1234
27.07.06,10:26
Prosím o radu:
obstarali sme nový počítač, jeho cena je nad 30 tis.Sk /hardvér a softvér/, dodatočne sme od dodávateľa dostali faktúru na: inštaláciu a konfiguráciu OS, nastavenie zálohovacieho systému,.... - neviem, či tieto služby zvyšujú cenu počítača alebo sú to čisto služby ako daňový výdavok.
Ďakujem.
Nandrolon
27.07.06,08:48
inštalacia operacneho systemu by mala ist do ceny pocitaca, kedze uz bol zaradeny /predpokladam ze v tomto roku/ neviem, ci by nebolo potrebne navysit obstaravaciu cenu...
Tweety
27.07.06,08:48
Prosím o radu:
obstarali sme nový počítač, jeho cena je nad 30 tis.Sk /hardvér a softvér/, dodatočne sme od dodávateľa dostali faktúru na: inštaláciu a konfiguráciu OS, nastavenie zálohovacieho systému,.... - neviem, či tieto služby zvyšujú cenu počítača alebo sú to čisto služby ako daňový výdavok.
Ďakujem. Tieto dodatočné služby, predpokladám po zaradení PC, už nie sú nákladom na obstaranie PC. Dala by som to na 518AE.:cool:
Gabi03
27.07.06,08:51
Ja som dávala PC rovno do spotreby, nakoľko na faktúre bolo zvlášť vyčíslený hardware a software a ani jedna položka nedosahovala takto 30 tis. Sk. Spravila som zle alebo dobre?
Nandrolon
27.07.06,08:57
ak su to iba instalacne prace bez kupy licencie operacneho systemu a konfiguracia, tak to samozrejme hod do nakladov bez debaty...
Luboslava
28.07.06,04:17
Ja si myslím, že ak sa obstaráva PC -HW zároven so SW je to jeden celok=
PC a necleni sa zvlast HW a SW, ak je to spolu nad 30 tis. tak by sa to malo odpisovat.
slnecnicalenka
18.01.07,08:29
v pripade operacneho systemu by som tento soft urcite zaradila spolu s hardverom, tvoria totizto celok, logicky je hardver bez operacneho systemu tazko pouzitelny..., takisto sa to tyka softveru typu OEM (co je verzia viazana na hardver, je to verzia ked skonci hardver nezachranis ani soft)

co sa tyka instalacie (ktora sa predmetne tyka noveho pc) tak to ma byt sucastou obstaravacej ceny,,, budes tie sumy nacitavat na 042
adina41
14.02.07,11:26
Mám tiež podobný problém. Kúpili sme počítač do 30 tis, NOD 32,MS OFFice,tlačiareň 11 tis. plus inštaláciu. Všetko je na jednej fa cca 55 tis.
Ja som to ale zaúčtovala všetko do nákladov. Fa za účtovný program Pohoda
bol zakúpený až o dva mesiace neskôr. Aj to som dala do nákladov. Mám pochybnosti, či som to urobila dobre. Nemám to zaúčtovať radšej do HM.