cvaro
03.10.17,15:19
Dobrý deň. Pri rekonštrukcii bytu sme sa rozhodli jeden elektrický vypínač zamurovať, keďže sme ho neplánovali používať. po zapojení elektriky sme zistili, že káble v zamurovanom vypínači sú rozpojené a nedá sa zapojiť svetlo, kým s tieto káble nespoja. Preto bolo potrebné vysekať dieru a káble spojiť. V stene ale ostala nepekná diera, ktorú potrebujeme esteticky zakryť. Veľkosť diery je ako klasická diera pre el. vypínač plusvľavo nad dierov je skoro raz taká diera pretože sme netrafili presne el. vypínač pri sekaní.



Mohli by ste mi poradiť, akým spôsobom by bolo možné najlepie a najkrajšie spraviť a zakryť dieru?

Odfotená diera je tu:

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/22207413_10210105617502261_454063126_n.jpg?oh=bdcc 5f637a2adcb8e5a1a38ea3703ce9&oe=59D5EE01

Ďakujem
buchač
03.10.17,13:30
Zalep dajakým plágátom s Playboya a fertig.
lujza.j
03.10.17,13:31
No kazdopadne nepotesi....ale stava sa...aj horsie.....JA by som nechala zatial tak...aj ked "oko boli"....mozno pri zariadovani....nabytok...alebo nejaka ina dekoracia...na stenu...alebo ina to schova.....ak nie potom by som silno dumala...ako to zapatlat...co najmenej videitelne.....
Mozno ma niekto iny napad....
Inak tuto situaciu poznam....v chodbe...mi elektrikar robil ine osvetlenie....a bol kabel navyse....nezapojil....ale neufaklil.....vecer som zistila,ze v kuchyni nesvieti svetlo....
Chobot
03.10.17,13:31
Zaveste tam obraz.
cvaro
03.10.17,13:35
diera bude za TV, čiže obraz tam nebude môcť ísť.
jslancik
03.10.17,13:45
si zabiiiil :D
lujza.j
03.10.17,14:02
:eek::D
canbo
03.10.17,16:08
Super rekonštrukcia , a hlavne ,aby to vyzeralo. čo tam po elektrike , ktorú nevidno.
Aj teraz sa nerieši spojenie vodičov stene, a ako to má vyzerať, ale aby to neťahalo oči.
Tak ako má vyzerať spoj živého vodiča v stene ? 1. Rozoberateľný spoj - vždy prístupný , krytie podľa prostredie ( domová inštalácia = krabica uzavretá viečkom)
2. pevný spoj = zváraný , alebo lisovaný - káblová spojka( nie skrutkovaný , nie letovaný ) , krytie minimálne na úrovni kábla ( dvojitá , alebo zosilene izolácia) a môže sa zahádzať omietkou.

A čo stým : stačí "odborný" pohľad do džury v stene kde po ""rekonštrukcii "" sú spájané hliníkové káble, tak je potrebné ešte troška vyčkať a takýchto otvorených škatuliek a spojov Cu/Al bude viac a až potom opravovať naraz.
buchač
03.10.17,16:13
cvaro (Dnes 15:35) diera bude za TV, čiže obraz tam nebude môcť ísť.
===============
TV presuň na iné miesto, čiže diera nebude za prístrojom a teda bude viditeľná.
A keďže diera bude viditeľna, tak zaves obraz, aby nebola viditteľná.
jelalim
03.10.17,17:08
1. Ja by som na to znova nahodil vypinac, samozrejme aj zfunkcnil na to osvetlenie. Nikde nie je napisane, ze sa musi pouzivat, ale prilezitostne sa moze hodit.
sosak
03.10.17,17:30
Na obrázku je vidieť sieťku. Vyrezať obdlžnik do sieťky väčší ako diera o cca 2 cm na každej strane. a odstrániť - oškrabať do roviny, kľudne aj obrúsiť brúsnym plátnom. Otvor po vypínači a sekaní vyplniť polystyrénom aby sa dosiahla rovina s okolitým vyrezaným otvorom. Vystrihnúť sieťku s rovnakou veľkosťou a kleberom nalepiť. Prípadné nerovnosti zabrúsiť brúsnym plátnom a natrieť na bielo.
vicktor
04.10.17,12:04
Vedlasia otazka - ako su kable prepojene?
Vsak za TV to nevidno, t.j. moze to byt spravene aj amatersky. Kupte tmel na vyplnanie prasklin (predava sa v malych teglikoch ako natierkove maslo), natlacte a ak vam ostal primalex pretrite, ak nie, nechajte nepretrete. Material bude stracat vodu a zmrstovat sa, tak ho musite opakovane vtlacat.
vicktor
04.10.17,12:06
ako dlho nesvieti? :D