BeaJen
08.10.17,10:41
Som TZP osoba s 75% postihom.

Od maja 2017 som si zriadila zivnost a cerpala prispevok pre SZCO - chranene pracovisko
Mam aj prispevok na pracovneho asistenta.Nie je zamestnanec, ide to podla obc. zakonnika- zmluva
Chcem dat refundovat aj prevadzkove naklady, teraz 3 kvartal.

Presla som celu Poradu a nakolko sa nevyznam v problematiike a uctovnik, ktory mi spracovaval podklady je neschopny mi zodpovedat moje otazky

1. Prispevok na chranene pracovisko je prijmom. Ale ja som vsetko minula podla planu, takze vsetko su aj vydavky v tej istej vyske ako prijem?
.Pracovneho asistenta vyplacam ja a oni mi refunduju tie ciastky, tak isto aj precadzkove naklady.
Tieto refundacie su tiez mojim prijmom ? aj ked som ja dopredu vyplatila z nich to, co som mala?

Nerozumiem tymto veciam, uctovnika musim vymenit, nevie mi to vysvetlil. Ide mi o platenie odvodou a platenie dane. Vraj zo vsetkeho, co mi dal UP -dotaciu, refundacie ja budem platit dan a odvody.
Je to tak?

Naozaj som v tomto uplny laik, prosim ak mi niekto odpovie velmi laicky, aby som pochopila.

Som z toho zufala, z tych prijmom ja nic nemam a mam kvoli tomu platit velke odvody, dan, Nie su to male sumy