Žabinka
08.10.17,13:57
Po aktualizácii iOS 11.0.2 mám problém s pridávaním fotiek.. Ked chcem pridať fotku priamo, obrázok síce načítava, ale nakoniec napíše červeným napr.:
BF0C0EE1-51B2-47B2-...EAAF3FFBB.jpeg1.5MB Upload failed
Obrázok viem priložiť len tak, že napísaný text editujem, a cez rozšírené formátovanie už viem prílohu pridať.. Vie mi niekto poradiť, čo s tým? Dočítala som sa že aktualizácia iOS 11 je chybová, ale popísané boli iné chyby ako táto.. V predchádzajúcej verzii som nemala žiadny problém s pridávaním príloh.. Ďakujem..
1. obrázok je pokus o priame pridanie obrázka do odpovede
2. obrázok je pridanie obrázka cez rozšírené formátovanie
misoft
08.10.17,12:16
Chyba aktualizácie - problém. Skús toto https://support.apple.com/en-us/HT201435
a toto
http://www.expertreviews.co.uk/apple/1404360/how-to-fix-the-unable-to-verify-update-ios-error-solutions-for-ios-11-ios-10-ios-93

Ale z popisu mám dojem, že to asi ani chyba aktualizácie nebude, ale bude chyba pri odosielaní (upload) obrázka na iný server - možno práve tým názvom súboru. Neviem, koľko má znakov, ale niektoré servery neberú názov súboru dlhší ako 128 znakov.........
Skús pred priamym pridaním obrázku zmeniť jeho názov (bez diakritiky).
Žabinka
08.10.17,12:34
toto sa ale mňa netýka, ja som nemala problém s aktualizáciou, tá sama o sebe bola v poriadku.. v priložených linkoch sa píše o nemožnosti aktualizácie z rôznych dôvodov, alebo o chybnej aktualizácii.. moja bola ok.. skôr si myslím, že niečo niekde musím nastaviť, ale neviem čo a kde..:D
Valcake
08.10.17,13:07
Vymenila som mobil a po aktualizacii musím fotky zmenšovať, podľa toho akú má veľkosť...stiahla som appku..Photo&Picture Resizer ..a ľahko znenším na polovicu. Možno aj tebe by stačila tá appka. Predtým som ani ja nemala ten problém..asi je to v ..px-loch.
misoft
08.10.17,13:11
Ako pozerám nižšie - skús radu od Valcake.....
Ja som len odhadom radil, iOS nemám.....
S tými názvami som sa už raz stretol - tiež nezobralo súbor - mal 200 znakov v názve, tiež odfotený čímsi podobným. Preto i ja radšej názvy upravujem (mám prehľad a názov vystihuje obsah).
Žabinka
08.10.17,13:18
zmenšujem fotky priamo v mobile.. keď je ešte aj tak veľká, pošlem si ju na mail v menšej veľkosti, na výber sú obvykle štyri veľkosti, a potom znovu uložím do albumu už zmenšenú.. ale veľkosťou to aj tak nie je, keď cez rozšírené formátovanie sa tá istá fotka priložiť dá.. len priamo do odpovede nedá..
Žabinka
08.10.17,13:21
nad tým názvom som aj ja dumala, lebo pred aktualizáciou bol názov obrázka tradičný, teraz neviem či img_1234.. a po aktualizácii sa to zmenilo na takýto divný reťazec písmen a čísel..:rolleyes:
Žabinka
08.10.17,13:34
a teraz som pozrela, v albume sú fotky uložené ako img_1234, tak prečo to prenáša pod iným reťazcom písmen a čísiel..:eek::rolleyes:
taiko
08.10.17,13:49
kam chces ti fotky pridavat ? Ak na FB tak skus povolit facebook v " location services"
Žabinka
08.10.17,14:05
nie, iba sem, napr. do obedov.. tak ako som to robila doteraz..
lujza.j
08.10.17,14:29
Zabka takto som nevedela ja...az ked si mi,ze mam prepnut na fotak na manual....foto je "mensie" a uz to islo...
taiko
08.10.17,15:53
Vyzera to tak, ze iPhone teraz uklada obrazky v novom formate HEIC. Aby ich opat ukladal v jpeg musis urobit nasledovne
Žabinka
08.10.17,16:31
toto som si tiež myslela, ale tento formát sa týka tuším iphonov 7 a vyššie.. v mojom nemám možnosť nastaviť si formát obrázkov.. a v albume sú obrázky uložené v formáte .jpg, to som si skontrolovala.. niekde inde je pes zakopaný..
taiko
08.10.17,16:32
a aky mas iphone ? napadlo ma este. Skus fotku preniest do PC a uploadnut odtial. A zaroven skus obrazok uploadnut niekam inam nez na poradu.
Bude problem pretrvavat ?
Žabinka
08.10.17,16:43
ja mám SE.. ale ako je možné, že priamo pridať cez odpoveď- pridať prílohy- nejde, ale cez editovanie-rozšírené úpravy- pridať súbor-ide.. rovnaký obrázok v tom istom formáte a tej istej veľkosti..
taiko
08.10.17,16:45
moze to byt iny mechanizmus porady.sk V kazdom pripade, je ten dlhy nazov suboru interesantny. Ten nazov suboru bol taky dlhy aj pred upgrade-om ?
EDIT: Ako som si myslel, su to dva rozne mechanizmy pridavania obrazku. php script (rozsirene formatovanie) a java script (jednoduche pripojenie prilohy )
Žabinka
08.10.17,17:04
pred aktualizáciou bol názov všetkých obrázkov z iphonu IMG_poradové číslo.. názov obrázku sa zmení niekde počas trasy od zkopírovania v albume fotiek po priloženie prílohy..
a na základe editu čo z toho vyplýva?
misoft
08.10.17,17:28
Teraz som videl obrázok - takže je to formát obrázku *.jpeg - tento Porada nezoberie. Už bolo spomínané - i ten názov tomu napovedá, že asi je to HEIF (teda HEIF formát obrázkov od Nakusnutého jabĺčka). Iná kompresia obrázkov. Treba konvertovať - dole bolo napísané....
misoft
08.10.17,17:31
Tá aktualizácia..... asi pridala do foťáku možnosť nového formátu a kompresie. Preto PRED aktualizáciou to bolo OK, po nej už nastavilo na novú kompresiu.
misoft
08.10.17,17:32
tai - máš pravdu - sú to dva rozdielne formy.
Prvé je súčasťou príspevku, druhé je len prenos z A do B.
Žabinka
08.10.17,18:02
a stále neviem, čo s tým..:D;) nemám možnosť voľby v nastaveniach zmeniť formát.. asi mi ostáva iba používať rozšírené editovanie..:rolleyes:
taiko
08.10.17,18:31
@zabi skus obrazok uploadnut do FB
Žabinka
08.10.17,18:33
už som to asi pochopila z tohto článku https://www.google.sk/amp/s/365tipu.cz/2017/09/29/ios-11-zmeni-format-fotek-a-videi-z-jpegh-264-na-heifhevc-muze-to-byt-problem/amp/
takže mám smolu, keď nemám iphone novší, kde sa formát dá zmeniť v nastaveniach.. ostáva mi len postupovať zložitejším spôsobom pri pridávaní obrázkov..
Žabinka
08.10.17,18:35
nemám a nepoužívam fb..;)
taiko
08.10.17,19:03
zabi, ked to Tvoj iphone nepodporuje, tak fotku v novom formate nevytvoris.
Skus "resetovat vsetky nastavenia", ak si to po upgrade-e este neurobila.
Žabinka
09.10.17,06:30
nerozumiem tomu .jpeg.. pozrela som obrázky v albume mobilu, fotky sú označené v tvare IMG_1234.jpg.. poslala som si ich na mail, prišli v rovnakom formáte IMG_1234.jpg..:rolleyes: tak z akého dôvodu sa niekde cestou z mobilu na poradu menia na tvar BF0C0EE1-51B2-47B2-...EAAF3FFBB.jpeg..:eek:
Žabinka
09.10.17,06:35
teraz som do Fotky z prírody skúsila priložiť obrázky ktoré som si poslala z mobilu na mail v pc, formát normálny, názov obrázkov normálny, problém žiadny..
taiko
09.10.17,07:13
aky browser pouzivas v iPhone ? Mas pren povoleny javascript ?
Žabinka
09.10.17,07:18
Iphone má nainštalovaný safari, a javascript mám povolený..
Žabinka
09.10.17,07:55
a ešte som prišla na ďalšiu vec.. v článku https://365tipu.cz/2017/09/29/ios-11-zmeni-format-fotek-a-videi-z-jpegh-264-na-heifhevc-muze-to-byt-problem/ sa píše: Již existující fotky/videa v iPadu/iPhone se nezmění, nový formát se použije pouze nově vytvářené fotografie a videa..
skúsila som pridať starú fotku, robenú pred aktualizáciou, a nedá sa ani tá pridať, zmení sa názov z IMG_1234.jpg na ten dlhý písmenovočíselný.jpeg..
taiko
09.10.17,08:51
hmmm, tak to je vskutku pracudesne. Skus si nainstalovat google chrome a skus obrazok uploadnut odtial. By som aj sam vyskual, ale sa mi nejak do toho upgrade nechce ;)
Žabinka
09.10.17,09:29
nainštalovala som si firefox, a to isté.. takže chybička je niekde inde..
taiko
09.10.17,10:23
zabi, mne sa fotky tiez nedaju zadat priamo do prispevku. Moj nazov je ale stale image.jpeg. Ak vsak zvolim ze chcem vlozit obrazok do prispevku priamo odfotenim kamerou, tak mi to vlozit ide.
Žabinka
09.10.17,10:28
a dá sa osloviť priamo apple s otázkou? skúsim pohľadať.. ale to sa asi treba aj kamsi registrovať..
Žabinka
09.10.17,10:32
skúsila som to čo si písal o vložení obrázku odfotením, to mám image.jpg..:)
taiko
09.10.17,10:35
ano aj ja to tak mam. A taky obr mi pripoji bez problemov
Žabinka
09.10.17,10:43
a prišla som ešte na jednu vec..:) keď som viackrát neúspešne skúsila priložiť obrázok do príspevku, ten istý obrázok načítavalo s tromi odlišnými názvami..:rolleyes:
taiko
09.10.17,10:49
to je v poriadku, processing prebieha stale odznova. Porada chce ten jpeg nejak skonvertovat a priraduje mu docasny nazov. Stale iny samozrejme.
Otazkou ale ostava, preco si porada mysli, ze je to jpeg
Žabinka
09.10.17,10:53
aha, ale keď to pridávalo v pôvodnom formáte IMG_1234.jpg, tak to bolo stále rovnaké číslo, vtedy som hneď videla, že mám niektorý obrázok 2x..
taiko
09.10.17,10:58
hej, len vtedy to nepotrebovala porada konvertovat/processovat.
Žabinka
09.10.17,11:03
napadla mi takáto vec..:D v androide, po aktualizácii, keď sa mi nepáčila vynovená aplikácia, dalo sa vrátiť k pôvodnej, nie celý mobil vrátiť do pôvodných nastavení, ale iba aplikácia, napr. fotky.. dá sa to v iphone? asi skôr nie, nenašla som nikde takú možnosť..:rolleyes:
taiko
09.10.17,11:21
nie, to sa neda. Minimalne nie pri aplikaciach, ktore su sucastou systemu. Mozno keby si si zainstalovala nejaku "NahrajMojeFotkyNaWeb" aplikaciu
Co sa vsak da robit. Mozes si iphone jailbreak-nut a tam potom mozes rozne zaujimavost robit aj so systemom. ;)
misoft
09.10.17,14:49
V Androide som videl možnosť odinštalovať aktualizácie. Keď sa pozrieš Menu (zubové koliesko) - Aplikácie - prechádzaš po jednej. Potom má niekoľko možností (žiaľ, čo verzia Androidu a typ phonu - to iný zoznam :( ) - a pri voľbe Odinštalovať aplikáciu u predvolených vyskočí odinštalovať aktualizácie. Nech sa na to pomaly - krok po kroku pozrie - možno to nájde a odinštaluje aktualizáciu aplikácie.

Pokiaľ má nový phone - jaibreak by som jej teraz neodporúčal - prišla by o záruku.
Ak by už bol po záruke - i to je cesta.
Žabinka
09.10.17,15:04
no veď ale nerozumiem reči vášho kmeňa..:eek: ja som síce technicky dosť zdatná, ale zase odtiaľ-potiaľ.. mobil mám nový, radšej nebudem pokúšať..