Salom
16.10.17,20:16
Nevie niekto prosim vas naco sluzi stredny kontakt v mobile na pripojenie k baterii ? Manzelke sa ho "podarilo" pri zakladani baterie vylomit. Mobil jej vsak funguje, tak neviem, ci je zapojeny. Napajanie 3,7 V je na krajnych kontaktoch
vicktor
17.10.17,07:06
Znacka? Model? Obrazok?
buchač
17.10.17,15:01
Daj odfotiť manželke, možno lepšiu fotku urobí s tým nefunkčným telefónom, ako je hento čudo.
Jasné je na nej len to, že ide o Nokiu...
Chobot
17.10.17,15:36
No neviem, mne je to jasné, že ide o batériu Nokia BL-5C. Čo viac potrebujete? Pre odpovedanie to aj tak nepotrebujete. Ak poznáte odpoveď, viete ju aj bez toho, aby ste poznali presný typ batérie.

Buchač, nechápem, prečo musíš za každú cenu niečo napísať, aj keď je to irelevantné a prečo musíš ľudí, najmä nových ponižovať. Ale truhlíci existujú aj v živote, že?
Chobot
17.10.17,15:42
Salom, batérie pre mobilné zariadenia (mobily, tablety...) mávajú 3, prípadne aj viac konektorov. Dva sú póly "+" a "-" a tretí má doplnkovú funkciu. Ak je na batérii označenie konektora T, tak ide o termistor, ktorý kontroluje teplotu batérie pri nabíjané a mobil potom pri zvýšenej teplote dokáže odpojiť nabíjanie. Alebo to v niektorých prípadoch môže byť kontrola stavu nabíjania - cez tento konektor batéria posúva zariadeniu napr. stav nabitia.

U týchto batérií to ale bude rezistor (odpor), podľa ktorého mobil dokáže rozpoznať kapacitu a typ batérie a podľa toho potom vie manažovať spotrebu. Konkrétne táto batéria má kapacitu 1050 mA a hodnota odporu je 82 Ohmov.

Lacnejšie, neznačkové batérie, najmä tie z číny, majú tiež tento konektor, ale pod ním nie je žiadna elektronika - kvôli úspore nákladov a nižšej cene batérie. Je to teda taký fake konektor.

Batéria aj zariadenie dokáže funguvať aj bez tohoto konektora. Pokiaľ sa nabíjajú štandardnými zariadeniami pre to určenými (nabíjačka pre mobil), tak k prehriatiu batériu by nemalo dôjsť. Batéria bude fungovať, aj keď ju mobil nerozpozná (bez toho stredného konektora).

Ak používaš nejakú vlastnú, či už vlastne vyrobenú, alebo kúpenú rýchlonabíjačku, tam treba vždy dať pozor na prehriatie batérie.
buchač
17.10.17,15:46
Hm...Keby si vedel, tak by si napísal...či ? ;)

Jedno čidlo je plus.
Druhé čidlo je mínus.
...a to tretie ? To je tepelné čidlo, ergo termostat.
buchač
17.10.17,15:53
Chobot (Dnes 17:36)
Buchač, nechápem, prečo musíš za každú cenu niečo napísať, aj keď je to irelevantné. Ale truhlíci existujú aj v živote, že?
===============
Takže asi takto :

1. Ja nechápem, čo sa deje na Porade...kde ste všetci zdopovední...čo vlastne, kurwa, robíte.

2. Na vypisovanie súkromných správ s vyhrážkami by vás bolo, ale zahltiť mailovú schránku adminovi, tak to už nie.

3. Na určité otázky odpovedám primerane.
Je tam odpoveď v komente ? JE !!!

4. Máš pravdu...existujú aj v reálnom živote.
Na Porade mi stačí pár nickov...sorry, ale nechci aby som medzi nich zaradil aj Teba.
Chobot
17.10.17,15:58
No vidíš - a nevieš odpoveď. Nie je to termostat.
buchač
17.10.17,16:07
Hm...
Nie som elektrikár...ALE v podstate ide o teplotu.
Zvyšok neriešim.
Salom
17.10.17,16:44
Chobot: ja som ten obrazok pridal dodatocne na zelanie vicktora. Zaujimal ma len ten vylomeny stredny kontakt v mobile.Mobil je funckny aj bez neho,asi to bude sledovat teplotu. Dakujem za odpovede
vicktor
18.10.17,07:41
No ale pytal si sa na vylomeny kontakt v MOBILE a potom si pridal (rozmazany) obrazok baterie...
Chobot
18.10.17,09:08
salom, dole som písal, že je to odpor, pomocou ktorého mobil rozpozná kapacitu batérie. Mobil funguje aj bez toho.
Salom
18.10.17,09:22
vicktor: pytal som sa , naco sluzi stredny kontakt baterie
Salom
18.10.17,09:22
dakujem za vycerpavajucu odpoved
vicktor
18.10.17,09:27
Salom 16.10.2017 20:16 hod:
Nadpis: Kontakty mobilu
Text: "...prosim vas naco sluzi stredny kontakt v mobile...sa ho podarilo vylomit..."
Salom
18.10.17,10:26
myslis, ze stredny kontakt mobilu je spojeny s krajnym na baterii ?