Fero11
10.10.17,11:13
Zdravim, kupil som si nove auto a chcel by som ho poistit (idealne v nejakom baliku pzp + hav. mozno to vyjde lacnejsie).
Do teraz som auto nemal, takze nemam s poistenim skusenosti.
Asi kazdy bezny clovek (ktory nema osobneho financaka) zacne hladat info na nete. Tak som sa do toho pustil aj ja. Dostal som sa na web (ako kazdy kto hlada) rychlepoistenie.sk.
Tam je mozne po zadani pozadovanych parametrov vygenerovat zoznam poistovni aj s cenami za poistenie.
Nie su tam vsak vsetky poistovne.
Ceny pre moje auto sa pohybuju od 290€ po 600€ tie najdrahsie su bez spoluucasti a ostatne maju 5% min 65€ (resp. 165€).

Problem je v tom, ze ja nedokazem citat neskutocne dlhe VOP a poistovacie podmienky a vsetky dalsie dokumenty k tomu na 50 stran s velkostou pisma 5.
Do pol hodiny by mi z toho sibalo a nevedel by som co citam.
Chcem sa opytat ci niekto poistoval auto online na rychlepoistenie.sk a aku poistovnu si vybral. Ide mi proste o to aby som pri rieseni poistnej udalosti (havarii) nemal problemy a poistovna sa nevyhvarala, ze oni toto, alebo hento nepreplacaju.
misoft
10.10.17,09:46
Balík PZP + HP? PZP je povinné - tu musíš hľadať vhodnú poisťovňu. Čo je z titulu PZP poistené - stanovuje zákon - tam nie je nad čím premýšľať.
HP - tak sa dá nastaviť čokoľvek - podľa seba. Treba brať pri tomto spoluúčasť, čo je v poistných podmienkách napísané, čo spadá do poistenia (častý problém - čelné sklo! - to sa oplatí v balíku HP dať pripoistiť). To musíš už čítať, čo poisťujú, čo vypadne z poistenia - žiaľ, bez čítania podpíšeš niečo a potom sa čuduješ.
Fero11
10.10.17,10:42
No velmi si mi s tvojou odpovedou nepomohol :(
misoft
10.10.17,10:46
No radiť ako radiť. Každá poisťovňa má iné balíky, podmienky pri HP - tu sa nedá presne napísať. čo ktorá má. Pri PZP - tak tam len musíš (ak chceš) vyhľadať poisťovňu podľa toho, koľko pýtajú za PZP + nejaké recenzie, ako k tomu pristupujú.
Takto môžeš dostať len všeobecné poznatky.
Možno ešte niekto pridá, ktorú poisťovňu NEBRAŤ.
Fero11
10.10.17,11:13
Ono je problem v tom, ze potrebujes to rychlo a nemas cas citat :)
vicktor
10.10.17,11:20
Doteraz si nejazdil?
Sofer ktory si veri nepotrebuje HP, pri NOVOM aute by som poistil hlavne zivel (padnuty strom v burke) a kradez, vlastne tukance netreba.
misoft
10.10.17,11:21
Môj otec vždy vravieval - chytro sa ani pes nevy*ere....všetko chce svoj čas. Takže i ty si na to musíš čas nájsť... inak možno neskôr budeš ľutovať, že prečo si to radšej nečítal....
misoft
10.10.17,11:23
Vieš (netýka sa to síce auta) - i ja som uzatváral poistku na byt (bola stará a podhodnotená - dostal som novú ponuku) - vyžiadal som si všetky podmienky a študoval som ich dva dni. Až potom som podpísal - lebo som vedel, do čoho idem. A bolo to 25 dvojstrán husto (menšie písmo) husto popísaných.
Katy a R
10.10.17,11:27
Ak sa ti naozaj nechce čítať podmienky (ale aj podľa mňa to bez toho nepôjde) ... a tie doterajšie príspevky ti nepomohli - tak si jednoducho vyber podľa sympatií ... alebo podľa toho, kde má tvoj kamarát, alebo podľa peknej kočky v reklame, alebo ešte detská vyčítanka mi napadá ....
aj tu na porade nájdeš príspevky o spokojnosti, resp nespokojnosti s tou ktorou poisťovňou - rôzne názory (ale to tiež treba čítať) :)
lujza.j
10.10.17,11:50
ja mam hp pre istotu....roky do zadu do mna talian.....keby som nemala hp....ešte dnes "jazdím" na šarkanovi:(ale to je o volbe a moja je hp:D
vicktor
10.10.17,12:09
Co ti talian spravil od zadu?
Ani platit nemusel? Good job!
Ak bol na vine, tak mala hradit jeho poistovna.
Fero11
10.10.17,12:24
Este mam taku otazku.
Ako je to zo spoluucastou.
Ked nesposobim ja nehodu (napr. niekto do mna narazi) a skoda bude napr 5000€ pri 5% spoluucasti je to 250€.
Tych 250€ platim ja aj ked nie som na vine, alebo to ide z pzp kto nehodu sposobil ?
Katy a R
10.10.17,12:31
ak tebe spôsobí niekto škodu - tak to ide z jeho PZP - neviem, žeby bola niekde pri PZP spoluúčasť ... a mali by platiť v plnej sume (bez amortizácie)
lujza.j
10.10.17,16:01
Jasne ze bol....rozflakal rit a aj predok....lebo ma praskol aj do auta pred....som to dosla hlasit...s tym,ze talian...prva otazka ci mam hp....
Martuk
10.10.17,18:51
takto Fero, pri tvojom prípade, ktorý si spomenul: tú spoluúčasť 250 € zaplatíš ty a následne si budeš žiadať od poisťovne vinníka preplatenie.

Katy a R: ak Fero bude mať havarijné poistenie, tak v žiadnom prípade nech nejde cez PZP vinníka!!! To v žiadnom prípade nedoporučujem. Totiž keď Fero nebude vinníkom a uplatní si škodu z vlastnej HAV, tak na ďalšie obdobie by mu poisťovňa nemala dvihnúť poistné, cez opravu v zmluvnom servise na krycí list nebude stratový a navyše spoluúčasť, ktorú zaplatí, si nechá preplatiť cez poisťovňu vinníka. Či spoluúčasť dostane preplatenú celú , alebo len časť, to je už iná vec, ktorá závisí od množstva iných faktorov, ktoré tu momentálne rozpisovať nebudem.
Martuk
10.10.17,19:01
misoft - dovolím si ti odporovať v bode čelné sklo. Totiž seriózne poisťovne (Allianz, Generali, Union, Uniqa, tie ostatné, hlavne Kooperativa, Komunálna, Genertel, Groupama a podobné sračky stoja za hovno a dať si u nich niečo poistiť = radšej prachy zapálim) majú veškerý základ (požiar, povodeň, záplava, pád stromu a pod, v podstate veškerý živel) už v základe a takisto aj čelné sklo. Totiž:

1. od iného vozidla odletí kameň a načne mi čelné sklo: zastavím ho, spíšeme správu o nehode, príp. policajti, následne poisťovňa, servis, plnenie, auto opravené, vinník známy, poistné nenavýšené, možnosť preplatenia spoluúčasti, ak vinník nebol poistený v Kooperative, Komunálke, a podobných sračkových poisťovniach.

2. od iného vozidla odletí kameň, netuším, z akého, nahlásim poisťovni, vinník neznámy, servis, oprava, spoluúčasť v keli, nenávratne nepreplatiteľná, poistné na ďalšie obdobie s pravdepodobnosťou 99.9% navýšené a to navýšenie nemusí byť zrovna malá suma.

pripoistenie čelného skla k základu, kde čelné sklo už poistené je, je čisté vyhadzovanie peňazí do luftu, na jednej strane možno bude mať náhradu čelného skla bez spoluúčasti, na druhej však ten rozdiel, resp. spoluúčasť zaplatí klient v poistnom..
vicktor
11.10.17,05:16
Kovacova kobyla a sustrove deti chodia bose...
roman34
26.10.17,11:50
pri poisteni si nevyberaj podla ceny ... rozhodnutie len na zaklade ceny sa ti moze vratit ako bumerang ... samozrejme v zlom

pri pzp ... ti je v zasade jedno aka je to poistovna a ako rychlo likviduje a pod. pretoze bude platit niekomu inemu ... a preto sa pri tomto produkte sustred na bonusy ktore poistovne ponukaju spolu s pzp (napr. pripoistenie celneho skla alebo zrazka so zvieratom uraz a tak dalej) ... co ta najviac oslovi to si vyber ... rozdiel v cenach nie je asi moc zasadny

pri havarijnom poisteni sa sustred na zakladne veci:
- spoluucast (je? nie? aka?)
- od akej vysky vseobecnej hodnoty sa povazuje skoda za totalnu (toto povazujem za jednu z najdolezitejsich veci ktore maju zasadny vplyv na vysku poistneho plnenia - napr. allianz ma od 70 % dalsie poistovne maju 85/90/95 %)
- ake mas povinnosti pri oprave v servise = musis ist do poistovnou urceneho?, su tam nejake obmedzenia pri platbe za opravu (napr. normohodina servisu)?
- ake zabezpecenie vozidla vyzaduje poistovna a ci ho splnas (ak nie pre plynuly priebeh pripadnej poistnej udalosti odporucam domontovat resp. zabezpecit pozadovane zabezpecenie vozidla)
no a pre pre buducnost ziadaj riadny zaznam zo vstupnej obhliadky a aj fotky

tolko v skratke ... vsetky tieto veci by ti mali zodpovedat obchodnici poistovne :)
Fero11
27.10.17,05:50
Uz som poisteni :) poistil som sa priamo u predajcu, maju na poistky zlavy pre klientov
roman34
27.10.17,05:54
ako som pisal vyssie :) cena nie je najdolezitejsia ;)