MySpace
10.10.17,17:51
Ahojte, kamarátka ma svadbu a uvažujem nad nejakým dobrým a praktickým darčekom. Viete mi poradiť, čo by bolo zaujímavé? A kedy sa dávajú svadobné darčeky? Ten na rozlúčke so slobodou má byť ešte niečo iné, či? Nemám osobnú skúsenosť, tak sa rada poradím ako to teda je. Ide o mladý pár, ktorý si nedávno zakúpil vlastný byt, tak možno aj do neho by sa niečo dalo.
taiko
10.10.17,16:12
Nuz ked nevies Ty, my uz toboz nevieme co by Tvoja kamaratka chcela, ci potrebovala.

Bud sa jej opytaj, co by chcela, aby potom nemusela ten mixer davat rodicom :), alebo sa
v takom pripade sa davaju peniaze do obalky a kamaratka si kupi, co potrebuje.

Ked nechces dat do obalky, lebo sa Ti to vidi velice formalne, mozes kupit maly ramcek so sklom a dat jej bankovku(y) do ramceka.

Nuz a kedy? To je podla mna jedno. Ja som dostaval darceky 3 dni :D Ako kedy koho napadlo
Mila123
10.10.17,16:14
€€€€€€€
buchač
10.10.17,16:16
Od čias, čo vynašli Feničania peniaze uplynul síce solídny čas.
No to neznamená, že peniaze stratili na svojom čare a nepochybne aj na svojom účele.

Ak si nepochopila, čo tým myslím, tak vedz, že novomanželia najlepšie budú vedieť, čo by potrebovali do bytu.

Ale zaujímavé ?
Šak kúp kuchynský robot, to je také šik...alebo shit. ;) :D
Zaujímavé by bolo vedieť aj maximálnu sumu, ktorú mieniš investovať.
Terezia13
10.10.17,18:10
najistejšie bude v "obáločke" darovať peniaze podľa uváženia
kukučka
10.10.17,18:17
Najlepšie urobíš, keď sa opýtaš priamo jej. Nepoznáme ani tvoju, či jej finančnú situáciu, ani vkus. Ona si vyberie, ty zaplatíš. Môžete sa aj viacerí poskladať na hodnotnejšiu vec, ale tiež by som som sondovala, čo nemajú a podobne. Určite niečo kvalitné.
allgreen
10.10.17,19:03
Najskôr asi tie €uráče, nech si kúpia čo potrebujú, aj hostina dosť stojí. Ale ak chceš dačo hmatatelné trebars ma napadá sada nožov (ale nie za 19,99 :D )
korela
10.10.17,21:35
Osobne som poverčivá, nože nie.
Ale keď sme pri kuchynských pomôckach, tak z vedľajšieho odd. v prvom zamestnaní mi k svadbe darovali z domácich potrieb trio - pučidlo na zemiaky, sito, na tretie si nespomínam. Pučidlo mám dodnes, a ako ho chytím do ruky, vždy si na nich spomeniem. Išlo o symbolický darček, ale chcem s tým zdôrazniť iba to, že peniaze sú síce fajn, ale časom sa môže vytratiť ich darca z pamäti.
Dáša_
11.10.17,03:18
my sme dostali na svadbu dva nože. Jeden používam dodnes denne. V podstate ako jediný nôž. Iné ani nepotrebujem. Pre mňa to bol výborný darček.
vicktor
11.10.17,05:33
Casy sa zmenili...
Kedysi mladi dostali obedovy servis, zehlicku, kuchynsky robot, obliecky (my rucne vysivane), ...
Teraz uz mladi ziju v spolocnej zariadenej domacnosti, tieto veci uz maju. Takze do obalky blahozelanie plus eurace narytie nakladov hostiny alebo svadobnu cestu alebo kocik.
buchač
11.10.17,05:43
Náklady hostiny ?
Hm...takže v konečnom dôsledku tie lowe dostanú rodičia ?
pavol54
11.10.17,06:01
Tĺčik na mäso:)
vicktor
11.10.17,07:18
aj sekacik. a valcek na cesto.
pavol54
11.10.17,07:31
spomenul som si, keď som pozeral "milujem Slovensko" ako sponzor rozdával účastníkom tĺčiky na mäso spolu prihliadajúci hneď okomentovali že v rodine sa hodí
MySpace
12.10.17,20:55
asi za 20 €
kopretinka
13.10.17,05:34
to vážne???? kvôli 20eurám tu zakladáš tému???
MySpace
27.10.17,12:39
Ďakujem pekne za dobrú radu, aj som napokon tak spravila a keďže majú novú domácnosť, ešte im tam všeličo chýba, vyriešila som to práve tým jednoduchším kuchynským robotom, ktorý potešil... :)
MySpace
27.10.17,12:41
Poznám, tak to razí moja mama, možno mladým svadobčanom sa zídu, ale keď to dostávate ako ja na narodeniny, meniny, Vianoce atď. Nie je to síce zlé, ale buď si nikdy nič za to nekúpim alebo už neviem, že som to od koho podostávala. Peniaze tak zmiznú, možno u niekoho nie, ale mne sa to, žiaľ, tak deje.
MySpace
27.10.17,12:49
Pre niekoho smietka, pre niekoho nie. Napokon mi aj téma pomohla a kúpila som jednoduchý kuchynský robot, mladomanželia majú nový byt a tak sa im to aj hodilo a potešili sa. Vieš, nie každý je milionár a obzvlášť, keď človek trávi veľa času pomocou inými (napr. opatrujem invalidov a nie je mi to hradené nikým a ničím a to som mladé dievča), než obohacovaním sa...
Double D
11.12.17,16:55
Myslim si ze kazda zena sa potesi peknemu parfumu, tym nic nepokazis. Skvely vyber a primerane ceny maju napr. Tu: https://www.notino.sk
Dokonca viem aj o zlavovom kupone s ktorim mozes usetrit nejake to euricko : https://www.kuponyzdarma.sk/notino-sk/
Drzim palce s vyberom spravneho darceku
veronikasad
11.12.17,16:58
Prestaň spamovať, svadba už asi dávno bola a za 20€ veľa vody nenamúti...