nela-h
16.10.17,17:02
Dobry den,, chcela by som sa poradit, chcem si otvorit maly obchodík zameraný prevazne na spalen.. .. rozne pyzamka damske, panske detske.papucky.. zupany rozne postelne obliecky.. papucky a atdd... Tovar planujem nakupovat v irsku v maloobchode... Takze ako doklad budem mat len pokladnicky doklad .. Bude to oki? Ako to potom sa riesi s tou dph , kedze dph budem platit v irsku... a tiez by ma zaujimalo co vsetko potrebujem na otvorenie takej prevadzky.. Poradi mi niekto kto ma s tym skusenosti,, nech mam nejaku predstavu o tom.. .. dakujem.. tesim sa na nejake rady..:)
taiko
16.10.17,16:24
.
1. marketingovy prieskum mas?
2. podnikatelsky plan mas ?
3. uctovnika mas ?
Tweety
16.10.17,16:26
1. Živnostenské oprávnenie?
taiko
16.10.17,16:29
to az po tom kym zistis, ci sa Ti to vobec oplati :). Aby si peniaze za poplatky do vetra nevyhadzovala.
nela-h
13.11.17,20:40
V meste kde to planujem otvorit, nic podobne nie je a celkovo som take veci nevidela ani na strednom- vychodnom sk... a myslim si ze ani na zapadnom nebudu..:) takze si myslim ze by to slo... resp. ze by bol o to zaujem... uctovníka si najdem ked sa do toho pustim...:) preto som aj dala otazku, ci mi budu stacit tie pokladnicne bločky...lebo tiez v ie maju inu dph pri tovare,, tak neviem ci to bude zlozite alebo nie.... ci mi tu niekto poradi,, kto ma s takym niecim skusenosti...
lujza.j
14.11.17,06:03
Kazdy je inak fajnovy.....toto vsetko sa da kupit v lidli,kauflaci,kiku a pepko..ci ako aa to vola....
vicktor
14.11.17,07:40
Pockaj, ze obchodik na pyzama, obliecky a papuce nie je na strednom, ani vychodnom a asi ani na zapadnom Slovensku - to myslis vazne???
taiko
14.11.17,07:49
@vicktor zadavatelka pise o "takych veciach". Zrejme sa teda jedna o nejakycm sposobom netradicny sortiment
Oliwa
14.11.17,07:52
Zelené pyžamká so sv. Patrikom... :D alebo s trojlístkom...
lujza.j
14.11.17,08:40
Tai...pockaj...predstavujem si netradicne pýžo:D
nela-h
14.11.17,13:26
No len si robte srandy... skoda ze nikto neporadi v tom co som sa pytala.... ale ok,,,ta stranka asi nie je o tom o com by mala byt... :/ Inak ja som nepovedala ze na zapad.stred. a vych. slovensku niesu obchody kde predavaju pyzama a podobne veci....---- ale take ako ja planujem urcite nie...Ked si vsetko povybavujem... v novom roku vam zaslem linkk,, a mozte ma prist navstivit... :D :D verim tomu ze budete max. prekvapený . pekny den.
bodliak
14.11.17,14:15
"a mozte ma prist navstivit" - a v tom pyzamku budes ty ?
misoft
14.11.17,18:05
Bude bez pyžamka... lebo aj o to možno príde.....:D
taiko
15.11.17,06:48
@nela-h pytala si sa
1. ... ako doklad budem mat len pokladnicky doklad. Bude to oki?
2. ... co vsetko potrebujem na otvorenie takej prevadzky

Na zaklade tych otazok, sa Ti dostalo ar odpovedi. Nesmies sa hnevat, ze informacie, co si dala a Tvoj sposob myslenia vzbudil usmevy, aj ked mas pravdu, ze zosmiesnovanie nie je namieste.
Je podla mna netradicne pouzivat blocek ako doklad o nakladoch. Zavisi, ci taky blocek z Irska obsahuje vsetky nalezitosti. A navyse si myslim, ze si naozaj pred zacatim podnikania musis urobit vela domacich uloh.