Cha16
11.10.17,05:20
Ako umiestniť komínové dvierka - maú byť zasumnuté do šamotovej rúry a lícovať s betónovou tvárnicou, môže trčať šamotová rúra z komína a na nej komínová čiapka ?
Mám postavený komín Quatro, keď som na skúšku priložil komínové dvierka tak nevošli do otvoru v šamotovej vložke a ani nelícujú s povrchom betónovej tvárnie. Má to tak byť alebo mám dodané iné dvierka ? V stavebninách som ich priložil k inej šamotvoej vložke ani tam nevošli do otvoru. Údajne nameli nijaký taký problém.
Murári mi nechali trčať z komína zo 10 cm šamotovej vložky. Nechcem do toho zashovať odrezaním karbobrúskou ako mi niekto radil. Chcem tam nasadiť otočnú hlavicu, môže to tak byť ?
buchač
11.10.17,06:04
Podmienky pre navrhovanie komínov sú stanovené v normách a zákonoch Slovenskej republiky. Ich dodržiavaniu sa pri projektovaní a stavbe komína venuje mimoriadna pozornosť. Zároveň projektant musí dbať na to, aby pri navrhovaní komína zohľadnil v rámci možností nielen súčasné, ale aj budúce požiadavky užívateľa na vykurovanie.
Projektovanie komínov upravuje napríklad vyhláška Ministerstva vnútra SR číslo 401/2007 Zbierky zákonov o technických podmienkach a požiadavkách na protipožiarnu bezpečnosť pri inštalácii a prevádzkovaní palivového spotrebiča, elektrotepelného spotrebiča a zariadenia ústredného vykurovania a pri výstavbe a používaní komína a dymovodu a o lehotách čistenia a vykonávania kontrol. Vyhláška Ministerstva životného prostredia SR číslo 338/2009 určuje vykonávanie niektorých ustanovení zákona o vzduší. Pri projektovaní komína sa treba riadiť stanovenými požiadavkami, ktoré určujú technické normy, napríklad STN EN 13 384-1, STN EN 15 287-1.

ZDROJ : internet

POZNÁMKA :
Teraz je aj trochu neskoro na interesovanie.
Osobne by som sa ale neriadil internetom, ale skôr zašiel za nejakým kominárom.