PK ivan
03.10.17,21:44
Ahojte vsetci. Chcel by som vas poziadat o radu. Idem stavat so susedom murovany plot postaveny na zakladovom pase. nakolko sa z mojej strany jedna iba o tuto jednu stranu, chcem sa opytat, akym sposobom napojit zakladovy pas zvysnych stran v buducnosti. Staci to normalne vyliat, alebo to treba aj nejak previazat s touto povodnou stranou. Pripadne aj nejake dalsie rady. Dakujem
chandler
04.10.17,05:19
prevazovat tie rohy netreba.
Martuk
04.10.17,15:00
podľa mňa to preväzovať netreba (ovšem nevieme súčasnú dĺžku, šírku a hĺbku základového pásu). Pokiaľ však chceš mať istotu a lepší spánok, môžeš dať na obe strany pásu do betónu tak 2 alebo 4 prúty, dal by som 8 mm priemer a do betónu v páse tak 1 m a trčať tak 1 meter. Ale znova opakujem, neviem šírku, hĺbku, ani výšku plotu, z čoho bude plot, aké je podložie a podobne.
PK ivan
05.10.17,10:35
Zakladovy pas bude 40cm siroky, 80cm hlboky a 43m dlhy. Poda je viac kamenista, dobre unosna. Mur bude z betonovych tvarnic cca 2m vysoky.
Martuk
05.10.17,14:28
tak tými prútmi by si určite nič nepokazil, prípadne sa skús ešte poradiť s nejakým murárom, ak nejakého poznáš, ten ti dá asi najlepšiu možnú odpoveď
vicktor
06.10.17,08:45
Cize postavite iba usecku a nevies ci budes pokracovat tak alebo onak.
Ja by som tam na koniec dal zopar 1,5 - 2m prutov, ich cena pri tej dlzke sa uplne strati.
PK ivan
06.10.17,10:27
Stavat budem urcite, ale az neskor. Cize ak to dobre chapem, tak roxor do "L", jednu stranu zaliat a druhu nechat trcat a zaliat ju s pripajanym pasom.
vicktor
06.10.17,10:52
Ano, dobre chapes, tak som myslel.