenim 10 giga na 4 tyzdne...ako spravny pc antitalent vsak netusim kolko presne si mam pod tymto mnozstvom predstavit. Aby som to uviedla na pravu mieru,mam internet v mobile,takze na pc ho nevyuzivam stale,avsak ak ano,tak je to prehliadanie stranok/aktuality,sme a podobne a skype hovory (aj s videom),pripadne stream radia....online filmy/hry ci youtube nevyuzivam. Vie mi takto obmedzeny internet vystacit povedzme ze aspom na ten skype (cca 5-6 hodin mesacne?)

Vopred dakujem za odpoved
Kristina
ivka70
02.10.17,11:21
Napr. tu ti to zhruba zrataju
https://www.orange.sk/prevas/internet-v-mobile/kalkulacka-spotreby-dat
alebo
https://www.vodafone.cz/datova-kalkulacka/
ten skype s videom rataj ako video ..... a rataj aj nejaku rezervu, kedze takzo odhadnut, kolko obrazkov, videi maju stranky, kde surfujes ....
taiko
02.10.17,11:45
z 10GB vies urobit cca 45hodin skype video hovoru. ( nie HD kvalita)
Ak vsak zacnes video streamovat, bude to menej a zavisi od streamovaneho formatu.
email-y a web podla mna do uvahy brat nemusime .

V kazdom pripade, by som si na PC nainstalovat nejaky https://www.netlimiter.com/, aby si v realnom case videla co a ako a vyhla sa prekvapeniam
arizona
02.10.17,16:33
To riesis net od slovenskeho operatora? Ak ano, tak si zisti podrobnosti,aby ti neprisiel vysoky ucet. Taliansko je sice v EU,ale su tam obmedzenia.Nie je to urcene na dlhodobe pouzivanie.
taiko
02.10.17,18:11
To s dlhodobym pouzivanim nemusi byt stale pravda. Ked som pracoval v DE ( 15 mesiacov ), tak som pouzival mobilny internet z NL, lebo to bolo stale lacnejsie ako akykolvek balik bez viazanosti v DE.
arizona
02.10.17,22:53
arizona
02.10.17,22:55
Politika primeraného využívania – monitorovanie

V rámci politiky primeraného využívania môže váš operátor monitorovať a overiť vaše využívanie roamingových služieb počas obdobia 4 mesiacov. Ak ste počas tohto obdobia boli v zahraničí dlhšie ako doma a váš roaming prekračuje vaše domáce používanie , môže vás váš operátor kontaktovať a požiadať o objasnenia vašej situácie. Budete tak musieť urobiť do 14 dní. Ak aj naďalej budete v zahraničí dlhšie ako doma a vaša roamingová spotreba bude prekračovať vaše domáce používanie, môže váš operátor začať uplatňovať príplatok v súvislosti s vašou roamingovou spotrebou. Obmedzenia výšky príplatkov (bez DPH):

3,2 centa za minútu hovoru,
1 cent za SMS,
7,70 EUR na každý GB dát (v roku 2017).
taiko
03.10.17,04:36
ved pisem, moze, nemusi ;)
A navyse moj priapd bol iny. Ja som neroamingoval za domace ceny, moj data-roaming bol drahsi ako domace ceny dat v NL ale lacnejsi ako domace dat ceny v DE.
arizona
03.10.17,05:48
ano,ako pises, je to uplne iny pripad.pomiesal si jablka s hruskami ...
taiko
03.10.17,05:55
nuz ked mysis. Moj pripad je sice iny ako Tebou spominany, nemusi byt vsak nutne iny ako zadavatelkin ;) Pisal som totiz, ze mobilny internet zo Slovenska moze byt aj v dlhodobom meritku lacnejsi ako domaci internet v IT, tak ako sa to stalo mne.
Preto Tvoj vyrok o nevhodnosti netu zo Slovenka na dlhodovbe pouzivanie v IT povazujem za nepresny.
Vivalakikca
04.10.17,10:58
Ahoj dakujem za odpoved, nie neriesim to od slovenskeho operatora, ale od lokalneho , teda taliansky WIND. Viem ze teraz s roamingom v ramci EU by to malo byt rovnake, ale sluzbu si chcem kupit v IT