vgabka
12.11.04,12:07
Ako je možné krátiť bankové poplatky, ak podnikateľ - živnostník používa jeden účet na podnikateľské účely aj na svoje účely (osobnú spotrebu)? Je možné na konci roka vyčísliť čiastku osobnej spotreby z účtu a nejako percentuálne krátiť bankové poplatky, ktoré sú daňové?
Paula
12.11.04,11:25
Stabilný mesačný poplatok za vedenie účtu by som nekrátila. Ak má ešte poplatky za každý pohyb navyše, nie je problém tie "súkromné" poplatky dávať do výdavkov neovplyvňujúcich ZD.
Viki
12.11.04,12:01
Všetky poplatky na účte týkajúce sa súkromných platieb uskutočnených aj prijatých účtujem ako neodpočitateľný výdavok - neovplyvňujúci daňový základ.
vgabka
12.11.04,12:30
Tomu rozumiem, ale podnikateľka si dáva robiť výpisy raz mesačne a je tam kopec položiek. Jednak tie, ktoré súvisia s podnikaním a jednak jej súkromné nákupy.
Paula
12.11.04,12:50
Závisí od banky, ako účtuje ostatné poplatky. Mesačné sú fixné asi všade,podľa toho, aký balík si klient vyberie. Sl.sporiteľňa spoplatňuje každý pohyb, či peniaze prichádzajú alebo odchádzajú (aspoň to vidím na výpise u klienta). TB počíta poplatky len nad rámec pohybov v balíku mesačne platenom.....Tie poplatky za mesačné vedenie účtu by som dala celé do výdavkov. Tie, ktoré súvisia so súkromnými platbami, nie.
Zita5
15.03.05,09:46
Podnikateľ ma kontokorentný úver . Banka na konci mesiaca mu účtuje úrok KTK . Viem , že tieto úroky idú do výdavkov ovplyvňujúce ZD . Nemôže sa stať aj taký prípad , že by sa mali krátiť tieto úroky , ak podnikateľ vyberie z účtu určitú finančnú čiastku , príjme ju do pokladne ako vklad z Bú a neskôr spraví nákup materiálu a zároveň si vyberie aj peniažky pre osobnú potrebu . Čo vy na to ? Ak si nájdete trošku času , prosím o názor . Ďakujem .