andyka 26
13.10.17,10:09
Ahojte poradaci, chcem sa spytat. Vcera mi baba doniesla papiere na kontrolu. V marci tohto roku si otvorila zivnost - upratovacie prace - neplatca dph. Pri kontrole som zistila ze vystavila faktury uz v januari a februari ked zivnost este nemala otvorenu - odberatel spravca bytov a nebytovych priestorov. Je mozne zmenit na fakturach datum vystavenia faktury na marec s tym ze dodanie by ostalo v januari a februari aj ked vtedy este nepodnikala? Spravca to nechce riesit tak ze by vyplatene sumy zahrnul do marcovej faktury a tie dve faktury by sa zrusili nakolko uz ma popodavane vykazy atd a nechce to opravovat.. ona chce tieto sumy normalne zahrnut do DP a zdanit.. viete mi niekto ppradit?
ivka70
13.10.17,08:11
ako mohla vystavit faktury, ked nemala ziadne ICO v januari, februari? podnikala v tom case nacierno a este to chce podhodit danovakom?
andyka 26
13.10.17,08:24
Ja neviem tiez tomu nerozumiem pozerala som ako puk .. vobec mi to nevie vysvetlit.. vraj vystavila tie faktury az v marci ale datumy tam dala januar a februar lebo nevedela.. je to des s tymito ludmi otvoria zivnost nikoho sa nic nespytaju a potom na.. ries to ty.. ale aj to sa mi zda cudne ze ten spravca od nej zobral take faktury kde nema uvedene ico a dic..
veronikasad
13.10.17,08:30
Pokiaľ v januári a februári nemala živnosť, správca ju mal zamestnať na dohodu so všetkými povinnosťami zamestnávateľa. Prácu na živnosť fakturovať nemôže, ide o neoprávnene podnikanie.
ivka70
13.10.17,08:34
zato moze dostat tak pokutu, pripadne jej mozu zrusit zivnost .... a spravca to tiez nemoze zaradit do uctovnoctva, ak nema faktura nalezitosti, ktore mat musi, mal jej ich vratit
andyka 26
13.10.17,08:38
To som jej hovorila.. ako verim ze to nespravila naschval je to fajn baba len to ze nevedela. Planovala totiz tu zivnost uz od januara ale pre zdravotne problemy sa k tomu vraj skor nedostala.. chce zahrnut tie sumy riadne do DP a zdanit to ale neviem ako jej s tym pomoct aby to bolo uctovne koser..nic ma nenapada..
andyka 26
13.10.17,08:59
No vraj sa dohodne so spravcom ze tie dva mesiace daju na dohodu..doplatia si tam odvody a dane z toho a faktury zrusia. Popodava spravca opravne veci..boze hlava mi ostava stat pri tom sko niektori ludia rozmyslaju..resp. nerozmyslaju.. dakujem pekne za odpovede
ivka70
13.10.17,09:07
spravca dostane pokutu za oneskorene prihlasenie zamestnanca do poistovni .... nem dobre riesenie.
Radsej storno a zapocitat tie prace a platby do marcovej faktury ...
andyka 26
13.10.17,10:58
Skusim im navrhnut toto. Dakujem pekne ☺