adinka55
26.07.06,21:57
Som momentalne na materskej , poberam rodicovsky prispevok. Ak sa mi podari, chcela by som nastupit do prace. Ak si dobre pamatam, zakon umoznuje pracovat aj zaroven poberat rodicovsky prispevok. Nic sa nezmenilo? Ake su podmienky? Je potrebne to aj niekde nahlasit ze mam prijem? Pokial by som chcela opat male babetko a poberala by som rodicovsky prispevok a zaroven aj pracovala, z coho by sa mi vypocitavalo materske?
Kedze nemam vela casu sa borit v zakonoch, prosila by som o radu. Vopred dakujem.
Zita4
26.07.06,20:24
Som momentalne na materskej , poberam rodicovsky prispevok. Ak sa mi podari, chcela by som nastupit do prace. Ak si dobre pamatam, zakon umoznuje pracovat aj zaroven poberat rodicovsky prispevok. Nic sa nezmenilo? Ake su podmienky? Je potrebne to aj niekde nahlasit ze mam prijem? Pokial by som chcela opat male babetko a poberala by som rodicovsky prispevok a zaroven aj pracovala, z coho by sa mi vypocitavalo materske?
Kedze nemam vela casu sa borit v zakonoch, prosila by som o radu. Vopred dakujem.
Môžeš pracovať a zároveň poberať rodičovský príspevok, ak zabezpečíš dieťatku opateru v jasliach, alebo u starej mamy a pod. Nesmieš ho dať do štátnej škôlky, pretože v tom prípade stratíš nárok na rodičovský príspevok. Ak budeš pracovať na pracovnú zmluvu, budeš platiť všetky odvody na sociálne a zdravotné poistenie, ako ostatní zamestnanci, t.zn., budeš aj nemocensky poistená.
adinka55
28.07.06,08:40
A mam aj niekde zahlasit ze nastupujem do prace a budem mat prijem- okrem tych standardnych ktore ohlasuje zamestnavatel?
Tweety
28.07.06,08:58
A mam aj niekde zahlasit ze nastupujem do prace a budem mat prijem- okrem tych standardnych ktore ohlasuje zamestnavatel?
Zamestnávateľ nahlási cez RLFO ukončenie prerušenia a nástup do práce. Aj ty by si mala nahlásiť prerušenie RD v SP.
jankasm
28.07.06,09:40
A mam aj niekde zahlasit ze nastupujem do prace a budem mat prijem- okrem tych standardnych ktore ohlasuje zamestnavatel?

Zamestnávateľ si vybaví svoje tlačivá, čo sa týka SP a ZP, ukončenie RD, ukončenie prerušenia a podobne.
Ty by si mala zájsť na okresný úrad kde si si vybavovala rodičovský príspevok a oznámiť im, že ukončuješ rodičovskú dovolenku. Podpíšeš prehlásenie, že dieťa nejde do štátnej škôlky ale napr. k starej mame a rodičovský príspevok budeš dostávať aj naďalej.
eny79
14.02.12,06:15
Tento postup platí aj dnes?