maped
09.10.17,16:32
Poprosím o poradenie, ak klient účtujúci v PÚ neplatiteľ dph bude vykonávať školenia na Slovensku pre odberateľa -fyzickú osobu nepodnikateľa v Čechách (je to dodanie služby do iného členského štátu) ale pre neplatieľa dph.
V tomto prípade sa nemusí klient registrovať pred dodaním služby podľa §7a zákona o dph? Je to takto dobre? Ďakujem pekne.
JankaO
09.10.17,18:08
Služby poskytnuté nezdaniteľným osobám sa podľa § 15/2 zdaňujú v štáte, kde je usadený poskytovateľ, čiže sa nejedná o dodanie do iného ČŠ. Poskytovateľ sa nemusí registrovať podľa § 7a.
maped
09.10.17,18:10
Ďakujem