Barcuska
08.10.17,10:09
Prednedávnom som dala inzerát na jeden dopytovacì server kde som hľadala firmu na omietky. Ozvalo sa mi viacero firiem a zvolila som nešťastne, hoci patrili k najdrahšìm. Pán bol na obhliadke, dohodli sme strojové omietky za 8e/m2. Vypýtal zálohu 2000. Brala som to, že to je ok lebo Baumit je drahý. Po zloženì zálohy povedal, že omietky budù nakoniec ručné. Vravìm dobre, ale musia to urobiť v rovnakej lehote. Mali nastùpiť v istù stredu, ale volal že nevie zohnať dovoz na materiál. Vravìm, že dobre ale v pondelok musia nastùpiť na 100%. Čuduj sa svete nakoniec materiál doviezli vo štvrtok, ale nastùpili aj tak v pondelok. Odrobili 4 hodiny a išli domov. V utorok to isté a do konca týždňa už neboli. V pondelok prišiel po mojej urgencii pán na stavbu kde som mu jasne vysvetlila aká bola dohoda, na čo povedal že som sa na neho vyzùrila. Sľùbil, že dá viac ľudì aby sa to stihlo do konca týždňa ako bola dohoda. V utorok prišli opäť iba dvaja a to už omietka z predchádzajùceho pondelka stihla poopadávať. Pán odmietol prìsť na stavbu a na moju žiadosť za fùru piesku, paletu vápna a cementu poslal sms, že faktùruje 1700euro. Volali sme s nìm, odmietol sa baviť, urobili sme znalecký posudok, kde je jasne pìsané že omietky sù zlé. Poraďte čo ďalej. Ako zìskam peniaze naspäť? Trestné oznámenie? Vydanie platobného prìkazu? Ďakujem za každù radu
ivka70
08.10.17,09:33
mas aj pisomnu zmluvu?
Barcuska
08.10.17,09:39
Mám iba zálohovù faktùru a prìjmový doklad
jslancik
08.10.17,12:47
všetci milujú ústne dohody. najviac právnici... A vieš, čo je na nich najlepšie? že sú platné. A vieš, čo je na nich najhoršie? že každý môže tvrdiť niečo iné. Lebo to nie je na papieri. A čo nie je na papieri, akoby ani nebolo.
O čom sa chceš súdiť? aký platobný rozkaz? On bude tvrdiť, že spravil to, na čom ste sa dohodli. Môžeš tvrdiť hocičo, on bude tvrdiť iné. Termíny? Kvalita? Rozsah prác? Každý bude tvrdiť niečo iné... Chceš rozporovať cenu materiálu a vykonaných prác? Veľa šťastia. Ale kľudne choď do sporu... Jedine právnici na tom zarobia...
A nezabudni aj nabudúce robiť všetko na základe ústnej dohody...
Jakubec
09.10.17,10:09
Nemas nahodou aj ponuku, ktoru si dostala ako odpoved na tvoj inzerat_-
jslancik
09.10.17,13:58
ponuku si môže strčiť niekam... protistrana by musela mať fakt tupého právnika, aby to niekam viedlo.