klodike9
12.10.17,08:09
Máme obchod na polovicu už s niekym a je na ne ho napísané všetko, nemám žiadnu kontrolu nad účtovníctvom. Rozmýšľala som nad založením novej s.r.o avšak veškerá hygiena povolenia všetko by sa muselo riešiť nanovo. Dá sa založiť akoby podfirma už vo firme, ktorá bude mať iného majiteľa prevádzky a vlastné účtovníctvo?
Jarka 1
12.10.17,06:13
Čo znamená, že je na neho napísané všetko? Spoločníci ste obaja, alebo iba on?
Dav
12.10.17,08:24
Dá, je to dcérska spoločnosť. Alebo si založ vlastnú s.r.o. a s tou existujúcou uzavri zmluvu o nájme, o spolupráci
klodike9
12.10.17,12:41
Papierovo iba on.
klodike9
12.10.17,12:44
Ako sa postupuje pri zalozeni dcerskej spolocnosti? Pri zalozeni vlastnej s.r.o. aj pri zmluve o spolupraci by bolo treba nanovo absolvovat hygienu a rozne povolenia a obchod ma len rok takze by to boli znova tie iste vydaje ktorym sa vlastne chcem vyhnut.
Dav
12.10.17,14:10
Založením vlastnej s.r.o. a nájmom v pôvodných priestoroch sa hygiene vyhneš, ideš predsa do niečoho fungujúceho a schváleného. S dcérskou spoločnosťou je to zložitejšie, bude závislá od zriaďovateľa - matky a ak sú nezhody teraz, budú aj potom.
klodike9
12.10.17,14:37
Aha v tom pripade si pozistujem podrobne info urcite to mat ako vlastnu s.r.o. bude lepsie. Dakujem velmi pekne za radu.
jslancik
12.10.17,16:48
a prečo si myslíš, že "Máte obchod na polovicu"? keď ho má vlastne iba "on".
jslancik
12.10.17,16:50
aha, a vlastne budeš konkurovať svojmu bývalému "spoločníkovi". a on bude s tým úplne v pohode. lebo očividne ste úplne v pohode... on ťa bude podporovať v konkurovaní napr. tým, že ťa prikryje nájmom a ušetrí ti kopec starostí. Ha ha ha.
klodike9
12.10.17,16:58
Milujem ked sa zapoji do temy niekto kto nema o nicom ani potuchy. On je vyrobca ja mam obchod takze odberatel nie konkurent. Ale samozrejme vdaka za "mudre" poznamky.
jslancik
12.10.17,17:13
ty tomu nechápeš. tým, že sa osamostatníš, už budeš mať vlastné účtovníctvo a on ho nebude mať pod kontrolou ako doteraz. ty momentálne si predajca, ale za jemu výhodných podmienok, čo ti došlo pred založením otázky. Tým, že to chceš zmeniť, sa zmení aj vaša situáciu - budete samostatní a to, z čoho on profituje (na tvoj úkor), skončí. myslíš, že sa mu to bude páčiť? Inými slovami - ty mu chceš zobrať väčšie či menšie výhody, a on ťa má v tom podporovať? ako vravím, ha ha ha.

treba vidieť ďalej, ako na špičku nosa... A chápať dôsledky. Ak tam nie je nič "nefér", tak potom prečo robíš z toho škandál a chceš deliť firmy?
avalik
12.10.17,18:06
"on je vyrobca a ja mam obchod" toto vysvetli ... a tiez ako "mas ty obchod" ked pises, ze sro je jeho on je tam jediny spolocnik?
jslancik
12.10.17,18:13
Hej, podľa jej stručného popisu je to zaujímavé...