kuskus
16.10.17,09:35
Dobrý deň,

v roku 2010 som si na škole urobil masérsky kurz klasickej a športovej masáže. O týždeň idem na pohovor na maséra, ale neviem, či mi osvedčenie ešte platí, keďže som po kurze nikdy nevykonával žiadnu prax. Čo si pametám, tak tuším tie osvedčenia platia 5 rokov a potom sa musia nejako obnoviť, ale nič sa mi nepodarilo o tom vygoogliť. Dakujem za pomoc.
arizona
16.10.17,07:47
Na rozhodnuti,ci certifikate /nevieme,aky doklad si dostal/ by si mal mat napisany datum skoncenia platnosti.

Myslim, ze blizsie info dostanes aj od poskytovatela tvojho rozhodnutia,na ake dlhe obdobie rozhodnutia vydava
kuskus
16.10.17,08:48
ten kurz som si robil popri studiu na FTVS, je tam len datum skusky, ale co sa tyka konca platnosti (ten tam nie je), tak to som si len pametal, ze nam cosi hovorili, ze to plati 5 rokov a ked do vtedy nemame prax, tak to treba obnovit. Ale volal som do tej firmy, kde som robil kurz a povedali mi, ze by mi to malo platit, ze je to individualne a ze po roku 2013 sa veci menili a certifikaty na klasicku masaz ze sa uz nevydavaju, ak som ho spravne pochopil. Tak malo by to byt v pohode. Uvidim, este sa asi popytam byvalych spoluziakov, co to robili so mnou
Mária27
16.10.17,09:40
vraj po 3 rokov treba ísť na rekvalifikáciu
kuskus
16.10.17,09:47
to znamena ze si treba zopaknut cely kurz? ci len spravit skusku? lebo v tom hoteli, kde som dnes volal povedali, ze vsetko ma naucia, maju svoje procedury, len treba, aby som mal platny certifikat.
Mária27
16.10.17,09:49
že iba skúšky ak si praxoval - ak nie, asi treba opakovť kurz (tu mi našepkávajú)
kuskus
16.10.17,09:55
hmm, nepraxoval som, sem tam neoficialne som spravil nejaku massage. dakujem ti za info, skusim to zatial bez opakovania kurzu, ci by to islo, kedze hovoria, ze aj tak by ma vsetko naucili. a ak sa smiem spytat, kto ti nasepkava? :D kde by sa dali najst dajake ucelenejsie informacie o tom, ako to s tymi kurzami je, lebo cez google som to nevedel dohladat. dakujem :D
viktorviktor
16.10.17,18:16
platnosť odbornosti najdeš v § 11 z.č. 288/1997 Z.z., zákon o telesnej kultúre , na stránke MV najdeš ako získať živnosť https://www.minv.sk/?maserske-sluzby-1 a tu je ponuka ak ste absolvovali kurz klasickej a športovej masáže a platnosť Vašich certifikátov uplynula, máte možnosť absolvovať rekvalifikačný kurz. https://www.rege.sk/kurzy/rekvalifikacny-kurz-zakladny-masersky-kurz-a-sportova-masaz-akreditovana-ms-sr/ /iste sú aj iné/
arizona
16.10.17,18:27